DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #711354  autor: manyaky
 19 kwie 2014, 03:59
Nie powinno być transferu na LTE w Play w granicach 120KBps, szczególnie w nocy.

Podjedź pod inną stację i sprawdź, czy będzie tak samo działało.
Tak? -> wina sprzętu. Nie -> wina najbliższej stacji, zgłoś na Play24.

Raczej to drugie ze względu na poprawnie działające Orange.

 #711355  autor: monsune
 19 kwie 2014, 04:41
A może to dlatego, że starter ma do jutra aktywny Transfer Nocny? Choć nic nie włączałem. Może ten transfer ma jakieś limity ustawione? No generalnie jestem w szoku. To jest mój drugi kontakt z Play w życiu i znowu jakieś śmieszne problemy.

No chyba, że to modem ma jakiś problem z LTE? Bo Orange testowałem w HSPA i właściwie nie mam punktu odniesienia. Aczkolwiek skoro w ogóle działa no to raczej sprawny. Ładnie się łączy, nie zrywa, ale transfer w LTE to kompletna porażka w centrum miasta 250k.

 #711367  autor: NokiaUser
 19 kwie 2014, 08:51
monsune pisze:Bo na razie jadę testowo na 300MB które są wbite na ten starter domyślnie
Po tym fragmencie wnioskuję, że masz taki albo taki starter. Aby aktywować na tych starterach LTE, musisz:
Regulamin usługi „Darmowy Internet LTE na starterze 1 zł” pisze: a) wejść do serwisu Play24 na stronie https://www.24.play.pl i następnie wybrać
odpowiednią opcję w zakładce „usługi”;
b) wybrać i zatwierdzić krótki kod o treści *111*471*1#
c) wybrać na klawiaturze telefonu *111#, a następnie w sekcji „Promocje” wybrać
odpowiednią opcję;
d) wysłać Bezpłatną wiadomość SMS na numer 111 o treści START.304
e) zlecić aktywację usługi w Punkcie sprzedaży P4;
f) zadzwonić do Obsługi Klienta i zlecić aktywację usługi.
Wybierz opcję, która najbardziej ci odpowiada :) Po tej aktywacji będziesz miał 200 GB w technologii LTE, które będziesz mógł wykorzystać do 22 kwietnia (jeśli dzisiaj aktywowałeś starter, a jeśli nie dzisiaj, to dokładną datę sprawdź kodem *101#).
manyaky pisze:Działa też w Play na Kartę w ofertach promocyjnych Twój Zasięg/Nasz Zasięg (startery 3zł zamawiane przez stronę play.pl)
Piszesz o tych starterach?

 #711372  autor: monsune
 19 kwie 2014, 09:00
Dzięki za tak szczegółowe info. Mniej więcej tego właśnie potrzebowałem bo już mnie głowa boli od myślenia o co chodzi z tym Playem. Ale z drugiej strony czy to możliwe, że udało się przełączyć na LTE w modemie, a nawet połączyć i mimo to nie miałem tak naprawdę LTE tylko jakąś magiczną kupę?

Nie mam żadnego z tych 2. Mój ma trochę inną szatę graficzną aczkolwiek jest to Online na Kartę i ma 300MB. Slogan mówi: Najtańszy Internet bez abo w największej sieci 4G. A na tych które wstawiłeś jest: Przetestuj... mam nadzieję, że to nie ma żadnego znaczenia. Kosztował 9zł.

Tylko teraz dylemat: jak wbiję ten kod to przepada mi 300MB? Czy będę musiał doładować tę kartę kwotą 30 lub 50zł żeby mi ten LTE działał? Chętnie bym to zrobił ale jak będzie taka sama kupa 1mbps to przecież się potnę po prostu. Dlatego wolałbym przetestować jak to działa zanim wydam pieniądze. Orientujesz się jak to dokładnie wygląda?

Hm. Coś wyczytałem w broszurce od startera: dzięki usłudze Wyższa Prędkość... zamiast do 1mbit/s... czyli tak jakby standardowo ten starter zasuwa tylko 1mbps, a więc tyle ile faktycznie widziałem. Czyli mam rozumieć, że miałem LTE zlimitowane do 1mbps. Albo, że to w ogóle nie jest LTE bo podobno Play wprowadza w błąd i przedstawia zasięg HSPA+ jako LTE.

Krótko mówiąc: nie wiem co dalej. Chcę przetestować realną prędkość i stabilność LTE w Playu przed wbiciem kodu 30 lub 50zł. Czy jest taka możliwość czy nie? Zważywszy, że mam niby limit 300MB na tym starterze. Nie mam w ogóle 100% pewności, że tu jest LTE z Playa. A przecież pozabijam wszystkich jak doładuję i zacznie mi ciągnąć kasę z niego czyli kasa w błoto...

UPDATE:

Wpisałem *111*471*1# i Play stwierdził, że kod jest dla mnie niedostępny... czyli co? Wymuszają doładowanie tak? I co ja zrobię jak się okaże, że jest tak jak wyżej napisałem i być może tu wcale nie ma LTE? Chyba, że udane przełączenie było dowodem, że jest i można śmiało ładować kartę?

Tutaj ktoś opisuje zbliżony problem i krętactwo Playa:

http://forumplay.pl/showthread.php/1114 ... e-oszukuje

Skąd ja mam w ogóle k... wiedzieć czy mam w końcu zasięg LTE czy może modem spuścił mnie cichaczem na HSPA i radośnie popierdalam sobie z kasy wbitej na konto nie wiedząc o tym? To mi wszystko śmierdzi jakimś grubym, świetnie opracowanym wałem bo wystarczy na godzinkę stłumić przekaźnik LTE w danej okolicy, żeby ludzie wyskoczyli z kaski którą załadowali i automatycznie ich 200GB szlag trafia i trzeba ponownie ładować 30 lub 50. Czyż nie tak?

UPDATE 2:

Sprawdziłem stan konta i... transferu promocyjnego mam: 27MB. Gdzie się podziało ponad 270MB skoro w nocy zdążyłem z trudem pobrać jakiś pliczek 10MB? Masakra ten Play panowie. Da się wyczuć, że to jest extra pułapka na frajerów jak zwykle u tego opa.

 #711382  autor: NokiaUser
 19 kwie 2014, 09:52
Czyli masz ten starter. Karta z tego startera ma starą taryfę, w której LTE nie działa, dlatego będziesz musiał zmienić taryfę na nowszą kodem *163*8#. Niestety nie wiem, co stanie się z tymi 300 MB, i czy to próbne LTE w ogóle zadziała (wydaje mi się, że dotyczy to tylko nowych starterów z nową taryfą), ale warto spróbować.

 #711384  autor: monsune
 19 kwie 2014, 10:02
Tak dokładnie ten starter mam. Dlaczego Play tak strasznie miesza? Na starterze w rogu ta sama taryfa co na innych kartach. Do tego wyraźnie umieszczone logo 4G. Nawet ilość bonusu 300MB taka sama jak na tamtych kartach, a LTE ma nie działać? Przecież to jest chore działanie obliczone na totalne skołowanie ludzi.

Tak samo jak tutaj:

http://www.play.pl/oferta/play-internet ... zasiegowy/

Czym się różni kod 470 od 471 i czemu są dwa tak podobne opisy niby różnych usług?

Ja pier... nawet *101# nie chce działać. Network timeout i żadne USSD nie działają. To jest jednak pojechana sieć i widzę, że nic się kompletnie nie zmieniło od wieków. Dobrze, że tylko 9zł wyrzuciłem w błoto na ten chory starter. Wracam do Orange na batony i temat zamykam bo szkoda nerwów i pieniędzy na tych złodziei z Playa.

A jednak szkoda tych 9 bo miałbym za to 45GB. Poza tym przyjrzałem się tabelce z doładowaniami i takie za 30zł jest ważne tylko 30 dni, a za 50zł raptem 60 dni. Czyli co się dzieje z tą kasą potem? Przepada? Trzeba przedłużać kolejnymi zasileniami i robić skarbonkę do końca roku tak? To już teraz widzę, że ten "darmowy" net kosztuje 25-30zł/mc plus ryzyko wałów w postaci zakłóceń w działaniu LTE i wtedy momentalnie utracimy całą kasę z konta.

NO, THANKS!

UPDATE:

Jestem już na Orange. Wyobraź sobie, że poprzednia sesja z Playem w czasie której odświeżyłem tylko 2x ten temat i puściłem parę pingów pociągnęła aż 12MB w ich systemie i mam teraz nie 27 tylko 15MB. To jest przekręt na przekręcie po prostu. Na tej samej zasadzie zakosili mi prawie 300MB w nocy a kompletnie NIC nie zrobiłem przecież na tym. Czyli kolejne połączenie zabrałoby do końca ten "bonus" i wyssało 9zł z konta. Banda żałosnych oszustów ten Play i tyle.

Kod migracji niby przyjęło ale ma potrwać... 24h. Żal, dno i metr mułu. Koniec z Playem. Przecież wystarczy policzyć: jak mam wsadzić co miesiąc 30zł i ryzykować w dodatku, że mi to skasują bo zasięg LTE "zaniknie" to za te 30zł jest 150GB w batonach. Więc po co mi 200GB pseudo LTE z Playa?

 #711406  autor: Flash999
 19 kwie 2014, 11:33
monsune,
Spokojnie...
To, że napisane jest 4G, to według Play jest HSPA+, a nie LTE. Powinien być napis 4G LTE.
Na każdej karcie zalogujesz się do LTE, ale skoro masz taryfę z prędkością do 1 Mb/s, to czego oczekujesz?
Transfer szybko znika, bo to wina taryfikacji.
Możesz korzystać z batonów, jednak promocja trwa do 31 sierpnia. Do tego ciągłe kombinacje, szukanie batonów, wbijanie kodów, kompresja grafiki, zrywanie transferu...
Na nowym modemie masz niższe pingi, bo Orange działa teraz na HSPA+DC, a nie na HSPA+.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #711407  autor: NokiaUser
 19 kwie 2014, 11:34
monsune pisze:Na starterze w rogu ta sama taryfa co na innych kartach. Do tego wyraźnie umieszczone logo 4G. Nawet ilość bonusu 300MB taka sama jak na tamtych kartach, a LTE ma nie działać?
No tak już Play zrobił, że promocja z darmowymi 200 GB w LTE działa w nowszej taryfie Play Online na Kartę 4G LTE, a w starszej - Play Online na Kartę - już nie, i nic na to nie poradzimy :P

Ale nie odrzucaj tej oferty tylko przez te początkowe problemy. Jeśli po zmianie taryfy nie uda ci się włączyć LTE, to zamów jeden/dwa/trzy darmowe startery Play, które dadzą ci cztery/osiem/dwanaście dni darmowego testowania LTE, albo kup starter Play Online na Kartę 4G LTE za 9/19 zł, który da ci 10/14 dni testowania. A jak wszystko będzie ci odpowiadało, to zamów darmowy starter Red Bull Mobile albo kup go za 5/9 zł, bo tam są dłuższe ważności konta po doładowaniu niż w Play Online na Kartę 4G LTE.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2014, 11:56 przez NokiaUser, łącznie zmieniany 3 razy.

 #711412  autor: bolek2004
 19 kwie 2014, 11:41
monsune No i właśnie dlatego między innymi lepiej mieć możliwość ręcznego wyboru pasma w modemie, bo sam nie wiedziałeś czy byłeś w lte czy nie. A w play 4g to nie to samo co lte, to taki chwyt marketingowy. Ale nie ma się co zrażać, trzeba poustawiać wszystko i korzystać chociaż w nowym play online na kartę mało opłacalne jest to 200GB, lepiej z jakiegoś innego startera skorzystać.

 #711449  autor: mn9
 19 kwie 2014, 14:15
monsune, akurat e398 i zte mf823 mają takie same gniazda antenowe

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #711482  autor: monsune
 19 kwie 2014, 17:43
@mn9: Nie wiedziałem. A to niezły wałek i z deszczu pod rynnę :D

@bolek2004: to poniekąd prawda, ale akurat samo pasmo LTE można wymusić z poziomu panelu webowego i robiłem to. Kwestia tylko czy informacja podawana przez sieć Play jest prawdziwa czy nie i co właściwie znaczy napis "LTE PLAY" - czy dalej jest to tylko HSPA? Bo z takimi opiniami się spotkałem. Z drugiej strony chyba jednak tak bo zmienił mi się kolor diody na zielony, a w HSPA jest niebieski i pokazuje wtedy nie LTE PLAY tylko WCDMA PLAY. Drugiego startera Play już na pewno nie kupię bo to się słabo opłaca - najtaniej 50zł co 2 m-ce, a realnie 30zł co m-c bo bałbym się wrzucić 50 od razu nie wiedząc czy mi tego nie pociągną jakimś wałkiem z tym niby LTE. Próbowałem zmienić taryfę krótkim kodem i niby zlecenie migracji na 4G LTE zostało przyjęte, ale do tej pory lipa a już 8h minęło. Także jak dla mnie za duże zamieszanie z tym Playem, a w efekcie ew. dostanę i tak tylko to, co bez żadnej łaski daje mi Orange w DC HSPA czyli w moim przypadku nawet 14mbps wyciśnięte.

@NokiaUser: nie wydam w Play kolejnych 9zł z pewnością. A także nie zamówię darmowych starterów bo trzeba podać dane z dowodu. Względnie liczę na to, że tę obecną kartę uda się przełączyć na 4G LTE bo niby migracja w toku. No ale to tak tylko dla jaj bo skoro kradną ewidentnie ten bonusowy transfer 300MB (zrealizowałem łącznie jakieś 2-3% tego max a karta już pusta) to takie same wały będą leciały przy LTE jak nic. Co gorsza w grę wchodzą prawdziwe pieniądze z doładowań i terminy ważności konta, a nie jakieś promocyjne MB bez znaczenia. Także może ew. we wrześniu dam się skusić na RBM ale nic poza tym.

@Flash999: transfer jest ordynarnie kradziony i ja to chyba zgłoszę do UKE do sprawdzenia. Mam więcej niż 100% pewności, że nie zużyłem tych 300MB, zwłaszcza że aktywne było tylko 1mbps, więc cóż ja mogłem w małym teście prędkości wysłać/pobrać. Trwał minutę. Normalne złodziejstwo i jeszcze gorsze i bardziej ewidentne niż w Orange. Po takim wstępie i jeszcze tej śmiesznej zagrywce z mylącą nazwą startera zbiera mi się na pawia jak pomyślę o używaniu Playa. Tak samo miałem 3 lata temu gdy nie mogłem zadzwonić ze startera po doładowaniu za 10zł, a support wciskał mi jakiś żałosny kit, w skrajnym przypadku twierdząc nawet, że mi nie pomogą jak karty nie zarejestruję (!). Wtedy tę kartę (z większością kasy wydzwonioną do ich BOK do którego o dziwo dało się dzwonić) po prostu wyrzuciłem do kosza i wróciłem do Orange. Teraz sytuacja się powtarza. Trzeciego razu nie będzie...

Na DC HSPA w Orange nic mi nie zrywa. Siedziałem 8h, ściągnąłem w tym czasie ponad 2.5GB i było idealnie i szybko. Ping po kraju 30-40ms. Strony otwierają się błyskawicznie. Pasmo do 14mbps (typowy transfer nie schodził poniżej 1MB/s). Także wolę się pomęczyć załatwiając zapas batonów niż użerać ze złodziejami z Play, którzy wyczyszczą mi konto wmawiając, że nie miałem zasięgu LTE. A we wrześniu zobaczymy co dalej. Na razie nie muszę się o to martwić i zamiast pompować 30zł/mc w "darmowe" LTE wolę to wydawać na batony z porządnym DC HSPA Orange skoro tak ładnie działa:

Obrazek

Wybór uważam za rozsądny i bezpieczny. A jeśli ktoś doładował Playa, odpalił LTE i śmiga mu 15mbps to pozostaje pogratulować. Zwłaszcza jak kasa nie znika z konta od czasu do czasu. Ale dla mnie to jest zbyt wysokie ryzyko bo kolejny raz przekonałem się do czego ta firma jest zdolna. I jeśli są inne wybory to wolę z nich skorzystać i mieć spokój.

Na Playu mogę zrobić tylko jedno na tę chwilę: odpalić Transfer Nocny za 10zł i pociągnąć sobie każdej nocy ~3GB na tym żałosnym 1mbps. Choć przypuszczam, że będą wałki i albo zacznie zrywać albo transfer w jakimś momencie spadnie i zrobi się to gra nie warta świeczki i porówywalna kosztowo z batonami, zwłaszcza że dojdzie koszt prądu.

Trochę się rozpisałem ale to ku przestrodze i może komuś się przyda - nie wszystko złoto co się świeci i przekonałem się o tym w przypadku Playa po raz kolejny. Tak więc raczej nie polecam po tym 2-dniowym maratonie w "największej sieci 4G".

Małe podsumowanie:

1. Zmarnowałem 9zł na starter, który okazał się łudząco podobny, ale niestety niekompatybilny.

2. Jawnie ukradziono mi prawie całe 300MB obiecanego transferu bonusowego.

3. Próbowano wkręcić w doładowanie 30/50zł. Tu nieźle bym wtopił bo konia z rzędem kto się kapnie, że to nie ten starter i ochoczo doładuje, żeby po chwili zobaczyć, że nie ma jak włączyć "darmowego LTE" bo kod nie zadziała.

Konkluzja końcowa:

Jest ogromne ryzyko, że nawet jeśli ktoś spełni te wszystkie wymogi, tj. upoluje starter różniący się tylko mało widocznym dopiskiem LTE w znaczku "4G" i dopchnie te 30/50zł oraz szczęśliwie przebrnie przez aktywację LTE to pieniądze zostaną mu wyssane z konta pod pretekstem "chwilowego braku zasięgu LTE", a więc zgodnie z regulaminem wtedy promocja nie działa. Nie ma na to żadnej 100% pewnej metody.

Dodatkowo Play oszukuje stosując oznaczenie sieci LTE, która tak naprawdę nie musi być siecią LTE tylko zwykłym HSPA. Przekonał się o tym np. pewien mieszkaniec Szczecina, który jak byk widział LTE PLAY po włączeniu modemu, a po doładowaniu i aktywacji darmowego LTE trochę się zdziwił bo zżarło mu kasę. Eksperci Play wyśmiali go bo nie sprawdził na mapie zasięgu... na argument, że przecież to zrobił i zasięg miał być przyszła odpowiedź z Play, że zasięg na mapie jest podany orientacyjnie i nie może być podstawą zawierania umowy telekomunikacyjnej.

Jak ktoś lubi takie jazdy - polecam Play. Ja nie dam się nabić w butlę :D

 #711528  autor: mn9
 19 kwie 2014, 20:01
małe pytanko czy z formuły play na kartę przejdę do play online na kartę 4g lte ?

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #711545  autor: bolek2004
 19 kwie 2014, 20:58
Nie ma takiej możliwości, to jest oferta internetowa, w play jest tak że nie przejdziesz z oferty głosowej na internetową i odwrotnie, jedyne wyjście to zakup startera nowego.

 #711552  autor: NokiaUser
 19 kwie 2014, 21:30
monsune, to teraz dla równowagi podam przykład na nieudolność Orange :) Otóż kupiłem starter Orange SMART na kartę i wpisałem kod na bonus 500 MB, dostałem nawet potwierdzenie aktywacji. Pobrałem około 11 MB, za co Orange zabrało 4,80 zł z mojego konta :-) Początkowo myślałem: "przecież nie będę się z nimi kłócił o 5 zł", ale twoje posty obudziły we mnie jakiegoś ducha walki i postanowiłem jednak walczyć z Orange, dlatego też piszę właśnie zgłoszenie do nich :-D

 #711554  autor: monsune
 19 kwie 2014, 21:43
A ja głupi myślałem, że wałki w Orange już się skończyły :D

Możliwe, że za wcześnie się połączyłeś. Mógł być lekko zlagowany system który aktywuje bonusa. A sms informujący o pomyślnej aktywacji to inny system... nie zsynchronizowały się. No ale dziwnym trafem znowu na niekorzyść klienta. I takich błędów parę tysięcy dziennie i jest na sute premie świąteczne dla informatyków. Bo przecież nie każdy klient się upomni.

Jeden plus w Orange to w miarę wydolne i chętne zasoby ludzkie w dziale reklamacji. Jak się pisze/mówi rzeczowo i widzą, że klient wie co mówi - oddają i dorzucają bonusy. W Play na samą myśl, że mam tam zadzwonić i udowadniać, że nie mam garba - coś mnie trafia. A gdzie jeszcze marzyć o zwrocie 1.50zł za połączenie u tych dziadów.

Z grubszych wałów to potrafili mi zakosić np. 10GB netu. Ale oddali bez większego kopania się. Nie twierdzę, że Orange jest święte, ale z pewnością nie jadą aż tak po bandzie jak Play, który zachowuje się jakby mieli tasiemca w brzuchu i niekończący się plebiscyt na najlepszy wałek.

Dobrze, że mi się wczoraj ręka zatrzęsła bo już miałem kod na 30zł kupować i wbijać. Co prawda dalej wydaje mi się, że skoro w panelu webowym modemu można ustawić na sztywno "tylko LTE" oraz gdy dioda zmienia się na zielony to niby wszystko gra i jest to LTE.

Potwierdzisz jako praktyk w Play? Może bym i zaryzykował RAZ te 30zł żeby się przekonać jak jest. Ale i tak jeszcze pozostaje otwarta kwestia taryfy, która od godzin porannych nie została mi przełączona po wystawionym zleceniu. Czy ich pogięło, żeby dobę ludzi trzymać na migracjach? A podobno są taryfy gdzie zmiana trwa do 7 dni. Co im to daje?

 #711562  autor: NokiaUser
 19 kwie 2014, 22:02
Ale i tak jeszcze pozostaje otwarta kwestia taryfy, która od godzin porannych nie została mi przełączona po wystawionym zleceniu
A może jesteś już w nowej taryfie i o tym nie wiesz? Ja od wakacji 2012 do 15 stycznia 2014 zmieniałem taryfy prawie codziennie i zazwyczaj trwało to kilka minut, więc przez te trzy miesiące chyba dużo się nie zmieniło :-D Dlatego sprawdź kodem *111*49*1#, w której taryfie jesteś, bo na 99% w nowej.

 #711566  autor: mikkel
 19 kwie 2014, 22:25
monsune, łojej nie czytałem Twojego całego tekstu, ale wystarczy w RBM 17zł miesięcznie i masz neta bez limitu do końca tego roku. Wystarczy dobrze przyjrzeć się i pokombinować. Ty zamiast tego wolisz zwyzywać pleja i płacić dużo więcej za dużo mniej gdzie indziej.
Widzę że taki kreatywny jesteś a nie potrafisz przeczytać regulaminu i wykorzystać go do swoich celów.
monsune pisze: transfer jest ordynarnie kradziony
Tak, można powiedzieć że ordynarnie kradnę transfer :smt005 Już teraz wiem kto jest dawcą. Zawsze myślałem że to plej a teraz widzę że to inni użytkownicy którzy nie czytają co kupują.
Kolejna kwestia to ustawienie na sztywno LTE na modemie i nie ma prawa zejść kasa z karty. Oczywiście też trzeba się upewnić że usługa jest włączona. No ale tu znów się kłania czytanie regulaminów. Niektórzy nie czytają a potem krzyczą że oszuści, kłamcy, do UKE listy piszą...

 #711569  autor: monsune
 19 kwie 2014, 22:42
@mikkel: Przecież wszystkiego naraz nie dam rady ogarnąć. Wziąłem się za Playa bo tyle się naczytałem o tych 200GB no i rozkminiłem jak jest naprawdę to i napisałem. To chyba dobrze? Niejednemu się przyda co by nie poleciał bez zastanowienia po starter. Co mi poza tym po regulaminie przeczytanym od deski do deski jak potem idziesz do kiosku, widzisz starter ze znaczkiem 4G i taryfą Online na Kartę, kupujesz w zaufaniu, a się okazuje, że firma cię zrobiła w bambuko? To są gówniarskie praktyki marketingowe po prostu. Moja kreatywność polegała za to na tym, że NIE dałem się zrobić i poza źle kupionym starterem nie poniosłem żadnej straty np. doładowania za 30zł, a chciałem nawet 50 w pierwszej wersji.

I co znaczy, że nie czytam co kupuję? Kupiłem starter z bonusem 300MB i jest to jasno napisane na opakowaniu startera. Co jest tutaj niejasnego? Wyjaśnij mi znawco skoro wszystkie rozumy zjadłeś. Bo dla normalnego człowieka jak jest napisane "dostajesz 300MB na starterze" to znaczy, że wkładam ten starter i mam 300MB do użycia przez 7 dni. Przestań trolować i naucz się używać argumentów jak coś chcesz przekazać, a nie spuszczasz się z miną znawcy i próbujesz idiotę z człowieka zrobić. Ktoś ci płaci za to?

Przyjdzie pora i na RBM. Skoro masz taką praktykę to mógłbyś się podzielić wiedzą, ale z drugiej strony to byłby offtop, a mniemam że wszystko jest na forum, więc wczytam się z przyjemnością. Z tym że też są haczyki bo tych starych kart już nie ma podobno. Mam jeździć po całym mieście i polować? I znowu się okaże, że jest 10 podobnych do siebie. Zniechęciłem się do Playa/RBM i muszę trochę odczekać.

Siedząc w Orange na 14mbitach i batonach raczej nie płacę więcej za mniej. Bo za te 30-50zł wpieprzone w Playa co miesiąc mam porównywalną ilość netu, który po prostu działa bez żadnego kombinowania. I to ja decyduję czy sobie dopalę transfer danego dnia czy nie. Tak więc jest to bardzo wygodne plus batony w zasadzie gratis. Mniemam, że gołębie chętnie zjedzą i będą mnie chwalić do końca życia za ten gest.

A Playowi oberwało się nie bez powodu. Wydaje mi się, że tekst napisałem obiektywnie i nie przegrzałem w żadnym momencie. Do tej pory zastanawiam się gdzie jest moje 300MB oraz dlaczego HSPA w Play nazywane jest LTE.

@NokiaUser: Dzięki. Sprawdzę jeszcze tym kodem. Ja to testowałem w ten sposób, że próbowałem wbijać kod 471 na LTE i dalej nie wchodził, więc uznałem, że taryfa się nie zmieniła. No bo rozumiem, że gdybym miał w końcu to Online na Kartę LTE 4G aktywne to kod 471 powinien zadziałać BEZ doładowywania kwotą 30zł tak?
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2014, 22:44 przez monsune, łącznie zmieniany 1 raz.

 #711570  autor: KA
 19 kwie 2014, 22:42
Od 3 tygodni korzystam z LTE na RBM i wszystko OK. Modem ustawiony na sztywno "tylko LTE". Gdy przełączę na 3G, wtedy bierze z pakietu 2GB (za doładowanie). Czyli wszystko w porządku - do mnie złodzieje nie dotarli... :lol:

 #711575  autor: monsune
 19 kwie 2014, 23:03
Sprawdziłem i mam taryfę: Online na Kartę LTE 4G. Mimo to nie mogę użyć zalecanego kodu *111*471*1# bo wyskakuje, że kod jest dla mnie niedostępny. Na karcie jest 9zł. O co chodzi skoro mam dodatni stan konta i ważne wychodzące? Ten kod ma aktywować darmowe LTE tak? Czy należy przed tym doładować za 30zł czy nie? A jest jeszcze kod *111*470*1# który niby działa tak samo wg. opisu na stronie Play. A może trzeba przełączyć modem w tryb LTE najpierw żeby się zielone zaświeciło?

Byłbym w stanie zaryzykować te 30zł jak mnie ktoś przekona, że po zasileniu tą kwotą nie będzie problemu z kodem *111*471*1# lub *111*470*1# i ruszy ten zasrany LTE w końcu zamiast komunikatu, że kod nie jest dla mnie dostępny.

Znacie taką sytuację jak moja z autopsji?