DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #711140  autor: bolek2004
 18 kwie 2014, 11:20
Jako że w moim mieście pojawił się zasięg lte, zastanawiam się starter której oferty na kartę wyjdzie najtaniej w skali roku?
Widzę że najtaniej to wyjdzie w taryfie play na kartę rok ważności konta, starter za 5zł. Czy ktoś korzysta na tej taryfie z darmowego lte play?
Jeśli tak jest to rozumiem że aby aktywować lte muszę doładować za 30zł. Wiem że nie będzie to pełna prędkość bo max dla tej taryfy to 7Mb/s. To akurat mi nie przeszkadza.
Czyli jednorazowe doładowanie wystarczy żeby przez rok korzystać z darmowego lte?
To darmowe lte co miesiąc trzeba aktywować czy samo się odnawia po jednorazowej aktywacji zakładając że te 30 zł będzie sobie cały czas leżało na koncie?
Ewentualnie inne taryfy stare rbm jeśli bym dostał starter albo stare lubię to?
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2014, 22:01 przez bolek2004, łącznie zmieniany 1 raz.

 #711175  autor: garfield-
 18 kwie 2014, 13:45
W tej taryfie z RWK nie ma usługi LTE.

Przechodząc do sedna, skorzystaj z RBM na kartę, najlepiej w starszej taryfie lub przenieś tam numer (wtedy dostaniesz starszą taryę)
Po doładowaniu będziesz miał ważność połączeń 100 lub 150 dni - w przypadku starszej taryfy

Pakiet musisz aktywować co 30 dni przez www lub USSD. Do tego musisz mieć co najmniej 30 PLN na koncie , żeby aktywować.

Poczytaj wątek o red bull mobile - perypetie z przenoszeniem karty.

 #711187  autor: bolek2004
 18 kwie 2014, 14:33
O Redbull Mobile starszej taryfie wiem, sam pisałem w tamtym wątku. Co do lte jest dostępne jak najbardziej w taryfie play na kartę rok ważności konta zgodnie z regulaminem:
http://www.play.pl/resources/pdf/2013/R ... 112013.pdf
Wydaję mi się że jest tak że korzystasz z lte w tej taryfie, tyle że dane pobiera z pakietu internetowego jeśli mamy go aktywnego czyli nic się nie zmienia poza technologią jak masz pakiet.
Za to nie obejmuje ta taryfa promocji 200GB.
Ale to by było dziwne bo jest tam obok rwk wspomniane o taryfach rbm na kartę.
Może inaczej czy w tej taryfie można skorzystać z tych 200gb za free na miesiąc, bo z technologi lte w tej taryfie korzystać można?

 #711190  autor: Flash999
 18 kwie 2014, 14:45
W taryfie z RWK można logować się do LTE, jednak nie ma darmowych 200 GB.
Prędkości są przycięte w starszych taryfach do 7/1 Mb/s.
Opłacalnie wychodzi RBM 9 zł.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #711191  autor: bolek2004
 18 kwie 2014, 14:54
No właśnie tak myślałem, nic może uda mi się znaleźć stary starter w pierwszej taryfie rbm, to by było najbardziej opłacalne. A w starym lubię to można korzystać z tych 200gb za free? bo by wychodziło podobnie z doładowaniem, oczywiście przy założeniu że znajdę gdzieś jeszcze takie startery, bo nr do redbull to raczej nie będę przenosił?

 #711206  autor: KA
 18 kwie 2014, 15:43
Korzystam w nowym RBM (kartę dostałem od nich za free), czyli 100 dni za doładowanie 50 (ok. 44zł na Allegro) - wychodzi ok. 14zł/mies. Oczywiście wiesz, że LTE jest przycięte do 15/5 (ping ok. 20), ale działa bardzo stabilnie (w różnych rejonach Warszawy).

 #711278  autor: bolek2004
 18 kwie 2014, 20:50
Tak wszystko wiem, starego rbm już nie dostanę raczej, dzisiaj się za tym trochę pokręciłem, być może stare lubię to by się dało znaleźć, ponawiam pytanie czy w starym lubię to można aktywować 200gb za free?
Nie duża różnica ale przy doładowaniu za 50zł zawsze te 50 dni więcej by było ważności konta. Jeśli nic się nie zmieni, darmowe lte ma być do końca 2014 roku, w takim wypadku licząc od maja to jakieś 8 miesięcy więc można by się zmieścić w 2 doładowaniach po 50zł do końca roku.
Jak nie to zostaje kupno rbm II na kartę.

 #711279  autor: NokiaUser
 18 kwie 2014, 21:03
Promocję z darmowymi 200 GB można aktywować tylko w Play Online na Kartę 4G LTE i w Red Bull Mobile.

 #711289  autor: Flash999
 18 kwie 2014, 21:49
Może dobrym pomysłem będzie dogadanie się z kimś z forum, kto widział takie startery i będzie mógł wysłać? Stare Redbulle są wycofywane, ale często zalegają na zapleczach. Druga sprawa to czas na aktywację startera, po terminie nie można będzie go odpalić.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #711306  autor: bolek2004
 18 kwie 2014, 22:37
Te stare redbulle to na pewno już wszystkie po terminie ale to że tak pisze, wcale nie oznacza że nie da się tego aktywować.

 #711307  autor: Ruben
 18 kwie 2014, 22:40
Gdybym wiedział, że to będzie tak poszukiwany towar, to wykupiłbym trochę tego :) Znajomemu zalegały na półkach i nawet zaczął napoje odrywać, bo stwierdził, że i tak nikt tego nie kupuje.
Postaram się w miarę szybko zorientować w temacie.

 #711313  autor: mn9
 18 kwie 2014, 22:54
bolek2004, zapytam z ciekawości , jaki modem wybrałeś do obsługi lte w Play ;)

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #711316  autor: bolek2004
 18 kwie 2014, 23:02
Na pewno to będzie Huawei ale nie wiem jeszcze który, coś pewnie z tego: E398, E3276, E3272 jeszcze nie zdecydowałem który, po świętach się zdecyduje.
Zte czy alcatel nawet nie wchodzą w grę, z tego co czytam po forach to są problematyczne.
Zresztą na razie mam E3131 i jestem zadowolony, gdyby nie brak lte to bym go nie zmieniał.

 #711320  autor: mn9
 18 kwie 2014, 23:08
ja mam E3276 , bardzo polecam , no gdyby jeszcze lepsze złącze antenowe dali to by było super , e3272 to chyba wersja Hi- link poczytaj sobie o tym , dużo osób ma problem podobno.
sorry za OT

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #711331  autor: monsune
 18 kwie 2014, 23:40
bolek2004 pisze:Na pewno to będzie Huawei ale nie wiem jeszcze który, coś pewnie z tego: E398, E3276, E3272 jeszcze nie zdecydowałem który, po świętach się zdecyduje.
Zte czy alcatel nawet nie wchodzą w grę, z tego co czytam po forach to są problematyczne.
Zresztą na razie mam E3131 i jestem zadowolony, gdyby nie brak lte to bym go nie zmieniał.
A to mnie ucieszyłeś bo właśnie ZTE kupiłem. Mówisz, że problematyczny? Przecież Play to aktualnie oferuje jako flagowy modem do LTE w zestawach. Plus zresztą też. Nie jestem pewien czy 2-letni staruszek E398 połowę grubszy (stara technologia) i ciągnący o 1/3 więcej energii z portu USB to taki świetny wybór. No i w E398 są problemy z gniazdem antenowym i trzeba ponoć uważać jak się tam coś pakuje/wyciąga. ZTE w dodatku jest tanim modemem, a nie 300-400zł. Kupiłem go mocno poniżej 200zł i głównie dlatego wybór padł na ZTE bo nie paliłem się do E398, a z kolei E3276 to dużo większy wydatek i czy ja wiem czy wart 100zł więcej? Ma po prostu 150mbit ale... na co to komu?

Jeszcze nie odpaliłem tego ZTE ale jak odpalę to coś napiszę o nim. Wierzę w niego. Mam nadzieję, że nie będę musiał tu wielu rzeczy odszczekać po testach. Jak najbardziej wolałbym Huawei-a bo korzystam z 2 różnych klasyków tego typu na HSPA, ale jednak są granice ekonomiczne, których nie przekroczę bez wyraźnej potrzeby. Tak więc wziąłem ZTE a gdyby coś było nie tak to wtedy będę myślał o E3276. Ale skoro 2 opów oferuje ZTE to nie chce mi się wierzyć, żeby nie działał poprawnie.

Pewnym jego minusem jest brak portu diagnostycznego i tym samym możliwości zabawy częstotliwościami. Ale to jest jedyna wada jakiej się doszukałem i postanowiłem zaryzykować, że będzie dobrze na tej częstotliwości którą podsunie mi Play. Ponadto ma gniazdo antenowe oraz oczywiście czytnik kart pamięci. Także aż taki value to on nie jest.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2014, 23:51 przez monsune, łącznie zmieniany 3 razy.

 #711334  autor: manyaky
 18 kwie 2014, 23:43
NokiaUser pisze:Promocję z darmowymi 200 GB można aktywować tylko w Play Online na Kartę 4G LTE i w Red Bull Mobile.
Działa też w Play na Kartę w ofertach promocyjnych Twój Zasięg/Nasz Zasięg (startery 3zł zamawiane przez stronę play.pl).
Flash999 pisze:Może dobrym pomysłem będzie dogadanie się z kimś z forum, kto widział takie startery i będzie mógł wysłać? Stare Redbulle są wycofywane, ale często zalegają na zapleczach. Druga sprawa to czas na aktywację startera, po terminie nie można będzie go odpalić.
Po MNP do RBM ląduje się w starej taryfie. Tak było kiedyś i chyba jest do tej pory.
mn9 pisze:ja mam E3276 , bardzo polecam , no gdyby jeszcze lepsze złącze antenowe dali to by było super , e3272 to chyba wersja Hi- link poczytaj sobie o tym , dużo osób ma problem podobno.
sorry za OT
Testowałem LTE z Playa na MF823 i strasznie się cięła aplikacja webowa - nie polecam. Teraz jestem w Plusie na E3272 (prawie to samo co E3276) i wszystko sprawuje się znakomicie.

 #711342  autor: bolek2004
 19 kwie 2014, 00:20
monsune pisze:Pewnym jego minusem jest brak portu diagnostycznego i tym samym możliwości zabawy częstotliwościami. Ale to jest jedyna wada jakiej się doszukałem i postanowiłem zaryzykować, że będzie dobrze na tej częstotliwości którą podsunie mi Play.
Właśnie między innymi to zniechęca mnie do Zte, w Huawei nie ma z tym problemu, czasem się to przydaje, tym bardziej w play bo jak nie zauważysz i modem zeskoczy z lte to pociągnie dane z pakietu albo z konta.
Co do wejścia antenowego w Huawei to niestety się zgadzam ale już nauczyłem się z nim obchodzić ostrożnie:)
manyaky pisze: Działa też w Play na Kartę w ofertach promocyjnych Twój Zasięg/Nasz Zasięg (startery 3zł zamawiane przez stronę play.pl).
Nie można pójść do salonu i odebrać w salonie?
Z tego co czytałem w twoim wątku odnośnie tego na forum play to rozumiem że to jest zwykła taryfa play na kartę tylko ma możliwość aktywacji tego 200gb?

 #711344  autor: manyaky
 19 kwie 2014, 00:38
bolek2004 pisze:Nie można pójść do salonu i odebrać w salonie?
Z tego co czytałem w twoim wątku odnośnie tego na forum play to rozumiem że to jest zwykła taryfa play na kartę tylko ma możliwość aktywacji tego 200gb?
Można, można. Kwestia tylko, czy będzie dostępny. Często w salonach brakuje zasięgowych PONKów, mają też inne zasięgowe do głosu. Ale jak się uda dostać Twój/Nasz zasięg, to jasne.

To jest strasznie namotane w regulaminach, ale mniej więcej - tak. Ponoć są to osobne taryfy "na zasadach Play na Kartę", w których można dodatkowo aktywować promocję z LTE. Każda zmiana taryfy dezaktywuje tę możliwość.

 #711345  autor: bolek2004
 19 kwie 2014, 00:42
Ok, dzięki, zawsze to jakaś alternatywa jakby co. Swoją drogą to z tym darmowym 200gb to namotane jest jak nie wiem, można się pogubić, działa czy nie działa w danej taryfie chociaż teraz już wiadomo w których taryfach można tą usługę aktywować. Chyba że jeszcze ktoś coś dopisze o czym nie wiemy:)

 #711351  autor: monsune
 19 kwie 2014, 02:38
Panowie ratunku. Wsadziłem w modem tego Playa na Kartę, przestawiłem tryb połączenia na LTE only, połączyłem się w ekstazie w oczekiwaniu na płynny miód, a tutaj... transfer nie przekracza 120-130KB/s, a ping do onetu nie schodzi poniżej 100ms. Czy to ja jestem nienormalny czy Play? Jak wół widzę zasięg LTE na 3 kreskach, a działa to jak kupa. Co ja źle zrobiłem? Coś trzeba włączyć krótkim kodem żebym zobaczył jakość LTE czy to moja lokalizacja tak ma? A może trzeba doładować żeby był full speed? Bo na razie jadę testowo na 300MB które są wbite na ten starter domyślnie.

Co ciekawe wsadziłem starą kartę Orange z załadowanym batonem i bez żadnego LTE wyciskam 1.7MB/s (czyli jakieś 14mbps) z normalnego HSPA lub cokolwiek się włączyło bo śmieszny panel webowy od ZTE nie potrafi dokładnie pokazać i mam tylko WCDMA napisane.

W Orange ping do onetu 30-40ms. Na starym modemie było 50-60ms. Necik zasuwa zdecydowanie lepiej. Ciężko to określić słowami, ale tak jakbym się przesiadł na kabel po prostu, bardzo dynamicznie, żadnego czekania, wyraźnie widać tę różnicę. Zaznaczam, że bez LTE i spowodowała to sama wymiana modemu na ZTE 823. Dziwne, tak jakby stare modemy coś blokowały bo przecież wszystkie mają standard HSPA więc powinno być tak samo, a nie jest.

Niestety panel webowy do ZTE to jakiś psychol napisał. W trakcie użytkowania mam wrażenie, że moje kliknięcia lecą do Chin i tam ktoś ręcznie to zatwierdza i odsyła pakiet sterujący. Dosłownie 10-12s czekam na zmianę opcji, często się zawiesza, trzeba reloadować. Zdrowo się napociłem próbując coś przestawić, połączyć się z netem, przejrzeć smsy, itd. Masakra totalna. W dodatku laguje cała przeglądarka od tego gówna, a kompa mam konkretnego bo i5 z 16GB i nie takie rzeczy tu fruwają jak odrzutowce, a zwykły prymitywny panel zachowuje się jak na 386.

Modem ZTE jest spoko wizualnie, bardzo przyjemnie się prezentuje, dobrze wykonany, w zasadzie jest to klon designu Huawei-a. Wkurza natomiast to słoneczko na środku, które MIGA w czasie połączenia i nie wiem po co... nie jestem w stanie się przyzwyczaić bo światło jest dość jaskrawe i zbiera się je nawet kątem oka co bardzo męczy.

Nie mam żadnych zastrzeżeń do działania netu na ZTE. Śmiga niesamowicie w porównaniu z moimi starymi modemami Huawei-a. Na Orange znacznie poprawił się ping, a także wyciskam z niego niesamowite pasmo jak na HSPA.

Także gdyby nie ten web panel makabryczny to wstępnie dałbym nie mniej niż 9/10, a przez panel jestem zmuszony obniżyć ocenę do 8/10. Może ktoś z was orientuje się czy można wyłączyć HiLink w tym ZTE MF823 i obsługiwać go za pomocą starej, dobrej aplikacji Playa? Ale pewnie nic z tego ze względu na brak portu diag.