DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 12 z 71
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 71

 #709968  autor: Ruben
 13 kwie 2014, 17:22
maniek89 pisze:boję się tylko tych blokad - minut nie nabijam ale różne opinie się słyszy i trochę strach dać im swój wieloletni numer.
Nie znam takich opinii w przypadku nju z rachunkiem. Obecnie szóstka moich znajomych jest już w nju i bardzo sobie chwalą ofertę.
Owszem, na początku ich działalności niektórzy pisali o blokadach w usłudze na kartę. Był tutaj nawet jeden forumowicz, ktory chwalil się, że nabił 277h chyba w 2 tygodnie. Tego normalnym uzytkowaniem nie mozna nazwać. Generowanie sztucznego ruchu operator potrafi wykryć i nie uwzględnia wyłącznie długości połączenia tylko też inne parametry. Poza tym, jeżeli teraz Play nie blokuje Ci karty, to dlaczego nju miałoby to robić?
Podsumowując, jeżeli normalnie korzystasz, to nie musisz niczego się obawiać ale jeżeli mimo wszystko masz obawy, to nie bierz, bo po co żyć w strachu? ;)
Osobiście gdybym miał dzisiaj zmieniać ofertę, to właśnie wybrałbym nju.
KA pisze:wszystko świetnie (jeśli akceptujesz zasięg i jakość Orange)
Jakość to sprawa indywidualna i zależy dużo od regionu. Powiem tak, że w moim regionie, dzisiaj w Plusie życzyłbym sobie jakości Orange po modernizacji.

 #710277  autor: tetley
 14 kwie 2014, 19:06
Właśnie jestem po przeniesieniu 2 numerów (swojego oraz dziewczyny) na abo do nju. Oczywiście przed złożeniem zamówień na stronie nju poczytałem regulaminy oraz opinie użytkowników. Jak już byłem w teorii pewny wszystkiego, złożyłem zamówienie. I przeniesienie odbyło się bez żadnych problemów. Obawiałem się trochę zasięgu Orange (od ładnych paru lat nie korzystałem z ich sieci), ale na razie jest ok. Jeszcze nie przetestowałem go we wszystkich lokalizacjach, na których mi zależy, ale w porównaniu do Play słyszę różnicę. Zobaczymy czy nie będzie problemów z rozliczaniem, ale jakoś w to wątpię. Jeśli zasięg Orange się sprawdzi tam, gdzie go potrzebuję, to będę bardzo zadowolony. Na razie polecam:)

Pozdrawiam:)

 #710499  autor: tomulus
 15 kwie 2014, 20:28
Przeniesie z play odbyło się bez żadnych problemów. Włączenie numeru według daty/ustaleń. Zasięg ok, jakość rozmów również. Wszystkie informację co do połączeń,sms jak najbardziej czytelne na stronie.
Gdyby pojawiły się jakieś problemy na pewno napiszę.

 #710815  autor: Rudolf50
 16 kwie 2014, 21:03
W NJU numer mam już od kilku miesięcy, rozmawiam bardzo dużo i nie było i nie ma żadnych problemów.

I szczerze znając ludzi nie uwierzę że komuś uczciwemu zablokowali numer.

Więc jeśli ktoś zamierza używać normalnie telefonu może brać nju bez obaw,
tylko patrzeć od kiedy zaczyna się abonament.

 #710846  autor: user_delete19
 17 kwie 2014, 00:42
eh, zeby jeszcze wprowadzili opcję 'kopia sms na e-mail' jak w play to byłbym wniebowzięty ;-) Ale niestety to wszystko orange a orange odpowiedzial w tamtym roku, ze nie planuja takiej uslugi :(

 #710848  autor: Emsi
 17 kwie 2014, 01:07
Rudolf50, masz Nju na kartę czy abonament?

 #710933  autor: JacekK
 17 kwie 2014, 13:41
Nie wiem, czy ktoś o tym gdziekolwiek pisał, jednak pojawiła się dość godna alternatywa dla NJU w abonamencie.

http://mvno-gsm.pl/white-mobile-no-limi ... acjonarne/

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #710938  autor: malinka1978
 17 kwie 2014, 14:00
Ja korzystam drugi miesiacz Nju na karte i jestem zadowolona, mam 19 + 10 + 9 sms i 7 zl internet, wiec to jest max jakie wykorzystuje.
U mnie nic nie przerywa, zasieg mam dobry, tak samo jak bylam w orange na karte. i juz nie musze myslec jak dzwonie, do kogo itd i nie musze zasilac co chwile karty,

 #710939  autor: mikkel
 17 kwie 2014, 14:02
Tak tylko, że o ile dobrze pamiętam, to white mobile wymaga połączeń przychodzących na poziomie chyba 70% wychodzących. Prawda jest taka że nju nie ma alternatywy jeśli chodzi o ofertę.

 #710951  autor: ciekawy
 17 kwie 2014, 14:19
malinka1978,

tak właśnie pisałem od początku kiedy podwałem argument za no limit,że można dzwonić bez większych ograniczeń i zastanawiania się kto jest w jakiej sieci co bywało dawniej uciążliwe szczególnie w podróży kiedy trzeba szybko zadzwonić,a nie ma jak sprawdzić w jakiej ktoś jest sieci kiedy smartfony przeciwko którym są niektórzy nie były tak popularne, za to byłem ganiany,a po co wszystkim no limit jak wystarczą minuty, ale ogólnie dalej moje zdanie jest takie samo jak było,

mikkel,

tak,white brzmi jak pasta do zębów,
a do póki mają wymóg 70% połączeń przychodzących żeby można było korzystać z ich no limitu to nie ma sensu się tą siecią intersować,

nju może mieć alternatywe jeśli ktoś i tak wyda te 29 zł na rozmowh komórki + stacjonarne, dla mniej dzwoniących nju jest trochę tańsze

 #710955  autor: user_delete19
 17 kwie 2014, 14:27
mvno-gsm_pl pisze:Nie wiem, czy ktoś o tym gdziekolwiek pisał, jednak pojawiła się dość godna alternatywa dla NJU w abonamencie.
No nie wiem czy godna... plus, ze mozna wlaczyc pakiet na internet (denerwuajce w nju) ale minus za brak gietkosci nju - jak skorzystam malo to od razu zaplace mniej... no i ceny zblizone.

 #710959  autor: JacekK
 17 kwie 2014, 14:40
Istotnie jest taki zapis (wychodzących połączeń nie więcej niż o 70% od przychodzących), jednak jestem ciekawy jak to wygląda w praktyce. Raczej nie powinno zależeć operatorowi na zrywaniu umów zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy zaraz wściekli użytkownicy opisaliby to gdzie popadnie.

Plusem jest tu, podobnie jak w NJU, oddzielenie komórek od stacjonarnych.

[ Dodano: 2014-04-17, 14:48 ]
Z tą proporcją 70% może chodzi o wyłapywanie numerów pracujących w trybie Call Center (np. kilkuminutowe rozmowy NON-STOP 8h dziennie jedna po drugiej?

Zapis w regulaminie istotnie ciekawy, jednak intuicja podpowiada, że to raczej odnosi się do skrajnych przypadków.

Nie sądzę, żeby blokowali użytkownika w przypadku, gdy np. miesięcznie wydzwoni kilka godzin, a nie odbierze żadnego połączenia. Ale oczywiście mogę się mylić.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #710962  autor: ciekawy
 17 kwie 2014, 14:48
mvno-gsm_pl,

zapis jest, abonent nie może być pewien czy sieć go nie odłączy,a no limitu nie bierze się po to,żeby inni do ciebie dzwonili w 70% tylko żeby dzwonić bez stresu, póki ten zapis jest nie ma sensu rozważać tej oferty, nawet oferty na karte no limit są pewniejsze od tej white, jak są uczciwi i nie chcą odłączać ludzi według swojego uznania kiedy by ktoś nie spełnił tego warunku to niech usuną ten punkt z regulaminu, póki ten punkt jest w regulaminie tak długo tej sieci nie ma dla rozsądnych
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2014, 14:51 przez ciekawy, łącznie zmieniany 1 raz.

 #710964  autor: JacekK
 17 kwie 2014, 14:50
ciekawy pisze:mvno-gsm_pl,

zapis jest, abonent nie może być pewien czy sieć go nie odłączy,a no limitu nie bierze się po to,żeby inni do ciebie dzwonili w 70% tylko żeby dzwonić bez stresu, póki ten zapis jest nie ma sensu rozważać tej oferty, nawet oferty na karte no limit są pewniejsze od tej white
No gdyby tego przestrzegali, faktycznie byłoby to bez sensu. Wystarczy wydzwonić 10 minut i nie odebrać żadnej rozmowy.

Musiałby ktoś napisać, kto korzysta,.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #710967  autor: ciekawy
 17 kwie 2014, 14:58
mvno-gsm_pl,

prawo jest prawo, zapis jest zapisem,a regulamin regulaminem,

100 osób może pozytywnie napisać, ale póki zapis jest to tej sieci nie ma dla tych,którzy chcą mieć pewną oferte bo ten zapis zawsze white może zastosować,a ja się na takie traktowanie nie godze i koniec tematu

 #711256  autor: Liquid
 18 kwie 2014, 19:51
wojciech pisze:
mvno-gsm_pl pisze:Nie wiem, czy ktoś o tym gdziekolwiek pisał, jednak pojawiła się dość godna alternatywa dla NJU w abonamencie.
No nie wiem czy godna... plus, ze mozna wlaczyc pakiet na internet (denerwuajce w nju) ale minus za brak gietkosci nju - jak skorzystam malo to od razu zaplace mniej... no i ceny zblizone.
"Dość" tak jak "prawie" robi wielką różnicę. Oferta ze swoimi kruczkami w regulaminie jest nieakceptowalna. Po dogłębnym przeanalizowaniu oferty i regulaminu moje zdanie jest takie że operator ten liczy na wizerunkowe podobieństwo do nju z minimalnie mniejszymi stawkami lecz wyszło to samo co ma Red Bull czy mini max na kartę. Tylko na dużo gorszych (w sensie ryzykownych ze względu na regulamin) warunkach. Nju dalej rzondzi ;)

 #711291  autor: ciekawy
 18 kwie 2014, 21:53
nie wiem ile dokładnie chce White za abonament niby no limit warunkowany 70% połączeń przychodzących ale już te oferty no limit są na takim poziomie cenowym że można z nich korzystać bez szukania tańszej alternatywy bo 19 zł za no limit komórki w nju, czy 29 zł za no limit komórki i stacjonarne w RBM,Heyah,nju też,w Play 25 zł w przedłużeniu umowy,to naprawdę nie są wysokie ceny i można z tego bez problemu korzystać bez bawienia się w 70% połączeń odebranych bo to nie jest no limit tylko bardziej wymienność minut, teraz już ta oferta White nie jest żadną nowością i jak dla mnie to żadna konkurencja dla nju,Heyah,Play czy nawet Plusa

 #711514  autor: macc
 19 kwie 2014, 19:17
ciekawy ma racje 30zł to nie jest jakaś wygórowana cena by ktoś musiał kombinować.
Dzisiaj to nie to samo co parę lat temu, że było trzeba kombinować by tanio dzwonić. Nie chciałoby mi się kombinować przy 30zł abonamentu za no limit.

P.S. Mam nju już kilka miesięcy i żadnych problemów.

 #711555  autor: ciekawy
 19 kwie 2014, 21:45
też mam nju, karte, wziąłem na test, problemy były z początku po odpaleniu sim, poszły zgłoszenia, poprawili i jest wszystko ok, może mi się wydaje ale jakość rozmowy jest lepsza od tej jakości typowo w Orange który testowałem wcześniej i było gorzej, w nju jakość jest ok, jakby lepsza od tej jakości Orange mimo że to ta sama sieć ale może coś jest na rzeczy,

mam też no limit w Play abonament,

w obydwu przypadkach dzwoniłem ile potrzebowałem i nie zdarzyło mi się,żeby sieć zablokowała numer jak niektórzy pisali że blokują, może jak ktoś rozmawia 24h bez przerwy ale normalnie nie blokują,
a co do nju to jestem pozytywnie zaskoczony dobrą jakością rozmowy, choć co do bok nie narzekam ale nie powiem żeby tam siedzieli jacyś ludzie z wyjątkową wiedzą,
bok jest takie sobie,
strona netowa nju w porządku, podoba mi się ostrzność nju,że zanim pokażą biling po zalogowaniu to wymagają wprowadzenia jednorazowego hasła z sms-a i,że poziom zabezpieczeń użytkownik sam może zmienić, jest prosto nie komplikują za dużo na tej stronie i to jest na +, ogólnie fajna sieć,
a - to to,że numeru głównego raczej bym nie przeniósł do nju bo muszę mieć aktywny cały czas,a rożnie w życiu bywa, jak się uszkodzi sim,zgubi czy coś to duplikat z tym samym numerem trzeba zamówić przez bok i czekać dużo dłużej niż kiedy się robi duplikat w salonie, no i połączenie z konsultantem 5 zł, trochę przesada,

czyli jak dla mnie nju jest ok,na dodatkowy numer nawet jeśli się z niego więcej dzwoni,a podstawowy nr musi być w sieci z servisem czyli szybką opcją dulikatu sim, gdyby Orange dało tą opcje wszystkim salonom to wtedy według mnie można by mieć u nich główny numer, dodałbym jeszcze w nju ofertę no limit z telefonem tak do 50 zł z umową na 12 i 24 miesiące, oferty dla stałych abonentów np darmowy pakiet netowy albo obniżony abonament,no i lejek jeszcze byłby potrzebny żeby nie tracić kasy jeśli się tak komuś zdarzy

 #712497  autor: Marjo
 24 kwie 2014, 09:34
Czy ktoś z Was orentuję się czy na pierwsze urzodziny nju coś szykuje czy przejdzie to bez echa!?!
  • Strona 12 z 71
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 71
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 71