DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #710739  autor: Tobik22
 16 kwie 2014, 16:32
Witam. Planuje kupić nowy smartphone. Chciałbym aby jego cena nie przekraczała 2000 zł. Telefonu głównie używał będe do przeglądania stron www oraz grania w mniej lub bardziej wymagające gry co za tym idzie szukam telefonu o dość mocne specyfikacji. Nie mam jakichś sprecyzowanych wymagan odnośnie podzespołów ale jednak chciałbym aby ów procesor dawał sobie rade nawet z najnowszymi grami czy aplikacjami. Jeśli chodzi o wielkość urządzenia to celuje w wymiary 4.3 cala lub większe. Chciałbym aby telefon chodził płynnie i miał dość ładny ekran (dobre nasycenie kolorów itp itd). Co do aparatu to dla mnie bez większej różnicy. Oczywiście wolałbym aby sprzęt który będzie mnie kosztował powiedzmy te 1800-2000 zł robił ładne zdjęcia.

Upatrzyłem sobie wcześniej jeden telefon a mianowicie HTC One. Bardzo mi sie podoba designe urządzenia jednak nie wiem jak to tajwańskie cudeńko działa w praktyce.

Co do marki urządzenia to dla mnie nie ma to kompletnie żadnego znaczenia.

Jeśli chodzi o system operacyjny to preferuje Android chociaż WP też nie pogardze.

To chyba wszystko :) Nie wiem czy moje wymagania nie są przypadkiem zbyt duże no ale jakby co to mam nadzieje że wszystko mi napiszecie w odpowiedzi do tego posta.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 #710744  autor: Jumperone
 16 kwie 2014, 16:42
Note III, LG G2, Z1 Compact, Nexus 5, Oppo N1, Lumia 1020 zależy jaki rozmiar będzie Ci bardziej odpowiadał :)

 #710757  autor: Tobik22
 16 kwie 2014, 17:18
Z tych co wymieniłeś wpadł mi w oko LG G2. Jedynie co mi sie w nim kompletnie nie podoba to plastikowa zamknięta obudowa oraz przyciski z tyłu telefonu.

 #710763  autor: Jumperone
 16 kwie 2014, 17:37
Obudowa fakt - mogłaby być wyższych lotów, ale myślę że takie etui:

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1435 ... e-free.jpg

załatwi tę sprawę. Sam zamierzam je kupić do swojej G2 niedługo.

Przyciski z tyłu telefonu faktycznie mogą przerażać. Ja jednak po 3 tygodniach już się przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadzają. Ekran odblokowuje i zablokowuje przez "Knock On" czyli podwójne kliknięcie, a głośność zawsze można zmienić w panelu powiadomień.
Najgorzej gdy telefon leży płasko na stole. Wtedy już będziemy musieli go podnieść/odblokować by np. zmienić głośność. Osobiście jednak nie uważam tego za aż tak utrudniającą życie czynność i nie narzekam.
Najlepiej z kolei jeśli np mamy telefon w kieszeni spodni i chcemy podgłośnić muzykę podczas jej słuchania - klawisze są łatwo wyczuwalne i bez problemu można to zrobić bez wkładania ręki do kieszeni - dla mnie to wygodne.

Podsumowując mój wywód o klawiszach: czasem są one mniej wygodne od zwykłych, a czasem bardziej. Jednak częściej się sprawdzają i dlatego dla mnie są na plus po przyzwyczajeniu się :)

 #710773  autor: Tobik22
 16 kwie 2014, 17:59
A może ktoś mi coś powiedzieć o Xperi Z1 ?

 #710845  autor: Tobik22
 17 kwie 2014, 00:12
Po obejrzeniu kilkunastu testów oraz przeczytaniu kilku artykułów jestem naprawdę w kropce :0. Wiem że wybiorę jeden z czwórki:
- LG G2
- XPERIA Z1 Compact
- HTC ONE
- NEXUS 5
Najgorsze jest to że każdy z tych telefonów ma jakieś wady których reszta nie posiada. Np Słabe wykonanie ,słabszy wyświetlacz czy też gorsze głośniki. Każdy z tych telefonów mi się podoba więc to bedzie dla mnie bardzo ale to bardzo trudny wybór. Chociaż najbliżej jestem kupienia G2. Wiem że w regulaminie jest wzmianka o tym że nie można zadawać pytań typu który lepszych lecz prosze powiedzcie mi który WEDŁUG WAS jest najlepszy z tej 4 może jak się kilka osób wypowie to wtedy podejme decyzje :)

 #710898  autor: tk925
 17 kwie 2014, 11:09
Słuchaj każdy ma swoje wady i zalety dlatego sam musisz podjąć decyzję co chcesz i oczekujesz od telefonu, a najlepiej jakbyś miał możliwość w jakimś media markt czy saturnie pobawić się troszkę każdym z nich.
Ale tak w skrócie opiszę:
- htc one to już roczny sprzęt dobrze wykonany, ekran bardzo dobry, jego nakładka sense dobrze działa ale chyba bym go już odpuścił na tą chwilę
- lg g2 chyba najlepszy ekran, lepszy procesor niż w htc, masa przydatnych funkcji, najlepsza bateria, wykonanie z plastiku ale fajnie się prezentuje z tym ekranem wkomponowanym w ramki, tył już nie bardzo.
- nexus 5 on mi się wykonaniem podoba nawet bardziej niż lg g2, czysty android, ekran też ok, na bieżąco aktualizacje, szybkość działania, ogólnie zrobił na mnie dobre wrażenie.
- z1c tutaj wykonanie bardzo dobre, procesor tak jak we flagowcu z1, ale ekran moim zdaniem sony dopiero w z2 daje na poziomie takim jaki powinien być we wcześniejszych ich flagowcach.
Tutaj raczej lg g2 wypada najlepiej.

 #710901  autor: slavi
 17 kwie 2014, 11:44
zerknij tez na oppo find7 :) note3 do grania eleganckim jest :-D

 #710907  autor: Tobik22
 17 kwie 2014, 12:17
Note 3 jest dla mnie troszke za duży :) Po świętach wybieram się na przechadzkę po sklepach typu Media expert, Neonet w okolicy i chyba dopiero wtedy zdecyduje jaki telefon wybiorę. Tak jak już wcześniej pisałem najbliżej kupna jestem LG G2. Dla mnie ten telefon ma tylko dwie wady plastik i dziwny układ przycisków. Myśle jednak że do przycisków bym się przyzwyczaił a co do plastiku to zawsze można go wpakować w jakis gumowy czy tam skórzany futerał :). Ale tak jak mówie po świętach postaram się wszystkie te telefony obejrzeć w sklepie i dopiero wtedy zdecydować.

 #710909  autor: marcin1980
 17 kwie 2014, 12:20
Tobik22, też zwróć uwage że G2 ma ograniczona ilość pamięci nie można jej rozszerzyć, jak już będziesz kupował to przemyśl czy ci 9GB wystarczy

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #710918  autor: Jumperone
 17 kwie 2014, 13:01
marcin1980 pisze:Tobik22, też zwróć uwage że G2 ma ograniczona ilość pamięci nie można jej rozszerzyć, jak już będziesz kupował to przemyśl czy ci 9GB wystarczy
Dostępnych jest ok. 10,5gb.
Zawsze można też kupić wersję 32gb