DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 57 z 70
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 70

 #710657  autor: marcin1980
 16 kwie 2014, 11:48
MaciejM, niestety taki narod Polski dostał cos za darmo to jeszcze marudzi

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #710658  autor: bolek2004
 16 kwie 2014, 11:48
MaciejM Przestań bzdury pisać, jak normalni użytkownicy mogą korzystać jak normalna osoba nie jest w stanie odczytać poprawnie kodu z obrazka? Do wczoraj captcha było łatwiejsze do odczytania, dziś już tak nie jest. Patrz mój post wyżej.
I jak mogło aero przyspieszyć jak dalej jest limit 512kb/s.
A tak w ogóle to przeczytajcie sobie artykuł: http://jdtech.pl/2014/04/aero2-mowi-o-finansach.html
I kto tu coś dostał za darmo? Najwięcej to Solorz dostał no za prawie darmo.

 #710662  autor: marcin1980
 16 kwie 2014, 11:51
W razie chęci korzystania z usługi przez osoby z dysfunkcją wzroku, możliwe jest stałe wyłączenie captchy.

Wyślij im papierek odpowiedni to ci te captcha wylacza na stałe.
Niechodzi o limit prędkości tylko o stabilność bo w dzien bywało wiem bo sam korzystam ze internet smigal z 30-40% wolniej teraz jest prawie caly czas na maksa

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #710663  autor: MaciejM
 16 kwie 2014, 11:51
bolek2004, przyśpieszyło i to znacznie. Zamiast 150-200 kb/s osiągniesz teraz pełne 512 kb/s.
W Plusie po Aero2 też widać różnicę, może nie 25%, ale 10% na pewno.
Ale skoro tobie 200 mln zł jest jak za darmo więc dziwie się, że korzystasz z Aero2.

Co do pasma LTE 2.6 ghz mało urządzeń wspiera TDD. Nawet stacji LTE na 2.6 GHZ w Polsce dużo nie powstało.

7.2. Każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia.

7.5. Operator jest uprawniony do wprowadzenia w ramach Bezpłatnego Dostępu do Internetu
dodatkowych mechanizmów (systemów zabezpieczeń) w celu zapewnienia bezpieczeństwa
informacji i danych przetwarzanych w Sieci Telekom

 #710667  autor: bolek2004
 16 kwie 2014, 11:58
Przyspieszyło to pojęcie względne bo to zależy od lokalizacji. Jest captcha, trudno skoro uke to przyklepał to niech będzie ale po co ją jeszcze komplikować tak jak to zrobiono od dzisiaj??
Co to zmieni dla tych niby tysięcy ściągaczy torrenta? Nic, zniechęci kolejnych użytkowników do korzystania z tego, każdy kto ma będzie odradzał następnemu zamawianie karty.
Aero przystąpiło do wybielania siebie w internecie, oczywiście większość lemingów to łyka, ale dla mnie to zwykły bełkot marketingowy.

 #710669  autor: MaciejM
 16 kwie 2014, 12:06
bolek2004, więc co Cie powstrzymuje przed skorzystaniem z oferty komercyjnej z jednego wybranego operatora spośród czterech ?

Była prędkość 256 kb/s źle. Jest 512 i Captcha też niedobrze.

Czy wy przypadkiem nie macie za wysokich wymagań od BDI ?

 #710673  autor: bolek2004
 16 kwie 2014, 12:19
Weź odczytaj poprawnie słowa z obrazka z poprzedniej strony hasło captcha to porozmawiamy, ja nie potrafię i wzrok mam dobry więc nie wiem czemu to ma służyć. Przecież można dać zwykłe 2 słowa do odczytania na obrazku, po co tak komplikować? Odpowiedź jest oczywista.
To do czego używam aero mi wystarcza, na aero oczywiście ze 4 razy mniej wychodzi, bo żeby normalnie korzystać z neta potrzebuje koło 20gb/miesiąc, żaden op w ofercie na kartę nie da mi tego w granicach 30 zł, bo za 50zł to sobie mogę wziąć na przykład upc i jakość będzie dużo lepsza.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2014, 12:30 przez bolek2004, łącznie zmieniany 2 razy.

 #710678  autor: MaciejM
 16 kwie 2014, 12:28
bolek2004, to teraz pomyśl co będzie za tydzień gdy Captcha będzie po każdych 60 minutach.
Nie mogę się już doczekać :-D

 #710680  autor: bolek2004
 16 kwie 2014, 12:30
Zresztą widzę że w komentarzu pod artykułem na głównej o aero 2 sam napisałeś:
"Z Aero2 nie korzystam bo nie muszę. Korzystam z komercyjnej oferty."
Skoro nie korzystasz to po co się w ogóle wypowiadasz na temat o którym nie masz pojęcia.

 #710681  autor: MaciejM
 16 kwie 2014, 12:35
bolek2004, korzystam nie korzystam, a na użytkowników Plusa korzystających z Aero2 też się odbiło. 1 czy 2 mbps transferu i teraz w magiczny sposób po wprowadzeniu Captchy nagle Plus po Aero2 ożył, zamiast 1-2 mbps jest 8-10 mbps i do tego niskie pingi.


Nie korzystam z Aero2, a jak widać odbiło się i na mnie.
Dlaczego ktoś kto korzysta z oferty komercyjnej ma mieć gorszą jakość usług przez użytkowników BDI ?

 #710684  autor: bolek2004
 16 kwie 2014, 12:47
A to dlatego tak hejtujesz aero bo masz pewnie abonament i trzeba płacić a jakość była słaba, do końca umowy jeszcze pewnie długo więc jakoś trzeba wyładować swoją frustrację w internecie.
Tylko co zrobisz jak przybędzie użytkowników plusowi za jakiś czas i będzie taka sytuacja jaką miałeś przed wprowadzeniem captcha? Ciekawe na kogo wtedy będziesz zwalał winę za słabą jakość swojego komercyjnego łącza? A nie sory przecież to będzie wina znowu użytkowników aero, bo ich znowu przybędzie.
A co do jakości to pytanie raczej do zarządzających siecią plus, nie do mnie.
Tak przy okazji za komentarze pod artykułem na głównej w stylu: cebulaczki, wszystko za darmo powinieneś dostać bana.

 #710687  autor: Vero
 16 kwie 2014, 13:26
bolek2004 pisze:Weź odczytaj poprawnie słowa z obrazka z poprzedniej strony hasło captcha to porozmawiamy, ja nie potrafię i wzrok mam dobry więc nie wiem czemu to ma służyć. Przecież można dać zwykłe 2 słowa do odczytania na obrazku, po co tak komplikować?
Zwykłe słowa, przedstawione w prosty sposób, nawet w formie graficznej są bardzo łatwe do odcyfrowania przez automatyczne programy rozpoznawania tekstu, a to z kolei jest wykorzystywane do automatycznego wypełniania kodu CAPTCHA przy wznowieniu połączenia. Aero2 chce wyeliminować z sieci wszelkie automaty, bo zazwyczaj nie służą one celom prywatnym, tylko komercyjnym i zapychają sieć. Dlatego kod CAPTCHA jest tak pokręcony, aby automaty nie były w stanie go odczytać.

Jeżeli masz problem z odczytaniem obrazka, to przypominam, że podczas sesji CAPTCHA pojawiają się również takie dwie małe strzałki zakręcone do siebie, którymi można zmieniać wyświetlony obrazek. Ja też mam czasami problem z obrazkiem, ale wtedy zmieniam go tak długo, aż trafię na łatwy do odczytania, a zazwyczaj trafia się na taki za 3-4 razem, więc nie jest tak źle z tym kapciem.

 #710691  autor: MaciejM
 16 kwie 2014, 13:45
bolek2004 pisze:A to dlatego tak hejtujesz aero bo masz pewnie abonament i trzeba płacić a jakość była słaba, do końca umowy jeszcze pewnie długo więc jakoś trzeba wyładować swoją frustrację w internecie.
Tylko co zrobisz jak przybędzie użytkowników plusowi za jakiś czas i będzie taka sytuacja jaką miałeś przed wprowadzeniem captcha? Ciekawe na kogo wtedy będziesz zwalał winę za słabą jakość swojego komercyjnego łącza? A nie sory przecież to będzie wina znowu użytkowników aero, bo ich znowu przybędzie.
A co do jakości to pytanie raczej do zarządzających siecią plus, nie do mnie.
Tak przy okazji za komentarze pod artykułem na głównej w stylu: cebulaczki, wszystko za darmo powinieneś dostać bana.
Kontraktu nie mam z prostego powodu. Nie w każdym miejscu operator spełnia moje wymagania wtedy mogę skorzystać z drugiego.
Nawet gdybym korzystał z abonamentu są inne sposoby by uniknąć kary za zerwanie umowy. Wystarczy znaleźć osobę, która chce taki abonament i przepisać usługi na nią.
Nieprawdaż, że o wiele tańsze niż kara za zerwanie umowy ?

Na rozmowy z internetem wydaję 100-130 zł miesięcznie.



Odnośnie ostatniego. Nie inaczej się zachowujecie ? nie takie macie podejście ?
Wszystko za darmo, bo mi się należy. Innym nie... Nikt nie może mieć lepiej ode mnie.

Chcesz coś osiągnąć ? Musisz na to ZA-PRA-CO-WAĆ :-D

 #710692  autor: andromenda
 16 kwie 2014, 13:48
Na ekranie komputera to pól biedy. Próbowałem skorzystać szybko z internetu na telefonie i nie dałem rady.

 #710694  autor: bolek2004
 16 kwie 2014, 13:58
MaciejM pisze:Nawet gdybym korzystał z abonamentu są inne sposoby by uniknąć kary za zerwanie umowy. Wystarczy znaleźć osobę, która chce taki abonament i przepisać usługi na nią.
Nieprawdaż, że o wiele tańsze niż kara za zerwanie umowy ?
Jeśli znajdziesz taką osobę to czemu by nie, jeśli się da.
MaciejM pisze:Odnośnie ostatniego. Nie inaczej się zachowujecie ? nie takie macie podejście ?
Wszystko za darmo, bo mi się należy. Innym nie... Nikt nie może mieć lepiej ode mnie.
Chcesz coś osiągnąć ? Musisz na to ZA-PRA-CO-WAĆ :-D
Nie mierz wszystkich swoją miarą, w przeciwieństwie do ciebie nikogo nie obrażam, jak tak ci szkoda że ktoś korzysta z aero to sobie też zamów kartę i już.
Ja pisałem o tym że captcha jest prawie nie do odczytania, do wczoraj był jeden normalny wyraz, i jeden bardziej skomplikowany, od dziś są 2 skomplikowane i jeszcze dołożone jakieś plamy żeby trudniej było kod odczytać a ty widzę prowadzisz jakąś wojnę, dzielisz ludzi na my i wy. Trochę luzu. Nie znam nikogo kto wszystko miałby za darmo, zresztą dalszą dyskusję z Tobą uważam za bezcelową bo robi się powoli offtopic.

 #710766  autor: hanna
 16 kwie 2014, 17:44
MaciejM pisze:Dzięki captcha nie tylko Aero2 przyspieszyło przez co normalni użytkownicy mogą korzystać, ale Aero2 z kartą Plusa działa lepiej.
Nawet teraz gdy captcha nie jest przy każdym połączeniu BDI zwiększyło średnią prędkość o 25%. Gdy będzie po testach pewnie utrzyma się na poziomie 35-40%
Opowiadasz pierdoły, właśnie że Aero mocno zwolniło, i to można odczuć oglądając serial online który kiedyś normalnie oglądałam rano a teraz się zacina co chwilę, captcha to jedynie utrudnienie żeby zniechęcić ludzi. Poza tym oni łaski nie robią, dostali koncesję pod warunkiem udzielenia darmowego transferu to nie ich wielka miłość do użytkowników więc jak najbardziej warto narzekać i pisać do UKE.

 #710800  autor: MaciejM
 16 kwie 2014, 20:16
hanna, możesz pisać i pisać. Samo UKE się pod tym podpisało :-D

Tak poza tym gratuluję cierpliwości oglądając online po Aero2 :-D

 #710837  autor: ra-v
 16 kwie 2014, 22:39
MaciejM pisze:bolek2004, korzystam nie korzystam, a na użytkowników Plusa korzystających z Aero2 też się odbiło. 1 czy 2 mbps transferu i teraz w magiczny sposób po wprowadzeniu Captchy nagle Plus po Aero2 ożył, zamiast 1-2 mbps jest 8-10 mbps i do tego niskie pingi.
Potwierdzam - Plus się trochę odetkał, choć nadal są momenty przytłumienia sieci, ale nie takie jak kiedyś.
hanna pisze: captcha to jedynie utrudnienie żeby zniechęcić ludzi
Po pierwsze - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wystarczy być po stronie abonamentowca Plusa, który płaci 90 zł i ma nerwice z tego powodu, że pijawki (żeby nie powiedzieć pasożyty torrentowe) wysysają mu transfer na nadajniku i to za darmo.
Po drugie - jeśli jeden z operatorów zniechęca ludzi, to jest od tego konkurencja w postaci co najmniej 1 operatora, a zwykle w postaci 2-4 operatorów 3G, jeden kablowy i 1 radiowy.
dostali koncesję pod warunkiem udzielenia darmowego transferu to nie ich wielka miłość do użytkowników więc jak najbardziej warto narzekać i pisać do UKE.
Dawanie użytkownikom internetu każdego operatora to nie wynik miłości do ludzi, tylko do ich pieniędzy. A Aero2 ma dawać dostęp do darmowego internetu i jako użytkownik śmiem twierdzić, że to robi.

Mobilnie: iPhone 4 8 GB (Play) / Nokia 6310i (Orange) / LG Cookie (Play)
Internet: ZTE MF821+TL MR3420v2 (T-Mobile) / Huawei E1752C (Aero2)

 #712289  autor: atom
 23 kwie 2014, 14:43
Odświerzę nie co temat.

Wiecie czemu teraz od czasu do czasu, aby mieć internet trzeba przepisać kod z obrazka?
Jest to strasznie uciążliwe zwłaszcza gdy potrzebny jest szybki dostęp do internetu.

Kiedyś Aero2 nie posiadało takich zabezpieczeń i byłem zadowolony.

 #712313  autor: user_delete34
 23 kwie 2014, 15:35
atom pisze:Wiecie czemu teraz od czasu do czasu, aby mieć internet trzeba przepisać kod z obrazka?
ReCaptcha służy wyrzuceniu z sieci modemów automatycznie łączących się z siecią. Nie zastosujesz wtedy usługi BDI jako podstawowe łącze do internetu w domu (a przynajmniej będzie to bardzo uciążliwe do wykorzystania), ale za to po wyeliminowaniu takich użytkowników sieć działa sprawniej. Dzięki temu dostęp do sieci uzyskasz łatwiej - nie powinno być tak często problemów z połączeniem - i sama szybkość będzie lepsza. Nadal pozostaje ten sam limit prędkości maksymalnej.
  • Strona 57 z 70
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 70
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 70