DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #695727  autor: juugo_pl
 03 lut 2014, 20:20
Siemka.

Szukam sobie telefonu
ma być to mój 2gi telefon - jako ten główny używam Xperii Z

chce telefon z rozsuwaną qwerty, przeznaczenie do pisania dużej ilośći sms/tekstów
obecnie do tego celu służy mi Sansung Wave 533, ale dziadek zaczyna po 4 latach powoli szwankowac...
do tej pory przerabiałem np: htc desire z, lg etna, no i obecny samsung wave 533

Wymogi:
NIE LG, nie windows phone.

System preferowany android

najchętniej obejdę samsunga szerokim łukiem, nienawidzę ich gównianej nakładki na andro...


telefon chce kupić na rynku - czy to nówka czy używka bede myslal później, budżet nieogarniczony :P prawie :)

jakieś opinie, rady?


Pozdro :)
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 15:01 przez juugo_pl, łącznie zmieniany 1 raz.

 #695730  autor: Martin229
 03 lut 2014, 20:32
a moze xperia mini pro? najlepiej sk17i bo starsza wersja ma zle usytulowane wejscie usb(pod klawiatura)

 #695756  autor: maniek89
 03 lut 2014, 22:40
Kurcze, gdyby nie samsung to jest taki u nich jeden model bodajrze zwie się galaxy chat. Połączenie dotykowego ekranu, androida i sprzętowej qwerty. Nowy to niecale 400 zł.

 #695864  autor: juugo_pl
 04 lut 2014, 14:59
Martin229 pisze:a moze xperia mini pro? najlepiej sk17i bo starsza wersja ma zle usytulowane wejscie usb(pod klawiatura)
małe, za małe. mniejsze od mojego samsunga ;p i się tnie strasznie

zapomnialem dopisac ze jesli android = minimum 2 rdzenie...


@above:
bawiłem sie. tragicznie sie go używa...
zalezy mi na sliderze raczej niź mutancie typu asha 302 i chat

 #695883  autor: Jumperone
 04 lut 2014, 16:19
Widzę tutaj Samsunga i927 Captivate tylko z dostępnością cienko. Wgrasz sobie launchera i po kłopocie.
Ewentualnie Milestone 3

 #696089  autor: juugo_pl
 05 lut 2014, 13:58
Kris01 pisze:Nokia e6,HTC desire Z,Motorola Milestone 3
dziekuje za czytanie pierwszego postu...
po co sie wypowiadasz w ogole?



co do motorolki - mam mieszane uczucia. to wciaz sa takie badziewnie plastikowe ?
uzywal jej ktos?

o captivate sporo czytalem, ale to jednak samsung... a samsung + android = zło :/
no i nie nalezy do najtanszych

 #696760  autor: juugo_pl
 08 lut 2014, 16:27
TechX pisze:A po co ci rozsuwana klawiatura? Coby mieć większą cegłę dodatkowo?
po to ze tak JA chcę.
jest mi to wygodne i praktyczne.

mutanty mam gdzieś. jest to cholernie niewygodne i ogranicza ekran. jak bym chciał qwerty wbudowane kupiłbym ashe 302 za parę groszy i się nie pytał o co innego -.-
cięzko to skumać?

 #697094  autor: TechX
 09 lut 2014, 23:19
Nie, ale twoje wymagania ograniczają dostępne modele. Masz tylko kilka telefonów do wyboru, których obecnie kupowanie straciło jakikolwiek sens (stare systemy bez możliwości aktualizacji i wolne procesory).

Uwierz mi, do pisania dużej ilości SMSów (przy założeniu, że nie chcesz ich codziennie kasować) wymaga mocy "pod maską".

Pozdrawiam

 #697144  autor: Piotreek91
 10 lut 2014, 11:33
Są jeszcze telefony takie jak Motorola Droid 4, jak i jego następca Motorola Photon Q, który po przerobieniu nadaje się do używania go w Polsce, ale jak ustaliliśmy na PW kolega nie jest do Motoroli przekonany.

 #697325  autor: juugo_pl
 10 lut 2014, 19:01
TechX pisze:Nie, ale twoje wymagania ograniczają dostępne modele. Masz tylko kilka telefonów do wyboru, których obecnie kupowanie straciło jakikolwiek sens (stare systemy bez możliwości aktualizacji i wolne procesory).

Uwierz mi, do pisania dużej ilości SMSów (przy założeniu, że nie chcesz ich codziennie kasować) wymaga mocy "pod maską".
nie potrzeba mi aktualizacji...od tego mam moją zetke
nie potrzeba mi mega mocy...od tego mam moją zetkę
nie potrzeba mi 3mac nie wiadomo ile
obecnie na moim Wave533 mam miejsce na 1k sms, i skrzynke kasuje srednio raz na poltora tygodnia, jest akurat ;-)

nie mam wygórowanych wymagań...to raczej rynek jest do d@@y jesli chodzi o slider z qwerty

dlatego napisalem ze to ma być mój 2gi telefon.


Kolego od motoroli - mam kupic tel, stracic gwarancje przez przerabianie? to ma taki sens ze o ja...

 #697326  autor: Paviano
 10 lut 2014, 19:04
tak zza kulisów: możesz ew. kupić klawiaturę na blutu

 #697353  autor: juugo_pl
 10 lut 2014, 20:23
nikt nie proponowal Motorolli Milestone...mialem chwile okazje sie nią pobawic i wydawała mi sie fajna :)

ktos mial z nią stycznosc na dluzej?

@up klawiatura na blue do tel? seriously? juz ja widze pisanie smsa w tramwaju.biegu...

 #697440  autor: Paviano
 11 lut 2014, 10:56
juugo_pl pisze:@up klawiatura na blue do tel? seriously? juz ja widze pisanie smsa w tramwaju.biegu...
yup, wyobrazilem sobie jak biegniesz i trzymasz telefon qwerty w dwoch dloniach i piszesz eske.
jak ja potrafilem w kieszeni pisac to tym bardziej dasz rade z wyjętą klawiaturą bt.

just my proposition man. majelstonki juz maja troche, ale tez pamietaj ze jest I i II tego Handy.

 #697450  autor: Jumperone
 11 lut 2014, 11:47
juugo_pl pisze:nikt nie proponowal Motorolli Milestone...mialem chwile okazje sie nią pobawic i wydawała mi sie fajna :)
No rzeczywiście nie wspominały o niej 2 osoby w tym temacie
Kris01 pisze:Nokia e6,HTC desire Z,Motorola Milestone 3
Jumperone pisze:Widzę tutaj Samsunga i927 Captivate tylko z dostępnością cienko. Wgrasz sobie launchera i po kłopocie.
Ewentualnie Milestone 3
juugo_pl pisze:@up klawiatura na blue do tel? seriously? juz ja widze pisanie smsa w tramwaju.biegu...
Kup sobie iPhone 4/4s i taką klawiaturkę z casem i problem z głowy..
Obrazek

 #697457  autor: dario321
 11 lut 2014, 12:30
Kris01 pisze:Nokia e6
ten model nie ma wysuwanej klawiatury :roll:

P.S.
ktos moderuje tutaj te glupoty co sie pojawiaja :?:

 #697595  autor: juugo_pl
 11 lut 2014, 21:05
dario321 pisze:
Kris01 pisze:Nokia e6
ten model nie ma wysuwanej klawiatury :roll:

P.S.
ktos moderuje tutaj te glupoty co sie pojawiaja :?:
pewnie chodzilo mu o C6 :p

fajna cegła nawet ^^ ale symbian jest martwy...


temat do zamknięcia. póki mój szajsung zyje nie bede dzialił skóry

 #697685  autor: dario321
 12 lut 2014, 11:45
symbian martwy...
windows xp martwy...
a w/g mnie nie ma lepszych :-)