DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #673790  autor: zyjemy
 11 lis 2013, 00:30
W jaki sposób można kupić telefon przeznaczony na rynki azjatyckie? Czy polecacie podjąć to ryzyko, czy lepiej wybrać inny telefon, dostępny na polskim rynku?

Widziałam, że tu na forum polecano dwa sklepy:
www.aliexpress.com
www.chinatronic.com
Jakie macie z nimi doświadczenia?

Aukcje na allegro wydają się podejrzane. Choćby dlatego, że sprzedaje się tam telefony "odnawiane". Wg jednego ze sprzedawców, do którego dzwoniłam, wszystkie elementy telefonu poza płytą główną są nowe. Poza tym w komentarzach klienci często skarżą się na podróbki.

Czy ktoś z Was sprawdził na własnej skórze, jak wygląda kwestia gwarancji?

Chciałabym kupić Lenovo A660.
Jestem zielona w temacie i ciekawa Waszych opinii.

 #673793  autor: ?T
 11 lis 2013, 03:39
http://telchina.pl/
tam jest wszystko na ten temat.
кстати aliexpress to nie sklep, tylko takie jakby allegro.

 #690275  autor: xiaomitel
 14 sty 2014, 19:36
Obecnie wiele osób samemu zamawia telefony z Chin, jak piszesz można poprzez te portale zamówić. Tutaj
http://www.chinskiraport.pl/blog/import ... lo-z-chin/

widziałem dobrze opisane jak zrobić to krok po kroku, jest to dosyć łatwe, jednak trzeba uważać,
obecnie sam używam Xiaomi MI5.

Poczytaj też na forum u innych użytkowników.

 #690373  autor: Lorki
 15 sty 2014, 11:12
a duże jest ryzyko że mówiąc wprost Chinol zrobi nas w bambuko i nie wyśle telefonu po wpłacie?

mieszkania na sprzedaż warszawa

 #696757  autor: gramacz
 08 lut 2014, 16:20
mniejsze niż na aledrogo.

 #696783  autor: KA
 08 lut 2014, 19:13
Na Alledrogo możesz łatwo znaleźć tel w swojej okolicy i wtedy z odbiorem osobistym ryzyko zerowe. Po drugie wystarczy szukać sprawdzonych sprzedawców, np. z 99% pozytywów przy kilku tysiącach sprzedanych sztuk - wtedy też ryzyko prawie zerowe. Tak więc nie rozsiewaj propagandy i nie zachwalaj zakupów z Chin, bo tu to dopiero jest loteria: co dostaniesz, kiedy i czy w ogóle. Do tego w zasadzie brak gwarancji. Fajne dla ryzykantów, którzy nie liczą się w dodatku z czasem i kasą - ale ci ostatni kupią raczej w PL.

 #696853  autor: joonek9
 09 lut 2014, 00:01
Na allegro kupowałem już wiele razy i nigdy nie miałem problemu z przesyłką, jak kupisz to masz dane sprzedającego i nie pozostaje on anonimowy także nie ma problemu. Z dostawą z Chin jest taki problem że długą trzeba czekać na przesyłkę.

 #697304  autor: gramacz
 10 lut 2014, 18:21
na allegro opłaca się tylko kupić jak telefon jest już w Polsce, kupując od pośrednika zamawiającego w chinach jesteśmy narażeni na zapłatę vatu nawet kilka lat po zakupie. W polsce nie wolno handlowac bez opłaconego vatu a tak robią sprzedawcy z aledrogo i jak go dopadnie US to naliczają wat wszystkim co kupile na jego aukcji towary sprowadzone z zagranicy.

Lepiej samemu sobie sprowadzić, wtedy tego ryzyka nie ma, tu masz wszystko na temat
http://telchina.pl/zakupy-w-chinach-f46.html
poza tym na telefonie jesteśmy średnio 100-200zł do przodu w porównaniu z aledrogo, wielu sprzedawców co biła kase na pośrednictwie krew zalewa ze teraz ludzie sami kupują

 #703573  autor: kruszi1803
 11 mar 2014, 16:38
xiaomitel pisze:Obecnie wiele osób samemu zamawia telefony z Chin, jak piszesz można poprzez te portale zamówić. Tutaj
http://www.chinskiraport.pl/blog/import ... lo-z-chin/

widziałem dobrze opisane jak zrobić to krok po kroku, jest to dosyć łatwe, jednak trzeba uważać,
obecnie sam używam Xiaomi MI5.

Poczytaj też na forum u innych użytkowników.

To powiedz gdzie kupiłeś tego Xiaomi MI5 bo go w sprzedarzy niema jest 3
Także wątpie że używasz

 #703663  autor: wojtek1982krk
 12 mar 2014, 09:12
Ja także kupowałem na allegro i dostałem bez problemu. Sprawdzajcie tylko komentarze sprzedawcy - u niektórych piszą wprost, ze nie wysyłają!

 #705378  autor: czamarek
 21 mar 2014, 23:59
po co straszycie zakupami w chinch, tam jest bezpieczniej niz u nas. Brak gwarancji?
bzdura, często nawet nie musisz odsyłać uszkodzonego sprzętu - wystarczy zdjęcie i ci wysyła nowy przedmiot, sprawdziłem na własnej skórze.
Alibaba to po facebooku najdroższa strona na swiecie, to największa platforma handlowa swiata, połowa towaru z allegro pochodzi z aliexpress(alibaba) i jakoś nikt z polskich pośredników dropshoperów nie plajtuje bo chińczyk go oszukał.