DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

Pentagram vs Overmax vs Goclever vs K&M ?

Pentagram Combo 4-core
3
30%
Goclever Quantum 4
1
10%
Kruger&Matz MOVE
Brak głosów
0%
Overmax vertis 5'
2
20%
Overmax vertis 2
2
20%
inny?
2
20%
 #684223  autor: gotripl
 20 gru 2013, 12:56
Zastanawiam się nad zakupem telefonu za ok 500zł. Od natłoku informacji już sam nie wiem który wybrać. Jeśli chodzi o moje wymagania to tak:
-telefon nowy na gwarancji z bezproblemowym serwisem w Polsce
-dual sim i działające aero2
-dobra jakość rozmów
-dobrze łapie zasięg i go nie gubi
-dobra bateria
-zastosowania głównie internet, ale w grę czasem też bym zagrał, nie musi być to demon prędkości, ale system nie ma prawa się przycinać i wieszać.
-aparat tak na prawdę nie ma znaczenia, od czasu do czasu coś cyknę w potrzebie
-jednocześnie chce kupić 2 sztuki, drugi dla dziewczyny i pentagram jej się podoba
-obecnie mam Ace i doskwiera mi w nim bateria, mała pamięć i powolne działanie więc pytanie czy 512MB RAM wystarczy

Biorę pod uwagę
Pentagram Combo 4-core za 500zł
Goclever Quantum 4 za 300zł
Kruger&Matz MOVE za 430zł
Overmax vertis 5' za 550zł czy 2 za 300zł

Porównanie
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7715/7387/7392/7474/

Plusy
1GB RAM i bateria dla Pentagram i Overmax vertis 5'
wyświetlacz IPS dla GoClever i Overmax tylko czy różnice jest aż tak istotna w porównaniu do pozostałych
cena GoClever i Overmax 2

Minusy
serwis podobno tragiczny w GoClever i często są problemy z pękającym wyświetlaczem
aparat w Goclever tylko 2MP

A może jakaś inna alternatywa w tych granicach cenowych?

 #684280  autor: luklic
 20 gru 2013, 17:29
gotripl pisze:pytanie czy 512MB RAM wystarczy
Dla androida to trochę mało, przynajmniej 1GB by się przydał. Jeśli telefon do internetu to najlepiej na pierwszy rzut oka nadaje się Overmax Vertis dlatego, że ma największy ekran. Niestety nie wiem jak jest z resztą wymagań, bo po prostu nigdy nie miałem z nim styczności.

Było: Samsung Galaxy Gio, LG L9, Samsung Galaxy S4 Mini.
Jest: Motorola Moto G 16GB

 #684284  autor: znawca
 20 gru 2013, 17:44
Dla Touch Wiza to przydałoby się nawet więcej niż 1GB RAMu

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #684367  autor: Niezgodna7
 21 gru 2013, 01:52
Z wymienionych - najtańszy i najdłużej działający na baterii, to... GoClever quantum 4. A jego ogólna wydajność jest zbliżona do KM Move.
Pentagram Combo ciut za nimi.
A czwartą pozycją niech będzie.. Gsmart Roma R2.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #684464  autor: adiq1033
 21 gru 2013, 15:28
Calm7 pisze: A czwartą pozycją niech będzie.. Gsmart Roma R2.
Nie lepiej byłoby wybrać GSmart'a Alto A2? Większy ekran - 5 calowy (co prawda ciut gorszy, bo bez IPS i z gorszą gęstością pikseli) i bateria 2000mAh z 15h rozmów (Roma R2 1400mAh i raptem 3.5h rozmów). Do kupienia w sklepach internetowych, np. Morele.net: http://www.morele.net/smartfon-gigabyte ... 0s-619849/ za 550zł.

Co do Quantum 4... Mamy go w domu od może miesiąca lub dwóch i zaczęły się problemy z głośnikiem. Może wadliwa sztuka, niemniej kicha, że tak szybko trafiła się usterka. Generalnie telefon całkiem dobry, ale gdyby nie dual-sim sensowniej jest kupić używanego LG P990, bo GoClever może przyjemnie wygląda dla oka na fotografii pokazowej w sieci, ale na żywo jakość obudowy jest fatalna w mojej opinii. Podobną można znaleźć na chińskich zabawkach imitujących telefony komórkowe. :wink:

 #684471  autor: bazooka
 21 gru 2013, 16:12
Odradzam zakup chinoli czy polskich-chinoli każdemu, a że jestem amatorem DUAL-foników wyrażam swoją opinię w tym temacie...
Na początku wszystko jest w porządku, ale po miesiącu zaczynają się problemy: to bateria (wymieniona przez serwis), a to gniazdo microusb...ciekawe co jeszcze (mam na myśli duala MediaDroid Imperius Aero), ale sądzę, że GoClevery, Overmaxy to jest jedno i to samo. O takim Krugerze też pewnie długo fajnie mówić się dobrze nie będzie można skoro robi to jakaś firma PIPO :)

 #684622  autor: gotripl
 22 gru 2013, 02:11
W starciu pozostał Overmax vertis 5' i Gigabyte z tym że najlepiej wypada AKU A1, jedyna różnica to wyświetlacz. Procek, RAM i grafika identyczna, ale wyświetlacz... TFT 480 x 854 px (4.50") 218 ppi w Gigabyte AKU A1 w porównaniu do IPS TFT 540 x 960 px (5.00") 220 ppi w Overmax to zdecydowana przewaga i dodatkowo jeśli trafię vertis plus to bateria będzie 2500mah. Tylko czy warto ryzykować dla dużo lepszego wyświetlacza ryzyko gorszego serwisu? Bo Gigabyte to serwis nie powinien pozostawiać raczej zastrzeżeń, a Overmax to tak na prawdę brandowany chinol. Dzięki za odpowiedzi

 #685013  autor: gramacz
 23 gru 2013, 17:53
wymieniacie same chińskie telefony zamawiane przez polskie firmy. o wiele lepiej jest kupić jakąś prawdziwą chińską markę jak ZOPO, Lenovo, ZTE, JiaYu, UMI.
Nie jest prawdą co pisze poprzednik ze się psują, awarie dotyczą podróbek których nie należy kupować.
Chińczycy robią obecnie najnowoczesniejsze telefony na swiecie. Takie marki jak OPPO, Vivo, Xiaomi i Meizu są niedoścignione dla np noki i jej podobnych.
Trochę nowinek z kraju środka
https://www.facebook.com/pages/Chinskie ... 5202754657

 #685024  autor: bazooka
 23 gru 2013, 18:54
gramacz pisze:Nie jest prawdą co pisze poprzednik ze się psują, awarie dotyczą podróbek których nie należy kupować.
To kieruj nas Panie, i ustrzeż przed "PODRÓBKAMI KTÓRYCH NIE NALEŻY KUPOWAĆ" :)

...nie każdy lubi ryzyko - kupić z końca świata, znając angielski 3 po 3 - płacąc w przedpłacie całą swoją wypłatę i czekać 3 tygodnie...przyjdzie czy nie przyjdzie :?:
A jak Ci pośle zwykłą przesyłką bez potwierdzenia odbioru to duży fart by doszło - wiem coś o tym, bo w branży pracuję.... i co wtedy będziesz ich Strasburgiem straszył :?:
U nas poniżej 1000zł chyba nikt się tym nie zainteresuje - sąd, policja, a co dopiero takie wysłane z końca świata :?:

Sorki, że popadam w skrajność, ale nie mogę zdzierżyć ludzi, którzy raz czy dwa razy coś kupili zza oceanu i im doszło...i myślą, że to się przyjmie zaraz u nas. Mój kumpel lubi ryzyko i ściąga, sprzedaje, ale jasno to podkreśla: to jest mój żywioł, moje hobby, 4 razy dojdzie, raz nie - to co zarobił na sprzedaży, może pójść w błoto - taka ruletka.

Póki co wolę dać takiemu 200zł więcej i mieć gdzie to reklamować w Polsce.

Tylko pamiętaj, ja się z tym nie upieram: przekonaj mnie, że jest inaczej... i jak :?:
...i nie, że jest to nieprawdą, bo podaje przykład z własnego domu (żony własność) MediaDroid Imperius Aero powstałe na bazie jakiegoś chińskiego produktu, nie jest wart 650zł....a już Alcatel (TCL) - jest.
A więc naucz mnie/nas rozgraniczać: to pierwsze moje zdanie, to nie tak do końca tylko sarkazm - piszę poważnie :!:

 #685052  autor: gotripl
 23 gru 2013, 20:57
Doskonale zdaję sobie sprawę, że mogę kupić w CHRL taniej, albo lepszy za tą cenę, choćby takie Lenovo A820, ale kupując telefon chcę mieć "spokój", że telefon kupię w Polsce i mam gwarancję na te 24 msc i nie muszę się niczym martwić. Wybierając między takimi firmami jak Pentagram, K&M, Overmax itp kupuję sobie po prostu spokój. Jakby co sprawę można złożyć z art. 286 kk, ale co oni mogą zdziałać w Chinach. Jak czasami w Polsce nic nie mogą zrobić.

 #685053  autor: Ramirez
 23 gru 2013, 21:09
sebusy pisze:Odradzam zakup chinoli czy polskich-chinoli każdemu, a że jestem amatorem DUAL-foników wyrażam swoją opinię w tym temacie...
Na początku wszystko jest w porządku, ale po miesiącu zaczynają się problemy: to bateria (wymieniona przez serwis), a to gniazdo microusb...ciekawe co jeszcze (mam na myśli duala MediaDroid Imperius Aero), ale sądzę, że GoClevery, Overmaxy to jest jedno i to samo. O takim Krugerze też pewnie długo fajnie mówić się dobrze nie będzie można skoro robi to jakaś firma PIPO :)
Sam masz jak to nazwałes chinola. Alcatel One Touch to marka firmy TCL

 #685068  autor: bazooka
 23 gru 2013, 22:12
Ramirez, ...no brawo - dlatego niby kupiłem kolejnego...MediaDroida, bo ufałem, że różnica będzie niewielka - tymczasem przepaść.
A więc chcę wiedzieć jak to rozgraniczać, bo są chinole i produkcje na licencji korporacji TCL Mobile. Akurat Alcatela chinolem nie nazywam...a czym jest Media-Tech czy Overmax do produkcji chińskich - ja tego nie mogę pojąć, może ktoś mnie wtajemniczy :?:

 #686045  autor: Blindman25
 28 gru 2013, 18:19
Po przeczytaniu tego wątku jestem jeszcze bardziej niezdecydowany niż przed :P
Chciałbym zakupić jakiegoś 5'' dostępnego w Polsce.
Z ww. jest chyba tylko Overmax Vertis 5, który jest bardzo fajny, ale nie podoba mi się w nim za dobry aparat foto(wolałbym słabszy, ale niższą cenę, albo lepsze inne parametry) oraz trochę zbyt duży rozmiar(np: ZTE v967s przy takiej samej wielkości wyświetlacza jest prawie pół cm niższy, ćwierć węższy i trochę chudszy).
Znajdę w tej cenie coś, co bardziej sprosta moim wymaganiom, czy ten Vertis będzie najlepszym wyborem?

 #686150  autor: orson_dzi
 29 gru 2013, 00:42
Specyfikacja wszystkich tych wynalazków, podobnie jak działanie, to kalka. Uważać trzeba w każdym na to samo:
:arrow: RAM-u musi być 1GB;
:arrow: ekran koniecznie IPS (TFT to przeżytek, tylko Sony o tym dalej zapomina) i rozdzielczość 800x480 przy 4,5", to już absolutnie maksimum na co można sobie pozwolić, a i to już nie jest różowo. Najlepiej poza 4,3" z tą rozdzielczością nie wychodzić;
:arrow: procesory są wszędzie MediaTeka i koniecznie musi być 4-rdzeniowy, jego wydajność można porównywać z 2-rdzeniowymi jednostkami Qualcomma ze średniej półki, typu Xperia M; idą wtedy gry bez problemów, Internet ładnie działa, da radę otworzyć film w HD;

I tyle.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #686172  autor: Blindman25
 29 gru 2013, 09:11
Czyli 540 x 960 px dla 5.00" (220 ppi) jest w porządku?
Dodatkowo, co oznacza w specyfikacji:
"Wyświetlacz :Kolorowy / IPS TFT"
Jest to w końcu IPS, czy TFT?

 #686180  autor: bazooka
 29 gru 2013, 10:33
Przed jednym uczciwie muszę przestrzec - "kalka" bebechów to jedno a wykończenie to drugie. Naprawdę MediaDroidowi Imperius Aero nic nie brakuje, i w zasadzie wszystko pozytywnie funkcjonuje, ale czy przy zakupie patrzysz na gniazdo podłączenia ładowarki (microUSB), czy możesz określić kabel ładowarki, czy ją samą, oraz to czy według specyfikacji ekran ma odstawać od obudowy. Otóż reklamowałem powyższy produkt z powodu zrąbanej baterii po 3 miesiącach, ekran odstaje od obudowy mimo że nigdy nie spadł, oraz że gniazdo microUSB jest tak osadzone, że każdy inny kabelek niż od ładowarki w zestawie wypada z tego gniazda (tak głęboko jest osadzony) - a wtyk tego "oryginalnego" kabelka jest jakby dłuższy (prawdopodobnie niezgodny ze standardem microUSB).
Wymienili nam baterię, dolutowali wtyk, który latał od tej walki z kabelkami - jednak osadzony został w ten sam sposób, natomiast ekran jak odstawał w rogach od obudowy tak odstaje a opis serwisu: obudowa zgodna ze specyfikacją :!:
Co do baterii i dalszego ładowania - problemy dalej były po wymianie baterii, doszedłem sam, że powodem całego zamieszania jest owy "oryginalny" kabelek od ładowarki, musiał być od nowości gdzieś uszkodzony wewnątrz (i zepsuł jedną oraz zaczął psuć tę nową baterię)... Całkiem przypadkiem sprawdzałem inny kabelek od aparatu fotograficznego, który niedawno kupiłem i akurat ten nie wypadał (a przetestowałem z pięć takowych) - całe problemy z ładowaniem się skończyły i kto by pomyślał...

Napiszecie - miałeś pecha, trudno się mówi - no spoko, być może, ale takie problemy mogłyby nie wystąpić w telefonie prosto z Chin, bez jakiejś podmarki polsko-chińskiej :!:
Zresztą zdawać sobie trzeba sprawę, że te zabawki w tej cenie to na rok...

...z tymi rozdzielczościami się zgadzam z @orsonem :)

Mimo to ja tylko szczerze przestrzegam - to pierwszy i ostatni mój zakup chińczyka spod szyldów polskich, wolę i polecam produkcje na nieskrywanej chińskiej licencji, a nie tam jakaś "polska kalka".
P.S.
Faktycznie bebechy prawie te same, tylko ten aparat:
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7732/7323/0/0/
...jakby co czytajcie opinie, jednak troszkę ludzie więcej przetestowało ZTE, a aparat w Vertisie ma jakieś problemy :?:

 #686196  autor: orson_dzi
 29 gru 2013, 12:06
Blindman25 pisze:Czyli 540 x 960 px dla 5.00" (220 ppi) jest w porządku?
Nie jest, ale od biedy ujdzie. Piksele po oczach walić nie będą, ale nierówne krawędzie na czcionkach i ikonach zauważysz.
Blindman25 pisze:co oznacza w specyfikacji:
"Wyświetlacz :Kolorowy / IPS TFT"
Oznacza to tyle, że autor nie wiedział, co pisze.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #686205  autor: bazooka
 29 gru 2013, 12:39
Oznacza to tyle, że autor nie wiedział, co pisze.
Można zapytać autora na stronce z powyższego linka, albo poczytać pierwszy wynik od google:
http://forum.pcformat.pl/Jaka-roznica-m ... erAMOLED-t
...swoją drogą bardzo mnie zaciekawił :)

 #686208  autor: Blindman25
 29 gru 2013, 12:50
@sebusy, nie jestem za bardzo obeznany w firmach - więc które z chińskich polecasz, a które odradzasz?
@orson_dzi, A więc od jakiego ppi będzie już ok?

A co powiecie o tym: Goclever Fone 450Q? Rozdzielczość chyba aż za duża :shock:
Krüger&Matz Mist wydaje mi się też ciekawą opcją.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2013, 17:40 przez Blindman25, łącznie zmieniany 1 raz.

 #686227  autor: bazooka
 29 gru 2013, 13:56
Moje ewentualne propozycje nie mieszczą się z podanymi wyżej parametrami do limitu 550 czy nawet 600zł...no chyba że se ściągniesz sam z Chin, ale co z gwarancją itp, ja tam nie mam do tego przekonania - może przejrzysz tu: http://telchina.pl