DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #682021  autor: SomalijskiWluczega
 11 gru 2013, 21:25
Może by napisać jakie są najgorsze/najdroższe sieci komórkowe w Polsce:
Znalazłem taką oto ofertę - t-novum mobile - oto Ich cennik (w linku):http://t-novum.pl/wp-content/uploads/20 ... 1_2013.pdf

Z ciekawszych rzeczy np aktywacja na czas nieokreślony to 220zł. za 15,99zł jest TYLKO 15 minut w abonamencie. Potem ceny takie: numery stacjonarne 22gr/min brutto, numery komórkowe 19gr/min brutto, Opłata za minutę połączenia między numerem komórkowym (t-novum mobile a numerem stacjonarnym (t-novum) 3gr/min brutto.

PS - znalazł ktoś gorszą/droższą sieć komórkową??
Piszcie
Pozdrawiam

 #682024  autor: ciekawy
 11 gru 2013, 21:34
napewno T i Plus są drogimi sieciami,z czego w Plusie na przedłużeniu umowy np w tylko sim można zyskać więcej niż w T,no ale nic dziwnego że się cenią skoro mają zasięg "wszędzie"

 #682031  autor: Sig
 11 gru 2013, 21:49
To wbrew pozorom nie jest proste pytanie, bo patrzysz tylko na aktualne ludzi.
Wielu klientów nie zmienia ofert i siedzą na naprawdę starych, czy to abonament, czy prepaid.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #682036  autor: user_delete34
 11 gru 2013, 21:55
SomalijskiWluczega pisze: PS - znalazł ktoś gorszą/droższą sieć komórkową??
To by trzeba zrobić jaką tabelkę i poszczególne kryteria, jak: cena minuty w/poza sieć, to samo w najtańszym pakiecie, podobnie ceny SMS i 1 MB zarówno w i poza pakietami itd.
Sig, racja, choć niejedna stara taryfa wychodzi dużo taniej niż nowa. Trzeba brać pod uwagę, że tanio/drogo - to względne. Chyba, że liczymy (na potrzeby tabelki) cenę np 100 minut.

 #682043  autor: Niezgodna7
 11 gru 2013, 22:15
Ja lubię tę ofertę (w Orange Go) 59gr /min do innych, i w sieci
:- D

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #682045  autor: marcin1980
 11 gru 2013, 22:17
Nie ma lepszej/gorszej sieci każda sieć oferuje coś inego i dobrze bo każdy ma inne potrzeby
@ukefake popatrzyłem na tą oferte droga bo w T-Mobile za pakiet 60min płace 10zł a tu aż 17zł o zgroza jak drogo :D

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #682055  autor: ciekawy
 11 gru 2013, 22:52
nie da się jednoznacznie odpowiedzieć,można odpowiedzieć tylko ogólnie,że Plus i T to najdroższe sieci ale są czasem promocje obniżające koszty,
zależy też czego potrzebujesz i jakie pakiety dodatkowe chcesz aktywować,
raz jedna sieć ma lepszą oferte,raz inna,
nie ma chyba sieci która jest najlepsza pod każdym względem

 #682109  autor: nowosek
 12 gru 2013, 09:00
Według mnie Plus daje najgorszą ofertę dla przedłużających umowę. Ceny dla przedłużających są praktycznie większe niż np dla nowych klientów w Orange, telefony mają strasznie drogie, małe pakiety internetowe, strona internetowa również nie należy już do najnowszych i wszystko się trudno znajduje.

Jedyne co mają w miarę dobre to zasięg. Chociaż po NetWorks! Orange ma u mnie dużo lepszy zasięg i prędkości, dlatego właśnie przenoszę się do tej sieci. Na start oferuje mi więcej niż Plus dla stałego klienta.
 #682153  autor: SomalijskiWluczega
 12 gru 2013, 13:29
ok - widzę że tych najgorszych sieci komórkowych nie ma tak wiele jak myślałem.
To czas na najlepsze (cenowo):
Wg mnie jeśli chodzi o rozmowy międzynarodowe i krajowe połączenia i smsy to na pierwszym miejscu dałbym www.klucz.net i mbank mobile. Obie sieci mają 19gr/min do krajowych sieci komórkowych. Smsy do krajowych sieci komórkowych to w klucz.net 9gr/szt. i mbank mobile 10gr/szt. Co ważne klucz.net za każde doładowanie daje 365 dni ważność konta (i przez te 365 dni są nielimitowane smsy do sieci klucz.net, oraz w zależności od doładowania za 5zł ma się 1 dzień darmowe rozmowy w klucz.net, 10zł 7dni, 30zł 30dni i uwaga 50zł 180dni darmowych rozmów wewnątrz klucz.net).
Klucz.net daje 20gr/min brutto do krajów UE (stacjonarne i komórki) a do Wielkiej Brytani 15gr/min brutto - z naliczaniem za granicę co 30 sekund.

Dlaczego zatem mbank mobile?
Oferta taka sobie. rozmowy krajowe 19gr/min brutto, smsy 10gr/szt. żadnych pakietów minut ani smsów. Więc co powoduje że mbank wszedł do czołówki??
Otóż tajemnicą jest roaming międzynarodowy do i w UE - 29gr/min z naliczaniem SEKUNDOWYM...

Tak więc patrząc na rozmowy międzynarodowe to te sieci są w czołówce.
Niby MVNO typowo międzynarodowe jak LycaMobile.pl czy Lebara.pl zawiodły - są drogie rozmowy międzynarodowe jak i naliczanie jest minutowe - co przekreśla Ich jako operatorów w Polsce.

Jeśli patrzeć na nielimitowane rozmowy i smsy w Polsce to w czołówce są:

Play na kartę mini max (nielimitowane rozmowy i smsy i mmsy wewnątrz play) rozmowy nielimitowane są po przekroczeniu 29zł w miesiącu kalendarzowym. Nielimitowane smsy i mmsy są po przekroczeniu dodatkowo 9zł miesięcznie.

Nju Buzz (9zł obowiązkowo) a tak to po przekroczeniu 29zł na 30 dni rozmowy są nielimitowane, 9zł nielimitowane smsy i mmsy do wszystkich pl sieci komórkowych
Nie ma opłaty aktywacyjnej przy zamówieniu e-faktury...

Piszcie o innych ofertach.
Pozdrawiam

 #682284  autor: ciekawy
 12 gru 2013, 22:16
nowosek pisze:Według mnie Plus daje najgorszą ofertę dla przedłużających umowę. Ceny dla przedłużających są praktycznie większe niż np dla nowych klientów w Orange, telefony mają strasznie drogie, małe pakiety internetowe, strona internetowa również nie należy już do najnowszych i wszystko się trudno znajduje.

Jedyne co mają w miarę dobre to zasięg. Chociaż po NetWorks! Orange ma u mnie dużo lepszy zasięg i prędkości, dlatego właśnie przenoszę się do tej sieci. Na start oferuje mi więcej niż Plus dla stałego klienta.
z tym się można zgodzić ale T w przedłużeniu umowy też nie ma za tanich telefonów,a zasięg lepiej jeśli sieć ma swój lepszy bez łączenia się z inną siecią i tu Plus wygrywa, a NetWorks to nic innego jak pozbywanie się pewnej ilości nadajników i jeśli trafi na twoją lokalizacje nikogo nie będzie obchodziło że będziesz miał gorszy zasięg,
a ci do ofert drugimi telefonami to zawsze można kupić telefon na raty albo za kase,a w sieci wziąć oferte tylko sim

 #682292  autor: buba1234
 12 gru 2013, 22:38
nowousek co ci zaproponowali w Plusie na przedłużenie?


Z tego co czytałem tu na forum to da sie wynegocjowac abo bez telefonu na 12 miesiecy za 20zł/miesiac za 500Minut/sms/mms i 6miesieczny nolimit w plusie. Możliwe ze to ci dadzą po wyslaniu wypowiedzenia.

________________________________
 #682326  autor: marcin1980
 13 gru 2013, 00:17
SomalijskiWluczega pisze: To czas na najlepsze (cenowo):
Wg mnie jeśli chodzi o rozmowy międzynarodowe i krajowe połączenia i smsy to na pierwszym miejscu dałbym www.klucz.net i mbank mobile. Obie sieci mają 19gr/min do krajowych sieci komórkowych. Smsy do krajowych sieci komórkowych to w klucz.net 9gr/szt. i mbank mobile 10gr/szt. Co ważne klucz.net za każde doładowanie daje 365 dni ważność konta
Ale drogo VirginMobile realnie wychodzi 14groszy minuta rozmowy plus 3-4grosze smsy i 365 dni ważne konto
Pakiet 60min t-mobile za 10zł to 17groszy plus 50Mb danych za darmo neta co w miesiąu daje 1.5GB darmowego neta

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #682356  autor: david4nal
 13 gru 2013, 09:13
Jakieś pół roku temu przedłużałem mamie umowę z T-mobile i stwierdziłem, że musi się stamtąd przenieśc, bo ich oferta dla przedłużających była dużo słabsza niż w Play, Plus i Orange dla przenoszących numer..

 #682398  autor: nowosek
 13 gru 2013, 11:17
buba1234 pisze:nowousek co ci zaproponowali w Plusie na przedłużenie?
Np:


LG L7, 24 doładowania po 40zł i cena telefonu 369,00 zł z VAT.

Nokia 520 przy takiej kwocie doładowań: 319,00 zł z VAT

Galaxy Xcover 2:
Obrazek
(którego parametry są już bardzo słabe, cena nowego w sklepie BEZ UMOWY to 750zł).


Naprawdę te ceny są żałosne.

 #683195  autor: buba1234
 15 gru 2013, 23:53
W ogóle nie bierz mixa w zadnej sieci. Mixy to najgorsze oferty.

ile potrzebujesz minut/sms/MB namiesiac
jak korzytsasz z neta na smartfonie [jaki procent to strony www do czytania?]
do jakiej sieci dzwonisz najczesciej
jaki masz zasieg wszsytkich sieci?

________________________________

 #683283  autor: nowosek
 16 gru 2013, 14:51
buba1234 pisze:W ogóle nie bierz mixa w zadnej sieci. Mixy to najgorsze oferty.

ile potrzebujesz minut/sms/MB namiesiac
jak korzytsasz z neta na smartfonie [jaki procent to strony www do czytania?]
do jakiej sieci dzwonisz najczesciej
jaki masz zasieg wszsytkich sieci?

Minut około 60-100. SMSów potrzebuję no-limit do Orange a najlepiej do wszystkich sieci. Max 0,5GB miesiąc.

Strony na operze, zero youtube (według mnie to strata transferu), kilka aplikacji które nie biorą dużo MB.

Do jakiej sieci? Najczęściej Plus i Orange, niekiedy Play.

Najlepszy zasięg zdecydowanie Orange, później TM i Plus z Play.


Nie przedłużę na pewno w Plusie, nie opłaca mi się.

Kupię prawdopodobnie -30% groupon z Orange, dodatkowo Orange Family (-10zł miesięcznie) i jakiś fajny telefonik z abo.

Chyba że są jakieś lepsze oferty? Na plus nawet nie chce już patrzeć.