Telekomunikacja jak na dłoni
  •  
  •  

FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Album      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Orange, problem z internetem w routerze TP link
Autor Wiadomość
Ruben 

Model telefonu: BlackBerry, Moto G, Nokia
Sieć: Plus, Play, T-Mobile
Wysłany: 2013-11-17, 14:15   Orange, problem z internetem w routerze TP link

Czy próbowaliście korzystać z umts Networks na 900MHz na kartach Orange?
Interesuje mnie to, czy w sytuacji kiedy modem/router ustawicie w trybie (only 3G) i kiedy wykrywa silniejszy umts900 niz 2100, to sam się przełącza czy siedzi na 2100 lub pozostaje bez zasięgu kiedy nie ma umts2100?
Niestety w routerze TP Link TL-MR3420 nie można wymusić konkretnego pasma a u mnie nie chce się sam wbić do umts900. Na domiar złego łapie jeszcze umts2100 ale niestety nie może nawiązać połączenia. Podobnie jest z telefonem zasięg 3G na 2100 dość mocny, bo 3/5 kresek ale nie można wykonywać połączeń, komunikat "błąd połączenia". Oczywiście dodzwonić tez się wtedy nie można. Nawet jak zniknie zasięg na 2100, to przełączy się na gsm a nie do umts 900.

Zgłaszałem to do Orange ale jedynie standardowe formułki kopiują. Raz piszą, że nie stwierdzają nieprawidłowości a za innym razem, że wogóle w tej lokalizacji nie mają zasięgu umts 2100 (na mapie zaznaczone, że mają) a umts 900 nie planują szybko tu uruchomić podczas gdy zasięg 3G na obu pasmach jest.
Na umts 900 wszystko działa ale na routerze nie mogę wymusić tego pasma a zależy mi na zrobieniu wi-fi. Macie jakieś pomysły?

Pijo 

Model telefonu: Moto G
Sieć: RBM NoLimits 2GB
Wysłany: 2013-11-17, 14:39   

Wymusić U900 w modemie za pomocą TopNet_INFO w PC. Po tym zabiegu modem powinien trzymać te ustawienie także w routerze.

bolek2004 

Model telefonu: zte blade
Sieć: fresh/PNK/aero2/OFnK
Wysłany: 2013-11-18, 16:41   

Kwestia tylko jaki modem, bo nie w każdym się da wymusić konkretne pasmo, na pewno z większością Huawei nie będzie problemów ale już z innymi firmami jest różnie.

cyanoone 
Stary wyjadacz

Model telefonu: Myphone Next S (MIUI V5 PL)
Sieć: Plus, Virgin, Lebara (wakacyjnie)
Wysłany: 2013-11-18, 17:27   

Spróbuj wgrać Gargoryle od obsego. Polecam zajżeć na eko.one.pl
Pozdrawiam ;)

Odpowiedz do tematu