DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #668763  autor: tfagrat
 18 paź 2013, 18:11
Witajcie, w listopadzie kończy mi się umowa w Plusie i zastanawiam się, czy przedłużyć umowę, czy może zmienić operatora. Dodam, że chciałbym dostać razem z umową telefon. Przeglądnąłem sobie tak na szybko stronki Play, T-Mobile, Orange, RedBull Mobile i nie za bardzo umiem się zdecydować. T-Mobile w ogóle jakoś mi nie podszedł. W Play i RedBull Mobile ceny telefonów są wysokie(wyższe niż w sklepach), ale nadrabiają to nielimitowanymi rozmowami i smsami do wszystkich sieci. Z kolei w Orange jest na odwrót. Jeśli chodzi o moje preferencje to: nie rozmawiam za dużo, a jeśli już to rozmowy są bardzo lakoniczne :mrgreen: . SMSów wysyłam może około 1-2 dziennie. Zależały mi bardzo na pakiecie internetowym.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 #668778  autor: buba1234
 18 paź 2013, 18:33
Z tego co napisales, to najbardziej oplaci ci sie wziecie telefonu na raty w supermarkecie np. w euro [bez ubezpieczenia bo nie jest wymagane, chociaz staraja sie je wcisnac]

Do tego taryfa na kartę, masz pelna swobode doladowuujesz kiedy chcesz i za ile chcesz.

Duzo bardziej ci sie to oplaci:

Plus ma aktualnie najgorszą oferte na kartę

Napisz:
1. ile potrzebujesz na miesiac minut/sms/MB
2. jak korzystasz z neta w smartfonie
3. Do jakiej sieci dzwonisz lub chcesz dzwonisz najczesciej
4. Ile chcesz doaldowywac mniej wiecej na miesiac
5. czy masz zasieg wszystkich sieci play plus t-mobile orange
6. czy czesto dzwonisz za granice?


Sa taryfy z roczna waznoscia [doladowujesz kiedy ccesz i ile chcesz] konta ale sa tez takie co wymagają doladowania 50zł na 5 miesiecy lub 100 dni.


Najlepsze do smartfona są:
Virgin mobile, Red Bull Mobile, T-mobile frii, Heyah dniówka, Play Lubie to.


1. Virgin Mobile - 19gr/min, sms za 6 gr, w standardzie darmowy lejek transferu , da sie na nim komfortowo przegladac strony www przez program Opera Mini [przejrzane mam okolo 3GB a sciagnelo faktycznie 260MB!!!], 50% do doladwoania dla zarejestrowanych na stronie Virgin, czyli efektywnie minuta wychodzi 13 gr/min sms za 4 gr, dla tych co maja te 50% do doladowania pakiet 500MB szybkiego neta wychodzi okolo 8zł. Do doladowania 10zł dostajemy bonus internetowy 100MB szybkiego neta. Konto wazne rok po kazdym jakimkolwiek doladowaniu. Taryfa uniwersalna i dobra dla smartfona.
Dziala na andajnikach Play, Orange i dla przenoszacych numer na Plusie.

Na lejku działa swietnie
*przegladanie stron www na programie Opera Mini - strony wczytuja sie w 5 sekund,
*aplikacja jakdojade,
*email,
*mapy google ,
*widzety pogodowe aktualizuja sie w 2 sekundy,
*smsy przez Vibera ida w ułamku sekundy.
Lejek-obnizona predkosc neta.




Red Bull Mobile - to taryfa dla smartfoniarzy, którzy lubią youtuba, youtube nie jest wliczany w zuzycie transferu.
RBM starter 5zł za doladowanie 50zł dostajemy, miesiac nilimitowanych smsów do wszystkich sieci [wpisac kod ze strony RBM przed doladowaniem] konto wazne 100 dni, bonus neta 2GB po wykorzystaniu lejek [obnizona predkosc], stawka 29gr/min, sms 9gr.
RBM starter 9zł [z puszką Red Bulla] po doaldowniu 50zł, bonus neta 500MB potem lejek. Konto ważne 5 miesiecy. Przez pierwsze pol roku co miesiac 222 darmowe smsy do wszystkich. w RBM 9zł jest pakiet 66 minut do wszsytkich sieci za 11 zł na miesiac
W RBM sa dostępne pakiety na nielimitowane rozmowy do play RBM 10zł na miesiac i pakiety nielimitowanych smsow do wszystkich sieci za 10zł na miesiac.
Dziala na nadajnikach Play, orange i Plusa.
W "RBM na kartę" można bezpłatnie aktywować co ok. tydzień 333 minuty do Play i RBM przez kod ze strony RBM (Gryplan)
Wejdź tu w poniedzialek.
Kod: Zaznacz cały
http://www.redbullmobile.pl/swiat-red-bulla/gryplan/






Heyah "Dniówka" 0,28zł za dzien korzystania z neta jest tam 50MB szybkiego neta potem lejek, nastepnego dnia znowu 50MB szybkiego potem lejek [lejek 2 razy wolniejszy niz w RBM i Virgin] i tak codziennie nazbiera sie w miesiac 1,5GB za 30*0,28zł=8,40zł na miesiac [jak jakiegos dnia nie skorzystasz nie placisz].konto wazne 100 dni po doladowaniu 50zł. jak wolisz nierwnomiernie korzystac z szybkiego neta to zamiast ej dniowki wykupujesz pakiet 1GB za 10zl chyba jest z lejkiem. Jest też dniowka na nielimitowane smsy do wszystkich sieci i dniowka na nielimitowane do t-mobile/heyah. Dniowki mozna łączyć.



T-mobile na karte Frii podobny mechanizm wybierasz za darmo 50MB z lejkiem dziennie lub kupujesz 1GB za 10zł. Konto wazne 100 dni po doladowaniu za 50zł. we frii wybierasz jeden z trzech bonusow albo darmowe wewnatr sieci t-mobile i heyah, albo darmowy net, albo darmowe smsy do wszystkich sieci na 100 dni.
T-mobile troche cwaniakuje i za sprawdzenie stanu konta pobiera 4gr.


Poza tym play na karte lubie to po doladowaniu 50zł na 100 dni masz 1,5GB z lejkiem mozna dokupywac 1GB za 10zł i pakiety wewnatrz sieci.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2013, 18:42 przez buba1234, łącznie zmieniany 4 razy.

________________________________

 #668780  autor: ciekawy
 18 paź 2013, 18:35
sprawdź oferty no limit z telefonem w Play,Red Bull Mobile,Heyah,T-Mobile,jak nie znajdziesz nic intereującego to weź sobie sam sim no limit do wszystkich sieci za 29 zł i telefon na wolnym rynku

 #668827  autor: tfagrat
 18 paź 2013, 20:39
Napisz:
1. ile potrzebujesz na miesiac minut/sms/MB
2. jak korzystasz z neta w smartfonie
3. Do jakiej sieci dzwonisz lub chcesz dzwonisz najczesciej
4. Ile chcesz doaldowywac mniej wiecej na miesiac
5. czy masz zasieg wszystkich sieci play plus t-mobile orange
6. czy czesto dzwonisz za granice?
1. około 20-30minut/około 30-40smsów/MB nie wiem, nie miałem nigdy smartphone'a i nie mogę sobie wyobrazić ile by mi zżerało MB moje surfowanie - dodam, że w autobusach i szkole mam wi-fi
2. z neta korzystałbym do przeglądania różnych stron(bez filmów, muzyki) + siedzenie na plikach w dropboxie
3. najczęściej dzwonie do Plusa, ale i tak ogólnie dzwonie bardzo rzadko i rozmawiam krótko
4. około 15-20zł
5. tak
6. w ogóle nie dzwonie za granicę


Chyba faktycznie dla mnie najlepszym wyjściem będzie zakup telefonu w sklepie i przeniesienie numeru na kartę(jeszcze się trzeba zdecydować do jakiej sieci). A co sądzicie jeszcze o tym nju mobile??

 #668832  autor: ciekawy
 18 paź 2013, 20:58
20-30 minut,mniej więcej tyle samo sma, to bardziej idzie w kierunku oferty na kartę
net do smartfona taki nie za dużo i nie za mało 1GB ale skoro masz wifi to może 200 MB miesięcznie by starczyło tam gdzie miałbyś net tylko z sim
jak chcesz wydać 15-20 zł to może Virgin albo abonament tylko sim albo Play na kartę Lubię to gdzie masz całą kasę na rozmowy,sms,na co chcesz i za doładowanie dostajesz bonusowe teraz chyba 1,5GB po zmianach w tym bonusie, doładowanie 50 zł na 3 miesiące dokładnie 100 dni to zmieściłbyś się w 20 zł i nie musisz dokupować pakietu netowego który masz za samo doładowanie,w innych ofertach musisz,
nju czy inne no limit jest dobre jak rozmawiasz dużo od 29 zł i więcej, to są oferty dla ludzi którzy nie chcą się ograniczać i którzy są gotowi wydać te 29 zł na rozmowy + dodatkowo net czy sms,a ty raczej wolisz oferty do 20 zł i się ograniczasz co widać po ilości minut,sms,więc bardziej chyba będzie ci odpowiadało Lubię to

 #668835  autor: marcin1980
 18 paź 2013, 21:05
njumobile byłem nie polecam bo wszystkie formalności jak zarejestrowanie numeru,zerwanie umowy to trzeba słać pocztą. NJUmobile to orange ale sama oferta jest w porządku ale ta na rachunek bo na kartę nie zawsze ta ich usługa działa a i zresztą drogo wychodzi. Wtedy jak ja jeszcze byłem a byłem 3 miesiące to ludzie narzekali często na czas aktywacji numeru po przeniesieniu. Niektórzy pisali że nawet do 10 dni od chwili kiedy NJU dostało umowę i to tez pocztą trzeba słać aktywacja następowała.
Ogólnie jeśli ci formalności przez pocztę i stanie w kolejkach nie zabija to oferta na rachunek jest wporządku.
jesli ci starcza 30-40min na rozmowy to w NJU zapłacisz 9zł na rozmowy tyle jest minimum a maksimum 29zł
Ale jeśli nie przekroczysz w NJu 45min to 9zł na rozmowy plus 19zł za 1GB neta to miesięcznie zapłacisz 28zł

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #668846  autor: jarekb11
 18 paź 2013, 22:07
ciekawy,
20zł rozmowy /smsy+ 20-30 raty za sprzęt to mu wyjdzie kwota za jaką by mógł abonament kupić.

 #668851  autor: M a r c i n
 18 paź 2013, 22:46
Podobnie było u mnie. Wziąć galaxy s3 na raty wyjdzie 62 zł rata na 24 miesiące, a z abonamentem wyszło 70 :)

Obrazek

 #668915  autor: tfagrat
 19 paź 2013, 12:44
Z tymi rozmowami u mnie to jest różnie. Np. przez ostatnie 3 miesiące przegadałem może z 10 minut. Smsów może tak z 10-15 na miesiąc by styknęło. Ten wcześniejszy post trochę bez namysłu napisałem. Czyli te minimum minut i smsów + internet zmieści się w granicach doładowywania co miesiąc za około 10-15zł?

 #668916  autor: Niezgodna7
 19 paź 2013, 13:08
Tfagrat.
Nju na kartę.
Pakiet net 7zł.
Dobranoc państwu
;- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #668917  autor: tfagrat
 19 paź 2013, 13:12
BUMP@
Chyba najlepszą ofertę dla mnie ma VirginMobile. Za 5 zł mam 26 minut lub 86 smsów - akurat mnie powinno starczyć na długo. Tylko teraz co z tym internetem? Po takim doładowaniu będę mieć darmowy internet(lejek)?

@CALM sprawdziłem teraz to nju mobile. Oferta podobna do Virgin, ale gorsza dla mnie, bo doładowując za 5zł konto będzie aktywne przez tydzień - a ja nie wykorzystam tylu minut lub smsów w tydzien. No i nie ma tego całego lejka na internet.

 #668919  autor: Niezgodna7
 19 paź 2013, 13:24
Tfagrat.
Zrobisz jak zechcesz
:- )
W Nju masz:
25zł raz na 90 dni.
7zł net, 350 MB.
Albo Orange Free, tyle, że rozmowy i smsy droższe.
30 i 20gr, ale net gratis od doładowania.

 #668920  autor: tfagrat
 19 paź 2013, 13:26
Rozważę jeszcze te nju, ale proszę niech ktoś mi powie czy doładowując za 5zł w VigrginMobile dostanę darmowy internet(lejek), czy dopiero od 10zł?

 #668924  autor: KA
 19 paź 2013, 13:38
W Virgin darmowy lejek jest zawsze, bez względu na doładowania. Za 10zł doładowania dostaniesz 100MB w pełnej prędkości, a za 5zł przedłużysz konto o rok i będzie lejek.

 #668926  autor: tfagrat
 19 paź 2013, 13:44
OK dzięki wszystkim za pomoc. Wydaje mi się, że VM ma dla mnie najlepszą ofertę.

 #668979  autor: marcin1980
 19 paź 2013, 19:56
Zarejestruj się w VM i dostaniesz 50% extra do każdego doładowania czyli 5zł=7.50 na twoim koncie, lejek to 32kb chyba najszybszy wśród opów

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty