DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #629530  autor: Coin
 26 kwie 2013, 16:57
Witam,

zona szuka abonamentu od jakiegos czasu, cos rzedu 60zl. Dzis na necie sporo o tym nju.mobile i odpowiedzi play w postaci red bull mobile. RedBul Mobile wydaje sie byc idealne, w cenie 39zl z nielimitowanymi rozmowami, smsami i pakietem 50GB bo zona wiecej moze nie potrzebowac.

Tylko czy taki stwor jak RedBull Mobile to jest cos co warto na tym etapie jego istnienia kupowac? Obawiam sie, zeby to nie byla chwilowa zajawka...

[url=http://dariuszczepiel.com]Fotograf z Krakowa[/url]

 #629547  autor: marcz123456
 26 kwie 2013, 18:08
Jakim konkretnym etapie istnienia? Przecież działa sobie w najlepsze już kupę czasu i nigdzie się nie wybiera. Zresztą to brand play, czy jak tam zwał.

 #629572  autor: surma
 26 kwie 2013, 20:11
50MB, nie 50GB.

Pod marką Red Bull Mobile swoje usługi sprzedaje Play, więc możesz śmiało podpisywać umowę z nimi;).

 #629586  autor: manyaky
 26 kwie 2013, 21:19
Umowa jest na czas nieokreślony, więc zawsze można podpisać i czekać, jak się sytuacja rozwinie.

Po weekendzie może być jeszcze lepiej, bo Heyah prezentuje umowę.

 #629599  autor: Edmund
 26 kwie 2013, 22:06
Oraz Virgin Mobile - może w końcu wejdą z abonamentami bo zapowiadali to swojego czasu.
Oj.. ciekawie się robi na rynku telefonii..

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #629671  autor: Blank
 27 kwie 2013, 11:00
Obie oferty mają plusy i minusy.
Minusem Orange jest brak wideopołączeń i przekierowań, a także brak jakiegokolwiek pakietu danych przed stawką 19 zł.
Z drugiej strony, bardzo dobrym rozwiązaniem jest niski, malejący abonament - 9 złotych minus kwota wydana na usługi podstawowe [ale nie mniej niż 9 zł]. W praktyce oznacza to brak opłaty abonamentowej. Nie jest pobierana także opłata aktywacyjna (chyba, że jakiś bałwan wyłączy w ciągu 24 miesięcy e-fakturę). Podstawowe usługi mają w przyzwoitych cenach - w końcu 9 gr/SMS. W końcu 19 gr / min. Transfer ma niezbyt atrakcyjną stawkę, ale jak na Orange to i tak rewelacja. Automatyczny mechanizm włączania "nielimitowanych" usług to coś co warto promować. Nie wiążemy się tutaj sztywną stawką i takie moim zdaniem powinny być właśnie abonamenty.

Red Bull Mobile to brak elastyczności - to po prostu stary abonament, wyróżniający sie jedynie ceną za no limit (ale nie wyróżniający się względem nju). Same stawki za usługi podstawowe to śmiech na sali. Brak jest możliwości zejścia poniżej 29,50 zł. Jest konieczność od razu wybrania pakietu no limit SMS, a nie mechanizm automatycznej aktywacji. MMSy nie są wliczone w ramach no limit SMS, tak jak w nju (a jak by nie było, MMSy to usługa mniej niszowa niż wideorozmowy).
Na plus należy zaliczyć wideorozmowy, bezpłatne przekierowanie połączeń, czy śmieszny, ale zawsze jakiś pakiet 50 MB z lejkiem. Darmowy dostęp do Youtube'a (o drugim "dodatku" wspominać nie warto) także jest czymś przydatnym. Niestety, sami musimy włączyć większe pakiety internetowe, a ich cena jest żałosna. 11 złotych za 333 MB? 16 złotych za 666 MB? To nie są atrakcyjne ceny. Sytuację ratuje 2GB za 20 zł, ale mam wrażenie, że zachowanie Play jest tutaj bardzo podobne do zachowania konkurentów, gdy ten prezentował oferty no limit. Wtedy zachowanie konkurentów zostało ostro skrytykowane. Teraz zachowanie Play jest "chwalone", bo większy pakiet za jedyną złotówkę więcej. Brakuje mi tu logiki w działaniu przynajmniej części komentujących [wtedy ganione były większe pakiety za niższą cenę ;)].
De facto, oferta play niczym ciekawym się nie wyróżnia. Oczywiście można pochwalić to, że osoby z Play mogą dzwonić bezpłatnie do Red Bull Mobile, ale po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę, że osoby te muszą mieć stawkę do play równą zero, a nie wszystkie taryfy to oferują. Po drugie, pod tym względem nju mobile także nie odstaje, bo osoby z Orange mogą bezpłatnie dzwonić do nju mobile, oczywiście także pod warunkiem, że stawka ta jest dla nich zerowa do Orange. W obu wypadkach, to tak naprawdę nic wyjątkowego. Zresztą po komentarzach widać, że "fani" Orange raczej tego argumentu nie podnoszą, co też dużo mówi o rzetelności sporej części komentujących.
Dodatkowym minusem Red Bull Mobile jest opłata aktywacyjna, którą w ostatnim czasie, Play lubi wciskać gdzie tylko może. 49 zł opłaty aktywacyjnej to po raz kolejny "okradanie" klientów. A czy to przypadkiem nie P4 zawsze stawiało tezę, że operatorzy nie powinni być aż tak łakomi na kasę swoich klientów?

Moim zdaniem, 1GB internetu w smartfonie powinno starczyć każdemu, zwłaszcza, że dalej jest (śmieszny, ale zawsze) lejek. Jak ktoś potrzebuje więcej, w nju może wielokrotnie i bez ograniczeń aktywować ciekawe pakiety internetowe (na pewno ciekawsze, niż dwa "główne" pakiety w RBM). W ofertach Play zapewne jest standardowa mechanika - jeden pakiet, 30 dni.

Obiektywnie rzecz ujmując, oferta nju mobile jest niewątpliwie ciekawsza od Red Bull mobile. Orange po raz pierwszy od dawna zapachniało świeżością, czymś naprawdę nowym, a robiona na kolanach kopia nju, czyli Red Bull mobile no limits udowodniło, iż nie mamy już Wielkiej Trójki, lecz Wielką Czwórkę, o czym fani czwartego operatora nie dają się przekonać od dawna.
Już od jakiegoś czasu, Play nie oferuje nic ciekawego, a jedynie goni, z różnym skutkiem konkurentów. Tym razem odpuścił walkę o klienta na segmencie bardzo dla niego ważnym - abonamentów rzędu 30-50 złotych. I ten "ruch" może go słono kosztować. Play nadal króluje w niższych abonamentach, ale niewykluczone, że zacznie się to zmieniać.
Czekamy teraz na zapowiedziany ruch PTC (Heyah) i Virgin mobile. Być może coś zaproponuje także Plus, choć dla niego zawsze najważniejsi byli klienci biznesowi i płacący dużo, więc tę walkę mógłby sobie nawet odpuścić.
Osobiście jestem ciekaw co zaproponuje właśnie dziewica, bo Heyah już na starcie ma trochę minusów, w postaci chociażby płatnego sprawdzania konta, spadającej w oszałamiającym tempie jakości sieci i obsługi klienta (biorą przykład z partnera w Networks?), czy braku rozliczania połączeń z T-Mobile do Heyah jako wewnętrznych. Osobiście znam - dokładnie - dwie osoby, które korzystają z Heyah.

PS. Wbrew pozorom, ten post nie został napisany przez klienta, pracownika, czy fana Orange, a wręcz przeciwnie, przez przeciwnika pomarańczowej, dotychczas "zardzewiałej" sieci oraz klienta Play.

@EDIT: Z jakiegoś powodu, w chwili pisania tego posta, nie zauważyłem wiadomości, iż Plus już zapowiedział, iż nie odpowie na ofertę nju mobile. Niewiele to zmienia, bo jak pisałem, Plus nie musi odpowiadać ;]
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2013, 11:38 przez Blank, łącznie zmieniany 1 raz.

 #629673  autor: prestig
 27 kwie 2013, 11:12
jakbym sam pisał powyższy post. Nigdy nie przepadałem za TP (orange idea), ale oferta nju, przekonała mnie do ucieczki z prepaida PLAYa - tylko jeszcze poczekam na ruch pozostałych. Idealnie byłoby 15 zł nolimit - bez żadnego internetu, smsów itp. podstawowa funckja telefonu - rozmowy

 #629679  autor: solidburn
 27 kwie 2013, 11:32
Jako ze obie oferty są dla duuuzo rozmawiających w sumie tylko do tego to czy to będzie od 9zl czy od razu 29zl bez znaczenia bo to i tak tylko 150min i już płaci się 29zl w dobie smartfonow wybieram RBM ,wole nawet mały net od sms no i jako play user free play->RBM

 #629783  autor: lukasz2019
 27 kwie 2013, 18:49
Witam post Twój bardzo fajnie pokazuję plusy i minusy danej oferty, lecz wkradła się pewna nieścisłość a mianowicie:
Minusem Orange jest brak wideopołączeń i przekierowań, a także brak jakiegokolwiek pakietu danych przed stawką 19 zł.
.

Nie jest to prawdą w nju nie musisz płacić 19 zł za net, możesz sobie wykupić pakiety za 5 zł lub za 7 zł. A tych pakietów możesz na raz uruchomić max 5 sztuk na w danym miesiącu. I najpierw dane są czerpane z tych pakietów. dopiero, jak się skończą lecisz według cennika do max 19 zł. ;-)

 #629796  autor: manyaky
 27 kwie 2013, 20:09
divhashmorex pisze:De facto, oferta play niczym ciekawym się nie wyróżnia. Oczywiście można pochwalić to, że osoby z Play mogą dzwonić bezpłatnie do Red Bull Mobile, ale po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę, że osoby te muszą mieć stawkę do play równą zero, a nie wszystkie taryfy to oferują. Po drugie, pod tym względem nju mobile także nie odstaje, bo osoby z Orange mogą bezpłatnie dzwonić do nju mobile, oczywiście także pod warunkiem, że stawka ta jest dla nich zerowa do Orange. W obu wypadkach, to tak naprawdę nic wyjątkowego. Zresztą po komentarzach widać, że "fani" Orange raczej tego argumentu nie podnoszą, co też dużo mówi o rzetelności sporej części komentujących.
Dobry post, tylko Play (czwarty członek W4) daje nielimitowane do siebie we wszystkich abo i to od dawna, a Orange - no właśnie.
Co nie zmienia faktu, że nju jest o wiele bardziej elastyczna, bo dziś płacisz 9zł, jutro 14, a pojutrze 29.

 #629989  autor: andrzejgolota
 28 kwie 2013, 20:19
Nie jest to prawdą w nju nie musisz płacić 19 zł za net, możesz sobie wykupić pakiety za 5 zł lub za 7 zł. A tych pakietów możesz na raz uruchomić max 5 sztuk na w danym miesiącu.
A to jest sprawdzone info? Bo do tej pory sądziłem, że te pakiety za 5 i 7 można aktywować jako dodatek do tych 1g.

 #630034  autor: Precelos
 29 kwie 2013, 00:21
divhashmorex pisze:Obiektywnie rzecz ujmując, oferta nju mobile jest niewątpliwie ciekawsza od Red Bull mobile.
tu bym polemizowal
nie ukrywajmy ze no limit w obu sieciach raczej biora osoby ktore duzo rozmawiaja
sporo oosb nie uzywa neta wbrew w pozorom lum zuzywaja w znikomych ilosciach
te osoby wybiora rbm
natomiast osoby ktore potrzebuja zdecydowanie wiecej neta(do 1gb) biora nju,
powyzej 1gb to raczej rbm

imo duzym plusem rbm jest darmowy YT

reasumujac
obie oferty sa dobre wybiera sie ta ktora jest dla danej osoby korzystniejsza wynika to profilu uzytkowania telefonu

Obrazek

 #630047  autor: Kamel
 29 kwie 2013, 09:06
W sprawie pakietów internetowych potwierdzam, że można sobie aktywować maksymalnie 5 pakietów w danym okresie rozliczeniowym. Pakiety sumują się. Można sobie aktywować zarówno 300 MB jak i 700 MB. Można zrobić to od razu i z nich korzystać, nie trzeba najpierw osiągnąć próg 19 zł - wykorzystać 1 GB.

Napisałem w tej sprawie pytanie do nju.mobile, taką otrzymałem odpowiedź.

 #630059  autor: Blank
 29 kwie 2013, 11:01
No to Orange trochę namieszał. Po pierwsze, ilość tych dodatkowych pakietów nie miała być ograniczana (a 5 jakby nie patrzeć jakimś tam ograniczeniem jest, chociaż mało prawdopodobne, aby ktoś potrzebował więcej). Po drugie, po informacjach umieszczonych w mediach, można było odnieść wrażenie, że można je włączyć dopiero po osiągnięciu limitu 19 zł.
Wadą jest brak lejka po ich przekroczeniu (no właśnie lejek jest czy nie?)
8. Po wyczerpaniu środków dostępnych w ramach Pakietu opłaty za transmisje danych pobierane są
zgodnie z Cennikiem Usług w ofercie nju z rachunkiem.

10. Pakiety mają lejek włączający się automatycznie po wyczerpaniu limitu danych dostępnego w ramach
Pakietu, wówczas prędkość transmisji spadnie do 16 kbps.
Jak dla mnie wygląda to dość nieciekawie. Czytając ze zrozumieniem: Gdy przekroczysz limit danych, prędkość zostanie ci ograniczona, a ty będziesz i tak płacić o.O
Mam nadzieję, że to błąd, ale musicie przyznać, że w taki właśnie sposób napisali

PS. Dziękuje tym osobom, które wyprowadziły mnie z błędu dotyczącego niemożności aktywowania pakietów internetowych przed naliczeniem 19 zł. W chwili pisania tamtego posta, nie zauważyłem na ich stronie regulaminu pakietów internetowych.

[ Dodano: 2013-04-29, 11:08 ]
Aha, czy mógłbym prosić, aby któryś z obecnych Abonentów nju mobile mobile mógł napisać / pokazać, co i jak, jeśli chodzi o zarządzanie kontem w nju mobile. W play ma się dużo opcji i sporo możliwości, a Orange Online częściej nie działało niż działało (gdy korzystałem - dwa lata temu?)

 #630062  autor: Kamel
 29 kwie 2013, 11:51
Mój numer znajdzie się w nju.mobile dopiero 10 maja, także wtedy coś napiszę więcej :-) Chociaż wcześniej będzie numer tymczasowy.

 #630735  autor: KrzysztofJ85
 03 maja 2013, 16:56
Witam wszystkich,
Mam do was pytanie, czytałem regulamin i cennik njumobile i jest tam nie jasny dla mnie zapis (cennik na samym początku, regulamin punkt 12.4):

" „nju mobile” w rozumieniu niniejszego Regulaminu oznacza ofertę świadczoną w ramach mobilnej sieci telekomunikacyjnej, ... Pojęcie mobilnej sieci telekomunikacyjnej Operatora nie obejmuje jednak usług telekomunikacyjnych świadczonych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych w oparciu o sieć telekomunikacyjną Operatora (operatorzy wirtualni), w szczególności połączeń z lub na numery abonenckie użytkowników usług takich operatorów wirtualnych lub na numery, na których tacy operatorzy wirtualni świadczą swoje usługi."

Czy on oznacza, że dzwoniąc na numery operatorów wirtualnych będziemy płacić po za no limits?

Napisałem maila do nju mobile na adres [email protected], taką dostałem odpowiedź:

Szanowny Panie
Dziękuję za kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
Nawiązując do Pana zapytania informuję, że połączenia z operatorami wirtualnymi takimi jak :mobilking, cyfrowy polsat, mbank mobile będzie Pan płacił dodatkowo poza ofertą no limits, według obowiązujących stawek.
Mam nadzieję, że udzielone informacje okażą się pomocne.
Pozdrawiam
Katarzyna Figura
Biuro obsługi nju mobile

No i zgłupiałem, to w końcu wszędzie w Polsce jest za darmo czy nie?

 #630742  autor: KA
 03 maja 2013, 18:06
Czy ktoś może to sprawdzić? To byłoby coś, co dyskwalifikuje tę ofertę jako no-limit i mam nadzieję, że to nie jest prawda, ale...

 #630814  autor: muddy
 03 maja 2013, 21:56
Poniżej cytowany post wygląda na klasyczny FUD, nie wiem tylko czy na zlecenie konkurencji czy inicjatywa własna jakiegoś fanboja.
KrzysztofJ85 pisze:Witam wszystkich,
Mam do was pytanie, czytałem regulamin i cennik njumobile i jest tam nie jasny dla mnie zapis (cennik na samym początku, regulamin punkt 12.4):

" „nju mobile” w rozumieniu niniejszego Regulaminu oznacza ofertę świadczoną w ramach mobilnej sieci telekomunikacyjnej, ... Pojęcie mobilnej sieci telekomunikacyjnej Operatora nie obejmuje jednak usług telekomunikacyjnych świadczonych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych w oparciu o sieć telekomunikacyjną Operatora (operatorzy wirtualni), w szczególności połączeń z lub na numery abonenckie użytkowników usług takich operatorów wirtualnych lub na numery, na których tacy operatorzy wirtualni świadczą swoje usługi."
Powyższe stwierdzenie precyzuje, czym jest sieć nju mobile - to wszystko. Sieć NJU Mobile to sieć mobilna, której operatorem jest PTK Centertel, jednak z wyłączeniem operatorów wirtualnych, które także działają w tejże sieci(także w zakresie "połączeń do sieci NJU Mobile"). Gdyby kiedyś w cenniku/promocji pojawiło się określenie "połączeń w ramach sieci NJU", oznaczałoby to WSZYSTKIE numery NJU oraz numery Orange, z wyłączeniem numerów operatorów wirtualnych działających w oparciu o sieć PTK Centertel. Identyczny zapis jest w regulaminach/cennikach Orange - i na jego podstawie połączenia z Orange do NJU traktowane są jako wewnątrzsieciowe.
KrzysztofJ85 pisze:Czy on oznacza, że dzwoniąc na numery operatorów wirtualnych będziemy płacić po za no limits?
Oczywiście, że nie, bzdura. Na jakiej podstawie można dojść do takiego wniosku?!

KrzysztofJ85 pisze:Napisałem maila do nju mobile na adres [email protected], taką dostałem odpowiedź:
Aha, bo uwierzę. I jeszcze ten podpis:
KrzysztofJ85 pisze:Katarzyna Figura
Biuro obsługi nju mobile
Ktoś Was próbuje tu wkręcać. Konkurencja czy jakiś fanboj konkurencji?

MM

 #630823  autor: Blank
 03 maja 2013, 22:16
muddy, akurat imię i nazwisko też wydało mi się podejrzane, ale nie można być w 100% pewnym, że akurat ktoś taki nie pracuje w nju mobile
W Polsce jest 5327 osób o nazwisku Figura.
Niemniej jednak, co także napisałem w innym poście, post KrzysztofJ85 jest oczywistym oszustwem.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament