DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #621924  autor: panda86
 22 mar 2013, 00:21
Witam, jak w temacie.. zastanawiam sie od jakiegos czasu w jaki sposob najlepiej - korzystniej dla mnie - ugryzc ten temat. Mianowicie:

Obecnie posiadam abonament w Orange -Pelikan 2 - w kwocie 39,90, zdaża mi sie go przekraczać o rozne kwoty, ale tragedii nie ma. Jako ze Orange zmienio warunki przedluzania umowy - juz 9m-cy przed jej faktycznym zakonczeniem, moge przedluzyc umowe na lepszych warunkach.. W salonie mam bardzo milego Pana ktory zawsze dobrze mi doradza i kombinuje jak najlepej dla mnie - klienta, wiec pojde zapytac co moze mi zaoferowac. Co do telefonicznych/internetowych zamowien, to juz nie raz sie zrazilem do nich.. niestety niekompetenta obsluga zarowno w play jak i orange...

Wracajac do tematu, abonamet najlepiej jakby byl w kwocie ok ~50zl, jednak moze byc wyzszy. Zalozylem niedawno DG (firme), dlatego posze wziasc pod uwage oferty dla firm, jednak wydaje mi sie ze oferta dla osoby prywatnej bedzie o wiele bardziej atrakcyjna w tej samej kwocie niz oferta dla firm - tak przynajmniej kojarze po sprawdzaniu roznych ofert.

A wiec pytanie dla Was ekspertow ;) CZY abonament brac prywatnie(musze sie dowiedziec dokladnie jak jest z mozliwosc wrzucenia rachunku w koszty firmy) czy na firme? Abonament najlepiej jak najnizszy, ale zakladamy widelki 50-120zl - tutaj juz zupelny max! wolalbym ponizej 100...

Moje wymagania?
- najlepiej rozmowy do wszysktich sieci za free... :D
- sms'y to samo
- internet w telefonie obowiazkowo (nie mam doswiadczenia ile bym go potrzebowal)

kozystam jeszcze z mobilnego internetu - jest to 35zl moglbym z tego zrezygnowac na rzecz abonametu jednak nie wiem czy 2gb na miesiac mi wystarcza jezeli polaczylbym sie z netem za posrednictwem telefonu, jezeli wykorzystam limit 2GB i spadnie tylko predkosc to mysle ze jest to do przyjecia.. ;)

takze place za tel + internet ok 75zl - powiedzmy ze jestem w stanie zwiekszyc naklad o max. 50zl - bardzo prosze doradzcie mi cos.. Orange, a moze jednak juz czas na Play'a...?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na Wasza porady!
panda.

PS, jezeli chodzi o telefon.. - interesuje mnie NOTE 2... ale to jest na ktoryms planie, zawsze mozna wziac najalpeszy tel z oferty, sprzedac i kupic co sie chce ;)

 #621937  autor: Ruben
 22 mar 2013, 08:15
panda86, zachęcam do zapoznania się z tematem dotyczącym przedłużania umów w Orange. Przy przedłużaniu umowy można otrzymać rabat -30% na cały okres umowy i dodatkowo inne gratisy. Poczytaj tutaj
Jeżeli masz internet mobilny, to biorąc na tę samą osobę abonament przysługuje Ci dodatkowo zniżka 15 pln z tytułu Orange Open. Myślę, że w twojej sytuacji Orange będzie zdecydowanie korzystniejszym wyborem. Jak będziesz chciał wrzucać to w koszty firmy, to później zrób cesję na firmę.
Oferty dla firm z telefonami ma dobre też Plus więc możesz się zapoznać TUTAJ

 #623035  autor: panda86
 27 mar 2013, 12:16
Czytałem temat o przedłużaniu umowy, chyba wybiore się do salonu podyskutować. Co do sieci, to nie chce nic innego niz orange lub play... :) szczerze mowiac liczylem na nieco wiecej odpowiedzi w temacie.

Co do orange open.. juz z tego kozystam, tylko nie wiem czy jest sens trzymania mobilnego neta osobno, skoro wystarczylo by mi w jednym urzadzeniu, ew. tel jako modem i pracuje wygodnie na lapku.

 #623116  autor: kocim
 27 mar 2013, 18:42
Pelikan 2 skąd ja tą znam ofertę, aaa mojej mamie wcisnęli kiedy był lepsze o wiele na rynku. I skończyło się, że przekraczała kwotę abonamentu. Powiedziałem jej, że wszystkie umowy to jaj mam najpierw zatwierdzać, a później może podpisywać :)

Napisz kiedy umowa Ci się kończy bo do końca nie zrozumiałem. Jak za 9 miesięcy to zapomnij o Playu czy innej sieci, chyba że zerwiesz umowę z Orange i zapłacisz karę.
Orange straszenie odejściem też nie uda się jak 9 miesięcy do końca umowy, za długo. Poza tym jak przedłużysz umowę to ona wchodzi po zakończeniu starej (chyba że Orange ma jakieś inne promocje) więc za bardzo wcześnie też nie opłaca się przedłużać. Za pół roku zmienią się oferty, a Ty będziesz zobowiązany do tego co już podpisałeś.

orange open to z czasem powinieneś wycofać się i byś zaoszczędził te 35 zł za internet chyba, że tak potrzebne. W abonamentach telefonicznych też dają pakiety z lejkiem (chyba już wszędzie), też jest aero2 darmowy internet.

 #623208  autor: panda86
 28 mar 2013, 06:48
Umowa kończy się dokładnie w październiku, więc zostało jeszcze pół roku... karę mogę zapłacić, bo i tak na tym zaoszczędzę.. - kary nie będę miał więcej niż 200-300zł za zerwanie umowy..

Jak już wcześniej pisałem interesują mnie darmowe rozmowy, sms'y, oraz internet w telefonie, jakieś 2GB, a po wykorzystaniu limitu zmniejszona prędkość, ale żadnych dodatkowych kosztów za dalsze korzystanie.. - abonamet w wysokości do ok 100zł (+/-20), no i jakiś ciekawy smartfon.. chyba nie wymagam za dużo prawda? :P

Odnośnie jeszcze abonamentu prywatnego / firmowego.. - bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem, korzystam z oferty dla osób prywatnych a później robi się jakąś cesję i warunki zostają takie jak na umowie tyle że wszystko leci na firmę czy muszę wybrać plan taryfowy przeznaczony dla firm?

 #623399  autor: Andry
 29 mar 2013, 07:49
Odnośnie jeszcze abonamentu prywatnego / firmowego.. - bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem, korzystam z oferty dla osób prywatnych a później robi się jakąś cesję i warunki zostają takie jak na umowie tyle że wszystko leci na firmę czy muszę wybrać plan taryfowy przeznaczony dla firm?
Jeżeli zrobisz cesje z osoby prywatnej na działalność gospodarczą możesz dalej pozostać z swoim planem taryfowym, ale dodatkowo będziesz miał możliwość zmiany planu na biznesowy.

 #623479  autor: Orange Ekspert
 29 mar 2013, 14:31
panda86 pisze:Witam, jak w temacie.. zastanawiam sie od jakiegos czasu w jaki sposob najlepiej - korzystniej dla mnie - ugryzc ten temat. Mianowicie:
W taryfie biznesowej Twoje wymagania spełnia promocja Firma bez Ograniczeń 109 (rozmowy, SMSy, MMSy bez limitu i 2 GB internetu z limitem, abonament 109 zł netto), cena telefonu Note 2 w granicach 669,00 zł netto przy umowie na 24 miesiące. Przy niższym abonamencie biznesowym cena telefonu będzie wyższa.

Jeśli zależy Ci na czasie sugeruję przedłużyć umowę jako Klient indywidualny w ofercie indywidualnej, bo tylko wtedy możesz to zrobić na 9 miesięcy przed zakończeniem obecnej umowy (w biznesie to 3 miesiące wcześniej) i potem za radą Andry możesz bezpłatnie przepiać numer na swoją firmę.

Pozdrawiam,
Sylwia
Orange Ekspert

 #623610  autor: panda86
 29 mar 2013, 22:07
Pani Sylwio, a czy da rade obniżyć jeszcze ten abonament o jakas kwote? Czy uslugi prywatne wliczaja sie w orange open, czy jest to tak jakby rodzielone, orange open prywatne oraz orange open dla firm? Kolejne pytanie, czy mozna naliczyc jakis dodatkowy rabat z tytulu przedluzania umowy? Kiedy mozna liczyc w orange na nowego SGS 4? ;-)

 #625023  autor: Orange Ekspert
 05 kwie 2013, 14:09
panda86 pisze:Pani Sylwio, a czy da rade obniżyć jeszcze ten abonament o jakas kwote? Czy uslugi prywatne wliczaja sie w orange open, czy jest to tak jakby rodzielone, orange open prywatne oraz orange open dla firm? Kolejne pytanie, czy mozna naliczyc jakis dodatkowy rabat z tytulu przedluzania umowy? Kiedy mozna liczyc w orange na nowego SGS 4? ;-)
Najniższa opcja w Firmie bez Ograniczeń z telefonem to abonament 85,00 zł netto (ale oferta nie zawiera pakietu internetowego). Możesz także zapoznać się z warunkami promocji Więcej za Mniej, w której dowolnie dobierasz usługi dodatkowe – szczegóły znajdziesz tutaj: http://oran.ge/122BteO.

Jeśli chodzi o rabaty w Orange Open to nie można łączyć produktów indywidualnych i biznesowych, więc zmiana telefonu na biznes wyłączy rabat, który obecnie posiadasz. Najlepiej będzie, jeśli podasz mi Twój numer telefonu (korzystając z formularza kontaktowego na Facabooku). Wtedy będziemy mogli porozmawiać o konkretach. A rozmowę o Samsungu Galaxy 4 możemy spokojnie odłożyć na przyszłość :wink:

Pozdrawiam,
Sylwia
Orange Ekspert

 #625071  autor: blackmalder
 05 kwie 2013, 17:51
Formuła 4.0 S dla Firm w Play:

Nielimitowane do Play
Nielimitowane Do wszystkich innych
Nielimitowane Stacjonarne
Pakiet internet 2GB miesięcznie
umowa na 24 miesiące

Galaxy Note II przecena z 819zł na 499zł

Poza abonament naliczane opłaty tylko jak dzwonisz za granicę, na płatne infolinie oraz wysyłasz smsy premium.

Jak bys chciał dzwonić w roamingu to są fajne paczki minut do wykupienia.

 #625849  autor: panda86
 09 kwie 2013, 00:24
ano wlasnie dzisiaj odiwedzilem salon Play'a i dowiedzialem sie tyle ze, moge skozystac z oferty indywidualnej a pozniej zrobic jakby cesje na abonament - tyle ze w play inaczej to nazywaja..

przypadl mi do gustu formula L - mysle ze 800minut mogloby mi wystarczyc (pamietajac o tym ze min. wymienna sa na sms'y a ja troche tego pisze.)

najlepsze oferty dostajemy bez telefonow jak wiadomo.. umowa na 12m itd.. - naprawde sam juz nie wiem co zrobic :)

 #629676  autor: prestig
 27 kwie 2013, 11:23
oferta bez telefonu jest najlepsza brzydzę się kupowaniem na raty. I bierz jak najkrótszą umowę

 #629709  autor: solidburn
 27 kwie 2013, 13:13
w firmowkach play przy przedluzeniu ludzie dostawali 300min za 12,30zl z vat w tym free play i stacionarne Wiec przelicz ile jest warte te 800min umowa max 12 miesiecy i zadnego tel

 #630856  autor: panda86
 04 maja 2013, 02:20
Jeżeli kogoś zainteresował by finał tych moich przemyśleń, to skończyło się tak:

jestem jeszcze w orange, zostałem klientem firmowym, nie przedłużając żadnej umowy etc.. jak już mnie przeniesiono z klienta indywidualnego na firmowego odwiedziłem salon PLAY :) gdzie skorzystałem z oferty biznesowej, 75zł (netto) - w tym mam do wszystkich za darmo i internet 3GB!

Gdzie wcześniej płaciłem 39zł abo w orange, i 34,50 abo w play za sam internet 2GB (+darmowy transfer nocny), co daje nam praktycznie te same koszta - nie liczę przekroczonych kwot abo z orange za tel bo trzeba było zadzownić a minuty skończyły się tydzień temu..

Co zyskałem:
- jeden przelew miesięcznie :P
- umowa na 12m - po 10 miesiącach mogę przedłużyć umowę na kożystniejszych warunkach = niższy abonament + tańsze telefony...
- rozmawiam i sms'uje, mms'uje bez limitów... i obaw o przekroczenie abonamentu ;) - pomijamy rzecz jasna sms'y płatne...
- co jeszcze zyskałem okaże się na początku czerwca kiedy już u fioletowych ;)

pozdrawiam