DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #542877  autor: gizmo91
 25 mar 2012, 20:38
Witam.
Zamierzam kupić za gotówkę Sony Ericsson Live. Na allegro jest masa ofert z nowym telefonem jednak prawie wszystkie są z orange, gwarancją na 24 miesiące i simlockiem na inne sieci.
Mam numer w plusie i nie uśmiecha mi się za bardzo go zmieniać.
Czy jeśli kupiłbym telefon, zaniósł go do salonu plusa żeby usunąć blokadę to straciłbym gwarancję?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

 #542880  autor: KC-KARLOS
 25 mar 2012, 20:44
gizmo91, zdejmując simlocka w tym samym punkcie, gdzie kupiłeś telefon, nie tracisz gwarancji, to chyba oczywiste. Jeśli to zrobisz samodzielnie, wtedy ją tracisz.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2012, 20:45 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #542881  autor: gizmo91
 25 mar 2012, 20:45
A jeśli kupię telefon na allegro, nowy to się nie liczy?

 #542882  autor: KC-KARLOS
 25 mar 2012, 20:46
gizmo91 pisze:A jeśli kupię telefon na allegro, nowy to się nie liczy?
Kupując telefon na Allegro, zachowaj ostrożność. Dopytaj sprzedającego o wszelkie szczegóły, dotyczące simlocka, gwarancji, itp.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #543027  autor: fortel
 26 mar 2012, 16:35
Jeśli telefon jest nowy a sprzedający posiada paragon niech Ci go przyśle razem z telefonem.Będziesz mógł podejść do salonu i na podstawie paragonu zakupu telefonu w Orange,zdjąć blokadę odpłatnie.Koszt-około 70zł.

 #571625  autor: Tobiasz42
 01 sie 2012, 12:57
A jak mam jeszcze wiążącą umowę z orange na 6 miesięcy to zdejmą mi simloka w tym czasie ???

intercom

 #571638  autor: Orfi
 01 sie 2012, 13:33
Owszem Orange simlocka zdejmie, ale jak zawsze za opłatą 77 zł. dla klientów indywidualnych ( nie ma znaczenia czy jest to w trakcie umowy czy po jej zakończeniu). Usługę tę świadczą tylko Salony Firmowe operatora Orange, nie jest to możliwe do załatwienia w punktach partnerskich. Do wykonania usługi potrzebują telefonu, karty gwarancyjnej i przede wszystkim paragonu lub faktury zakupu. Rzadko zdarza się, żeby zrobili to na miejscu i albo umawiają się na następną wizytę albo przesyłają kod do zdjęcia simlocka na podany przez abonenta numer telefonu.

Orfi