DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #560504  autor: butla12345
 13 cze 2012, 21:34
Witam.

Zamierzam wziąć telefon w dowolnej sieci (chodź najbardziej pasowałoby mi w Orange) w abonamencie nie większym niż 50-60zł.
Telefon musi posiadać nawigację, z której będzie można bez problemu korzystać w praktyce tzn.:
-koniecznie wbudowany odbiornik GPS,
-najlepiej by był to telefon dotykowy (najwygodniej obsługuje się wtedy nawigację),
-możliwość wgrania map offline (by nie pobierać ich na bieżąco z internetu)

Z nawigacji w komórce korzystałbym raz na miesiąc/dwa miesiące w trasach nie dłuższych niż 200km (tylko po Polsce).
Nie zależy mi na szybkości działania (wyznaczania trasy itp.), byle telefon nie wieszał się podczas jazdy.
Nie wymagam by bateria trzymała nie wiadomo jak długo (w zupełności wystarczy jedna doba przy korzystaniu z nawigacji).

Telefonu nie używam w ogóle do słuchania muzyki, oglądania filmów. Na dobrym aparacie również mi nie zależy.

Mile widziane wifi.
Najlepiej Nokia (chodź inne też mogą być).

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

 #560510  autor: Forest150
 13 cze 2012, 21:57
Nie widząc treści od razu zadam pytanie czy ma być darmowa czy płatna licencja?

Jeśli Ci pomogłem, kliknij "pomógł"

 #560534  autor: orson_dzi
 13 cze 2012, 23:18
Jak już się zdecydujesz na jakiś abonament, to podaj link do cennika z telefonami i napisz ile chcesz wydać na telefon. Inaczej tu nikt nie pomoże.
butla12345 pisze:w zupełności wystarczy jedna doba przy korzystaniu z nawigacji
Przy ciągłym korzystaniu z nawigacji, to nic nie wytrzyma więcej jak 4-6 godzin.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2012, 10:04 przez orson_dzi, łącznie zmieniany 1 raz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #560544  autor: butla12345
 13 cze 2012, 23:53
Licencja najlepiej darmowa.
Po zakupie mogę wgrać sobie np. Sygic Mobile Maps (działa pod symbianem, jawą, WM, android), albo (jeśli telefon będzie posiadał WM) np. AutoMapę.

Link do cennika Orange: http://www.orange.pl/klienci_ind/telefony
Kwota myślę w granicach 100zł.

 #560552  autor: dwaeuro
 14 cze 2012, 01:42
Jeżeli Nokia i nawigacja to w Delfinie 59 / 24 miesiące opłaca się tylko:

Nokia Lumia 710 - na telepolis masz jej test. Telefon generalnie udany, bardzo dobry ekran, chroniony Gorilla. System osobiście polecam do codziennego użytku, lecz trzeba pamiętać o ograniczeniach. Z wad to na pewno słaby dźwięk no i może tylko, albo aż 8 GB wbudowanej pamięci - bez możliwości rozszerzenia. Co do baterii, to do wieczora wystarczy, a do nawigacji kupuje się ładowarkę samochodową i po problemie. Sam posiadam jej starszą siostrę i jestem zadowolony. Mapy możesz spokojnie wgrać na telefon.

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #560621  autor: butla12345
 14 cze 2012, 12:14
A co sądzicie o Nokii 500? Telefon posiada dotykowy ekran o przekątnej 3,2cala, rozdzielczość 640 na 360px, pamięć wew. 2gb, slot na karty do 32gb, oraz podobno dosyć dobre wifi. Ma za to słaby aparat, ale na tym mi akurat w ogóle nie zależy.
Czy może jednak lepiej Nokia Lumia?

 #560632  autor: ObiWanSymbian
 14 cze 2012, 13:21
Prawie każda NOKIA oferuje teraz bardzo dobrą nawigację samochodową i pieszą działającą w trybie off-line.

Możesz wybrać np. C7 lub N8.
Może coś lepszego (lumia 800 lub 900), ale w abonamentach za 50-60 złotych będą drogie.

Ja mam E52. Jeśli chodzi o nawigację, to używam jej często. W kraju i zagranicą. W wersji pieszej i samochodowej.
Nigdy mnie nie zawiodła.

Telefon nie jest dotykowy, ale świetnie trzyma baterię.
Możesz spokojnie używać nawigacji nie obawiając się że telefon padnie.
POLECAM!!!

 #560647  autor: orson_dzi
 14 cze 2012, 14:20
butla12345 pisze:co sądzicie o Nokii 500?
Zwyczajnie pomyłka technologiczna, na którą leci masa ludzi, bo to Nokia z gigahercowym procesorem. A potem tylko narzekania, że coś z nią nie tak.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #560666  autor: butla12345
 14 cze 2012, 14:52
To co jest z tą Nokią 500 nie tak?
Tak jak pisałem telefon ma mieć nawigację, która będzie w miarę dobrze chodzić.
W internecie opinie na temat tego telefonu są dobre.

 #560671  autor: dwaeuro
 14 cze 2012, 15:23
butla12345 pisze:co sądzicie o Nokii 500?
Moja mama jej używa, jest spoko jak na jej wymagania i cenę 300 zł - bo za tyle jej kupiłem lekko używaną bez simlocka. Jednak Lumia 710 to klasa jak nie dwie wyżej i jest telefonem przyszłościowym...
A tak w ogóle to nawigacja na 3,2 calowym wyświetlaczu jest słabo widoczna a to jest Twój ważny wyznacznik. Mimo to jak bardziej Cię 500 przekonuje i jest w korzystniejszej cenie - to możesz wziąć...
Ja bym brał mobilne okienka. :D

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #560696  autor: orson_dzi
 14 cze 2012, 17:11
butla12345 pisze:co jest z tą Nokią 500 nie tak?
Symbian jest systemem, którego działanie jest oparte głównie na układzie graficznym, a tego Nokia 500 nie ma. Męczy się na samym procesorze. Wnioski wyciągnij sam.

Poza tym beznadziejny aparat i strasznie niewygodna klawiatura ekranowa. Jako telefon tylko do nawigacji, czemu nie, ale nic więcej.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #560897  autor: butla12345
 15 cze 2012, 16:57
Witam. W efekcie wziąłem Lumię 610. Z tego co widzę jest w niej fabrycznie dostępna nawigacja offline. Jedynie mapy trzeba pobrać.
Telefon jeśli ma dostęp do wifi to automatycznie się z siecią wifi łączy (pod warunkiem że jest zapamiętana), a dopiero w drugiej kolejności używa internetu operatora? I jak odróżnić kiedy przez co się łączy? Bo w domu łączy się przez mój router.
 #776899  autor: Marunos
 10 sty 2015, 17:42
butla123345 ja też mam Lumie ale 820 i po prostu wchodziłem w opcje i wyłączałem transmisje danych będąc w domu i już. Bo po co używać od operatora jak domowa sieć jest lepsza ;)
Grzybu jeżeli nadal chcesz kupić ten telefon to polecam. Kolega ma go już dwa lata i nie narzeka. Ale lepiej kupić sobie nowsze modele tym bardziej, że jakiś czas temu była aktualizacja systemu i mają Windows 8.1 w tym właśnie moja 820 ;) A po tej aktualizacji telefon się zmienił na lepsze :)

catering katowice, sanitbuy.pl/, clip on
 #779064  autor: gwiazdeczka
 19 sty 2015, 11:27
Ja mam Lumię 610 i jestem bardzo zadowolona. Pomijając samą nawigację która nigdy nie zawodzi sam telefon jest bardzo intuicyjny i nie zawiesza się jak mój poprzedni Samsung.
 #796326  autor: martad
 15 kwie 2015, 00:47
Polecam Lumię 630, nawigacja działa bezproblemowo i sprawnie. Plusem jest też opcja Dual SIM, w moim przekonaniu bardzo przydatna.