DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #542092  autor: Krzychu13
 21 mar 2012, 20:28
Witam.
Mój tata ma ofertę Plus na kartę, w której musi doładowywać po 30 zł miesięcznie co miesiąc, aby mógł wykonywać połączenia. Niestety nie wykorzystuje nigdy całości tego doładowania i już po dłuższym czasie nazbierało mu się na koncie ponad 200 zł. Chciałem mu przenieść numer do play, gdzie po każdym doładowaniu miałby ten rok ważności konta, jednak najpierw chce jakość spieniężyć zalegające środki na koncie. I tu kłania się moje pytania:
- czy da się przenieść jakość numer bez utraty środków na koncie?
- jeżeli nie, czy jest jakaś możliwość przelania tych złotówek na innego konto w plusie, lub inny sposób wyzerowania konta, lecz bez utraty tych pieniędzy? Jeżeli nie da się całości kwoty odzyskać to przynajmniej jakąś jego większą część?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

 #542097  autor: Blank
 21 mar 2012, 20:47
"czy da się przenieść jakość numer bez utraty środków na koncie? "

jakoś(ć) się nie da

"- jeżeli nie, czy jest jakaś możliwość przelania tych złotówek na innego konto w plusie, lub inny sposób wyzerowania konta, lecz bez utraty tych pieniędzy? Jeżeli nie da się całości kwoty odzyskać to przynajmniej jakąś jego większą część? "
Jest usługa "teleprzelew", nie korzystałem jednak z niej nigdy (nie miałem okazji).
Usługa umożliwia przelanie do 20,00 złotych z jednego numeru SIMPLUS do drugiego numeru SIMPLUS. W ciągu miesiąca można przelać 20 złotych. Jeden numer także może w ciągu miesiąca otrzymać tylko 20 złotych. Po szczegóły odsyłam do regulaminu usługi: http://simplus.pl/images/regulamin_teleprzelew.pdf

Resztę można co najwyżej odzyskać dzięki SMSom Premium (max. ~40% każdego wysłanego SMSa), lub sprzedawać SMSy Premium, co wymaga jednak nieco zachodu.

Może niech twój tata doładowuje za 50 złotych za 3 miesiące lub 100 złotych za 6 miesięcy. Może wtedy jakoś uda się zniwelować tą różnicę...

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #542099  autor: Karlos20
 21 mar 2012, 20:49
Krzychu13 pisze: I tu kłania się moje pytania:
- czy da się przenieść jakość numer bez utraty środków na koncie?
środki przepadają po przeniesieniu numeru do innej sieci.
Krzychu13 pisze:- jeżeli nie, czy jest jakaś możliwość przelania tych złotówek na innego konto w plusie, lub inny sposób wyzerowania konta, lecz bez utraty tych pieniędzy? Jeżeli nie da się całości kwoty odzyskać to przynajmniej jakąś jego większą część?
Poczytaj o usłudze TelePrzelew, ale ma ograniczenia - można wysłać tylko do 20 zł miesięcznie.
W innym przypadku można jakoś to odzyskać, ale w formie niedużej kasy na przelew bankowy poprzez SMSy Premium.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #542102  autor: darkangel
 21 mar 2012, 20:56
Kiedyś słyszałem że jak się w Plusie zrobi teleprzelewów np z 2 w ciągu tego czasu jaki jest na akceptacje przelewu to można i dwa przelewy po 20zł naraz zrobić, ale czy dalej jest ten błąd tego nie wiem.

Tak to 20zł przelew z konta może sprzedać za około 15zł na Allegro więc całkiem fajnie to by mu wyszło.

 #542104  autor: Krzychu13
 21 mar 2012, 21:10
Wielkie dzięki za odpowiedzi.
Szkoda, że maksymalnie tylko 20 zł, ale lepsze to niż nic :)
Z osobą chętna na ten przelew myślę, że problemu nie będzie miał, i odbędzie się bez wystawiania na allegro.
Myślę, że spróbuje z tym przekrętem, aby 2 razy przelać - najwyżej trochę straci, ale jak to się okaże prawdą to o wiele szybciej pójdzie przelanie całości.

 #542106  autor: nicr4m
 21 mar 2012, 21:16
Też mam ten sam problem tylko muszę doładować konto. Ktoś chętny? 20zł przeleję za 15zł.

 #542138  autor: Edmund
 21 mar 2012, 22:24
nicr4m pisze:Też mam ten sam problem tylko muszę doładować konto. Ktoś chętny? 20zł przeleję za 15zł.
Wystaw ogłoszenie w dziale "Kupię, sprzedam, zamienię". Może ktoś się znajdzie :)

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #542161  autor: zoltan666
 21 mar 2012, 23:25
Krzychu13 pisze:Wielkie dzięki za odpowiedzi.Myślę, że spróbuje z tym przekrętem, aby 2 razy przelać - najwyżej trochę straci, ale jak to się okaże prawdą to o wiele szybciej pójdzie przelanie całości.
I doładowywać za 50zł. na 3 miesiące. Kto widząc, ze mu sie robi skarbonka doładowuje za 30zl. co miesiąc.
Albo tez poświęcić te kilkadziesiąt złotych i sprzedac wszystko poprzez właśnie te SMSy Premium. Po przeniesieniu numeru do Play odzyska conajmniej 65zł. za przeniesienie numeru. A bawiac się w ten TelePrzelew wszystko ci sie przeciagnie jescze conajmniej i kilka miesięcy.

 #542183  autor: darkangel
 22 mar 2012, 03:55
właśnie poco twój tato ładował co miesiąc po 30zł skoro to oferta prepaid, mógł tak jak kolega Zoltan pisał, 50zł na 3 miesiące wtedy zrobiła by się dużo mniejsza skarbonka.

 #587013  autor: Sprajcior
 07 paź 2012, 14:50
Witam,

a powiedzcie mi, jak to jest z Playem na kartę jeśli chodzi o niewykorzystane środki na koncie po zablokowaniu możliwości wykonywania połączeń? Czy środki są dalej do dyspozycji po ponownym doładowaniu czy przepadają? Czy jak doładuje dwa razy kartę to ten okres połączeń wychodzących się sumuje czy ważny jest okres ostatniego doładowania?

Pozdrawiam

 #587024  autor: NokiaUser
 07 paź 2012, 15:16
W Play po zablokowaniu możliwości wykonywania połączeń środki na koncie zostają i czekają aż doładujesz konto, a na to masz 90 dni.

Jedyne, co mam, to złudzenia, że telepolis.pl na lepsze się zmienia

 #587126  autor: a_lex
 07 paź 2012, 22:34
W Plusie na kartę jest teraz rok ważności konta - najlepiej włączyć ta promocję żeby dobie dalej nie robić skarbonki tylko spokojnie się wyzbyć kasy.

 #587209  autor: darkangel
 08 paź 2012, 14:20
a_lex, zapomniałeś dodać że ta oferta jest tylko w najnowszej taryfie Plus na kartę, a nie każdy chce być w najnowszej taryfie.

Ja już od paru dni Plusa wcale nie używam na rzecz Playa.
SMSy do wszystkich sieci za 5zł w Plusie mi się już skończyły, a nie będę przedłużał promocji na 2 tyg.
Bo od 23 października będzie ta promocja mało atrakcyjna.