DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #523658  autor: PanMandacik
 22 gru 2011, 17:03
Witam.
Jakoś w instrukcjach telefonów które miałem, nigdy nie pisali dokładnie. Wiadomo, że nowa bateria jest w pewnym stopniu naładowana. Powinno się nową baterię rozładować do końca i naładować, czy od razu po włożeniu do telefonu naładować i następnie rozładować do zera?

Ja zawsze pierwsze czekałem, aż się rozładuje i dopiero ładowałem.

 #523661  autor: orson_dzi
 22 gru 2011, 17:13
Średniowieczne metody ładowania telefonu po 12 godzin były za czasów Ericssonów i baterii Niklowo Kadmowych, czy też Niklowo Wodorowych.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #523665  autor: DeLirQa
 22 gru 2011, 17:27
W bateriach niklowo-polimerowych czy też litowo-jonowych nie występuje efekt pamięci, więc nowej baterii tego typu nie trzeba formować(czyli czekać aż się całkowicie rozładuje, a potem ładować ją ok. 12h).

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.
 #523669  autor: Kamil_K
 22 gru 2011, 17:45
PanMandacik pisze:Witam.
Jakoś w instrukcjach telefonów które miałem, nigdy nie pisali dokładnie. Wiadomo, że nowa bateria jest w pewnym stopniu naładowana. Powinno się nową baterię rozładować do końca i naładować, czy od razu po włożeniu do telefonu naładować i następnie rozładować do zera?

Ja zawsze pierwsze czekałem, aż się rozładuje i dopiero ładowałem.
Lepiej jest nową baterię najpierw do końca rozładować i potem w pełni naładować. Nie jest to dyktowane stroną chemiczną (baterie litowo-jonowe i litowo-polimerowe można ładować jakkolwiek), ale elektroniczną - przy pierwszym ładowaniu układ sterujący baterii "uczy się" jej pojemności, co później wpływa na lepszą pracę (brak przedwczesnego odcięcia zasilania/zakończenia ładowania) i prawidłowe działanie wskaźnika baterii.

Podsumowując: rozładować do końca, naładować do pełna, a potem jak dusza zapragnie.

Dla dociekliwych: batteryuniversity.com
Lub podręczniki chemii fizycznej, w których jest to jedyny ciekawy rozdział (błe! :P).

 #523673  autor: kamil1221
 22 gru 2011, 18:21
Osobiście swoim klientom (o ile mnie pytają) zalecam następujące ładowanie.

Podłączyć telefon do ładowarki kiedy on oznajmi że już mu tego potrzeba. Wyłączyć telefon i zacząć ładować. Ładować telefon do komunikatu że jest naładowany.

 #523675  autor: wilk100
 22 gru 2011, 18:48
A może trzeba wreszcie zmusić ludzi do szukania , niż powielać takie tematy ?