DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #509198  autor: Foger-mx
 15 paź 2011, 22:32
Witam, aby nie zakładać 2 różnych tematów poruszę obie kwestie w tym temacie proszę adnotować do którego pytania sie odnosicie w odpowiedziach.


1. Szukam telefonu niedrogiego najlepiej do 100 zł z automatycznym nagrywaniem rozmów.
Wymagania:
- Automatyczne nagrywanie rozmów z późniejszą możliwością zgrania ich z telefonu do komputera.
- Dobry głośnik i jakość podczas rozmów.
- W miarę żywotna bateria.
- Niedrogi do około 100zł

Generalnie ma służyć jedynie do rozmów...


2. Poszukuje jakiegoś nowego telefonu który mógł by zamienić mój obecny telefon Nokia N95, jako iż mam ostatnio problem z głośniczkiem i strasznie kiepsko słychać rozmówcę jak i częste "przerywanie" podczas rozmów. Również jest lekko uszkodzone gniazdo do ładowania telefonu ("luźne" gniazdo przez co czasem kabelek od ładowania się wysuwa i przestaje ładować jak i kabelek musi być przekręcony/wygięty w odpowiednim kierunku aby telefon był ładowany).

Telefonik służył mi z 2 lata i jestem z niego zadowolony jednak chyba jestem zmuszony do zmiany telefonu nie koniecznie szukam czegoś podobnego a może wręcz czegoś innego.

Wymagania:
- Mile widziane aby nagrywał automatycznie rozmowy bądź możliwość wgrania jakiegoś programu (w n95 używałem Ultimate Voice Recorder pomimo 2 sekundowego opóźnienia w nagrywaniu rozmów sprawdzał się bardzo dobrze)
- dobry głośniczek do rozmów
- możliwość korzystania z internetu najlepiej w formie "komputerowej"
- aparat którym można zrobić w miarę dobrej jakość zdjęcia notatkom, dokumentom
- najlepiej do 200-300 zł
- w miarę żywotna bateria
- w miarę szybki (by nie zamulał i nie zacinał się)


Podsumowując telefon służy mi generalnie do rozmów sporadycznie sms, aktualnie również będzie mi potrzebny internet w telefonie, w miarę przyzwoity aparat, dość żywotna bateria, optymalny wyświetlacz aby w słońcu było coś widać...
Jako takich typów nie mam bo parametry telefonów swoje a rzeczywistość użytkowania swoje, jak i ostatnio telefonami się nie interesowałem bo dobrze służył mi mój n95 tak więc czekam na wasze propozycje. Jedynie z tego co czytałem to chyba moim wymogom pasował by LG GT540 ale proszę was o opinie.


Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

 #509203  autor: orson_dzi
 15 paź 2011, 22:42
Co do pierwszego, to nie pomogę.

W drugim przypadku warto wyciągnąć 50zł więcej i polować na Allegro na LG P500, bo to zdecydowanie najlepszy wybór w tej cenie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #509205  autor: bob
 15 paź 2011, 22:44
Foger-mx pisze: Jedynie z tego co czytałem to chyba moim wymogom pasował by LG GT540 ale proszę was o opinie.
lepiej dozbieraj 50-70 zł i celuj w p500, swift juz trochę odpada. Raz, ze jest minimalnie tanszy niz p500, dwa, ze jednak oporówka troche srednio sie sprawdza w porównaniu do pojemnosciowki.
No i p500 jest lepiej wykonany i sie w nim obudowa tak nie rysuje jak w swifcie.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #509233  autor: best
 15 paź 2011, 23:58
Co do 1 jedyne, co mi przychodzi do głowy, to Nokia E50 i ten program, którego używałeś na N95 :D
Co do 2 podbijam P500. Przy całkiem intensywnym użytkowaniu bateria mi trzyma 2-2,5 dnia, ekran w słońcu radzi sobie całkiem, całkiem, a co do tego nagrywania, to odbędę wędrówkę po Android Market i jak coś, to napiszę ;)

 #509252  autor: DeLirQa
 16 paź 2011, 03:03
Jeśli chodzi o telefon nr 1 to Nokia E50 wymogi powinna spełnić(możesz też próbować znaleźć E51, lecz o to będzie ciężko).
O drugim telefonie jest już wystarczająco powiedziane.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #509262  autor: treeev
 16 paź 2011, 08:34
P500 za 150zl :?:
Z tymi aplikacjami nagrywajacymi na androida to jest srednio, malo ktora tak naprawde dziala i robi to co trzeba.

 #509298  autor: orson_dzi
 16 paź 2011, 12:05
treeev pisze:P500 za 150zl :?:
Przeczytaj sobie wszystko jeszcze raz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #509315  autor: Foger-mx
 16 paź 2011, 12:35
Co do odpowiedzi na 1 pytanie średnio mi pasują telefony z joystickiem no ale przecierpię jak nie ma innych propozycji :)

Jeżeli chodzi o p500 to na allegro wiedzę że chodzą średnio po 400zł + więc jest to nieco ponad budżet jaki chce na ten telefon przeznaczyć w tej cenie widziałem że chodzą HTC Hero i HTC Wildfire lecz nie wiem jak jest z ich parametrami i funkcjonalnością w porównaniu do P500...
Mam pytanie czy takowy P500 wystarczy mi na 1-2lata? wiem że to w zasadzie kwestia indywidualna ale na n95 nie narzekałem bo wielu rewelacji do 400zł sie nie pojawiała (przynajmniej o których mi było wiadomo :) )... Czy P500 jest porównywalny/lepszy do N95? Wiem że może trochę to głupie pytanie ale nie orientuję się obecnie w telefonach w ogóle jedynie tyle co po przeglądałem po internecie i większość wydaje się prawie takich samych a po opiniach można wnioskować że mają miedzy sobą kolosalne różnice...

Dziękuje za wszystkie porady.

 #509327  autor: orson_dzi
 16 paź 2011, 13:36
Foger-mx pisze:Czy P500 jest porównywalny/lepszy do N95?
Zależy w jakich kryteriach.
LG jest dużo lepszy do internetu, bo Android, bo wygodny dotyk itp. Ma też większą ilość dostępnych aplikacji.
Ale już w kwestii dźwięku, aparatu, czy nagrywania filmów LG jest mocno za N95.

Jeśli chciałbyś następce N95 w idealnie prostej linii, to jest to Samsung i8510.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #509642  autor: Foger-mx
 18 paź 2011, 00:39
Czyli pomimo wieku n95 dalej trzyma w miarę poziom w niewielkiej klasie cenowej...
Jak się ma robienie zdjęć dokumentów w P500 można zrobić spokojnie zdjęcie kartki 4a i potem bez problemu wydrukować czy jest to raczej kiepskiej jakości że z rozczytaniem będzie kiepsko?


Jako iż nigdy nie miałem androida chciałbym się dowiedzieć jak wygląda instalacja z android market różnych aplikacji jeśli są bezpłatne płaci się za "przekaz" danych czy konto w tym momencie nie jest obciążane kosztami? Jak również chciałbym się dowiedzieć jak to jest z używaniem GPS? Czy są pobierane jakieś środki z konta za użytkowanie GPS? Google maps czy jakiś ściągnięty gps z marketu był by lepszy?

Czym jest skrót "BCM" spotykany na allegro podczas aukcji?


Do jakiej kwoty jest opłacalne kupić Nokie E50, E51 i LG P500? Czy może warto by było zaczekać z miesiąc dwa i może coś z ciekawszych telefonów z tanieje do tej pory ???

Jak się ma p500 do HTC Wildfire albo Hero?

Pozdrawiam//

 #509643  autor: orson_dzi
 18 paź 2011, 00:50
Foger-mx pisze:Jak się ma robienie zdjęć dokumentów w P500 można zrobić spokojnie zdjęcie kartki 4a i potem bez problemu wydrukować czy jest to raczej kiepskiej jakości że z rozczytaniem będzie kiepsko?
Będzie gorzej niż w N95 ale sobie z tym spokojnie poradzi.
Foger-mx pisze: jeśli są bezpłatne płaci się za "przekaz" danych czy konto w tym momencie nie jest obciążane kosztami?
Cały czas za dane płacisz. Android bez pakietów internetowych mija się z celem.
Foger-mx pisze:Czy są pobierane jakieś środki z konta za użytkowanie GPS?
Jeśli aplikacja wymaga pobrania danych, to pobiera środki jak nie masz pakietu.
Foger-mx pisze:Google maps czy jakiś ściągnięty gps z marketu był by lepszy?
Ściągnięty.
Foger-mx pisze:skrót "BCM"
Brak Ceny Minimalnej
Foger-mx pisze:o jakiej kwoty jest opłacalne kupić Nokie E50,
150zł, w porywach bardzo mocnych 200zł.
Foger-mx pisze:E51
350-400zł
Foger-mx pisze: P500?
400zł
Foger-mx pisze:Jak się ma p500 do HTC Wildfire albo Hero?
Bez przesady.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #509648  autor: bob
 18 paź 2011, 07:17
Kupowanie androida bez pakietu to czysty bezsens, takze jeslinie masz zamiaru brac nawet pakietu 150mb przynajmniej to odpusc andka i wez lepiej e51. Bo andek bez neta traci 80% funkcjonalnosci.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #509873  autor: Foger-mx
 19 paź 2011, 01:29
Dziękuje wszystkim za informacje i porady jeszcze trochę czasu mam na decyzję więc w razie pytań zwrócę się do was ponownie.

Dziękuje i pozdrawiam wszystkich.