DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #49839  autor: GaTTa
 29 sty 2006, 20:03
Ostanio zauwazlylam ze nie przychodza mi raporty doraczeni chodz w ustawieniach mam ze maja mi dochodzic :/ tylko mam ze raport oczekuje (moj tel to Nokia 6610i)
Zuwazylam ze tez na Nokie 3310 (ktroa takze posiadam) dzieje sie to samo ;/ u kolezanki tez i co ma zrobic poradzcie. Z gory dzieki za pomoc :)
 #49842  autor: wojttek
 29 sty 2006, 20:09
GaTTa pisze:Ostanio zauwazlylam ze nie przychodza mi raporty doraczeni chodz w ustawieniach mam ze maja mi dochodzic :/ tylko mam ze raport oczekuje (moj tel to Nokia 6610i)
Zuwazylam ze tez na Nokie 3310 (ktroa takze posiadam) dzieje sie to samo ;/ u kolezanki tez i co ma zrobic poradzcie. Z gory dzieki za pomoc :)
a w jakiej sieci są te fony? :)
myślę, że to wina operatora, bo wątpliwe jest, żeby w paru fonach nagle robiło się to samo... :)

[scroll]To przyjemność pomagać ludziom.[/scroll]
[center]Ericsson GF788e -> Ericsson T10s -> Ericsson R320s -> N 5510 -> SE P900 -> N 3220 -> N 6810 -> N 6681 -> N 6290 -> N E52 -> HTC One S4 -> LG G3[/center]

 #49844  autor: kamil1221
 29 sty 2006, 20:11
A w jakiej sieci jestes ?? :arrow: bo to jest istotna informacja.
Po twojej wypowiedzi wydaje mi sie ze z Plusa??
Jezeli tak to nic chyba narazie nie da sie zrobic bo plus ma problem z systemem GSM i staraja sie to naprawic.
Moze dlatego wylaczyli raporty alby zabardzo nie przesilac sieci, i jak usuna awarie to znowu wszystko wroci do normy. :wink: :D

 #49887  autor: eone
 29 sty 2006, 21:36
wina operatora pewnie,
jest nim pewnie orange ;)
w zwiazku z tragedia, ktora miala miejsce w Katowicach, z orange >z innych sieci tez, ale z orange zdecydowanie najwiecej< wyslano ogrom sms'ow...

Nokia - Connecting People :-)

 #49914  autor: sinister_stirrer
 29 sty 2006, 23:44
jezeli jestes z plusa to wyciagnij karte i ja polam... napewno pomoze:)

 #49916  autor: Rogal
 30 sty 2006, 00:09
sinister_stirrer pisze:jezeli jestes z plusa to wyciagnij karte i ja polam... napewno pomoze:)
pomoże, pomoże na 1000% pomoże :-D :-D :-D

 #50014  autor: GaTTa
 30 sty 2006, 17:52
A wiec Nokia 6610i jest w Orange a nokia 3310 w plusie. Moja siostra ma sagema tez w plusie i dzis jej poprzychodzila raoprty z 25 stycznie. To samo na 3310 tez poprzychodzily a na 6610i nie i teraz nie wiem czy do niektorych osob podochodzily moje mesa :(

Dzieki za inforacje pozdrawiam :):*

 #50035  autor: Przemek
 30 sty 2006, 18:27
To dość dziwne...mi wszystkie raporty przychodzą... :o

 #50038  autor: michaś
 30 sty 2006, 18:30
Dziwna sprawa

 #50185  autor: GaTTa
 31 sty 2006, 09:22
I to jest w tym dziwne ze sms-y wysylane do Ery i orange to na nie przychodza raporty a do Plusa nie :|

 #50188  autor: sinister_stirrer
 31 sty 2006, 09:34
bo plus ostatnimi czasu pokazal czego jest wart i do dla niegoe warci sa klienci. Jak mi i mojej dziewczynie dziadowizny nie zwroca pieniezdzy to daje slowo spale im BTS.
Wracajac do tematu... jak juz zauwazyli wszyscy to nie wina telefonow.. to jest wina sieci i kompletnie nic z tym nie zrobisz, tak wiec pozuc wszelkie nadzieje i naucz sie z tym zyc:)

 #50473  autor: bosmanxxl
 01 lut 2006, 14:00
Raport doręczenia sms nie jest usługą operatorską, to usługa telefonu która poprostu działa (albo i nie).... i Zależy to przedewszystkim od:
1. funkcjonalności centrum sms operatorów i wzajemnej współpracy pomiędzy tymi centrami jeśli w dostarczenie sms jest zamieszanych kilku operatorów (raport wysyłany jest wtedy gdy centrum sms odbiorcy dostanie potwierdzenie dostarczenia sms do telefonu (nie istotne czy sms przeczytany czy nie) Często możesz nie dostać potwierdzenia a sms i tak dostarczony, czasami jest też odwrotnie
2. Natężenia sms w sieci - opy np. w święta blokowali tego typu "usługi"
3.Posiadanego telefonu - niektóre pozwalają na decydowanie czy nadawca ma otrzymać potwierdzenie czy nie.
4. Jeśli telefon na karte w plusie, to narazie potwierdzenia mogą nie przychodzić w związku z problemami sieciowymi prepaidów tego opa.
5. ważności sms, możesz mieć ustawiony krótki czas ważności sms i poprostu nie jest on dostarczany bo traci ważność i w związku z tym powinieneś otrzymac info że czas ważności sms wygasł, lub go nie dostarczono - i tu dalej od początku bo takie info to też raport.....

 #50490  autor: Klusek
 01 lut 2006, 14:33
bosmanxxl jako ciekawostkę mogę dodać, że jeszcze jakiś czas temu nawet mając telefon który nie obsługuje raportów doręczeń to i tak takie raporty mogliśmy otrzymać, wystarczyło wpisać na początku smsa:
w sieci Orange: *nm#
w sieci Plus GSM: WXYZ
w sieci Era nie ma możliwości uzyskania raportu doręczeń poprzez kod na początku sms-a
Przynajmniej w Orange ten kod już nie działa w innych sieciach nie sprawdzałem. Wychodzi więc na to, że jednak musi to być w jakimś stopniu chociaż usługa operatorska.

Obrazek
Obrazek

 #50667  autor: bosmanxxl
 02 lut 2006, 02:28
i tak i nie. Tak jak usługą dostawcy internetu miało by być potwierdzenie odczytu e-maila. Oprogramowanie sms-center ma odpowiednie "protokoły", które po odczycie takiego kodu o którym napisałeś realizują powiadomienie. Nawet teraz takie kody są dodawane, tyle ze dla odbiorcy/nadawcy w niewidoczny sposób. Być może jak sprawdzałeś w orangutanie czy powiadomienie działa nie wyłączyłeś tego domyślnego w telefonie i system albo zbzikował, albo powstało zaprzeczenie i nic nie wysłał, ale wydaje mi się że ów kod poprostu już nie działa, a ten dopisywany przez telefon jest inny. Tak jak nie trzeba sterować clirem z menu telefonu wystarczy wpisać kody #31#, *31#. W systemach GSM drzemią naprawde olbrzymie możliwości. Niewielu z was napewno wie ze telefon wyłączony i tak komunikuje się z siecią, a operator może nawet włączyć mikrofon. Nawiasem mówiąc dzięki temu że wyłączony telefon komunikuje sie z bts został złapany "Gumiś" - kolo który podkładał bomby.......Więc posiadając nie zarajestrowanego prepaida nie można się czuć bezkarnie bo telefon rejestruje się w sieci nie tylko numerem karty, numerem telefonu, imei-em..... A magazyny danych naszych operatorów są naprawde przepastne, i rejestrują więcej niż wam sie wydaje :twisted:

 #50869  autor: Kaczy
 02 lut 2006, 23:40
bosmanxxl pisze:i W systemach GSM drzemią naprawde olbrzymie możliwości. Niewielu z was napewno wie ze telefon wyłączony i tak komunikuje się z siecią, a operator może nawet włączyć mikrofon.
Tu masz rację.
Jeden z moich wykładowców opowiadał, jak to był na jakimś sympozujm odnośnie tel. kom. i koleś wpadł z taką czarną walizeczką. Powiedział, że może namierzyć każdy telefon.
Na próbę zrobił takie coś- kazał wyjść jakiemuś kolesiowi, który następnie miał zadzwonić do kogoś i porozmawiać.
Jakie było ździwienie na sali, gdy w głośnikach pojawiła się rozmowa ów człowieka.

No i o tym włączaniu mikrofonu też była mowa. Dopóki w telefonie jest bateria to można wiele rzeczy robić, o których nie mamy pojęcia.

Możliwości są wielkie, tylko nie są wykorzystywane- albo my o nich nie wiemy

...::: Made for loneliness :::...

 #50891  autor: daniellos
 03 lut 2006, 03:36
:smt009 inwigilizacja :smt010

"Każdy bezsens ma swój sens"...,Daniellos.

 #50956  autor: koralowiec1
 03 lut 2006, 14:16
Ostatnie posty są bardzo ciekawe... Jadąc na imprezę bez żony trzeba pamiętać o wyjęciu baterii z telefonu, bo może kochankę usłyszeć przez nasz wyłączony telefon! :mrgreen:

 #50963  autor: piotrz
 03 lut 2006, 14:38
tak! to jest prawda! ja tez o tym słyszałem!
a dziwiłem się że na filmach jak spotykają się gangsterzy to wyjmują baterie z telefonów... :?

 #51174  autor: bosmanxxl
 04 lut 2006, 02:56
....więc wystarczy napisać aplikację działającą np w jawie, uruchomić ją w tle na telefonie ofiary..., wystarczy aby aplikacja zapisywała chociaż by nazwy stcji bazowych, a najlepiej adresy "lac" i "cid", i da się odtworzyć w miarę przybliżona trasę którą ta osoba sie poruszała. Jeśli nie na jawę to na symbiana napewno da się coś takiego napisać. Można by ustawic aby aplikacja działała w czasie rzechywistym czy co 10s itp Kto się podejmie ??

Popatrzcie na to:
http://www.bts.2r.pl/index.php

i się mamy :P