DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #501048  autor: 37619
 02 wrz 2011, 19:18
Czy mozna sprawdzic jaki jest operator danego numeru, jest teraz mozliwość przenoszenia numeru do nowego operatora i tu jest pies pogrzebany, może ktoś zna sposób jak sprawdzic operatora?


kiedys 603 to była era i było jasne.... a teraz ?

 #501053  autor: Ranger
 02 wrz 2011, 19:21
603 i Era? Zdaje się chodzi o Plus ;) A ja z innej beczki: czy ktoś wie, na jakiej zasadzie działa takie sprawdzanie od strony technicznej? :)

Obrazek

 #501057  autor: darkangel
 02 wrz 2011, 19:26
tak 6xx i ostania cyfra nie parzysta zawsze była Plusa, a parzysta Ery :).
Ranger nie wiem na jakiej dokładnie to zasadzie działa, ale powiem Ci że jak przeniosłem nr do Mbanku kiedyś to dość szybko ta baza była aktualna.
Chyba na następny dzień nawet :)

 #501060  autor: 37619
 02 wrz 2011, 19:27
stzreliłem z płuc 603:D


dziekuje za strone

zajefajna


temat zamkniety

 #501107  autor: Golarz Filip
 02 wrz 2011, 21:33
A ja podbiję temat i pytanie: na jakiej zasadzie działa ta strona?Z ciekawości wpisałem numer znajomej,która dokładnie w poniedziałek przeszła do nowego opa i strona podała wynik prawidłowy.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

 #501153  autor: szarygumis
 03 wrz 2011, 08:13
Hmm mi to źle działa mam nr w mova a sieć pokazuje mi plus.

a na stronie wjakiejsieci pokazuje mova :)

 #501157  autor: kerim36
 03 wrz 2011, 08:49
szarygumis pisze:Hmm mi to źle działa mam nr w mova a sieć pokazuje mi plus.
czyli dziala poprawnie, poniewaz infrastrukturalnie dziala to na plusie

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #501159  autor: Vieslav
 03 wrz 2011, 08:54
W Orange można jeszcze zadzwonić na darmowy numer *555 i tam wpisać numer.

 #501181  autor: Ruben
 03 wrz 2011, 10:32
Nie wiem jak to działa od strony technicznej ale uaktualnienia są szybko, bo tego samego dnia, co następuje przeniesienie numeru. Strona "w jakiej sieci" w pewnym okresie była dokładniejsza i nawet rozróżniała abonament i kartę np. pokazywało Play Fresh albo Orange POP. Niestety teraz już tego nie ma ;)

 #501182  autor: mungo
 03 wrz 2011, 10:43
Strony typu www.sprawdznumer.pl czy www.wjakiejsieci.pl radzę traktować jako ostateczność. Nie wiemy gdzie te dane które wpisujemy są logowane i co z nimi później mogą zrobić. Polecam strony operatorów:
Orange - podaje w jakiej sieci jest numer
T-Mobile - też podaje w jakiej sieci jest numer. Jeśli z innej strony się dowiemy że operatorem jest PTC to tutaj dodatkowo można się dowiedzieć czy to jest zwykłe T-Mobile, Heyah albo Mobilking.
Plus - podaje że numer jest w Plus, albo że nie jest. Jeśli numer należy do wirtuala na Plusie (np mBank) to ta strona poda że numer nie jest w Plusie. Wtedy dopiero warto sprawdzić na wjakiejsieci.pl jaki to operator wirtualny.

 #501572  autor: SACZI
 04 wrz 2011, 19:38
A istnieje, możliwość sprawdzenia, czy numer jest abonamentowy, czy przedpłacony?

 #501586  autor: mkowalski
 04 wrz 2011, 21:20
SACZI pisze:A istnieje, możliwość sprawdzenia, czy numer jest abonamentowy, czy przedpłacony?
Nie.

 #501589  autor: bolek2004
 04 wrz 2011, 21:52
SACZI Teoretycznie można próbować doładować ten numer przez jakąś stronę i wtedy jeśli będzie to abonament to nie pozwoli nam na doładowanie konta

 #501591  autor: mkowalski
 04 wrz 2011, 21:55
bolek2004 pisze:SACZI Teoretycznie można próbować doładować ten numer przez jakąś stronę i wtedy jeśli będzie to abonament to nie pozwoli nam na doładowanie konta
Fakt, można tak zrobić. Ale już na przykład przy ofercie typu mix ta metoda się nie sprawdzi.

 #510445  autor: elkanguro
 21 paź 2011, 14:05
mungo pisze:Strony typu www.sprawdznumer.pl czy www.wjakiejsieci.pl radzę traktować jako ostateczność. Nie wiemy gdzie te dane które wpisujemy są logowane i co z nimi później mogą zrobić. Polecam strony operatorów:
Orange - podaje w jakiej sieci jest numer
T-Mobile - też podaje w jakiej sieci jest numer. Jeśli z innej strony się dowiemy że operatorem jest PTC to tutaj dodatkowo można się dowiedzieć czy to jest zwykłe T-Mobile, Heyah albo Mobilking.
Plus - podaje że numer jest w Plus, albo że nie jest. Jeśli numer należy do wirtuala na Plusie (np mBank) to ta strona poda że numer nie jest w Plusie. Wtedy dopiero warto sprawdzić na wjakiejsieci.pl jaki to operator wirtualny.
U mnie pojawił się jakiś dziwny problem, że właśnie wjakiejsieci pokazuje poprawnie mój numer, natomiast strony Orange i T-mobile twierdzą błędnie, że mój numer jest w T-mobile. Dziwne to trochę, zwłaszcza że od powrotu do Orange minął już ponad miesiąc. Czy powinienem to gdzieś zgłosić? Jakby nie patrzeć informacje te mogą wprowadzić kogoś w błąd.

edit: albo i nie, teraz wjakiejsieci pokazuje mi komunikat: Błędny numer lub brak danych!

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #510449  autor: evolucja
 21 paź 2011, 14:20
teraz wjakiejsieci pokazuje mi komunikat: Błędny numer lub brak danych!
teraz wkiajesieci to w ogóle nie działa.

Wjakiejsieci pewnie korzysta z np. ze strony T-Mobile odpowiednio parsując dane. :P

 #510451  autor: Ruben
 21 paź 2011, 14:33
elkanguro, rzeczywiście od wczoraj coś znowu zaczęło sypać błędami ale kilka dni temu rozróżniało numery abonamentowe od prepaid, czyli pokazywało Play Fresh albo Orange POP GO ONE. Dzisiaj wszystkie pokazuje "błędny numer lub brak danych"

 #510911  autor: elkanguro
 24 paź 2011, 11:57
Tak teraz wjakiejsieci działa i pokazuje poprawnie - Orange.
Strona T-mobile pokazuje, że mój numer należy do nich.
Strona Orange pokazuje, że mój numer do Orange nie należy.
Nie pojmuje.

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet