DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 3 z 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70

 #487664  autor: mo-xo
 08 lip 2011, 11:43
Ja też czekam sobie już tydzień na odpowiedź z aero2. Robią wszystko żeby zniechęcić - odbiór tylko w Warszawie, skanuj formularz (a nie każdy ma skaner), dodaj wpłatę, brak odpowiedzi na emalia - bo jak czytam, załatwiają to 2 osoby.

Poczekam jeszcze jeden tydzień i piszę skargę do UKE, jak nie będzie żadnego odzewu.

 #487679  autor: kerim36
 08 lip 2011, 13:22
informacje w sprawie odbioru karty przez pelnomocnika prosto od aero2:
Kod: Zaznacz cały
Poniżej informacje dotyczące odbioru karty SIM dla UBDI przez

pełnomocnika:

 

Czy możliwy jest odbiór karty SIM dla Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu przez osobę upoważnioną (pełnomocnika) Jakie warunki należy spełnić?

TAK, możliwy jest odbiór Karty SIM przez osobę upoważnioną (Pełnomocnika), pod warunkiem iż osoba ta będzie posiadała imienne, oryginalne upoważnienie do obioru Karty SIM dla (UBDI) podpisane własnoręcznie przez osobę, która uprzednio wypełniła i podpisała formularz (przykładową treść upoważnienia zamieszczamy poniżej) oraz przedstawi wszystkie dokumenty wymagane do odbioru Karty SIM Przykładowa treść upoważnienia:

"Ja niżej podpisany [*** podaj imię i nazwisko****], legitymujący się [***nazwa dokumentu tożsamości**] o numerze [*****] niniejszym upoważniam

[*** podaj imię i nazwisko osoby upoważnionej**], legitymującego się [***nazwa dokumentu tożsamości**] o numerze [*****]  do odbioru Karty SIM umożliwiającej dostęp do usługi bezpłatnego Internetu świadczonej przez Aero

2 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie przez osobę przeze mnie upoważnioną dokumentów lub kserokopii dokumentów wymaganych do odbioru ww.

Karty SIM.

 

[****data i miejsce***] [*****czytelny podpis****] Proces odbioru karty SIM przez Pełnomocnika jest następujący:

Jeśli Kartę SIM odbierać będzie Pełnomocnik, należy:

.     podać  w formularzu dane pełnomocnika; Formularz należy wypełnić w

sposób

kompletny i czytelny, podając prawdziwe informacje, a następnie go podpisać (PROSIMY O UMIESZCZENIE NA FORMULARZU CZYTELNEGO PODPISU).

Jednocześnie zastrzegamy, że podanie nieprawdziwych, nieczytelnych lub niezgodnych z dokumentem tożsamości okazywanym przy odbiorze Karty SIM danych jest podstawą do wstrzymania procedury odbioru Karty SIM

.     po uzyskaniu informacji o terminie odbioru karty SIM, Pełnomocnik

winien

zabrać ze sobą: oryginał formularz, kopie dowodu Abonenta, oryginał udzielonego pełnomocnictwa

.     pełnomocnik składa także kopię dokumentu tożsamości oraz okazuje

jego

oryginał

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Biuro Obsługi Klienta

Aero 2 Sp. z o.o.





i w związku z tym kieruje zapytanie do "stałych" forumowiczów:

czy jest chętny do odpłatnego odebrania karty SIM, jako mój pełnomocnik??

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #487705  autor: alkonauta
 08 lip 2011, 14:56
ja wyslalem maila i nic...

zal mi puscic przelew na 55zl bo mieszkam za daleko od wawy, bo:
1) jesli do czasu mojego wyjazdu do wawy nie dostane info o odbiorze karty sim to bede w plecy
2) jak nie pojade do wawy to juz widze ile bede musial sie nameczyc zeby mi z powrotem oddali te kase

telefon bok nie odpowiada, na maile nie odpisuja.

PROSBA do kogos kto bedzie w najblizszym czasie w bok po odbior zeby sie zorientowal jak wyglada kwestia oczekiwania na karty sim.

 #487737  autor: jakubd
 08 lip 2011, 16:57
Kerim: dzięki za informację, chyba przygotuję odpowiedni artykuł na blogu, może się ta informacja przydać szerszemu gronu osób. Pole dotyczące pełnomocnika jest na formularzu od początku, znajomy z resztą odbierał w ten sposób kartę.

 #487742  autor: Sig
 08 lip 2011, 17:16
Tak sobie myślę, że być może opóźnienia wynikają nie tylko z małego personelu, który próbuje to ogarnąć, ale też z... Fizycznej niedostępności kart SIM :-). Popularność odbiorów mogła ich przerosnąć i zwyczajnie nie mają dość zamówionych starterów. Przecież oni planowali maksymalnie zamaskować dostępność tej usługi, ale "sprawa się rypła", poszedł Wykop,nformacje na portalach i zainteresowanie wzrosło.
W każdym razie, jak się będzie przedłużać - UKE, choć biorąc uwagę ich dotychczasowe podejście do gierek z utrudnianiem dostępu do usługi Aero2, cudów bym się nie spodziewał.

 #487805  autor: kowcio
 08 lip 2011, 22:07
Ja jak będę w Wawie, to załatwię sobie SIMka i zobaczę, jak to śmiga, ale w swoim mieście :-) Teleofn mi znajduje ich UMTS 900 ("4G") ;-)

 #487834  autor: rogmaniek
 08 lip 2011, 23:27
A jak mam do Was trochę inne pytanie, bardziej techniczne :smt047 Czy w Waszych regionach też tak macie, że Aero2 buduje stacje na masztach PTK Centertel? Przykłady miejscowości: Kostrzyn, Złotniki, Kleszczewo.

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #487852  autor: Kamil1000
 09 lip 2011, 01:56
A czy ktoś próbował na tej karcie SIM do darmowego internetu robić taki przekręt, żeby zalogować się na APN Cyfrowego Polsatu (multi.internet) i otrzymać jakiś wysoki profil QoS?

 #487924  autor: ezaq
 09 lip 2011, 14:27
Kamil1000, przed chwilą sprawdziłem APN multi.internet. Podczas połączenia występuje błąd 619, czyli błędny APN.

 #488027  autor: malsssh
 09 lip 2011, 21:21
A ja mam pytanie odnośnie oświadczeń abonenta, które są niezbędne ? :) Bo wszędzie zaznaczyłem, że nie wyrażam zgody i tak się zastanawiam czy dobrze :)

Pozdrawiam,
malsssh

 #488034  autor: jakubd
 09 lip 2011, 22:04
Musisz wyrazić zgodne na cały punkt 1: przetwarzanie danych w celu realizacji ułusgi. Ale nie ma tam opcji nieudzielenia zgody, więc spoko - podpisanie jest równoznaczne z udzieleniem zgody. Zaznaczenie pozostałych opcji nie ma wpływu na realizację zamówienia.

 #488040  autor: malsssh
 09 lip 2011, 22:20
Czyli ptk 3, 4 i 5 - NIE :-)

Dzięki.

Pozdrawiam.

 #488060  autor: szyman12
 09 lip 2011, 23:47
A ja się zastanawiam - dlaczego ogólnie poszedł szum o to, że trzeba jeździć do W-wy po odbiór SIM, że trzeba 55 zł wpłacić, skoro Aero2 ma obowiązek udostępniania swojej sieci dla każdej karty SIM. Czemu nikt się tym nie zajął?

Chyba, że ja o czymś nie wiem :roll:

 #488061  autor: jakubd
 09 lip 2011, 23:56
Szum poszedł dlatego, że operator nie oferuje tej usługi wszystkim. A na razie nie oferuje, bo... nie jest to takie proste. W celu rejestracji kto (jego numeru karty SIM) wymaganej prawem musi mieć dostęp do karty SIM wszystkich innych operatorów, a to wymaga dostępu do kluczy szyfrujących - a tych wielka trójka i Play nie odda tak łatwo bez walki.
Poza tym pamiętaj o użytkownikach: przejście telefonem w roaming krajowy (bo tym de facto będzie takie połączenie w Aero2) powoduje odcięcie użytkownika od jego sieci macierzystej i usług głosowych - problemem staje się złożoność całej operacji dla zwykłego zjadacza telefonów - nie każdy zrozumie tak łatwo i będzie pamiętał o powrocie do własnej po zakończeniu transmisji.

 #488063  autor: szyman12
 10 lip 2011, 00:16
W sumie to nie wiedziałem o całych tych procedurach :(

A co do użytkowników to możnaby zrobić tak, by rejestrowali się na stronie na jaki numer/kartę SIM mają przyjść uprawnienia, i przesyłać uprawnienia tak jak to robi P4 w Przemyślu dla roamingu Orange.

 #488066  autor: mkowalski
 10 lip 2011, 00:31
szyman12 pisze:A co do użytkowników to możnaby zrobić tak, by rejestrowali się na stronie na jaki numer/kartę SIM mają przyjść uprawnienia, i przesyłać uprawnienia tak jak to robi P4 w Przemyślu dla roamingu Orange.
Takie przesłanie aktualizacji się nie uda.

W przypadku Playa i Orange to Play wysyła uprawnienia do własnych kart, więc wszystko jest w porządku.

Z tego co piszesz, Aero2 miałoby przesłać uprawnienia do obcych kart, a to się nie uda bez współpracy ze strony Twojego operatora. Ba, jedynie macierzysty operator może przesłać taką aktualizację.

[ Dodano: 2011-07-10, 00:34 ]
jakubd pisze:Poza tym pamiętaj o użytkownikach: przejście telefonem w roaming krajowy (bo tym de facto będzie takie połączenie w Aero2) powoduje odcięcie użytkownika od jego sieci macierzystej i usług głosowych - problemem staje się złożoność całej operacji dla zwykłego zjadacza telefonów - nie każdy zrozumie tak łatwo i będzie pamiętał o powrocie do własnej po zakończeniu transmisji.
Dla osób mało obeznanych w temacie jest aktualny sposób dostępu - karta SIM od Aero2. Dla bardziej rozgarniętych powinien być zapewniony dostęp zgodnie z warunkami koncesji, czyli niezależnie od posiadania karty SIM od Aero2.

Każdy byłby w stanie wybrać odpowiadającą mu metodę.

 #488075  autor: ezaq
 10 lip 2011, 02:04
szyman12 pisze:Aero2 ma obowiązek udostępniania swojej sieci dla każdej karty SIM
Taka propozycja padła jedynie w wyjaśnieniu dokumentacji przetargowej, ale Aero2 nie ma obowiązku świadczenia usługi darmowego internetu na dowolnej karcie SIM. WitekT pod tym artykułem napisał:
WitekT pisze:No więc doprecyzowałem w UKE kwestię "dowolności" karty SIM - to temat szerszy, nie da się tego napisać w komentarzu, wyjaśnienia dotyczyły jednego z potencjalnych rozwiązań, ale Aero2 NIE MA obowiązku świadczenia tego na innych kartach SIM niż swoje.
oraz
WitekT pisze:To wyjaśnienie UKE dotyczące pytania jednego ze startujących dotyczyło specyficznego przypadku świadczenia usług i konkretnego pytania. Z moich informacji wynika, że jeżeli Aero2 daje swoje karty SIM, to jest ok.
Cała wymiana zdań na ten temat to komentarze nr 48, 50, 53, 56, 80, 82, 83, które polecam przeczytać.

 #488091  autor: mkowalski
 10 lip 2011, 10:06
ezaq pisze:
szyman12 pisze:Aero2 ma obowiązek udostępniania swojej sieci dla każdej karty SIM
Taka propozycja padła jedynie w wyjaśnieniu dokumentacji przetargowej, ale Aero2 nie ma obowiązku świadczenia usługi darmowego internetu na dowolnej karcie SIM.
A jak ma się "wyjaśnienie treści dokumentacji przetargowej" do rzeczywistych warunków? Czy nie powinno to być ze sobą zgodne? Bo jest tam ciekawy zapis:
W przypadku konieczności posiadania terminala z aktywną kartą SIM Uczestnik przetargu powinien zapewnić możliwość pracy terminali z kartą SIM dowolnego operatora (Uczestnik przetargu jest zobowiązany udostępnić innym operatorom wszelkie dane techniczne umożliwiające zaimplementowanie tej funkcjonalności) oraz bezpłatnie udostępniać dodatkowe karty SIM umożliwiające uzyskanie dostępu do Internetu.
Od razu uprzedzę - czytałem wyżej zamieszczonego newsa i komentarze, ale nie ma tam żadnych konkretów. Po prostu "nie musi bo nie".

 #488120  autor: Maniek99
 10 lip 2011, 13:12
Żaden operator nie wpuści Aero2 na swoją kartę, jeżeli ma się to odbić na jego zyskach z udostępniania internetu. Samemu Aero2 też na pewno się to nie kalkuluje.

 #488121  autor: maciek764
 10 lip 2011, 13:24
Czyli warunki przetargu to właściwie jest fikcja?
  • Strona 3 z 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70