DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #355741  autor: Abbadon
 28 sie 2009, 10:08
Witam!
Trochę zbyt pochopnie przeniosłem numer z Plusa do Play. Podpisałem również umowę z Play 65 na 24msce. Numer zostanie przeniesiony w październiku.

1. Czy jest możliwość wycofania przeniesienia nr i pozostania w Plusie? Oczywiście czy są jakieś konsekwencje takiej decyzji? Czy Play może nałożyć jakąś karę? Rzecz jasna nie chcę zrywać umowy z Play.

2. Po jakim czasie można obniżyć taryfę w Play? Z 65 na 25 załóżmy. Czy w ogóle można i jakie są tego koszty?

Pozdrawiam.

 #355836  autor: datka
 28 sie 2009, 14:25
Hej jeżeli już podpisałeś umowę i została ona zaakceptowana raczej nie będziesz miał możliwości rezygnacji bez opłacenia umownej kary zawartej w regulaminie i Twojej umowie.
Obniżenie abonamentu w trakcie 24 miesięcy też raczej nie wchodzi w grę.
Musisz niestety odczekać swoje.

 #356174  autor: bledos
 29 sie 2009, 17:21
To się Plus ucieszy ;)

Jeżeli chcesz zrezygnować z przeniesienia, to dzwonisz do Plusa i mówisz, że zostajesz. Plus wysyła komunikat do Playa, że Klient rezygnuje z przeniesienia numeru. Numer zostaje w Plusie. Bez konsekwencji :D
W kwestii umowy- podpisałeś umowę na 24mce, tym samym przez 24 pełne okresy rozliczeniowe nie możesz zmniejszyć abonamentu. Warunki, które zaakceptowałeś podpisując umowę, zostaną aktywowane po 90 dniach na numerze tymczasowym (bo Plus zostaje tam gdzie był, a numer tymczasowy musiałeś otrzymać). Wówczas też zacznie się liczyć czas umowy.

Mam nadzieję, że pomogłem, jakby co, służę radą ;)

 #356793  autor: Abbadon
 01 wrz 2009, 11:38
Dzięki pomogłeś! :wink:
A na ile dni przed datą przeniesienia numeru mogę zrezygnować?

 #356828  autor: bledos
 01 wrz 2009, 14:30
Tu pewności nie mam, ale póki numer działa u obecnego opa, możesz zrezygnować z przeniesienia. Podejrzewam, że max na dzień przed przeniesieniem, póki nie zostanie wysłana odpowiedź na żądanie wydania numeru nowemu operatorowi.

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #356836  autor: iperyt
 01 wrz 2009, 14:46
Klient przychodząc do salonu Play mówiąc o chęci przeniesienia numeru pierwsze co słyszał to magiczne ,,Proszę sobie wybarć telefon'' a przeważnie do faktycznego przeniesienia zosyało półtora miesiąca albo więcej bo tak wynikało z okresów rozliczeniowych.Wiekszosć ludków się na to łapała i w ten sposób klamka zapadała.Choć nawet ktoś potem stwierdził że jednak wraca do starego operatora to już było za późno.
Warto nadmienić że czas umowy a co za tym idzie czas do następnej wymiany telefonu liczy się od faktycznego przeniesienia numeru.

 #433538  autor: myslak12
 04 paź 2010, 17:51
a jezeli zlozylem w playu chec przeniesienia numeru z plusa i nie podpisalem z playem zadnej umowy a teraz będę chciał pozostać w plusie to co mam zrobić?
Mogę pójśc do salonu plusa powiedzieć,że zostaję,wziąść telefon i po sprawie.Plus sam tą sprawę załatwi do końca z playem?

 #433835  autor: emerson
 05 paź 2010, 23:44
myslak12 pisze:a jezeli zlozylem w playu chec przeniesienia numeru z plusa i nie podpisalem z playem zadnej umowy a teraz będę chciał pozostać w plusie to co mam zrobić?
Mogę pójśc do salonu plusa powiedzieć,że zostaję,wziąść telefon i po sprawie.Plus sam tą sprawę załatwi do końca z playem?
Ja po złożeniu takiego wniosku dostałem smsa z Plusa, że gdybym chciał zostać to należy wysłać smsa o treści ZOSTAJE na nr 101. Spróbuj, może u Ciebie też będzie działać. Jak to zadziała to proces przeniesienia powinien po prostu zostać zatrzymany.

 #433883  autor: myslak12
 06 paź 2010, 11:32
trzeba wielkimi literami napisać 'WYPOWIADAM' 2655( ale numeru już do końca nie pamietam). Sprawa została już załatwiona pozytywnie.