DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 217
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 217
 #432024  autor: thonka
 27 wrz 2010, 00:13
Z uwagi na duze problemy z moderacja poprzedniego tematu otwieram nowy.
stary temat mozna przeczytac pod tym linkiem

oficjalna strona t-mobile odnosnie przedluzen (a na niej wszelkie informacje o dostepnych w ramach przedluzenia abonamentach i cenach telefonow) znajduje sie pod tym adresem: http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ ... onamentowa

przypominam rowniez, ze nie jest to temat do pytania o to jaki telefon wybrac (od tego jest odpowiedni dzial na naszym forum). wiele informacji mozna tez przeczytac na ostatnich stronach tego tematu. zaleca sie po zapoznaniu z tym tekstem przeczytanie ok. 5-10 ostatnich stron, gdzie na biezaco sa wymieniane doswiadczenia z przedluzen.

:arrow: staz w sieci nie ma jakiegos wiekszego znaczenia (a przynajmniej przez ponad 2 lata pisania tu na forum nie zauwazono lepszych ofert dla osob z dluzszym stazem)


:arrow: przez telefon (dzial utrzymania klienta) oraz przez iBOA (mail) mozna negocjowac znizki.

standardowo mozna otrzymac:
40zl za 120 minut
60zl za 240 minut
80zl za 400 minut
100zl za 600 minut
140zl za 1000 minut
200zl za 1400 minut
300zl za 2000 minut (wraz z komorkami w UE)

w cenie tych pakietow zawarte jest 250 MB transmisji danych (w najwyzszym abonamencie 5GB). za 10zl istnieje mozliwosc dokupienia paczki 1GB lub 5GB za 20zl.

negocjujac z dzialem utrzymania mozna otrzymac nastepujace warunki:
25zl za 120 minut (15zl znizki)
45zl za 240 minut (15zl znizki)
59zl za 400 minut (21zl znizki)
75zl za 600 minut (25zl znizki)
109zl za 1000 minut (31zl znizki)
160zl za 1400 minut (40zl znizki)
250zl za 2000 minut (wraz z Komorkami w UE, 50zl znizki).

w cenie tych pakietow zawarte jest rowniez 500MB transmisji danych (wczesniej bylo 100MB; w najwyzszym abonamencie otrzymuje sie pakiet 5GB). za 10zl istnieje mozliwosc dokupienia paczki 1GB lub 5GB za 20zl.

co wazne w przypadku oferty wynegocjowanej - cennik telefonow jest stosowany z oferty multimedialnej.


:arrow: nie ma mozliwosci dostania dodatkowo jakiegos pakietu z cennika jako gratis czy tez dodania np. jednej dodatkowej osoby do sieci rodzinnej o ile nie wynika to z samej oferty (np. siec rodzinna za 0zl przez caly okres umowy jest tylko o opcjach, w ktorych jest ona wymieniona).
sa jednak czesto pakiety w promocji o obnizonej oplacie tylko dla przedluzajacych. sa one wymienione na stronie t-mobile dot. przedluzen (np. wybrane osoby za 50% ceny).

:arrow: nie jest tez mozliwe obnizenie ceny abonamentu w zamian za rezygnacje z ktoregos z gratisow (siec rodzinna, paczka danych). sa to gratisy w ramach abonamentu, ktore mozemy, ale nie musimy wykorzystac.

:arrow: nalezy miec na uwadze, ze jezeli przedluzy sie umowe na powiedzmy 4 miesiace przed koncem umowy to nikt nam w prezencie tych 4 miesiecy nie podaruje. w tym przypadku podpisujac aneks na 24 miesiace umowa zakonczy sie nam dopiero po 28 miesiacach (24 miesiace z przedluzenia umowy dopisane zostanie na koncu biegnacej jeszcze umowy)

:arrow: nie ma skutecznej metody negocjacji. tu liczy sie wlasna inwencja. z pewnoscia nie wystarczy napisac/powiedziec, ze chce sie dostac rabat. rzeczowa argumentacja to podstawa.

jezeli nastapily jakies zmiany w ofercie - pisz. bede sie starac uzupelniac i aktualizowac pierwszy wpis, by uniknac sytuacji z poprzedniej czesci tego tematu, gdzie co rusz trafial sie ktos, kto w gaszczu informacji nie mogl znalezc odpowiedzi.

ostrzegam, iz posty na ktore w calosci da sie odpowiedziec powyzsza wiadomoscia beda przenoszone do kosza.

prosze rowniez o cytowanie tylko niezbednych czesci postow do ktorych sie odnosimy, by nie bylo sytuacji, gdzie cytat z dluzszej wymiany zdan jest objetosciowo dluzszy od samej odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2012, 15:01 przez thonka, łącznie zmieniany 33 razy.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #432028  autor: Bummer
 27 wrz 2010, 00:41
thonka pisze: :arrow: od poczatku wrzesnia minuty z pakietu gratisowego, dodawanego do standardowych przedluzen, po odpowiednich negocjacjach moga obowiazywac rowniez do play.
Czy pakiety do Play są aktualne także przy przedłużaniu umowy w Taryfach Multimedialnych? Czy są dostępne tylko przez telefon czy także w salonie?

Wolę salon, gdzie odbiorę od ręki iPhone'a, dlatego pytam.

 #432029  autor: thonka
 27 wrz 2010, 00:53
Bummer, konsultanci w salonach czesto nie maja mozliwosci dawania jakichkolwiek upustow, rabatow ani ofert specjalnych. daja to co standardowo jest dostepne na przedluzenie.

co do minut do play przy taryfie multimedialnej to nie mam pojecia, ale patrzac na to, ze nie ma tam gratisowego pakietu minut jak w przypadku "normalnego" przedluzenia z telefonem, moge w ciemno strzelac, ze nie ma takiej opcji.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #432286  autor: emerson
 28 wrz 2010, 15:00
Dziś przedłużyłem umowę przez telefon.
Oto warunki jakie wynegocjowałem:
Taryfę Rodzina 60,która standardowo przy przedłużeniu kosztuje 75zł dostałem za 60zł. W tym 200min do Era,Plus,Orange,stacjonarne oraz 125 dodatkowe, które można wykorzystać TAKŻE do Play,CP,Centernet (w standardzie nie można ich do tych sieci wykorzystywać-trzeba o to negocjować). Minuty także można wykorzystać do UE. Do tego sieć rodzinna 3 osobowa na 12mcy. Jako że wymiana minut na smsy jest w stosunku 1:1 to będę uruchamiał także pakiet 100sms do wszystkich sieci za 4zł (wtedy smsy nie schodzą z minut).
Zdecydowałem się na Nokię E52 za 49zł.

Według mnie warunki OK, no i zdecydowanie lepsze niż w punkcie sprzedaży.

 #432428  autor: przemeksc
 29 wrz 2010, 10:47
Moge zapytac ile czasu pozostawalo ci do konca umowy?
Ostatnio zmieniony 30 mar 2012, 13:45 przez przemeksc, łącznie zmieniany 1 raz.

 #432437  autor: emerson
 29 wrz 2010, 11:54
przemeksc pisze:Moge zapytac ile czasu pozostawalo ci do konca umowy?
Umowa kończyła się dokładnie 9.02.2011, około 4,5 miesiąca przed końcem coś się pojawia (bez aparatu jeszcze wcześniej). Dzwoniąc do BOA w sprawie przedłużenia trzeba albo od razu poprosić z Działem Utrzymania Klienta, bo Konsultanci od "normalnej" infolinii nie mogą dawać warunków niestandardowych (m.in.obniżka abonamentu czy możliwość wykorzystania dodatkowego pakietu minut do Play,CP) albo rozmawiać ze "zwykłym" Konsultantem, ale tak prowadzić rozmowę żeby przełączył do tego działu :wink:
Ja jako podstawowy argument dawałem to, że Play daje więcej i taniej i przeniosę numer (gdyby nie dali tej oferty to pewnie bym to zrobił), poza tym chcę mieć minuty do wszystkich sieci.

Dział ten pracuje od 8 do 18.30 (w weekendy nie wiem,ja załatwiałem to we wtorek).

 #432498  autor: Cyganka
 29 wrz 2010, 16:32
Ukłony dla moderatora, że skasował mój post :smt006

Ponownie napiszę, że mnie proponowali dokładnie to samo, co koledze wyżej, ale ponieważ oferta innego opa jest atrakcyjniejsza, więc wypowiedziałam umowę (o ofercie nie napiszę, bo znów mój post poleci do kasacji)

 #432571  autor: SACZI
 29 wrz 2010, 21:57
emerson pisze:Ja jako podstawowy argument dawałem to, że Play daje więcej i taniej i przeniosę numer (gdyby nie dali tej oferty to pewnie bym to zrobił), poza tym chcę mieć minuty do wszystkich sieci.
Ja poprzednia umowę również próbowałem tak argumentować, ale popełniłem ten błąd, ze nie poprosiłem o przełączenie do Działu Utrzymania Klienta.
Przeniosłem się do Play, ale po 2 m-cach wróciłem do ery i podpisałem umowę na 18 m-cy.
Obecnie czekam na pojawienie sie oferty i zabieram sie do negocjacji, bo taryfa ery jest dla mnie niekorzystna i znacznie przepłacam za połączenia, gdy tymczasem co miesiąc przepadają mi niewykorzystane minuty.

Liczę, że wynegocjuję taryfę:
- 120 minut do wszystkich łącznie z Play (akurat dużo dzwonię do Playa)
- 120 minut do w3 i stacjonarnych rozliczanych przed pierwszym pakietem
- powyższe w cenie max 35 pln bezt telefonu.
Jest to w tej chwili realne, czy po prostu puściłem wodze fantazji?

Dodam, że z ostatnich 4 miesięcy średni rachunek coś w granicach 85 pln (max to 150), gdzie podstawę mam płacić tylko 45pln.

 #432643  autor: emerson
 30 wrz 2010, 12:24
SACZI pisze: Liczę, że wynegocjuję taryfę:
- 120 minut do wszystkich łącznie z Play (akurat dużo dzwonię do Playa)
- 120 minut do w3 i stacjonarnych rozliczanych przed pierwszym pakietem

Jak ja zdecydowałem się na przedłużenie umowy to powiedziano mi, że minuty rozliczają się tak, że w pierwszej kolejności pakiet podstawowy (ten bez Play,CP itp.) a następnie ten promocyjny, gdzie jest też do Play. Jednak w momencie, gdy np.mam pakiet podstawowy, a zadzwonię do Play to takie połączenie będzie ściągnięte już z pakietu promocyjnego. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie.

 #432909  autor: Kitt
 01 paź 2010, 15:14
Czy są jakieś nowe przemyślenia co do umów biznesowych po ostatnich zmianach?

Moje są takie, że ponieważ abonamenty za usługi są poza pakietem - to aby płacić tyle samo (i żeby pakiet bez sensu nie przepadał) trzeba brać niższy pakiet - w związku z tym droższe są ceny telefonów. Oferta w aspekcie cen aparatów się więc pogorszyła.

 #432957  autor: trus1991
 01 paź 2010, 21:01
Witam,

w listopadzie kończy mi się umowa i jestem zainteresowany przedłużeniem, ale nie z taryfą rodzinną tylko z Telefoniczną Okazją 45zł/24m

+ telefon SE w995i

Czy do tego dostanę coś więcej niż standardowe 100minut do wszystkich?

Telefon jest za 299zł a ja mam 6000 pkt, więc chyba będzie korzystniej wziąć 3x doładowanie za 100zł z TakTaka i sprzedaż za 90, i tak wyjdę na + bo za punkty miałbym tylko 150zł zniżki.


Bardziej mi chodzi o obniżenie kwoty abonamentu lub więcej minut do wykorzystania.

Nokia 3310 -----> Siemens MC60----> Motorola L7 -----> SE K550i -----> SE C902 ------> HTC Desire Z

 #432968  autor: thonka
 01 paź 2010, 21:57
trus1991, telefoniczna okazja to nie tyle nowa taryfa co wariacja na temat taryf rodzinnych. cennik jest ten sam. minut tylko troche mniej.

niestety liczba minut jest nie do ruszenia praktycznie w kazdej opcji.
mozesz sobie tylko dokupowac pakiety wynikajace z cennika. pamietaj tez, ze minuty te nie licza sie do play i CP.

doladowanie 100zl jest tylko w pazdzierniku za 1700pkt wiec masz czas do konca miesiaca i rzeczywiscie bardziej sie oplaca teraz wykonac taki manewr.

ja na twoim miejscu zastanowilbym sie czy z pewnoscia chce telefoniczna okazje.
45zl x 24 miesiace daje 1080zl
standardowe przedluzenie po negocjacjach to 960zl czyli 120zl mniej na calej umowie, a minut 2x wiecej (100 standardowo i 105 minut gratisowych), malo tego jak dobrze pogadasz to zrobia ten gratisowy pakiet wraz z play czyli nie bedziesz doplacac do kazdej minuty wydzwonionej do play dodatkowo, a w ciagu 2 lat moze sie to zdarzyc przynajmniej kilka razy.

telefon jest co prawda 100zl drozszy czyli na calym zamieszaniu oszczedzisz tylko 20zl (no i te 100zl wiecej bedziesz musial wydac na dzien dobry), ale moim zdaniem warto powalczyc o dodatkowe minuty, bo telefoniczna okazje mozesz wybrac zawsze jak sie nie uda wynegocjowac R40 za 40zl i minut do play.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #432971  autor: trus1991
 01 paź 2010, 22:03
OK, dzięki za pomoc, R40 za 40zł już mi proponowali.

Nokia 3310 -----> Siemens MC60----> Motorola L7 -----> SE K550i -----> SE C902 ------> HTC Desire Z

 #432998  autor: zdrojka
 01 paź 2010, 23:45
SACZI pisze:Liczę, że wynegocjuję taryfę:
- 120 minut do wszystkich łącznie z Play (akurat dużo dzwonię do Playa)
- 120 minut do w3 i stacjonarnych rozliczanych przed pierwszym pakietem
- powyższe w cenie max 35 pln bezt telefonu.
Jest to w tej chwili realne, czy po prostu puściłem wodze fantazji?
Dodam, że z ostatnich 4 miesięcy średni rachunek coś w granicach 85 pln (max to 150), gdzie podstawę mam płacić tylko 45pln.
Baaardzo popuściłeś wodze fantazji :-D
Oferta bez telefonu nie podlega negocjacjom, oprócz czasu trwania umowy (ewentualne skrócenie do 12 m-cy). Za 35 zł dostaniesz 160 minut bez Play i tyle. Era, nie wiem czemu, ostatnio nastawiła się głównie na oferty z telefonem i tylko przy nich dostajesz coś konkretnego i możesz negocjować.

Wysokość rachunków od kilku lat nie miała dla Ery znaczenia, ale słyszałam, że od kwoty średnich rachunków ma teraz zależeć czas, kiedy zaproponują ofertę z telefonem. Do tej pory proponowali ją standardowo na 4,5 miesiąca przed końcem umowy, teraz w zależności od średniej z rachunków może to być bliżej lub dalej końca umowy. Ale sama oferta i tak podobno ma się nie zmienić (informacje jeszcze niepotwierdzone!).

 #433000  autor: st.konsultant
 01 paź 2010, 23:59
zdrojka pisze:Wysokość rachunków od kilku lat nie miała dla Ery znaczenia, ale słyszałam, że od kwoty średnich rachunków ma teraz zależeć czas, kiedy zaproponują ofertę z telefonem. Do tej pory proponowali ją standardowo na 4,5 miesiąca przed końcem umowy, teraz w zależności od średniej z rachunków może to być bliżej lub dalej końca umowy. Ale sama oferta i tak podobno ma się nie zmienić (informacje jeszcze niepotwierdzone!).
Dla Klientów prywatnych wymiana telefonu będzie:


- 2 miesiące przed końcem umowy, jeżeli średnia faktur jest poniżej 50 zł
- 3 miesiące przed końcem umowy, jeżeli średnia faktur jest pomiędzy 50 a 100 zł
- 4,5 miesiąca przed końcem przy średniej powyżej 100 zł.

Dla biznesu jest podobnie tylko są jakieś inne widełki średnich :)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, 15:33 przez st.konsultant, łącznie zmieniany 1 raz.

 #433010  autor: jowita
 02 paź 2010, 10:03
st.konsultant pisze: Dla Klientów prywatnych wymiana telefonu będzie:

- 2 miesiące przed końcem umowy, jeżeli średnia faktur jest poniżej 50 zł
- 3 miesiące przed końcem umowy, jeżeli średnia faktur jest pomiędzy 50 a 100 zł
- 4,5 miesiąca przed końcem przy średniej powyżej 100 zł.

Dla biznesu jest podobnie tylko są jakieś inne widełki średnich :)
A mogę zapytać, z których miesięcy będzie liczona ta średnia? Wszystkich od ostatniego podpisania aneksu? Kilku ostatnich przed wygaśnięciem aneksu/umowy?
Mam w tym interes, bo umowa kończy mi się w maju przyszłego roku, i gdyby to było 4,5 miesięcy, jesli dobrze liczę, oferta byłaby w drugiej połowie stycznia, trzy miesiące - w lutym, itd.
W kilku ostatnich miesiącach mam faktycznie za duże rachunki, dobrze ponad 100 zl, mimo taryfy NE 80 (170 minut) z abonamentem 60zł. Zmieniło się coś w mojej ze tak powiem sytuacji życiowej i częściej dzwonię, widzę, że powinnam mieć inną taryfę, ale wolałabym to zmienić z nowym aneksem, tym bardziej że na wymianie słuchawki tez mi zależy.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2010, 20:34 przez jowita, łącznie zmieniany 1 raz.

 #433038  autor: arasel
 02 paź 2010, 11:39
jowita pisze: A mogę zapytać, z których miesięcy będzie liczona ta średnia? Wszystkich od ostatniego podpisania aneksu? Kilku ostatnich przed wygaśnięciem aneksu/umowy?
.
Z posta st.konsultanta wynika, że będzie to wartość średnia ze wszystkich faktur. Jako, że st.konsultant zazwyczaj podaje precyzyjne dane, to wydaje mi się, że gdyby było inaczej to by o tym napisał. Choć z drugiej strony inni operatorzy biorą pod uwagę ostatnie 3 miesiące przed ewentualnym przedstawieniem oferty abonentowi... :wink:

Moim zdaniem, jeśli rzeczywiście podskoczyły Ci rachunki to przedstawią Ci ofertę najszybciej jak się da, bo tendencja jest wzrostowa, rokujesz dobrze (dla operatora), więc w ich interesie jest żeby Cię zatrzymać - a jeśli sama chcesz wyższy abonament to już w ogóle nie powinno być problemu. Zresztą kontakt przez iBOA nie boli, i nie zaszkodzi jeśli zajmiesz się tematem w okolicach 4,5 miesięcy przed końcem umowy - na pewno dowiesz się wszystkiego, a jeśli to dobrze uargumentujesz (w przypadku gdyby ta średnia jednak nie była >100 PLN) to myślę, że i tak przystaną na Twoją prośbę :)

Pozdrawiam.

 #433169  autor: SACZI
 02 paź 2010, 23:09
jowita pisze:... Mam w tym interes, bo umowa kończy mi się w maju przyszłego roku,...
W kilku ostatnich miesiącach mam faktycznie za duże rachunki, dobrze ponad 100 zl, mimo taryfy NE 80 (170 minut) z abonamentem 60zł. Zmieniło się coś w mojej ze tak powiem sytuacji życiowej i częściej dzwonię, widzę, że powinnam mieć inną taryfę, ale wolałabym to zmienić z nowym aneksem, tym bardziej że na wymianie słuchawki tez mi zależy.
Tak, zaproponują Ci dokupienie jakiegoś pakietu do ery i na stacjonarne, gdy tymczasem przepada Ci godzina takich minut do tych sieci.
Problem w tym, że te minuty schodzą na samym końcu, czyli masz "150 000 minut", których nie wykorzystasz. Wygląda to pięknie na papierku, w rzeczywistości bulisz za minutę ~0,6 PLN/min.

Era od jakiegoś czasu po prostu bardzo podraża swoja ofertę.
W chwili obecnej nawet Plus ma lepszą ofertę bez telefonu dla nowego klienta:
np za 40 PLN w stanfardzie mam 120min do wszystkich., 29gr po abo; Play drogi:
http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/ ... uperkarta/

Zresztą, w ostatnim roku Era była największym dawcą abonentów dla Play co mówi samo za siebie.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2010, 20:34 przez SACZI, łącznie zmieniany 1 raz.

 #433234  autor: st.konsultant
 03 paź 2010, 11:20
Nie wiem o jakich pakietach do Ery i stacjonarne napisałeś, ale te które można sobie włączyć w taryfach Rodzina schodzą zawsze jako pierwsze przed minutami z abonamentu.

http://www.era.pl/r/era_pl_repo1/docume ... dzinne.pdf

 #433253  autor: zdrojka
 03 paź 2010, 12:46
SACZI pisze:Tak, zaproponują Ci dokupienie jakiegoś pakietu do ery i na stacjonarne, gdy tymczasem przepada Ci godzina takich minut do tych sieci.
Problem w tym, że te minuty schodzą na samym końcu, czyli masz "150 000 minut", których nie wykorzystasz. Wygląda to pięknie na papierku, w rzeczywistości bulisz za minutę ~0,6 PLN/min.

W chwili obecnej nawet Plus ma lepszą ofertę bez telefonu dla nowego klienta:
np za 40 PLN w stanfardzie mam 120min do wszystkich., 29gr po abo; Play drogi
Zarówno w taryfach Nowa Era, jak i Rodzina wszystkie pakiety wymienione w cenniku schodzą jako pierwsze, jak napisał St.konsultnat.

Era przy przedłużeniu umowy bez telefonu proponuje za 35 zł 160 minut do wszystkich bez Play, więc gdzie talepsza oferta w Plusie...?

Jowita, jeśli dzwonisz głównie w kraju, do Play niewiele, to proponuję Ci na razie, zanim Ci coś zaproponują, po prostu zmienić taryfę na którąś z nowych.
Jeśli teraz masz za 60 zł tylko 170 minut, a rachunki przekraczają 100 zł, to wybrałabym np. Rodzina 80 za 80 zł z 300 minutami albo nawet Rodzina 110 za 110 zł z 400 minutami.
Tylko trzeba pamiętać, że w tych taryfach, jeśli je wybierasz bez zawierania aneksu, nie ma wymienności minut na nic, czyli możesz tylko dzwonić do wszystkich bez Play. Ale minut masz więcej za mniejszą kwotę, tańsze, a sama zmiana taryfy nie przedłuża umowy. Więc doczekasz sobie z korzystniejszą taryfą do oferty z telefonem i dodatkowymi minutami promocyjnymi.
Ale wszystko zależy od tego, gdzie dzwonisz...
  • Strona 1 z 217
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 217
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 217