DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #387121  autor: bartiw
 11 lut 2010, 23:18
Otóż dzisiaj zgubiłem/ skradziono mi telefon( sony ericsson U100i Yari). Telefon ma wbudowany GPS. Moje pytanie brzmi następująco czy da się go namierzyć? Tj. Może nie czy się da po teoretycznie tak. Ale pytanie jak i czy są szanse, że uda mi się odzyskać aparat telefoniczny.

Nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam temat. Z góry przepraszam :)

 #387125  autor: Orfi
 11 lut 2010, 23:45
Zablokuj kartę, zgłoś na policję i do operatora i to w zasadzie tyle, co możesz zrobić. Znalezienie poprzez namierzenie po IMEI dla operatora jest możliwe, ale nie licz na to, że to zrobią.

Orfi

 #387127  autor: thonka
 11 lut 2010, 23:54
to ze telefon na odbiornik gps to nic nie znaczy... za duzo filmow...
modul gps w kadym mozliwym urzadzeniu jest tylko odbiornikiem, nie ma funkcji nadawania sygnalu. to jest mniej-wiecej jak telewizor - odbiera sygnal tv, ale go nie nadaje.
jezeli nie ma w nim zainstalowanego oprogramowania do tzw. "zwracania" koordynantow gps to nie ma mozliwosci, by namierzyc telefon przez system gps. malo tego, zazwyczaj "zwracanie" takiego sygnalu odbywa sie poprzez internet, a wiec np. przy braku srodkow na karcie i tak telefon sie z Toba nie skomunikuje. jest tez opcja poprzez sms, ale tu znow - brak srodkow = brak informacji.

po IMEI moga namierzac operatorzy. kazdy operator ma wykaz czy dany telefon jest zalogowany do jego sieci czy tez nie.
na podstawie kilku stacji bazowych sa w stanie okreslic mniej-wiecej polozenie danego telefonu, ale nie licz na to, ze policja bedzie korzystac z takiego narzedzia w przypadku 'zwyklego' obywatela. jest mozliwosc znalezienia w ten sposob telefonu, ale policja raczej z niego skorzysta.

jedyny sposob na utrudnienie zycia zlodziejowi to zgloszenie kradziezy na policje wraz z dowodem zakupu (i ew. karta gwarancyjna i pudelkiem), gdzie wypisza Tobie protokol zgloszenia kradziezy, a potem z dowodem zakupu i tym protokolem (i najlepiej tez z dowodem zakupu i ew. karta gwarancyjna) zglaszasz sie do dotychczasowego operatora, by zablokowal numer IMEI. w ten sposob w zadnej polskiej sieci telefon ten nie bedzie uzyteczny.

potem zostaje Ci czekanie. policja ma baze skradzionych telefonow. jezeli przy jakiejs kontroli osobistej/nalocie znajda twoj telefon to z pewnoscia Cie o tym poinformuja.

pamietaj jednak, ze jest cos takiego jak umorzenie sprawy. przy znikomej szkodliwosci czynu (kiedys do 250zl) umorzenia byly dosc szybkie (a to policja decyduje czy tak jest, czy tez nie) tak wiec lepiej podac dosc wysoka wartosc straconej rzeczy...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #387227  autor: Vieslav
 12 lut 2010, 21:02
po IMEI moga namierzac operatorzy. kazdy operator ma wykaz czy dany telefon jest zalogowany do jego sieci czy tez nie.
na podstawie kilku stacji bazowych sa w stanie okreslic mniej-wiecej polozenie danego telefonu, ale nie licz na to, ze policja bedzie korzystac z takiego narzedzia w przypadku 'zwyklego' obywatela. jest mozliwosc znalezienia w ten sposob telefonu, ale policja raczej z niego skorzysta.
Dziwne, bo kiedyś znajomej ukradli telefon, wszystko zgłoszone jak trzeba, telefon zablokowany. Na komisariacie wycenili go chyba na 800zł. Po około dwóch tygodniach telefon się znalazł; ktoś włożył do niego zarejestrowaną kartę i w ten sposób wiedzieli, gdzie szukać.

 #387229  autor: thonka
 12 lut 2010, 21:11
Vieslav, moga nie musza. kilku znajomych potracilo telefony, zglaszali, blokowali i znam tylko 1 przypadek, w ktorym telefon sie odnalazl - przy kotroli osobistej pewnego karka-drecha, a tak praktycznie wszystko to umorzenia... jak widac musi im sie chciec.
oczywiscie gdyby telefon zostal ukradziony policjantowi, to szybko by sie znalazl ;)

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #397234  autor: karolpila
 05 kwie 2010, 00:18
Witam.
Mam stary telefon i chciałbym ich użyć go ewentualnej lokalizacji mojego samochodu w razie np. kradzieży. Czy macie z tym jakieś doświadczenia? Czy konieczna jest aktywna karta SIM w telefonie czy znajomość IMEI +nr tel. 997 wystarczy? (nie zależy mi bardzo na podsłuchu wnętrza itp. tylko lokalizacja)

 #397239  autor: kerim36
 05 kwie 2010, 08:18
karolpila,

jesli w telefonie jest symbian czy wm to jest taka mozliwosc, jednak nie jestem w stanie powiedziec ile danych miesiecznie bedzie potrzebnych i telefon bedzie musial byc na stalym ladowaniu

ewentualnie do takich zastosowan sa profesjonalne urzadzenia

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #397270  autor: ciuchcia
 05 kwie 2010, 11:20
Do namierzania telefonu na symbianie polecam darmowy program periodic phonelocator - korzysta z gps i wysyla dane na specjalny serwer - umozliwia wymuszenie aktyalizacji pozycji, oraz wysyla sms z kazdej nowej karty, ktora znajduje sie w telefonie.

Ja mam pytanie co do dzialan policji ... skradziono telefon ... wlasciciel telefonu dostal juz informacje o umorzeniu sledztwa. Czy jak telefon wyplynie przy jakiejs rutynowej akcji policji to zostanie zwrocony wlascicielowi ?

Jako ciekawostke dodam, ze dluzej szukali tego telefonu, niz ludzi, ktorzy wlamali sie do samochodu ;/

 #397304  autor: thonka
 05 kwie 2010, 14:46
ciuchcia, IMEI telefonu jest w bazie danych policji. jezeli przy jakiejs rutynowej kontroli wyjdzie na to, ze telefon byl skradziony to zostaniej zarekwirowany i oddany wlascicielowi.
karolpila pisze:Czy konieczna jest aktywna karta SIM w telefonie czy znajomość IMEI +nr tel. 997 wystarczy?
a przepraszam policja to swiadczy jakies uslugi lokalizacyjne?
po samym IMEI jest mozliwosc znalezienia telefonu, ale nie mysl, ze ktokolwiek bedzie szukac samochodu po sygnale z komorki... za duzo SF...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #413745  autor: waeren
 29 cze 2010, 15:00
Myślałem o nowym temacie, ale znalazłem ten więc myślę, że moje pytanie będzie mogło być kontynuacją wątku. Chodzi mi o odpowiedź czy Play posiada usługę lokalizacji, w stylu "Gdzie jest dziecko" Plusa?
ciuchcia pisze:Do namierzania telefonu na symbianie polecam darmowy program periodic phonelocator - korzysta z gps i wysyla dane na specjalny serwer - umozliwia wymuszenie aktyalizacji pozycji, oraz wysyla sms z kazdej nowej karty, ktora znajduje sie w telefonie.
A skoro już kontynuacja, to czy jest program na symbiana, który takie dane może wysyłać ale na żądanie, poprzez www lub specjalnym sms'em, a nie ciągle, i najlepiej na inny telefon komórkowy?

szukałem i szukałem i znów wróciłem do abo Play.....nic lepszego dla mnie na razie nie wynaleziono:)

 #413747  autor: Rafix
 29 cze 2010, 15:11
Jeżeli dobrze zrozumiałem opis aplikacji oraz Twoje pytanie to przeczytaj o tym: http://telepolis.pl/aplikacje.php?id=204 Z opisu brzmi całkiem ciekawie

Nokia 5130 -> Siemens MC60 -> SE K700i -> SE W580i -> Samsung S7350 -> SE Xperia Neo V -> Xperia L ->

Siemano! Jest luźno! :smt006
Kocie dziecka

 #413784  autor: ciuchcia
 29 cze 2010, 17:50
waeren pisze:A skoro już kontynuacja, to czy jest program na symbiana, który takie dane może wysyłać ale na żądanie, poprzez www lub specjalnym sms'em, a nie ciągle, i najlepiej na inny telefon komórkowy?
Program Periodic da sie wlasnie tak skonfigurowac. Wystarczy wyslac na numer, ktory siedzi w telefonie sms o tresci "update", a program wrzuci na serwer swoje polozenie.

 #413801  autor: waeren
 29 cze 2010, 18:56
ciuchcia pisze:Program Periodic da sie wlasnie tak skonfigurowac. Wystarczy wyslac na numer, ktory siedzi w telefonie sms o tresci "update", a program wrzuci na serwer swoje polozenie.
Tyle też zrozumiałem, radzę sobie z angielskim ale nie super płynnie więc nie wiem czy nie znalazłem czy nie doczytałem, ale czy jest tam takie ustawienie żeby nie wysyłało automatycznie a jedynie tylko i wyłącznie na sms "update".
Rafix pisze:Jeżeli dobrze zrozumiałem opis aplikacji oraz Twoje pytanie to przeczytaj o tym: http://telepolis.pl/aplikacje.php?id=204 Z opisu brzmi całkiem ciekawie
Ten program jest ciekawy ale nie wyjaśnia się na tym filmiku jak podaje położenie, czy program automatycznie włącza moduł GPS w telefonie, a co za tym idzie musi on być w telefonie żeby go namierzyć?

szukałem i szukałem i znów wróciłem do abo Play.....nic lepszego dla mnie na razie nie wynaleziono:)

 #413830  autor: ciuchcia
 29 cze 2010, 21:15
waeren pisze:Tyle też zrozumiałem, radzę sobie z angielskim ale nie super płynnie więc nie wiem czy nie znalazłem czy nie doczytałem, ale czy jest tam takie ustawienie żeby nie wysyłało automatycznie a jedynie tylko i wyłącznie na sms "update".
alez oczywiscie. Domyslanie opcja automatycznego wrzucania na serwer jest wylaczona. Wazne jest jedynie zeby wlaczyc autostart aplikacji.

 #413868  autor: waeren
 30 cze 2010, 07:33
I rozumiem, że po włączeniu aplikacji ona sama już w pełni obsługuje moduł GPS, nie trzeba go specjalnie samemu włączać, konfigurować, etc....? Widzę ciuchcia z opisu, że posiadasz 6220 CL, który jest na stronie wymieniany jako kompatybilny, testowałeś może już ten program na swoim?

szukałem i szukałem i znów wróciłem do abo Play.....nic lepszego dla mnie na razie nie wynaleziono:)

 #413979  autor: ciuchcia
 30 cze 2010, 16:00
tak - wlasnie na nim mam ten program wlaczony. Konfiguracja samego gps ogranicza sie do wyboru, czy program ma korzystac z odbiornika wbudowanego, czy zewnetrznego.