DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #343417  autor: Soldier13
 28 cze 2009, 13:29
Witam jestem tutaj nowy na forum, mam nadzieje ze mi pomozecie w moim problemie. Mam simplusa z taryfa easy i chce przejsc do 36i6 jednak kiedys byłem w plusie i sie okazało ze sie nie da. pozniej poszukałem w necie i znalazłem sposob ze mzna przejsc do play i potem do 36i6 ale to kosztuje ok 100zł wiec sobie odpuściłem. Niedawno się jednak dowiedziałe ze za darmo się juz da to zrobic więc sam juz nie wiem. Czy to prawda? Jesli tak to jak wygląda takie podwójne przenoszenie nr? jak to długo trwa? podobno trzeba długo czekać? mozecie mi trochę przybliżyć ten temat?

 #343419  autor: Kaczy
 28 cze 2009, 13:41
Niedawno się jednak dowiedziałe ze za darmo się juz da to zrobic więc sam juz nie wiem. Czy to prawda? Jesli tak to jak wygląda takie podwójne przenoszenie nr? jak to długo trwa?
Od 6. lipca wchodzi darmowe przenoszenie numerów. Czysto teoretycznie da się przenieść numer w ciągu 1. dnia. Ale jak będzie na prawdę tego chyba jeszcze nikt nie wie.

...::: Made for loneliness :::...

 #343504  autor: mariusz9a
 28 cze 2009, 19:25
Podobno Plus, Era i Orange zapowiedzieli że w jeden dzień nie będą przenosić numerów z takich powodów, że nie zdążą podpisać nowych porozumień, przeprowadzić testów itd. Posypią sie pewnie kary, no ale cóż... Widać 2 tygodnie to za mało aby wprowadzić w życie nowe umowy międzyoperatorskie - patrząc jak w Polsce działa biurokracja to się nie dziwię :-P

 #343534  autor: Spiite
 28 cze 2009, 21:10
Pamiętam że taki temat już zakładałem: Link poczytaj.

Play zniósł już wcześniej opłatę za przeniesienie numeru więc zapłacisz "tylko" 50zł za odejście z simplusa do play(musisz mieć 50zł na karcie). W Play odbierasz starter za 30zł(może uda Ci się za 9zł,mnie się nie udało bo nie mieli,a poza tym mówili że może nie zostać mi przyznany bonus za przejście).Trwa to wszystko równo tydzień. Drugi tydzień na przejście do 36i6. Opłaty jak mówiłem już nie ma. Starter w 36i6 podejrzewam że 9zł,więcej niż 30zł na pewno nie.

 #343539  autor: Artur051
 28 cze 2009, 21:52
Nie chce już zakładac nowego wątku więc tu zapytam: Czy po 6 lipca zmienia się coś w kwestii przenoszenia numerów bezpośrednio z TT do Heyah bądź Simplusa do 36.6?

Pytam, bo narazie to niemożliwe.

 #343540  autor: Spiite
 28 cze 2009, 22:01
Oficjalnie nic nie wiadomo. Czytałem gdzieś że będzie migracja kodem z Plusa do 36i6 ale to plotki.

 #343541  autor: tomko111
 28 cze 2009, 22:06
Spiite, migracja kodem to ma być z MixPlusa do Plusa gdy skończy się umowa.

 #343545  autor: mariusz9a
 28 cze 2009, 22:21
tomko111 pisze:Spiite, migracja kodem to ma być z MixPlusa do Plusa gdy skończy się umowa.
Od 26 czerwca działa. Migracja nastąpi po 7 dniach kiedy to Polkomtel będzie katował nieszczęśnika ofertami na przedłużenie :-P

 #343601  autor: Artur051
 29 cze 2009, 10:27
No i wszystko stało się jasne
"Szanowny Panie,
w odpowiedzi na przesłane przez Pana zapytanie do Urzędu Komunikacji Elektronicznej uprzejmie przedstawiam następujące wyjaśnienia.

W Dzienniku Ustaw Nr 85, poz. 716 została opublikowana ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ta wchodzi w życie z dniem 6 lipca 2009 r. Wśród zmian istotnych dla konsumentów nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego, zarówno w przypadku abonentów, jaki i użytkowników telefonów na kartę (pre-paid), znosi jednorazową opłatę za przeniesienie przydzielonego numeru przy zmianie operatora publicznej sieci telefonicznej. Kolejna zmiana dotyczy świadczenia usług o podwyższonej opłacie, które będzie się odbywało na podstawie umowy o świadczeniu usług telekomunikacyjnych. Kolejna prokonsumencka zmiana określa, że w przypadku jednostronnego rozwiązania umowy przez abonenta lub przez dostawcę usług z winy abonenta przed upływem terminu ustalonego w umowie, abonent powinien zwrócić równowartość przyznanej ulgi na dzień rozwiązania umowy, a nie jak dotychczas na dzień jej podpisania.

Niestety ustawa nie wprowadza możliwości przeniesienia numeru do innej oferty tego samego dostawcy usług. W przypadku ofert Tak Tak i Heyah dostawcą usług jest jeden podmiot PTC Sp. z o.o. Podsumowując nie będzie można zobowiązać operatora do przeniesienia numeru z oferty Tak Tak do Heyah.

Mam nadzieję, iż przekazane wyjaśnienia będą pomocne.
W przypadku pytań bądź wątpliwości zapraszam do kontaktu z naszym Centrum Informacji Konsumenckiej UKE 0801 900 853 (koszt połączenia wg taryfy operatora lokalnego) lub (22) 53 49 174 od poniedziałku do piątku w godzinach 07:15 - 16:15 lub mailem [email protected]

(informacja przygotowana przez Departament Detalicznego Rynku Telekomunikacyjnego)

"

 #344722  autor: Soldier13
 05 lip 2009, 13:10
czyli jutro wchodzi w życie :)
wśród zmian istotnych dla konsumentów nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego, zarówno w przypadku abonentów, jaki i użytkowników telefonów na kartę (pre-paid), znosi jednorazową opłatę za przeniesienie przydzielonego numeru przy zmianie operatora publicznej sieci telefonicznej. Kolejna zmiana dotyczy świadczenia usług o podwyższonej opłacie, które będzie się odbywało na podstawie umowy o świadczeniu usług telekomunikacyjnych.
z tego co zrozumiałem będzie za darmo :)

ale mimo wszystko trzeba np do play a potem do plusa :/

jak będe miał czas w wakacje to pojade do plusa i playa ale chyba i tak to będzie trwało pare dni :/