DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #306519  autor: orson_dzi
 28 gru 2008, 22:14
Witam.
Sytuacja wygląda tak... Mam numer w abonamencie Ery. Trwa on już prawie 3 lata (przedłużałem po 2) i kończy się we wrześniu 2010r. Jest to Oferta Uniwersalna i płacę 25 zł plus ew. koszty dodatkowe. Umowa jest na ojca, który ma oprócz tego jeszcze dwa numery w abonamencie.
I jedziemy z pytaniami. Czy mogę podpisać umowę z Play (abonament za 45zł), zachowując numer i nie płacąc strasznej wysokości kar dla Ery?
Potrzebuje kasy, a po takiej operacji miałbym na sprzedaż dwa telefony, co by mnie ratowało niemiłosiernie w tej sytuacji ale to już sprawa drugorzędna, głównie chodzi mi o to, czy taka operacja byłaby możliwa i czy poniósłbym jakieś dodatkowe koszty przy tym.

Pozdrawiam

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #306522  autor: Prometo
 28 gru 2008, 22:19
orson_dzi pisze:Czy mogę podpisać umowę z Play (abonament za 45zł), zachowując numer i nie płacąc strasznej wysokości kar dla Ery?
Możesz podpisać umowę z Play ale numeru nie możesz przenieść, tylko po zakończonej umowie lub zapłaceniu kary umownej.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #306533  autor: orson_dzi
 29 gru 2008, 00:08
Ok, a zrezygnowanie z umowy w Erze, w celu podpisania nowej z Play dużo by mnie wyniosło? Czy da się to załatwić bez kary, bo różnie się mówi na ten temat.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #306592  autor: Milon
 29 gru 2008, 07:39
orson_dzi pisze:Ok, a zrezygnowanie z umowy w Erze, w celu podpisania nowej z Play dużo by mnie wyniosło? Czy da się to załatwić bez kary, bo różnie się mówi na ten temat.
Z regulaminu ERY:
"9. W przypadku naruszenia przez Abonenta zobowiązania niepieniężnego, o którym mowa w pkt.7a, Abonent będzie zobowiązany na pisemne żądanie Operatora do naprawienia szkody poprzez zapłatę na jej rzecz kary umownej wynoszącej: OPCJA I • 400zł przy wyborze oferty z taryfą Nowa Era 20 • 700zł przy wyborze oferty z taryfą Nowa Era 40"
i
"10. Jeżeli naruszenie zobowiązania nastąpi pomiędzy datą podpisania Aneksu a końcem 12 miesiąca licząc od daty podpisania Aneksu do Umowy, Abonent zostanie obciążony kwotą w wysokości 100% kary umownej. Jeżeli naruszenie zobowiązania nastąpi pomiędzy początkiem 13, a końcem 18 miesiąca od daty podpisania Aneksu do Umowy, Abonent zostanie obciążony kwotą w wysokości 80% kary umownej. Jeżeli naruszenie zobowiązania nastąpi pomiędzy początkiem 19 miesiąca, a końcem okresu obowiązywania Umowy, Abonent zostanie obciążony kwotą w wysokości 60% kary umownej."
Według mnie nie opłaca się zrywać umowy w Twoim przypadku bo stosunkowo niedawno podpisywałeś aneks więc kara 100% czyli 700 zł.

 #306595  autor: greggis
 29 gru 2008, 08:30
i jeszcze opłata za przeniesienie numeru

 #306737  autor: dechomenon
 29 gru 2008, 19:21
opłate za przeniesienie numeru play pokryje..ale kolega wspomniał ze rezygnuje w ogóle z numerów w erze..ale to i tak nie ma znaczenia ...podpisana promocja jest wiążąca przez okres wskazany na umowie, każdy ruch klienta rozwiązujący umowe z jego strony jest równoznaczy z nalizceniem kary umownej...nie do przeskoczenia.

 #306766  autor: Prometo
 29 gru 2008, 20:16
dechomenon pisze:opłate za przeniesienie numeru play pokryje
Jesteś pewien na 100% :?:

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #307640  autor: orson_dzi
 03 sty 2009, 00:19
A jak wygląda sprawa w tej sytuacji: Przenoszenie numerów :?:
Czy to dotyczy tylko sytuacji, w której skończy mi się umowa? Na dole strony jest wzór wniosku o wypowiedzenia umowy, więc chyba da się to zrobić w trakcie jej trwania. Czy wtedy też podlegam każe?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #307688  autor: vinc
 03 sty 2009, 12:01
orson_dzi umowę zawsze trzeba wypowiedzieć, ponieważ po okresie zawartym w umowie przechodzi ona na czas nieokreślony i w Twojej kwestii należy rozwiązanie umowy. Umowę zawsze możesz rozwiązać, ale jak to zrobisz w okresie na który została zawarta operator nakłada na Ciebie karę określoną w umowie.

Obrazek

 #307921  autor: orson_dzi
 03 sty 2009, 23:03
Czyli z zarobku nic nie wyjdzie z tego co widzę... :? Oj ciężko bywa momentami :P .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #320679  autor: tilla
 02 mar 2009, 00:07
no to ja się podepnę pod temat, bo po co nowy zakładać? ;)
mam pytanie - czy ktoś się może orientuje...
czy przy przenoszeniu numeru do innej sieci nową umowę musi podpisać ta sama osoba?
czyli np w tej chwili umowa jest na mojego ojca...
czy gdybym chciała przenieść numer do innego operatora i podpisać umowę na siebie - muszę najpierw zrobić cesję, a dopiero potem przenosić numer, czy mogę po prostu przenieść numer i podpisać na siebie umowę?

 #320690  autor: thonka
 02 mar 2009, 02:17
podczas przenoszenia numeru miedzy operatorami dane u dotychczasowego operatora musza byc dokladnie takie same z tymi, ktore otrzymal we wniosku o przeniesienie przyszly operator.
cesja moze byc dokonana na Ciebie przed przeniesieniem (lepsza opcja), albo po przeniesieniu.
wszystko zalezy od tego gdzie ta operacja bedzie tansza (era 61zl, orange 20zl i min. 6 miesiecy w sieci, play bezplatnie, plus 30,50zl) oraz komu latwiej bedzie podpisac nowa umowe (zaswiadczenie o dochodach/zarobkach na wyzsze kwoty itp.) ;)

mojej mamie na 2 tygodnie przetrzymali wniosek o przeniesienie (gdzie cala procedura powinna trwac 7dni), bo konsultant w erze przekrecil litery w jej nazwisku i orange nie chcialo zwolnic numeru. gdyby nie to, ze w erze wszystko odkrecili, to orange odrzuciloby wiosek z miejsca z absurdalnego powodu niezgodnosci danych (mimo, ze imie, pesel, adres itd sie zgadzaja).

u mnie orange tez wycielo 'numer', ale niekoniecznie dotyczacy danych osobowych wiec nie sa sensu wspominac ;)

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet