DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #294456  autor: user_delete3
 25 paź 2008, 17:01
LG KF 600 - inteligentny elegant.

W pudełku oprócz telefonu otrzymamy:
-ładowarkę sieciową
-baterię 800 mAh
-przejściówkę mini jack wraz z słuchawkami
-futerał
-oprogramowanie
-instrukcję obsługi

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Można powiedzieć, że zestaw prezentuję się całkiem nieźle. Rzuca się jednak brak rysika, tym bardziej, że oryginalny rysik bardzo ciężko znaleźć. Należy więc zaopatrzyć się w jakikolwiek rysik (cena rysików PDA ok. 15zł).
Telefon posiada ok. 25 MB pamięci. LG KF600 to potężna maszynka multimedialna, więc oprócz rysika od razu trzeba dokupić kartę pamięci. Telefon obsługuje karty microSD. Cena dwu gigabajtowej karty to wydatek rzędu 40 zł.


1. WYGLĄD
Telefon ma wymiary 101,2x50,7x14,4 mm i waży 111 gramów.
LG KF600 to jeden z ładniejszych telefonów jakie widziałem. Jego wygląd został doceniony przez iF Design, która przyznała w 2008 roku komórce nagrodę iF Product Design Award.
W oczy rzuca się od razu wyświetlacz, a właściwie dwa wyświetlacze.
Górny o przekątnej 2 cale (320x240 pikseli) oraz dolny dotykowy (InteractPad) o przekątnej 1,5 cala (240x176 pikseli).
Wyświetlacze okala metalowa chromowana ramka. Nad wyświetlaczami widnieje logo LG oraz zamaskowany siateczką głośnik służący do rozmów.
Na lewym boku mamy trzy przyciski: regulacji głośności i obsługi odtwarzacza sześciennego. Na prawym zaś tylko jeden, którym obsługuje się aparat. Nad przyciskiem aparatu mamy jeszcze wejście na słuchawki i kabel USB, nie rzuca się jednak ono w oczy, gdyż zatkane jest zaślepką.
Z tyłu producent umieścił obiektyw aparatu i diodę, która imituje lampę błyskową.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Telefon jest niewielki, poniżej porównanie wielkości z myszą komputerową i pilotem służącym do obsługi telewizora.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Na telefonie zainstalowanych jest osiem motywów, których twórcą jest Keith Haring:

Obrazek

2. OBSŁUGA
To chyba najmocniejsza strona telefonu. Dotykowy wyświetlacz pokazuje potrzebne nam w danej chwili wirtualne klawisze. W trybie gotowości na dotykowym wyświetlaczy widnieje sześć ikon. Cztery z nich możemy sobie wybrać, dwie (wejście do menu i kontakty) są nienaruszalne.

3. WIADOMOŚCI
Możemy wysłać wiadomość tekstową (jako SMS i wiadomość BT) oraz multimedialną (jako MMS i E-mail). Ciekawą funkcją jest rozpoznawanie pisma ręcznego. Niestety, niezbędny jest wtedy rysik.

4. MULTIMEDIA
Od czego tu zacząć, skoro multimedia to naprawdę kawał dobrej roboty?
Zacznę od tego, co najbardziej przypadło mi do gustu, czyli od aparatu. Aparat robi naprawdę ładne zdjęcia. Szczególnie z bliska. Możemy wybrać tryb makro, lub automatyczną regulację ostrości. Sam wybieram to drugie. Aparat posiada jeszcze balans bieli, redukcje drgań, poprawę portretu, pięć trybów fotografowania (auto, portret, krajobraz, sport, nocny), pięć rozmiarów (od 320x240 pikseli do 2048x1536 pikseli), trzy jakości (normalna, dobra, bardzo dobra), doświetlenie, samowyzwalacz, zdjęcia seryjne oraz trzy efekty koloru (zdjęcia poniżej). Możemy także kręcić filmy:
Film w rozdzielczości 176x144 - KLIKNIJ
Film w rozdzielczości 320x240 - KLIKNIJ
Telefon posiada odtwarzacz MP3. Jakość zarówno na słuchawkach jak i głośniku jest dobra (na słuchawkach nawet bardzo dobra). Niestety i na głośniku i na słuchawkach (nie tylko fabrycznych ale i własnych) dźwięk jest bardzo cichy. O ile w domu, czy w poczekalni przychodni będziemy mogli rozkoszować się muzyką, o tyle w autobusie możemy o tym zapomnieć. Nic nie usłyszymy.
Jeżeli chodzi o radio, to tu sprawy mają się lepiej. Dźwięk jest trochę głośniejszy, choć nadal za cichy.
W telefonie mamy jeszcze dyktafon. Działa on bez zarzutu, jakość dźwięku jest bardzo dobra. Nie ma on ograniczenia czasowego.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Inne zdjęcia zrobione telefonem:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

5. KONTAKTY
W pamięci telefonu zapisać można do 1000 kontaktów. Do każdego kontaktu możemy zapisać numer komórkowy, domowy i biurowy, adres email, numer faksu, ustawić datę rocznicy, dodać zdjęcie i notatkę.
Kontakty mogą być dodawane do jednej z 6 grup. Każdej grupie można przypisać indywidualny dźwięk dzwonka oraz wybrać dla niej ikonę.

6. ŁĄCZNOŚĆ
Telefon posiada BT i GPRS. Oferuje nam także komunikację za pomocą kabla USB. BT działa bez żadnych zarzutów, podobnie USB. Zapomniałem wspomnieć jeszcze o EDGE, lecz nie miałem okazji jeszcze używać tego typu transmisji.

7. NARZĘDZIA
W telefonie mamy budzik, kalendarz, kalkulator, wpisywanie notatek, stoper, konwerter jednostek, usługi SIM (znane pod nazwą SIM extra) oraz bardzo fajnie wykonany przelicznik czasu, nazwany po prostu "czas globalny".

Obrazek

8. GRY
Fabrycznie zainstalowane są dwie gry: Mini Game Word oraz Thomsons&Touch. Obie gry wykorzystują do sterowania dotykowy wyświetlacz.
W telefonach sieci ERA zainstalowane są jeszcze dwie aplikacje EraGG oraz EraMuzyki (obydwie łączą się z Internetem).
Możemy jednak prawie bez ograniczeń dogrywać własne gry. Od siebie mogę doradzić, że pójdzie większość gier na LG SHINE. Gry i aplikacje najlepiej wrzucić do folderu INNE (nie ważne czy w pamięci telefonu, czy na karcie). Później, z poziomu telefonu każdą grę należy zainstalować. Zainstalowane gry trafiają do folderu GRY I APLIKACJE. Zainstalowanych gier nie można niestety przechowywać na karcie . Nie jest to jednak problem, przyjmując, że najcięższa gra może ważyć ok. 800 KB. Na gry mamy przecież całe 25 MB.

Obrazek

9. BATERIA
Wg producenta telefon w trybie czuwania wytrzyma 300 godzin. Czas rozmów oszacowano zaś na ok. 3 godziny.
Używając go ok. 1 godzinę dziennie telefon ma kontakt z ładowarką co trzeci, czasem czwarty dzień. Muszę jednak zaznaczyć, że obecnie prawie w ogóle przez niego nie rozmawiam. W dodatku często podłączam go pod kabel USB, przez który telefon także się ładuje.
Bateria jest bardzo przeciętna. Producent mógł się wysilić i do i tak drogiego telefonu dorzucić baterię o 150, może nawet 200 mAh więcej. A tak jest jak jest, czyli nienajlepiej.


PODSUMOWANIE
LG KF 600 to na pewno telefon elegancki. Nie jest to jednak typ słuchawek, które oprócz wyglądu nie reprezentują sobą nic więcej. Telefon z powodzeniem może zastąpić cyfrówkę (chyba, że aparat to nasze narzędzie pracy). Nie będziemy się także wstydzić za jakość filmów.
Jeśli nie przebywamy w ciągłym hałasie, spokojnie może posłużyć nam jako podręczna empetrójka, czy radio.
W nagłej potrzebie znajdziemy w nim także bardzo dobry dyktafon. Dzięki możliwości dogrania gier, ale także dzięki obecności dwóch bardzo fajnych gierek, telefon pomoże nam zabić nudę.
Wbrew pozorom telefon będzie dobry nawet dla osób starszych. W ogóle telefony z dotykowymi wyświetlaczami to takie "inteligentne" cudeńka.
Nie zapominajmy też o podstawowych funkcjach, jakie ma spełniać komórka.
Jeżeli chodzi o jakość rozmów to jest ona idealna. Perfekcyjna.
Dzięki dość wygodnej klawiaturze numerycznej (co u sliderów nie jest regułą) przy pisaniu SMSów nie najdą nas myśli samobójcze :D .
LG KF 600 to telefon na pewno dobrze wykonany, ze stabilnym systemem.
Jeśli LG swoje następne modele będzie robić w ten sam sposób, to Nokia i SE mogą czuć się zagrożone. O ile już się nie czują :D .


ZALETY:
-bdb aparat
-wygodna obsługa
-ładny wygląd
-dobre wyświetlacze
-mnogość funkcji
-bardzo stabilny system

WADY:
-słabo zaopatrzony zestaw
-cichy odtwarzacz i radio
Ostatnio zmieniony 25 paź 2008, 18:46 przez user_delete3, łącznie zmieniany 8 razy.

 #294461  autor: Xavier
 25 paź 2008, 17:16
Ładne streszczenie możliwości telefonu. Zabrakło info chociażby o gabarytach telefonu, zdjęć menu.

 #294462  autor: user_delete3
 25 paź 2008, 17:19
jeszcze dopracowuje szczegóły. :D

 #294463  autor: kowcio
 25 paź 2008, 17:19
Moje uwagi (notowane na bieżąco podczas czytania):
1. Dodałeś zdjęcia w dość dużej rozdzielczości. OK, dałeś miniaturkę. Ale dlaczego nie dałeś aktywnej miniaturki, tzn. po kliknięciu na miniaturkę otwiera się w pełnych rozmiarach. Ma miniaturce niestety nic nie widać ciekawego. Popraw to.
2.
11chris11 pisze:Telefon jest niewielki, poniżej porównanie wielkości z myszą komputerową i pilotem telewizyjnym.
Pilot telewizyjny. Może pilot do telewizora? Tak lepiej brzmi.
3. Linki do serwisu www.wrzuta.pl nie działają. Może jak będziesz poprawiać linki, wstawisz link pod tekst? Tzn. tak:
11chris11 pisze:-film w mniejszej rozdzielczości (176x144): http://www.wrzuta.pl/film/cuTPNgqV40/176x144
-Film w mniejszej rozdzielczości (176x144) tak będzie o wiele lepiej.
----
To byłoby na tyle. Poza tym test napisany jest czytelnie, zrozumiałym językiem, nie posiada błędów ortograficznych. Dużo dowiedziałem się o tym telefonie.
Popraw to co masz poprawić, w ten czas test będzie bardzo dobry.

 #294465  autor: user_delete3
 25 paź 2008, 17:21
kowcio pisze:1. Dodałeś zdjęcia w dość dużej rozdzielczości. OK, dałeś miniaturkę. Ale dlaczego nie dałeś aktywnej miniaturki, tzn. po kliknięciu na miniaturkę otwiera się w pełnych rozmiarach. Ma miniaturce niestety nic nie widać ciekawego. Popraw to.
już zacząłem poprawiać
kowcio pisze:3. Linki do serwisu www.wrzuta.pl nie działają.
wiem, bo przed chwilą wrzuciłem. za jakąś godzinę będą działać.
zaraz naniosę resztę poprawek :D

[ Dodano: 2008-10-25, 17:55 ]
myślę, że wszystko już poprawione. Film drugi będzie działał za jakieś 20 minut. :D

 #294734  autor: orson_dzi
 26 paź 2008, 23:20
To prawda, że można na nim obejrzeć pliki Worda?

[ Dodano: 2008-10-27, 13:29 ]
I przy okazji jeszcze dwa pytania. Jak wygląda wygoda pisania sms-ów? Bo ta klawiatura trochę nietypowo wygląda...
I jakie ma on wejście do podłączenia do komputera? Mini USB czy jakieś specjalne?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #294828  autor: user_delete3
 27 paź 2008, 19:48
orson_dzi pisze:To prawda, że można na nim obejrzeć pliki Worda?
worda? znaczy .txt? txt nie, bo sprawdzałem, ale za to .pdf już można.
I przy okazji jeszcze dwa pytania. Jak wygląda wygoda pisania sms-ów? Bo ta klawiatura trochę nietypowo wygląda...
lepiej niż dobrze. dzień treningu i żadnych pomyłek. a wiem co piszę, bo posiadałem wcześniej nokię 6230i, a jej klawiatura była arcy wygodna
orson_dzi pisze:I jakie ma on wejście do podłączenia do komputera? Mini USB czy jakieś specjalne?
LG-owskie, niestety :(

 #294831  autor: kowcio
 27 paź 2008, 19:59
11chris11 pisze:orson_dzi napisał/a:
To prawda, że można na nim obejrzeć pliki Worda?

worda? znaczy .txt? txt nie, bo sprawdzałem, ale za to .pdf już można.
.txt to zwykły notatnik ;) word to .doc lub .docx w wersji 2007.

PS. .txt to powinien on czytać, przecież takie pliki otwierał nawet SE K300i.. Nie wierzę, żeby ten telefon nie czytał takich plików...

 #294858  autor: orson_dzi
 27 paź 2008, 22:20
11chris11 pisze:
orson_dzi pisze:I jakie ma on wejście do podłączenia do komputera? Mini USB czy jakieś specjalne?
LG-owskie, niestety :(
Oj... :shock: Przypał może być :roll: . Bo wziąłem go ostatnio z aukcji na szybko i nie ma tam zaznaczone, że kabel jest w zestawie. Dużo on może kosztować? Ale w sklepie nie na Allegro.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #294934  autor: user_delete3
 28 paź 2008, 16:16
orson_dzi pisze:Bo wziąłem go ostatnio z aukcji na szybko i nie ma tam zaznaczone, że kabel jest w zestawie. Dużo on może kosztować? Ale w sklepie nie na Allegro.
eee. to przecież zwykły kabel.
kowcio pisze:.txt to zwykły notatnik ;) word to .doc lub .docx w wersji 2007.

PS. .txt to powinien on czytać, przecież takie pliki otwierał nawet SE K300i.. Nie wierzę, żeby ten telefon nie czytał takich plików...
a sorry, mój błąd. telefon nie czyta .wps (pliki works). także worda pewnie też nie da rady...

 #294955  autor: kowcio
 28 paź 2008, 18:53
11chris11 pisze:orson_dzi napisał/a:
Bo wziąłem go ostatnio z aukcji na szybko i nie ma tam zaznaczone, że kabel jest w zestawie. Dużo on może kosztować? Ale w sklepie nie na Allegro.

eee. to przecież zwykły kabel.
Zwykły kabel do LG chyba :P Nie będzie dużo kosztował, wydatek z rzędu góra kilkunastu PLN.
11chris11 pisze:kowcio napisał/a:
.txt to zwykły notatnik ;) word to .doc lub .docx w wersji 2007.

PS. .txt to powinien on czytać, przecież takie pliki otwierał nawet SE K300i.. Nie wierzę, żeby ten telefon nie czytał takich plików...

a sorry, mój błąd. telefon nie czyta .wps (pliki works). także worda pewnie też nie da rady...
Nie wiem, przecież co to za problem ze sprawdzeniem? To, że nie czyta .wps, to nie oznacza, że .doc nie odczyta...

 #295277  autor: grejpfrutowy
 31 paź 2008, 10:30
Recenzję przeczytałem z zaciekawieniem, ale mam też jedno pytanie. Czy w tym telefonie jest możliwość powiększenia czcionki aby ułatwić korzystanie osobom z wadą wzroku? Nie chodzi mi o jednorazowe zwiększanie rozmiaru podczas pisania smsa, ale o stałe powiększenie (także odebranych wiadomości, listy kontaktów itp.).

 #295316  autor: user_delete3
 31 paź 2008, 17:31
Można zmienić styl. Są style, w których literki są mniejsze i są style, w których literki są większe. Ale z poważną wadą wzroku mogą być za małe nawet te większe :| .

 #295781  autor: orson_dzi
 03 lis 2008, 23:30
Rano przyszedł ten LG. Użytkowałem go do ok 18 :P i muszę przyznać, że jest bardzo dobry. Wyświetlacz przyzwoity, aparat naprawdę mnie zadziwił jakością i mocną diodą, dźwięku na słuchawkach nie miałem jak sprawdzić, bo ich w zestawie nie było :P ale na głośniku kawałki głośniejsze i z lepszym birate dają radę. Odtwarzacz bardzo dobrze przygotowany, a ustawienie equalizera na "live" powaliło mnie całkowicie. Cudo efekt. Nawigacja jest bardzo prosta, pół dnia i śmigałem bez patrzenia na to co pokazuje kran dotykowy :-D . Nabrałem dużego zaufania do LG po tym modelu. Potrafią zrobić kawałek porządnego telefonu.

[ Dodano: 2008-11-03, 23:57 ]
I czy mógłbyś dodać jeszcze zdjęcie wtyczki słuchawek? Bo na Allegro nie ma takich konkretnie do tego modelu, a nie wiem od jakiego będą pasowały... może Shine? Prada?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #295898  autor: user_delete3
 04 lis 2008, 18:34
Nie wiem, czy o to Ci chodziło (robione oczywiście telefonikiem)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

 #295905  autor: orson_dzi
 04 lis 2008, 18:51
O spoko, dzięki powinno wystarczyć ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)