DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #255707  autor: Dworek
 11 mar 2008, 22:07
Mam takie małe pytanko. Jeśli dzwoniłaby do mnie osoba zza granicy z numeru Orange zakupionego w Polsce, też na numer Orange to czy mój telefon wyświetliłby numer kierunkowy kraju, z którego było wykonane połączenie? W kraju jak dzwonimy w sieci Orange to telefon nie wyświetla numeru kierunkowego, a jak wygląda sprawa połączeń zagranicznych?

 #255745  autor: kowcio
 11 mar 2008, 23:04
powinno być +48XXXXXXXXX. ale głowy nie daję. z resztą jak za czasów dawnej "IDEI" byłem w czechach, jak dzwoniłem to było +48.. z tego co pamiętam.
Pozdrawiam :-)

 #255763  autor: mikage1
 11 mar 2008, 23:57
Dworek pisze:Mam takie małe pytanko. Jeśli dzwoniłaby do mnie osoba zza granicy z numeru Orange zakupionego w Polsce, też na numer Orange to czy mój telefon wyświetliłby numer kierunkowy kraju, z którego było wykonane połączenie? W kraju jak dzwonimy w sieci Orange to telefon nie wyświetla numeru kierunkowego, a jak wygląda sprawa połączeń zagranicznych?
na logikę biorąc - nie - bo dany numer komórkowy jest przypisany do konkretnej sieci, która świadczy usługi w konkretnym kraju i jest przez to unikalny - właśnie przez to +48 - bo jak weźmiesz np nr +48511xxxxxx - to jak będziesz za granicą z takim numerem - np. w Niemczech i miałby się zmienić nr +48 na +49 to jak mają rozpoznać centrale i cały system, że jeśli ktoś wybiera numer +49511xxxxxx, to chce dodzwonić się na polską komórkę orange, która jest właśnie w roamingu, a nie do Hannoveru (który ma kierunkowy 0511)

Sony CMD-CD5 - ma już 11 lat... a na oryginalnej baterii wytrzymuje 3 dni :)

 #255786  autor: Kaczy
 12 mar 2008, 10:08
Nie ma opcji, żeby wyświetliło się coś innego niż +48.
Zasady są takie, że pełen numer to +48 50x xxx xxx. Ale w kraju można pomijać +48. Dzwoniąc już z zagranicy musisz zawsze wybrać kierunkowy kraju.

...::: Made for loneliness :::...

 #255796  autor: Dworek
 12 mar 2008, 11:23
Kaczy, chodzi mi o połączenie przychodzące zza granicy, czy nie powinien się wtedy wyświetlić numer kierunkowy kraju, z którego do mnie dzwoniono?

 #255800  autor: mikage1
 12 mar 2008, 11:40
ale numer, który dzwoni z zagranicy nie może zmienić kierunkowego - bo jest unikalny w całości (łącznie z +48)...

Sony CMD-CD5 - ma już 11 lat... a na oryginalnej baterii wytrzymuje 3 dni :)

 #255803  autor: Dworek
 12 mar 2008, 11:46
Przed chwilą udało mi się dodzwonić na infolinię Orange i poinformowano mnie, że opcja ta zależy od operatora, z którego usług korzystamy za granicą, ale przeważnie wyświetlany jest tylko numer samej komórki tj. w formacie 50x xxx xxx. Sytuacja ta dotyczy karty kupionej w kraju, a użytkowanej za granicą.

 #255806  autor: Sirmark
 12 mar 2008, 11:52
Kaczy, chodzi mi o połączenie przychodzące zza granicy, czy nie powinien się wtedy wyświetlić numer kierunkowy kraju, z którego do mnie dzwoniono?
powtarzajac to co napisali inni. Nie ma mozliwosci, aby dzwoniacy z zagranicy numer z Orange PL mial inny numer kierunkowy kraju niz +48

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew