DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #179085  autor: Agnes
 01 maja 2007, 13:31
Witam :)
Mam następujące pytanie, jest podany numer SIM karty ORANGE, chciałabym odczytać numer przyporządkowanego do niego telefonu, czy można to w łatwy sposób zrobić ? słyszałam że jest na to sposób/program ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Pozdrawiam :smt006 i z góry dziękuje za pomoc
Aga :)

PS : Dla przykładu podaję numer SIM w Orange :

8948030638703531890 ---> nr telefonu --- --- ---

 #179087  autor: JacekS
 01 maja 2007, 13:32
Agnes pisze:Witam :)
Mam następujące pytanie, jest podany numer SIM karty ORANGE, chciałabym odczytać numer przyporządkowanego do niego telefonu, czy można to w łatwy sposób zrobić ? słyszałam że jest na to sposób/program ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Pozdrawiam :smt006 i z góry dziękuje za pomoc
Aga :)

PS : Dla przykładu podaję numer SIM w Orange :

8948030638703531890 ---> nr telefonu --- --- ---
Niestety nie jest to możliwe

 #179189  autor: Kaczy
 01 maja 2007, 18:09
Nie ma na to szans. Dla jednego numeru seryjnego karty da się wybrać wiele róznych numerów. Nie ma żadnego odzwierciedlenia pomiędzy numerem seryjnym a numerem telefonu.

...::: Made for loneliness :::...

 #180261  autor: mm
 05 maja 2007, 08:57
Jest to możliwe -w salonie firmowym mają dostęp do takich danych, ale wątpie żeby Ci to tak poprostu sprawdzili...

 #180267  autor: JacekS
 05 maja 2007, 09:27
Jest to możliwe -w salonie firmowym mają dostęp do takich danych, ale wątpie żeby Ci to tak poprostu sprawdzili...
Kaczy pisze:Nie ma na to szans. Dla jednego numeru seryjnego karty da się wybrać wiele róznych numerów. Nie ma żadnego odzwierciedlenia pomiędzy numerem seryjnym a numerem telefonu.

 #180313  autor: przemek910
 05 maja 2007, 11:50
sie spisales jacenty.
nr telefonu jest przypisany do okreslonego sima. to prawda, ze do jednego nr moga byc przypisane in ne nr seryjne. dzieje sie tak wtedy gdy wyrabiamy nowego sima po straci poprzedniego.
podsumowujac. operator moze odczytac jaki nr jest aktualnie przpisany do danego nr seryjnego sim, jednak sami zrobic tego nie mozemy.

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #180379  autor: JacekS
 05 maja 2007, 15:50
kin pisze:sie spisales jacenty.
To nie ja wymyśliłem nowy rodzaj pamieci to telefonów komórkowych kin.
kin pisze:to prawda, ze do jednego nr moga byc przypisane in ne nr seryjne
Po warunkiem że mają taki sam numer HLR
kin pisze:sie spisales jacenty.
nr telefonu jest przypisany do okreslonego sima. to prawda, ze do jednego
Kin zdanie zaczynamy dużą literą. Po kropce również zaczynamy zdanie dużą literą.

 #180381  autor: przemek910
 05 maja 2007, 15:57
jacenty1812 pisze:To nie ja wymyśliłem nowy rodzaj pamieci to telefonów komórkowych kin.
To czy do? Tak w ogóle to o co Ci chodzi?
jacenty1812 pisze:kin napisał/a:
to prawda, ze do jednego nr moga byc przypisane in ne nr seryjne


Po warunkiem że mają taki sam numer HLR
Tracimy kartę - bo nam naprzykład ukradli. Idziemy po duplikat, wtedy sprzedawca daje nam kartę sim a nr seryjny tej karty przypisuje do danego numeru telefonu. Co tu ma do rzeczy HLR?
jacenty1812 pisze:Kin zdanie zaczynamy dużą literą. Po kropce również zaczynamy zdanie dużą literą.
Jesteś chyba ost. osobą którą może mi zwracać uwagę na ortografię i gramatykę po tym jak napisałeś wyraz czcionka! :P

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #180385  autor: JacekS
 05 maja 2007, 16:07
kin pisze:Tracimy kartę - bo nam naprzykład ukradli. Idziemy po duplikat, wtedy sprzedawca daje nam kartę sim a nr seryjny tej karty przypisuje do danego numeru telefonu. Co tu ma do rzeczy HLR?
Jeżeli nie ma karty sim z identycznym HLR, jak ukradziona to nie dostanie duplikatu karty.
A numer seryjny karty sim mamy jest napisany na np. umowie. ( gdybyś nie wiedział kin).
kin pisze:Jesteś chyba ost. osobą którą może mi zwracać uwagę na ortografię i gramatykę po tym jak napisałeś wyraz czcionka! :P
Ale oczywiście że będę ci zwracał uwagę na gramatykę i ortografie, w gdyż jeżeli wyrażasz swoje zdanie publicznie, to przynajmniej napisz je zgodnie z obowiązującymi zasadami pisowni.

 #180434  autor: Kaczy
 05 maja 2007, 18:57
kin pisze:Idziemy po duplikat, wtedy sprzedawca daje nam kartę sim a nr seryjny tej karty przypisuje do danego numeru telefonu. Co tu ma do rzeczy HLR?
Numer HLR ma to do rzeczy, że musi się zgadzać w nowej karcie i karcie skradzionej.
Np. w Plusie HLR to 2 pierwsze cyfry. Jeśli zgubisz kartę z numerem początkowym (HLR) 94 to musisz wyrobić sobie duplikat z początkowym numerem 94 :)

...::: Made for loneliness :::...

 #237312  autor: prezeswk
 04 gru 2007, 15:47
Kaczy pisze:Numer HLR ma to do rzeczy, że musi się zgadzać w nowej karcie i karcie skradzionej.
Np. w Plusie HLR to 2 pierwsze cyfry. Jeśli zgubisz kartę z numerem początkowym (HLR) 94 to musisz wyrobić sobie duplikat z początkowym numerem 94 :)
W Orange są tzw zamienniki. Jest sobie wykazik (punkty sprzedazy i salony maja), ze numery z zakresu np 50131xxxx do 50191xxxx wiszą na HLR 10, ale można stosować zamiennie karty sim o numerach HLR 20, 24, 28, 56 itp (ostatnie 3 HLRy zmyslilem, co do 10 i 20 jestem w 100% pewny)
Pozdr