DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #196728  autor: iSiO
 27 cze 2007, 14:25
Witam
Kończy mi się umowa na abonament w Orange dokładnie 2 Wrzesnia, nie chce jej przedłużać, co mam zrobić żeby ja rozwiazać? Domyslam sie że trzeba napisać jakieś pismo, tylko nie wiem czy mam je zredagować sam czy dostępne są jakieś "gotowce", kiedy to pismo należało by złożyć? Co dzieje sie z numerem telefonu który był w tym abonamencie?

 #196743  autor: Xavi
 27 cze 2007, 14:40
Aby rozwiązać umowe z terminem na jaki została zawarta musisz napisać podanie o rozwiązanie umowy z wyszczególnieniem nr telefonu, danych abonenta, miejsca zameldowania,chyba dobrze byłoby dołączyć xero dowodu żeby się nie czepiali.Co do terminu to musi być zachowany okres wypowiedzenia który o ile się nie mylę wynosi jeden pełny okres rozliczeniowy. Jeżeli tego nie dotrzymasz to poprostu wyłaczą Ci telefon miesiąc poźniej. Co do nr tel. to wraca chyba do puli wolnych nr i po jakimś czasie jest znowu w sprzedaży, Mam nadzieje że pomogłem :-)

 #196753  autor: babeo
 27 cze 2007, 15:00
Xavi pisze:wynosi jeden pełny okres rozliczeniowy
Lub chyba 30 dni. Jak dasz wypowiedzenie 35 dni przed końcem umwy, to będzie okej.
Xavi pisze:wraca chyba do puli wolnych nr i po jakimś czasie jest znowu w sprzedaży
Chodzi mi po głowenie, że po roku, ale pewien nie jestem.

 #196759  autor: aga
 27 cze 2007, 15:21
babeo pisze:Chodzi mi po głowenie, że po roku, ale pewien nie jestem.
Numer może być użyty po 6 miesiącach.

 #201600  autor: clov-d
 12 lip 2007, 11:47
Hello,
jeżeli umowa kończy Ci sie 2,09 to wypowiedzenie należ łożyć w takim okresie aby po jego złożeniu został Ci jeden pęlny okres rozłiczeniowy wypowiedzenia, np jeżeli twim pierwszym dniem jest 01 kazdego miesiąca to rezygnacja powinna zostac zlozona przez Ciebie max do 31,07 wtedy 01,08 rozpocznie Ci sie pełny okres rozliczeniowy, 30,09 sie skończy i 02,09 twój telefon zostanie wylaczony ( warto rowniez napisac, że "zachowując jeden pełny okres rozliczeniowy wypowiedzenia prosze o zakończenie umowy z dniem 02,09,2007) .Możesz wypełnic również takie podanie w salonie-jezeli chcesz zachowac numer , wtedy dostajesz dokument T1 który daje mozliwosc kolejnemu operatorowi na przejecie Twojego numeru, tam tez obowiazuje ten okres wypowiedzenia :-) Jesli zastosujesz sie do tych wytycznych nie bedzie zadnego problemu :-) A jak napisze mi jaki masz ores rozliczeniowy to dokladniej bede mogla Ci napisac kiedy najlepiej zlozyc wypowiedzenie.

Pozdrowionka :-)