DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #178619  autor: runda
 29 kwie 2007, 17:59
Witam !

Jak to jest z cesją w Erze, dostałem maila że trzeba wypełnić jakiś formularz dostępny w salonach i punktach Ery o wyrażenie zgody na cesję i odesłać go do Centrali.
Czy ktoś może ma taki formularz nie musiałbym iść do salonu.
A tak wogóle mój brat chce na mnie przepisać numer bo wyjeżdża a za 3 miesiące kończy mu się umowa terminowa, czy po wygaśnięciu ja będę miał prawo do wymiany sobie telefonu albo skorzystania z ciekawej cennikowo oferty bez telefonu ??
Wiem że punkty profit przepadną. Jestem już abonentem ERY od kilku dni i wiem że mogę podpisać drugą umowę.
Jeszcze jedni pytanie poza tematem, czy jest może jakaś promocja bez telefonu na 12 msc. Moja znajoma chciałaby skorzystać.
pozdrawiam

 #178624  autor: Mel
 29 kwie 2007, 18:44
A czy to nie jest tak, że w momencie scedowania na ciebie numeru telefonu zaczynasz nową umowę?
Interesowałam się kiedyś sprawą cesji, ale w lokalnym punkcie usłyszałam, że kobieta nie wie jak to wygląda, ponieważ nigdy tego nie robiła.
Natomiast w internecie znalazłam coś takiego punkt 15. Nie wiem jednak, na ile ta informacja jest aktualna.

 #178646  autor: yagi
 29 kwie 2007, 21:04
Cesja kosztuje 120 zl z mozliwoscia negocjacji do 1 zl.
Umowa bedzie do konca na Ciebie i jak bedziesz chcial podpisac aneks to wg mnie spokojnie wezmiesz tel na wymiane...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #178714  autor: Mumineq
 29 kwie 2007, 23:26
Ja przeprowadzałem cesję w Erze jeśli kogoś to interesuje. Ale było to ok 3 lata temu, więc nie wiem czy jakieś procedury się nie zmieniły. Najpierw osoba na którą jest do tej pory telefon wypełnia wniosek o wyrażenie zgody na cesję i wysyła do centrali PTC. Zgoda w moim przypadku była wyrażona w tym samym dniu kiedy przefaksowałem wniosek. Po kilku dniach przyszło pocztą pismo o wyrażeniu zgody - ważne 14 dni. Z tym pismem i z osobą na którą ma być przepisany tel trzeba się udać do punktu Ery. Tam jeszcze trzeba napisać formułkę kupna - sprzedaży numeru i z nową osobą zawierana jest umowa. Oczywiście od nowej osoby wymagane są standardowe dokumenty jak od każdego nowego klienta, chyba że nr dodaje się do konta już istniejącego. Koszt cesji to 61zł brutto w przypadku taryf Era Nowy Komfort lub Era Classic, albo 122zł brutto w przypadku starszych taryf i jest doliczany do pierwszej faktury. Umowa terminowa nie jest przedłużana tylko trwa zgodnie z postanowieniami umowy z wcześniejszym abonentem, a więc w przypadku aneksu nowy abonent nie ma ograniczeń. I dodam jeszcze, że jeśli sprawę załatwia się w Salonie Firmowym Ery lub Sklepie Firmowym, to nie jest konieczne wcześniejsze uzyskiwanie zgody 'korespondencyjnie' ale wszystko można załatwić podczas jednej wizyty.

 #178716  autor: szejkspir
 29 kwie 2007, 23:45
runda pisze:Jeszcze jedni pytanie poza tematem, czy jest może jakaś promocja bez telefonu na 12 msc.
Obecnie nie ma takiej możliwości. Tylko na 24 lub 36 m-cy.

 #178725  autor: kszyh2404
 30 kwie 2007, 00:21
tez dokonywalem cesji jakies 2 lata temu i moge potwierdzic to co napisal Mumineq. Jedyne co moge dodac to w kwestii oplaty za cesje. w pismie do ery o wyrazenie zgody na jej dokonanie dodalem prosbe o zmniejszenie oplaty do symbolicznej zlotowki i udalo sie :D

 #179287  autor: jastrzomb_nocny
 01 maja 2007, 22:10
Jeżeli temat nadal aktualny to procedura jest taka:
1 dotychczasowy właściciel przychodzi do sklepu lub salony firmowego i wypełnia wniosek o zgodę na cesję konsultant ją podbija i już jest zgoda
WAŻNE na koncie nie może być jakichkolwiek obciążeń czy nie zapłaconych faktur, co kuriozalne nawet jeśli faktura jest już w systemie wystawiona a jej termin płatności upłynie dopiero za dwa tygodnie to do póki w systemie będzie widniała jako nie zapłacona nie da się zrobić cesji oraz jeżeli faktura nawet jest już zapłacona a nie zaksięgowana to też du..
więc najlepiej robić to pod koniec okresu rozliczeniowego.
Wypełnienie wniosku i wydanie zgody nie wymaga powyższych, ale uniemożliwi faktyczne przeprowadzenie cesji.
2. Pojawia się ten kto chce wziąć ten numer z kompletem dokumentów jak dla nowego klienta (jeżeli nie jest jeszcze abonentem sieci) i podpisuje umowę cesji. Przejmuje na siebie wszystkie obowiązki związane z tą umową jak również wszystkie przywileje pominąwszy te które wynikają z programu Era Premia (punkty również nie przechodzą i tyle)
W tym i innych przypadkach warto zamiast robić cesję aby Abonent wystawił w obecności przedstawiciela Ery (znów tylko sklepy i salony firmowe ERY) pełnomocnictwo. W takim pełnomocnictwie abonent określa do czego i na jaki okres upoważnia kogo tylko chce (więc można upoważnić do wszystkiego i bezterminowo) Do wszystkiego będzie rozumiane oprócz modyfikacja na teo abonamentu to również do przedłużania umowy, kończenia jej, ZAWIERANIA KOLEJNYCH UMÓW NA TEGO ABONENTA! Dokonania cesji tej lub jakiejkolwiek umowy tego abonenta na kogokolwiek wskazanego.
To tyle, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.
PS Aha takie pełnomocnictwo będzie działać tylko w sklepach i salonach firmowych –m czyli w APS-ach nie.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie telefonii komórkowej lub smart/palmfonów to pisz zawsze chętnie pomogę :-)
 #179361  autor: runda
 02 maja 2007, 11:14
Witam !

Trochę szkoda ze pełnomocnictwo np. nie zakłada zmiany taryfy albo przedłużenia umowy jeżeli dobrze zrozumiałem , bo mój brat wyjeżdża czyli jednak lepiej zrobić cesję a punkty zgromadzone wymienić na coś.
 #179372  autor: aga
 02 maja 2007, 11:44
runda pisze:Witam !

Trochę szkoda ze pełnomocnictwo np. nie zakłada zmiany taryfy albo przedłużenia umowy jeżeli dobrze zrozumiałem , bo mój brat wyjeżdża czyli jednak lepiej zrobić cesję a punkty zgromadzone wymienić na coś.
Ja przez kilka lat miałam telefon na dziadka i konsultant zamiast cesji (100zł) zaproponował nam pełnomocnictwo (bezpłatne). Bez problemu mogłam zmieniać taryfy i podpisywać kolejne aneksy. W listopadzie na jeden numer złożyłam wypowiedzenie i nikt nie żądał żeby przyszedł właściciel.

 #179382  autor: jastrzomb_nocny
 02 maja 2007, 12:14
runda
No moim zdaniem lepiej żeby brat zrobił Ci pełnomocnictwo i jak pojawi się oferta dla tego numeru to go przedłużysz zmieniając abo i zmieniając fon-a Jak zrobisz cesję to do końca trwania umowy masz to samo co jak jej nie zrobisz pominąwszy era premia, ale oferta na przedłużenie (możliwość podpisania aneksu) pojawia się nie wcześniej niż za 6 miesięcy choćby nawet ta umowa kończyła się jutro! Bo oferta przedłużeniowa tworzona jest na podstawie historii konta (klienta) minimalny okres historii, żeby pojawiła się jakakolwiek oferta to 6 miesięcy jak wynika z mojego doświadczenia.
Przerabiałem już przypadek, że klient mógł podpisać aneks, ale najpierw zrobił cesję i du.. oferta na podpisanie aneksu zniknęła bo nowy klienta nie miał jeszcze żadnej historii .
Termin na jaki została zawarta umowa upłynął Umowa przeszła w okres bezterminowy i dopiero po 6 miesiącach od cesji pojawiła się pierwsza oferta na przedłużeni, ale najpierw bez fona i dopiero po kolejnych dwóch miesiąca pojawiła się oferta z fonem więc klient za miast najpierw podpisać aneks a potem zrobić cesję musiał czekać 8 miesięcy na nowy promocyjny abo i nowego fona.
Jaką korzyść będziesz miał z cesji? Po za tym, że umowa będzie na Ciebie? Mając pełnomocnictwo możesz dokładnie to samo co abonent!

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie telefonii komórkowej lub smart/palmfonów to pisz zawsze chętnie pomogę :-)
 #179416  autor: runda
 02 maja 2007, 15:14
Witam

dostałem odpowiedz z BOA że można dokonać pełnomocnictwa , należy określić jednak co pełnomocnik będzie mógl wykonywać . Czyli jeżeli ustalismy , że wszystko i bezterminowo będzie mógł dokonywać wszelkich zmian ??
Jak powinno wygladac pismo powołania pełnomocnika ??
Chcemy to zrobic listownie .

 #179438  autor: aga
 02 maja 2007, 16:57
runda pisze:Czyli jeżeli ustalismy , że wszystko i bezterminowo będzie mógł dokonywać wszelkich zmian ??
Ja miałam bezterminowe pełnomocnictwo do dokonywania wszelkich czynności cywilno-prawnych.
runda pisze:Jak powinno wygladac pismo powołania pełnomocnika ??

Konsultant dał nam gotowy formularz tylko do podpisania.
runda pisze:Chcemy to zrobic listownie .
A nie lepiej iść do salonu? Wtedy wszystko jest załatwione od ręki.

 #179458  autor: jastrzomb_nocny
 02 maja 2007, 18:06
runda
dokładnie tak jak pisze aga
czyli jeśli pełnomocnictwo będzie do wszystkiego to oznacza do wszystkiego! brak jakichkolwiek ograniczeń (może na przykład podpisać na brata kolejne), albo wypowiedzieć je przed czasem - we wszystkich sprawach będą ścigać abonenta czyli Twojego brata, a nie Ciebie. Ciebie może ścigać co najwyżej brat.
bezterminowo to bezterminowo
Najszybciej w sklepie lub salonie firmowym, bo konsultant od razu wprowadzi takie pełnomocnictwo do systemu i od razu potwierdzi, że podpis Twojego brata jest autentyczny, a tak jak pościcie to listem to będzie to trwało i może się jeszcze okazać, ze podpis abonenta na umowie jest inny niż na pełnomocnictwie i odpowiedzą, że proszą o ponowne złożenie pisma.
Pamiętaj żebyście obaj mieli przy sobie dowód osobisty
Nie musisz martwić się, ze w przyszłości zmieni Ci się dowód osobisty bo nr PESEL pozostanie bez zmiany.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie telefonii komórkowej lub smart/palmfonów to pisz zawsze chętnie pomogę :-)

 #373799  autor: ania_m_88
 07 gru 2009, 14:28
Witam!

Czy ktoś z Was byłby taki dobry i pomógłby mi napisać wniosek do ERY z prośbą o bezpłatną (ponoć to jest możliwe) cesję lub przynajmniej o cesję za 1 zł (tak jak to już jeden użytkownik wyżej zrobił)?
Jeśli to miałoby pomóc, to przedstawię swoją sytuację. Mój ojciec jest właściecielem jednej faktury, która obejmuje mój nr, siostry oraz stacjonarny. Ja i moja siostra chcemy zostać właścicielkami swoich numerów. Wszystkie trzy numery zostały na fakturze już rozdzielone (stacjonarny podpięto pod umowę zawieszoną). Ja mam już pełnomocnictwo, siostra na dniach też to załatwi. Pani w salonie poradziła, żeby zamiast płacić te 61 zł, napisać wniosek do ery o bezpłatną cesję, a jako argumenty podać naszą pełnoletniość, samodzielność oraz fakt, że w erze jesteśmy już 4 lata.

Z góry ogromnie dziękuję za pomoc;)

 #373944  autor: Cyrrus
 08 gru 2009, 11:54
Hmm... szczerze pisząc, to odpowiednie argumenty podałaś w ostatnim zdaniu. Teraz wystarczy tylko to ładnie spisać i wysłać. Chociaż ja bym jeszcze dodał, iż cesja dwóch numerów jest sporym wydatkiem, a z racji tego że chcecie związać się z siecią na dłużej prosicie o zrabatowanie dwóch opłat do złotówki.
A tak na marginesie, to gdzieś słyszałem (chyba ktoś na forum pisał o tym), iż o taki rabat w opłacie można starać się na miejscu w salonie Ery. Tam może być od razu podjęta decyzja, tak, że nie wiem dlaczego Pani z salonu Ciebie odesłała. Chociaż... tego ostatniego nie jestem pewien, może ktoś mądrzejszy zweryfikuje. :D