DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 53 z 67
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 67
 #1026744  autor: piotrzet
 17 paź 2018, 21:38
sp6huk
Kiepsko to faktycznie jest jak ping jest niski, a prędkości są wyższe w wysyłaniu niż w pobieraniu. A tutaj już widać, że niedość, że ping wysoki to i różnice w prędkościach zbyt małe dla obciążenia sieci. Wiesz u mnie w domu jak podstawię router na parterze to mam 25 Mb/s pobierania i 30 Mb/s wysyłania, a wystarczy postawić wyżej i prędkość wzrasta do ponad 70 Mb/s. Żeby nie było, że bzdury. LTE 1800 15 MHz Obrazek

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026748  autor: sp6huk
 17 paź 2018, 21:51
piotrzet pisze:sp6huk
Kiepsko to faktycznie jest jak ping jest niski, a prędkości są wyższe w wysyłaniu niż w pobieraniu. A tutaj już widać, że niedość, że ping wysoki to i różnice w prędkościach zbyt małe dla obciążenia sieci. Wiesz u mnie w domu jak podstawię router na parterze to mam 25 Mb/s pobierania i 30 Mb/s wysyłania, a wystarczy postawić wyżej i prędkość wzrasta do ponad 70 Mb/s. Żeby nie było, że bzdury. LTE 1800 15 MHz Obrazek
OK, tylko u mnie router nie stoi na parapecie, jest podpięty do anteny zewnętrznej cybertecha 10dbi [Huawei B525], z którego ponad rok temu miałem transfery ponad 100 Mb/s.

Obrazek
Obrazek
 #1026757  autor: matek451
 17 paź 2018, 22:18
Niektórym trudno przełknąć gorzką pigułkę czyli fakt że bez limitu w T-mobile zrobiło swoje. Na LTE1800 sygnał ideał, na LTE800 gorzej ale wiadomo że antena Cybertecha nie pracuje na 800MHz. I to wszystko w mieście gdzie T-mobile ma 3 BTS-y z LTE1800N! na jednym też swoje LTE800. Powoli proponuję się przyzwyczajać do faktu że nie tylko na wsi gdzie jest gołe LTE800 sieć T-Mobile pada.
 #1026774  autor: JFK2016
 17 paź 2018, 23:00
matek451 pisze:Niektórym trudno przełknąć gorzką pigułkę czyli fakt że bez limitu w T-mobile zrobiło swoje. Na LTE1800 sygnał ideał, na LTE800 gorzej ale wiadomo że antena Cybertecha nie pracuje na 800MHz. I to wszystko w mieście gdzie T-mobile ma 3 BTS-y z LTE1800N! na jednym też swoje LTE800. Powoli proponuję się przyzwyczajać do faktu że nie tylko na wsi gdzie jest gołe LTE800 sieć T-Mobile pada.
Nie trudno uwierzyć, bo tu wiara nie ma nic do rzeczy, tylko @sp6huk ssie dane "aż miło" i ma włączony jakiś lejek (gdyby faktycznie był tak przeciążony nadajnik to upload byłby co najmniej 3x wyższy przy tych parametrach połączenia). To że T-Mobile nie stosuje lejków 32kbps/512kbps, nie oznacza że zostawia sieć w "samopas".
 #1026779  autor: matek451
 17 paź 2018, 23:20
Jak ktoś chce psa uderzyć to kij zawsze znajdzie. Najpierw zarzut o parametry sygnału a jak okazuje się że jest idealny to ssie na maksa i ma jakiś nieformalny lejek. Czekamy na kolejne "teorie", przecież sieć T-Mobile nie może się degradować. Co tam fakty, jak nie potwierdzają zdania niektórych to gorzej dla faktów. Proponuje nie ośmieszać się dalej i przyjąć z pokorą że LTE w T-Mobile nie jest z gumy. Testy kolegi nie są mniej wiarygodne od waszych. A jesli T-mobile stosuje nieformalne lejki w internecie bez limitu to niczym nie różni się od Plusa a nawet gorzej bo Plus przynajmniej przyznaje się do FUP. Okazuje się że różowy król jest nagi i powoli wycofuje się z bez limitu tylnymi drzwiami I to po roku oferty.
 #1026782  autor: sp6huk
 17 paź 2018, 23:44
Taryfa którą posiadam to RELAX. 100GB LTE + 50GB 3G.
Użytkownika, który zużywa średnio poniżej 4GB na dobę nie nazwałbym ssaczem, więc wątpię, żebym dostał od TM lejka. Aż z ciekawości sprawdziłem, umowę mam z TM dokładnie od 566 dni, sobie teraz policz łączną ilość pobranych/wysłanych danych na ilość dni.

LTE1800
Obrazek
 #1026825  autor: Barciur
 18 paź 2018, 06:50
Takie coś osiągam na LTE 1700/2100 (pasmo 4) od T-Mobile USA na Nokii 6 z LTE Cat 4 czyli bez agregacji pasma. Ale to jest o 0:30. O godzinie 21 miałem 5 mbps. ;) Widzę po nich trochę podobieństwa do Playa :P Pasmo zasięgowe (B12) też mają na 5 MHz (chociaż to się zmienia, bo teraz pasmo 71 wchodzi, ale prawie nie ma na to telefonów jeszcze).

Obrazek
 #1026869  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 08:54
matek451
Ty zachowujesz się tak jakby to tylko T-Mobile miał zapchane lokalizacje. A prawda jest taka konkurencja oferty bez limitu nie ma tylko śmieszne paczki po 200 GB czy mniejsze, a lokalizacje zapchane są i tak i tak. I nikt nie ma z tym problemu, że takie są. Kolejny fakt jest taki że te parametry bardziej świadczą o słabym sygnale niż o przeciążonym nadajniku, a sam doskonale wiesz, że gdy ktoś nie poda parametrów to trudno zweryfikować. Także skończ wypisywać te bzdury, że komuś się trudno z tym pogodzić, że T-Mobile jest zapchany w niektórych lokalizacjach bo po pierwsze to żadna nowość bo nie stało się to od czasu kiedy wprowadzili nolimits, a po drugie konkurencja nawet nie ma takich ofert, a i tak jest zapchana i tak.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026941  autor: matek451
 18 paź 2018, 10:22
Ja się zachowuję normalnie, podchodzę realnie do faktu że świadczenie usługi bez limitu danych nawet z ograniczonym DL do 20Mb/s w dłuższej perspektywie czasu musi się skończyć tak jak u kolegi w Świdwinie. Ty nie masz żadnego pojęcia o temacie, powtarzasz bzdury o kiepskich parametrach sygnału jak mantrę. Kolega pokazał parametry sygnału na LTE1800 są idealne, na LTE800 bardzo dobre więc co jeszcze wymyślisz żeby bronić tych swoich poronionych teorii ?. Pokazany test z 23.45 gdy użytkownicy pójdą spać udowadnia ze sieć w godzinach szczytu ledwo zipie. Ty nawet nie sprawdziłeś skąd jest kolega, że w Świdwinie działają 3 stacje bazowe LTE1800N! a na tej 'jego' tez LTE800T-mobile i znów się produkujesz z tym jak to bez limitu T-Mobile jest wspaniałe, jedyne i niepowtarzalne. Dla twojej informacji, Świdwin to miasto z 15tys ludności, BTS-y 3xLTE1800 N! i 1x LTE800 T-mobile już nie dają rady, takich miejsc jest coraz więcej. To nie jest jednostkowy przypadek i nie jedna wiejska stacja z only LTE800. Przykład T-mobile idealnie obrazuje jak rok działania usługi no limit, na dodatek za psie pieniądze może wpłynąć na obciążenie sieci LTE. I nie wypisuj kolejny raz że powinni najpierw przetestować zanim podpisali umowy. Jak brali usługę to działała cacy, po roku degradacja sieci LTE staje się w wielu miejscach faktem i nie jest to wina użytkownika. Operator porwał się z motyką na słońce. Jakby nie przewidział skutków. Podejmuje teraz jakieś działania, typu wycofanie MAX-a, promowanie na siłę oferty z DL do 20Mb/s, propozycje korzystania z 3G zamiast LTE a w ostateczności nawet nie chce sprzedawać domowego. Skoro jest tak dobrze to po co takie działania? Nie kompromituj się dalej, przed wrześniem 2017 trudno było znaleźć lokalizację T-Mobile zapchane na amen, no limit zrobił swoje. Sieć T-mobile nie jest cudownym wyjątkiem, TB danych przewalane przez użytkowników potrzebują pasma. A na koniec jak zawsze u Ciebie aluzja do innych operatorów. Konkurencja nie ma takich ofert bo doskonale wie że ich sieć też nie da rady udźwignąć no limit bez niskiego lejka. No i potrzebuje kasy , nie każdego operatora stać na bez limitu danych praktycznie za 29 zł na m-c.
 #1026955  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 10:37
matek451
Po pierwsze speedtest który podał wcale nie świadczył o przeciążeniu sieci tylko raczej o słabych parametrach dopiero w kolejnym poście je dodał po drugie dziwne, że jakoś tutaj o T-M wypisujesz że oferta obciąża i w ogóle jakoś o konkurencji tego nie widzę. Nie dość że oferta jest lepsza od konkurencji, ma możliwość zmiany w ciągu umowy i konsultanci odradzają ją w przypadku obciążonych lokalizacji to jeszcze źle. Pokaż mi w takim razie sieć w której mamy lepszą ofertę a nie ma zapchanych lokalizacji. Widać, niektórym nie podoba się dalej to, że T-M wprowadził coś rewolucyjnego, a konkurencja nawet z tym nie potrafiła się równać. Co do promowania oferty 20 Mb/s proste więcej można tego sprzedać niż prędkości 60 Mb/s co jest logiczne. Po za tym rozumiem masz dostęp do danych i wiesz z jakiego powodu oferta MAX została wycofana? Bo inaczej jak nie to nie potwierdzone bzdury. Skoro T-M ma tyle tak zapchanych lokalizacji to czemu od roku średnie prędkości nie maleją a wzrastają? A to że piszesz, że nie było zapchanych lokalizacji to świadczy tylko o twojej nie wiedzy. Jeszcze nie spotkałem się z taką idealną siecią co takich problemów by nie było. To samo mogę napisać o Play czy innych sieciach i też można napisać oferta 100GB zrobiła swoje i zapchała sieć na amen. Także skończ wypisywać te farmazony bo się to nudne robi. I kończę z tym offtopem bo dyskusja nie ma z tobą najmniejszego sensu. Bo ciągle T-M jaki to zły bo ma nolimits i nawet konsultanci nie chcą sprzedać oferty, a konkurencja jak ma 100 GB i zapchane nadajniki i to nawet że sprzedają kolejne aktywacje na zapchanych lokalizacjach to żadnego słowa nie można o nich powiedzieć. Śmieszne to i nic więcej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026993  autor: matek451
 18 paź 2018, 11:38
A czy to jest temat która sieć jest lepsza, którą ofertę wybrać? Nie, temat dotyczy prędkości internetu mobilnego wszystkich operatorów. Użytkownik pokazał działanie T-mobile u niego na LTE w godzinach szczytu i jest nie halo, sieć nie daje rady. Jak zwykle podniecasz się rankingami w speedtestach. Ty świata poza T-mobile nie widzisz, nie trafia do ciebie podstawowy argument ze sprzedaż ofert no limit wpłynęła na ilość przewalanych danych i musi się odbić na jakości LTE. Ludzie tego doświadczają i dzielą się swoimi doświadczeniami. Nie interesuje ich jak działają inni operatorzy, jakie mają oferty. Oni brali domowy T-mobile z określonych względów i nie podoba im się że po jakimś czasie na LTE maja po kilka Mb/s. Nie sztuką jest wprowadzić taka ofertę ale zapewnić użytkownikom sensowne prędkości w niej. Przecież to jest usługa dedykowana do zastosowań domowych. Co komu po no limit z takimi prędkościami? Jeśli nie sprzedają czy promują z DL do 20Mb/s to widać że się rok temu pomylili wprowadzając całkowite bez limitu z wysokimi progami DL a nawet MAX. Po roku aby utrzymać minimalny poziom usługi LTE muszą stosować działania ograniczające , cudów nie ma, coś za coś. Idea aby pod strzechy wprowadzić łącza domowe bez limitu danych w oparciu o sieć mobilną może i słuszna ale z jej wykonaniem bywa różnie. Każdy operator musi się liczyć ze specyfiką polskiego użytkownika, chce dużo i tanio a jak bez limitu to nie zakręca kurka, niech sobie leci. DIL był przykładem ,sam dla testów wykorzystałem 2TB/m-c. Niestety ale życie weryfikuje takie oferty, wątpliwe aby któryś z operatorów sprzedawał za 29zł/m-c TB danych w internecie mobilnym. Tendencje są już inne. Główny powód koszty, drugi określona przepustowość sieci mobilnych.
 #1026997  autor: pakierhakierxd
 18 paź 2018, 11:49
niestety wszystko zależy od lokalizacji,obciążenia nadajników a nawet czy jest lato :D
w moim przypadku w lato internet potrafił tak działać że na lte nie dało się prawie korzystać tzn jakiś film obejrzeć :D
http://www.speedtest.net/result/7726965788
Ale tak to jest z mobilnym

Pozdrawiam :)
 #1027001  autor: matek451
 18 paź 2018, 12:03
Tylko klienci internetu domowego T-Mobile korzystają cały rok. Podpisują abonament na 2 lata i jak na początek działa im te 20Mb/s to liczą że tak będzie przez cała umowę. T-mobile im nie jest w stanie tego zagwarantować. Te ograniczenia w sprzedaży też nie pomogą bo internet domowy nie jest przypisany do konkretnej lokalizacji, nie mówiąc o jakiś priorytetach na BTS-ie czy rezerwacji pasma na BTS-ie dla jego użytkowników.
 #1027002  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 12:05
A która sieć jest to wstanie zagwarantować stałą prędkość? I która sieć inna ogranicza sprzedaż internetu mobilnego?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027004  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 12:10
A no właśnie więc nie wiem skąd u niektórych takie problemy i pisanie jaki to T-M zły. Gdy konkurencja ma dokładnie to samo albo i gorzej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1027017  autor: habish
 18 paź 2018, 13:06
Co z tego że T-Mobile ma teoretycznie internet bez limitu?
Pytanie ilu mają klientów, którzy faktyczne transferują tysiące GB danych miesięcznie.
Jako jedyni nie chwalą się transferem kwartalnym, wcześniejsze dane wskazywały na to że ruch mają niewielki, najmniejszy ze wszystkich operatorów.
Podejrzewam że dla znacznej większości wystarczy 200-300GB miesięcznie a takie ilości potrafi zapewnić każdy operator.
 #1027029  autor: matek451
 18 paź 2018, 13:45
Jeśli T-mobile ogranicza sprzedaż domowego i stosuje inne działania to oznacza nic innego ze przerasta on możliwości sieci LTE operatora i nie jest on w stanie zapewnić prawidłowego działania z satysfakcjonującymi prędkościami. W takiej sytuacji kontynuowanie oferty mija się z celem i faktycznie może warto ograniczyć oferty do limitu 200-300GB w dzień i dać noce bez limitu jak proponuje kolega wyżej. @piotrzet wykazuje syndrom otoczonej twierdzy , nikt nie pisze że T-Mobile jest zły czy najgorszy ale zauważamy że póki co sieć mobilna nie jest w stanie oferować no limit z TB danych bez wyraźnego pogorszenia jakości usługi. Dotyczy to wszystkich operatorów. T-mobile podjął próbę i chwała mu za to ale jak okaże się że zmieni coś w ofercie to nie powinno to być przedmiotem ataku klientów. Sam korzystałem z DIL-a za grosze przez 5 lat, Play u mnie działał zawsze OK . Ale zawsze miałem świadomość że to promocja , teraz pozostały miłe wspomnienia i zero urazu z powodu zakończenia usługi.
  • Strona 53 z 67
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 67
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 67