DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1018716  autor: grzesio0401
 22 wrz 2018, 14:03
Potrzebuję jakiegoś kompaktowego telefonu, do dziś miałem Galaxy S2 ale umarł. Iphone SE został wycofany.
1) Czy obecnie będzie taniał czy będzie wycofywany ze sklepów? Czy trzeba się śpieszyć z zakupem czy czekać jeszcze kilka tygodni.
2) Macie jakieś sklepy/strony z promocjami na ten telefon?
3) Potrzebuję telefonu na około 5 lat, Wspierany będzie pewnie do IOS14 czyli do 2020 roku. Czy potem przez następne dwa trzy lata Iphony ze starym systemem są używalne, czy nowe wersje aplikacji działają na takim telefonie?
 #1018720  autor: kemsinenu
 22 wrz 2018, 14:23
1) Nieużywane będą coraz trudniej dostępne, bo wycofanie oznacza zaprzestanie produkcji. Raczej przez parę tygodni jednak nie grozi wykupienie. Czy będą taniały to trudno przewidzieć. Praktycznie brak wydajnych telefonów w tym rozmiarze, więc jest pewien popyt.
3) Również myślę, że conajmniej do 2020. Będzie używalny jednak brak aktualizacji bezpieczeństwa jest pewnym problemem oraz nowe apki nie będą zwykle działały, a już istniejące z czasem przestaną. Na iPhone 4 iOS 7 obecnie działają stare wersje różnych apek Google i Facebook z tych popularniejszych.
 #1018723  autor: grzesio0401
 22 wrz 2018, 14:38
Czyli SE nie będzie złym wyborem? Zależy mi na sprawnym, bezproblemowym działaniu. Zastosowania podstawowe: nawigacja(myślę, że nawigacja na mapach Google działa nie gorzej niż na androidzie), telefon, sms, mail, aparat, latarka, skanowanie dokumentów.
Jest jeszcze Galaxy A3 i nad nim tez sie poważnie zastanawiam GorillaGlass, Always on Display, IP68 tylko nie wiem czy wydajność będzie OK przez najbliższych kilka lat. Xperia XZ1 Compact trochę jedna za droga.
 #1018725  autor: kemsinenu
 22 wrz 2018, 14:41
Co będzie za X lat to nikt nie wie. Z moich doświadczeń z SE wynika że po 2,5 roku używania na iOS 12 działa płynniej niż na startowej wersji
 #1018726  autor: Pabloeq
 22 wrz 2018, 14:55
SE nie został wycofany tylko na stronie Apple go nie ma, magazyny są jeszcze pełne, to jest super telefon, polecam. Z tym że wersję 32GB lub większą. Ceny ma bardzo atrakcyjne, za 1200 spokojnie kupisz SE 32GB.
 #1018762  autor: grzesio0401
 22 wrz 2018, 18:08
Jeszcze pytanko, czy na IOS nie ma problemu z:
1) rozmową telefoniczną na głośnomówiącym i równoczesnym podglądzie jakichś dokumentów z dropboxa, maila, internetu, map google itd.
2) nagrywaniem rozmów(czy są jakieś aplikacje) mam na androida kupioną ACR widzę że w iTunes też jest, czy działa też tak dobrze jak na Androidzie?
 #1018764  autor: f0ku5
 22 wrz 2018, 18:30
1. Nie ma. iOS nie różni się AŻ TAK od Androida ;)
 #1018801  autor: SACZI
 22 wrz 2018, 21:38
iP 5s właśnie dostał IOS 12.
Tel z 2013r.
 #1018960  autor: Eriszkigal
 23 wrz 2018, 11:18
Na iPhone nie ma nagrywania rozmów. Sam kupiłem go 1 miesiąc temu i polecam. Chodzi płynnie i nie ma problemów z podglądem dokumentów. Czekam tylko aż mapy googla zostaną udostępnione w apple car play.
 #1019043  autor: Eragon
 23 wrz 2018, 12:34
Eriszkigal pisze:Na iPhone nie ma nagrywania rozmów. Sam kupiłem go 1 miesiąc temu i polecam. Chodzi płynnie i nie ma problemów z podglądem dokumentów. Czekam tylko aż mapy googla zostaną udostępnione w apple car play.

Z tego co widziałem, już są.

:smt006
 #1019053  autor: Eriszkigal
 23 wrz 2018, 14:27
@eragon, Mapy czy nagrywanie rozmów?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2018, 14:47 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Mapy.
 #1019054  autor: SACZI
 23 wrz 2018, 14:48
Mapy Googla nie dzialają pod Apple Car Play ...

EDIT
Właśnie mogę kupować iPhona:
http://www.auto-swiat.pl/porady/google- ... ego/mvvg3k
Brak map google w CarPlay powstrzymywało mnie przed jego zakupem.
Android Auto działa, ale komputer w samochodzie po prostu dostaje zadyszki ...
 #1019056  autor: Eriszkigal
 23 wrz 2018, 15:05
Tak, wiedziałem, ze od iOS12 będzie możliwość używania Google maps, ale trzeba było poczekać jeszcze na aktualizacje apki. Do dziś System mi nie podpowiedział, ze jest już dostępna. Dopiero jak przed chwila ręcznie sprawdziłem, to zaktualizowałem.
 #1019063  autor: SACZI
 23 wrz 2018, 15:41
Ja też przed chwilą aktualizowałem mapy Googla na IP.
Niestety, mam ios 10.3 i ip5s, więc tel bym dobił kompletnie.
Już teraz jak podpialem go do samochodu, to rozgrzał się mocno.
Po prostu, jest za słaby i sobie nie radzi z mapami oraz z carplay.
 #1021832  autor: nicky
 30 wrz 2018, 19:43
Witam, mam dylemat ponieważ poszukuję telefonu małych rozmiarów i jedynie co znalazłem dobrego to właśnie iPhone SE oraz Sony Xperia XZ1 Compact. Ceny oraz systemy są trochę zróżnicowane, a aktualnie to posiadam Blackberry 9780. I nadal nie wiem co wybrać? Co proponujecie?
 #1022795  autor: Pabloeq
 02 paź 2018, 00:06
nicky pisze:I nadal nie wiem co wybrać? Co proponujecie?
Iphone SE