DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 7 z 18
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18
 #1018800  autor: kolor100
 22 wrz 2018, 21:36
TomLee pisze:Najkorzystniej brać internet od telewizji kablowych ( Upc, Vectra, Zicom itp). Łącze o prędkości 50Mb jest do 29-39 pln w zależności od operatora.
Lepiej wychodzi Światłowód Orange w połączniu z mokazją mBanku. MBank daje za umowę z Orange 400 zł i za 100 Mb/s wychodzi 38 zł. Jak ktoś nie ma konta w mBanku to jeszcze lepiej, bo można za otwarcie dostać 300 zł. Tylko trzeba mieszkać tam gdzie jest dostępny swiatłowód.

:-D
 #1018805  autor: Dorotea
 22 wrz 2018, 22:06
kolor100 pisze:Lepiej wychodzi Światłowód Orange w połączniu z mokazją mBanku. MBank daje za umowę z Orange 400 zł i za 100 Mb/s wychodzi 38 zł.
Niestety nie ma nic za darmo i trzeba wyrazić pewne zgody w zamian...
 #1018806  autor: ja.michal
 22 wrz 2018, 22:11
Wiecie co, już w tym Play mogliby nie kombinować i trochę ułatwić życie. Jeden manewr w nowej taryfie by zrobili i byłoby fajnie. Podnieść cenę nocy bez limitu do tych 10 zł jak było poprzednio, ale z możliwością aktywacji razem z nielimitowanym internetem. W sumie byłoby za 59 zł 100 GB w ciągu dnia + bez limitu w nocy. Oczywiście lejek 1 Mbps definiowałby również działanie nocy bez limitu, a zakup 5 GB za 5 zł odblokowywałby noc bez limitu obok odblokowania prędkości.

Względnie inna opcja. Dodać noce bez limitu za 15 zł miesięcznie, które można aktywować razem z internetem bez limitu. Taka dodatkowa, droższa opcja obok tej za 5 zł.

Taka luźna propozycja dla czytających z Playa.
 #1019133  autor: sukal12
 23 wrz 2018, 19:06
1. Czy kupując starter internet na kartę w play za 9 zł można doładować za 6 zł (dostajemy jakieś mb bonusowe za doładowanie) i kupić za 5 zł z tego noce bez limitu (będzie to trwało tylko 5 dni), z pow czy trzeba jeszcze wykupić jakiś pakiet internetowy?
2. opcję numer 1 można powtarzać co miesiąc?
3. czy startu za 9 zł lub darmowego testuj lte można przejść na ofertę 25 gb za 50 zł?
4. czy w ofercie 25 gb za 50, wystarczy doładować za 61 zł i mieć przez cały rok noce bez limitu?
 #1019137  autor: jarekt
 23 wrz 2018, 19:15
@sukal12, na wszystkie pytania w zasadzie jest odpowiedź Tak, ale pamiętaj o tym:

- na starterze za 9zł (InK9) jest 9zł, a starter po aktywacji jest ważny na wychodzące 8 dni (7+1) licząc z dniem aktywacji, więc pierwszy raz nie musisz ładować 5zł - odpalasz starter InK9 wtedy kiedy potrzebujesz tych Nocy bez Limitu (NbL) i ją (usługę) po prostu aktywujesz - na koncie zostanie 4zł;

- ważność w InK po doładowaniu 5zł to 6 dni (5+1) licząc z dniem doładowania;

- NbL za 5zł aktywują się na 30 dni, więc jeśli w tym okresie znowu będziesz potrzebował 6 dni w nocy bez limitu, to robisz doładowanie 5zł tuż po północy odpowiedniego dnia/okresu;

- doładowanie 6zł pewnie z powodu aby było coś na koncie (regulaminowy 1 grosz), po zakupie usługi za 5zł? Bo jeśli tak, to nie musisz 6zł, bo masz przecież kasę na starterze, więc wystarczy 5zł; dopiero kiedyś tam po kilku miesiącach trzeba 6zł;

- usługa 24GB i RWK jest płatna 50zł, chyba że kupiłeś starter InK50 za 50zł, to wtedy usługa na pierwszy rok jest w cenie startera (i odpala się automatycznie na takim starterze); w innym przypadku kupujesz usługę za 50zł (oczywiście po zmigrowaniu do InK50).
 #1019214  autor: jarekt
 24 wrz 2018, 14:26
Tak, na starterze InK50 jest na koncie 4,17zł. Za starter płacisz 50zł (w salonie, bo gdzie indziej być może taniej się wyrwie), a więc 45,83zł idzie na pakiet roczny 24GB (12x2GB) i RWK. Czyli taniej jak normalne/ponowne uruchomienie tej usługi (bo wtedy równo 50zł schodzi z konta).
 #1019218  autor: iphoneski
 24 wrz 2018, 14:55
ja.michal pisze:Wiecie co, już w tym Play mogliby nie kombinować i trochę ułatwić życie. Jeden manewr w nowej taryfie by zrobili i byłoby fajnie. Podnieść cenę nocy bez limitu do tych 10 zł jak było poprzednio, ale z możliwością aktywacji razem z nielimitowanym internetem. W sumie byłoby za 59 zł 100 GB w ciągu dnia + bez limitu w nocy. Oczywiście lejek 1 Mbps definiowałby również działanie nocy bez limitu, a zakup 5 GB za 5 zł odblokowywałby noc bez limitu obok odblokowania prędkości.

Względnie inna opcja. Dodać noce bez limitu za 15 zł miesięcznie, które można aktywować razem z internetem bez limitu. Taka dodatkowa, droższa opcja obok tej za 5 zł.

Taka luźna propozycja dla czytających z Playa.
Ja myślałem jeszcze inaczej. Zrobić zupełnie nowy internet na kartę tak jak zrobili z abonamentem. I przykładowo: 100GB za 25 zł, 250GB za 50 zł, do tego noce bez limitu za 15 albo 20 zł a 200GB w nocy za 10 zł. Ogólnie im więcej płacisz tym więcej dostajesz czyli tak jak powinno być na rynku. I za 100GB w dzień i 200GB w nocy by wyszło 35 zł, tak jest u kilku wirtualnych operatorów ale przewagą play byłby lejek do 1 Mb/s, którego u konkurencji nie ma. I tym sposobem mamy najlepszą ofertę internetu na kartę na rynku.
 #1019241  autor: JFK2016
 24 wrz 2018, 16:44
iphoneski pisze: Ja myślałem jeszcze inaczej. Zrobić zupełnie nowy internet na kartę tak jak zrobili z abonamentem. I przykładowo: 100GB za 25 zł, 250GB za 50 zł, do tego noce bez limitu za 15 albo 20 zł a 200GB w nocy za 10 zł. Ogólnie im więcej płacisz tym więcej dostajesz czyli tak jak powinno być na rynku. I za 100GB w dzień i 200GB w nocy by wyszło 35 zł, tak jest u kilku wirtualnych operatorów ale przewagą play byłby lejek do 1 Mb/s, którego u konkurencji nie ma. I tym sposobem mamy najlepszą ofertę internetu na kartę na rynku.
+1, ze swojej strony mogę dorzucić że powinni też zacząć sprzedawać w ofertach abonamentowych usługę publicznego IP (skoro wirtualni mogą takie usługi świadczyć, to wręcz dziwnym tj. że oni tego jeszcze nie robią-dodatkowa kasa wpada prawie za free).
 #1019257  autor: Dorotea
 24 wrz 2018, 16:52
Oferta na kartę nie może być drastycznie lepsza od abonamentu, bo kiepsko będzie się sprzedawał. Po forach ujadali sfrustrowani sprzedawcy Play, że DIL im psuje interes, co zresztą było prawdą. Dlatego zamiast DIL jest tylko pakiet 100GB za 40 zł bez używalnego lejka. Trochę naiwnie liczyłam, że wymyślą coś lepszego, 40-50 zł mogłabym dać, Play mi pasuje ze względu na upload, no i prepaid.
 #1019281  autor: Gomez-C4
 24 wrz 2018, 17:17
@Dorotea , PLAY by zmądrzał jeśli ludzie zamiast kupowania pakiecików typu 50GB za 30zł w RBM SiemaPL przechodzili by do konkurencji, jeśli będzie się uczyć operatora, że musimy płacić drogo za wszystko to tak będzie.
Uważam, że w tym roku nie będzie nic lepszego w fioletowym prepaidzie, kierunek jest dla mnie jasny - stopniowe pogarszanie oferty internetowej w sektorze prepaidowym i tworzenie coraz większej przepaści między prepaidem a abonamentem ( oczywiście na korzyść abo ) czyli to co znamy z ofert W3.
 #1019284  autor: marcin19883
 24 wrz 2018, 17:29
Kupiłem dziś sobie Fakt Mobile. Ciężko było, bo nigdzie tych starterów nie mają, ale się udało. 20GB za 5zł, piechotą nie chodzi. I do tego za 10zł 20GB w pakiecie na 30dni :D To chyba najtańsza oferta sieci PLAY. Oby jej nie odwołali.
 #1019286  autor: iphoneski
 24 wrz 2018, 17:49
@JFK2016 Publiczne IP ma podobno być, była o tym wzmianka na live o nowych ofertach.

@Gomez nie wiem czy taka droga będzie dla play dobra. T-mobile też długo olewał karty próbując zrobić sieć premium dla bogatych i średnio im to wyszło, po jakimś czasie musieli zrobić jakiś No limit dla kart, potem zrobili internet No limit w abo żeby w ogóle ktoś chciał z tej sieci korzystać. Play też długo zwlekał z wprowadzeniem głosowego prepaida z porządnym pakietem danych, dopiero po dłuższym czasie zwiększyli pakiet internetu do 10GB i zrobili nowe taryfy w RBM. Wiadomo, że lepiej sprzedawać abo bo z tego większa kasa, ale oferty internetowe w play jakieś fantastyczne obecnie nie są, dlatego pokazywanie karciarzom środkowego palca może się źle skończyć. Żeby po jakimś czasie nie było tak, że wybudują sieć w całym kraju i nie będzie miał kto z tej sieci korzystać bo nie będzie atrakcyjnych ofert.
@Dorotea przecież w ofertach głosowych od dłuższego czasu karta jest bardziej opłacalna od abo jeśli nie zależy ci na usługach dodatkowych i nikt nie robi z tego tytułu żadnych problemów a abonamenty sprzedają się świetnie. Więc dlaczego w ofertach internetowych nie może być podobnie? W poście wyżej napisałem jak mogłoby to wyglądać - byłby tańszy i droższy pakiet, także kto by chciał mógłby płacić mniej a inny więcej w zależności od wymagań.
 #1019293  autor: ja.michal
 24 wrz 2018, 18:27
iphoneski pisze: Ja myślałem jeszcze inaczej. Zrobić zupełnie nowy internet na kartę tak jak zrobili z abonamentem. I przykładowo: 100GB za 25 zł, 250GB za 50 zł, do tego noce bez limitu za 15 albo 20 zł a 200GB w nocy za 10 zł. Ogólnie im więcej płacisz tym więcej dostajesz czyli tak jak powinno być na rynku. I za 100GB w dzień i 200GB w nocy by wyszło 35 zł, tak jest u kilku wirtualnych operatorów ale przewagą play byłby lejek do 1 Mb/s, którego u konkurencji nie ma. I tym sposobem mamy najlepszą ofertę internetu na kartę na rynku.
Wiesz, mi nie chodzi by było taniej niż w abonamencie, ale aby było wygodniej niż jest teraz w tym prepaidzie. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie na przemian używać dwóch kart SIM - jedna z nocami bez limitu, druga z internetem bez limitu i tak na przemian. Tylko to jest niewygodne, a dla operatora finansowo chyba jednak lepiej mieć z jednej karty jakieś 54 zł (noc + bez limitu) niż średnio z dwóch 27 zł? A może jednak lepiej chwalić się większą ilością SIM?

Możemy tylko gdybać i snuć marzenia. ;)
 #1019350  autor: Raczek_
 25 wrz 2018, 07:24
Panowie proszę o podpowiedź jaka oferta była by w tym momencie najkorzystniejsza do miesięcznego wykorzystania 150-200gb na Upload. z DIL'a korzystałem głównie do monitoringu także prędkość wysyłania miała największe znaczenie. Odpadają oferty z 2mbit
 #1019416  autor: asffaf
 25 wrz 2018, 10:15
Z racji końca DIL i 400 zł w skarbonce planuję korzystać z pakietu 100 gb / 40 zł przez najbliższy rok. Zamówiłem Nju Internet za 29 zł. Co muszę zrobić aby zbierać staż jak najmniejszym kosztem ? Wiem że muszę uruchomić "im dłużej tym lepiej". Kartę sim trzeba włożyć do modemu/telefonu czy wystarczy opłacić 3 faktury po 9 zł i przez kolejne 6 m 0 zł ?
 #1019419  autor: Dorotea
 25 wrz 2018, 10:23
marcin19883 pisze:Kupiłem dziś sobie Fakt Mobile. Ciężko było, bo nigdzie tych starterów nie mają, ale się udało. 20GB za 5zł, piechotą nie chodzi. I do tego za 10zł 20GB w pakiecie na 30dni :D To chyba najtańsza oferta sieci PLAY. Oby jej nie odwołali.
Startery są w kioskach RUCHu głównie. 5zł za starter, na koncie jest 1,5 zł, doładowanie 8,50 zł i wykupujemy pakiet 20 GB za 10 zł. Tym sposobem mamy 40 GB ważne 3 mies. za 13,50 zł oraz RWK.
 #1019425  autor: kolor100
 25 wrz 2018, 10:40
asffaf pisze:Z racji końca DIL i 400 zł w skarbonce planuję korzystać z pakietu 100 gb / 40 zł przez najbliższy rok. Zamówiłem Nju Internet za 29 zł. Co muszę zrobić aby zbierać staż jak najmniejszym kosztem ? Wiem że muszę uruchomić "im dłużej tym lepiej". Kartę sim trzeba włożyć do modemu/telefonu czy wystarczy opłacić 3 faktury po 9 zł i przez kolejne 6 m 0 zł ?
W każdym miesiącu najlepiej zrobić śladową aktywność na tej simce, na kilka groszy, żeby numeru z abo na kartę nie przenieśli.
 #1019432  autor: asffaf
 25 wrz 2018, 11:12
Tak tylko nie planuje przez min. rok korzystać z internetu nju. Myślę że przez 3 miesięcy pobrać z 1 mb i tak zapłacę ok. 10 zł i co 5 miesięcy uruchomić int, na karcie.
 #1019435  autor: JFK2016
 25 wrz 2018, 11:34
Dorotea pisze:Play mi pasuje ze względu na upload, no i prepaid.
Nie tłumacz się, jesteś jednym z wielu użytkowników którzy posiadali alternatywny dostęp, a jechali na DIL bo był za free. Upload w sieci kablowej na poziomie 10Mbps, spokojnie dorównuje średniej na LTE. Nie chcę za bardzo spamować, ale lubię opierać się na konkretach https://toya.net.pl/internet.
  • Strona 7 z 18
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18