DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1013693  autor: JMerrick
 13 wrz 2018, 23:44
Drodzy Forumowicze,

od kilku dni przeczesuję Internet w poszukiwaniu nowego telefonu - mam wrażenie, że obejrzałem i przeczytałem już wszystko (także wcześniejsze wątki na forum), a przynajmniej więcej już nie mogę, jednak konsensusu wciąż brak.
Dlatego będę bardzo wdzięczny za Waszą pomoc.

Jak dotąd sprawa rozgrywa się głównie pomiędzy Samsungiem Galaxy S8 (nie plus) i Xiaomi Mi Mix 2S.

Przedstawiam pokrótce elementy, na jakich głównie mi zależy:
-płynność działania (od Samsungów uciekłem kiedyś przez lagującego Androida do cudownej Lumii 920, z którą wytrwałem zresztą niemal do dziś, tzn. jakieś 4 lata; zdaję sobie sprawę, że teraz to wygląda nieco inaczej z Androidem, tym niemniej widziałem trochę info o problemach S8 z optymalizacją przez nakładkę, i w testach Siaomi wypada zauważalnie lepiej, pytanie tylko, czy na co dzień tak się to odczuwa)
-stabilność (jw, nie mam potrzeby bycia mocno na bieżąco i przeżyję 3-4 lata z jednym telefonem)
-AMOLED (Xiaomi ma IPS i to jest jedna z niewielu rzeczy, przez które jeszcze go nie nabyłem; z drugiej strony, nie wiem, jak to jest w praktyce z tym wypalaniem się AMOLEDÓW - warto się tym przejmować?)
-ekran 18:9
-min. 4GB RAM
-64 GB pamięci, niekoniecznie z opcją rozszerzenia
-rozsądnej jakości aparat (S8 ma wyraźnie lepszy, chociaż chyba byłbym w stanie tu pójść na ustępstwa)
-przyzwoita bateria
-szybkie ładowanie
-w miarę możliwości brak notcha :-)

Z większości innych atrybutów (NFC, jack, indukcja) jestem gotów zrezygnować, w razie potrzeby. Zupełnie nie zależy mi na przednim aparacie i na rozpoznawaniu twarzy.

Odnośnie dwóch wymienionych telefonów:
-S8 ma AMOLED, jest wodo- i pyłoszczelny; mam obawy głównie odnośnie płynności działania i takiego bycia "up to date" tego smartfona
-Mix 2S - główne wątpliwości dotyczą tu wyświetlacza LCD i aparatu

Nie jestem pewien, w którym kierunku iść na ustępstwa, żeby wybrany telefon w jak największym stopniu spełniał moje oczekiwania. Często widzę też polecane LG G6 i V30, jednak nie jestem pewien, jak je odnieść do dwóch wcześniejszych.
Jeżeli przegapiam jakiś inny oczywisty, który w cenie do 1800-2000 zł lepiej realizuje moje oczekiwania, to będę również wdzięczny za uświadomienie mnie.
(optymalny to chyba byłby OnePlus 6, ale cenowo jest on na tę chwilę poza moim zasięgiem).

Co do ceny, to w miarę możliwości chętnie zejdę w dół, ale w górę nie da rady.

Pozdrawiam!

EDIT: do puli powinienem był dodać OnePlus 5T - jeżeli jest to rozsądny wybór na obecne czasy, to wydaje się spełniać przynajmniej większość moich głównych oczekiwań
 #1013728  autor: Maciej Loret
 14 wrz 2018, 08:01
JMerrick pisze:Często widzę też polecane LG G6 i V30, jednak nie jestem pewien, jak je odnieść do dwóch wcześniejszych.
Za te pieniądze będziesz miał 1,5 LG G6 a jeśli może być kilumiesięczny z gwarancją, to nawet 2szt.
To inna półka cenowa.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1013729  autor: t r o i p
 14 wrz 2018, 08:13
Cieszę, się, że wspomniałeś o OnePlus 5t, to bardzo przyjemny telefon, szybki, wydajny, jedynie aparat mógłby być lepszy. Co do Samsunga to S8 bez plusa, wydajnościowo będzie wporzadku, ale nie przetrwa jednego dnia, na jednym ładowaniu. jest u mnie w rodzinie, i po 16 już często nie ma z tą osobą kontaktu. No chyba, że będziesz bardzo mało używać, lub będziesz nosić powerbanka, bo jak nie używasz to bateria nie schodzi, ale jak zaczniesz to leci w dół jak wściekła. Także ja polecam samsunga galaxy S8, ale z plusem.

LG V30 ma moja córka i ja też go miałem przez ponad miesiąc zanim mi go zabrała.
Uważam, że jest to świetny telefon któremu nic nie brakuje. Co więcej oprócz znakomitego aparatu ma wejście na słuchawki i został zastosowany w nim poczwórny, 32-bitowy DAC sterowany układem ESS SABRE ES9218P Emitowany przez niego dźwięk brzmi pełniej, lepiej, wyraźniej. Do tego układ ma dość mocy, żeby napędzić słuchawki o impedancji sięgającej nawet 80 Ohmów!

Co do amoledów, oledów, to nie można na nich wyświetlać przez długi czas statycznych obrazów, bo wtedy matryca może się wypalić, więc jeśli nie będziesz godzinami wyświetlał jednego obrazu to nie powinno się nic złego dziać. Bardziej bym się przejmował zaróżowionymi ekranami w Samsungu.

Dictum sapienti sat est.
 #1013797  autor: vonski
 14 wrz 2018, 13:46
JMerrick pisze:-S8 ma AMOLED, jest wodo- i pyłoszczelny; mam obawy głównie odnośnie płynności działania i takiego bycia "up to date" tego smartfona
Niepotrzebnie. Jedyna większa wada S8 to przeciętna bateria.
JMerrick pisze:-Mix 2S - główne wątpliwości dotyczą tu wyświetlacza LCD i aparatu
Tu słuszne obawy. I jedno i drugie są o najwyżej średnie, choć aparat przegrywa tylko z innymi flagowcami.

Z pozostałych telefonów rozważyłbym jeszcze OnePlusa, ale wersję 6 (można go kupić w Chinach za mniej niż 2000). Co prawda jest notch, ale telefon ogólnie udany.
 #1013901  autor: JMerrick
 14 wrz 2018, 15:39
Dziękuję za sugestie i opinie. Na tę chwilę chyba największe wrażenie robi na mnie LG V30 - m.in. lepsza muzyka kosztem nieco gorszego aparatu przechyla dla mnie szalę w jego stronę. Mi Mix 2S faktycznie skreślam.
Ewentualnie OnePlus 6 jak najbardziej, tylko pozostaje kwestia ceny, ale właśnie - jak to jest z tym kupowaniem w Chinach? Rozumiem, że rzecz rozbija się głównie o kwestię gwarancji i serwisowania w Polsce? Czytałem też gdzieś, że jak z Chin, to tylko chińskich producentów, bo Samsunga, LG itp. może przyjść dobrze wykonana podróbka.
Inna rzecz, w popularnym serwisie aukcyjnym widziałem, że sklepy zaznaczające, że nie wystawiają faktury VAT, sprzedają takie V30 o kilkaset złotych mniej niż inni sprzedawcy. Nie zależy mi co prawda na fakturze, bo nie kupuję na firmę, ale domyślam się, że to też może rodzić problemy gwarancyjne, jeśli nawet nie prawne w przyszłości.
Możecie mi nieco przybliżyć te kwestie, ewentualnie rozwiać wątpliwości?
 #1013923  autor: t r o i p
 14 wrz 2018, 18:46
Z telefonami kupowanymi w Chinach czasem jest tak, że przyślą produkt oryginalny, ale przeznaczony na chiński rynek, który ma kłopoty z naszymi częstotliwościami i ogólnie w Europie nie powinien być sprzedawany.

Dictum sapienti sat est.
 #1013926  autor: Lawrence72
 14 wrz 2018, 19:14
G6 to dobry wybór ale nie w tym przedziale cenowym. Osobiście poszedłbym w S8, głównie ze względu na świetny ekran SuperAmoled i wysokiej jakości aparat - ścisły top na rynku. Sama wydajność baterii mogłaby być nieco wyższa.
 #1015491  autor: t r o i p
 17 wrz 2018, 21:22
Na aliexpress, może się trafić telefon nie przeznaczony na Polski rynek, i takie urządzenie może mieć problemy z łącznością z europejskimi częstotliwościami.
Mogą też paczkę zatrzymać celnicy i będziesz musiał opłacić cło.
Ale jak to mówią jest ryzyko jest zabawa. Wielu ludzi tam zamawia.

Dictum sapienti sat est.
 #1015531  autor: JMerrick
 18 wrz 2018, 00:15
Co wówczas zrobić z takim telefonem dedykowanym innemu niż nasz regionowi? Da się go jakkolwiek przekonfigurować, czy zostaje zwrot? I jak w ogóle stwierdza się wyjściowo taki fakt?
 #1016653  autor: vonski
 18 wrz 2018, 08:01
W 99% przypadków jedyną przypadłością w takiej chińskiej wersji będzie brak pasma B20. Taki telefon spokojnie można wszędzie u nas używać.
Gorzej jest ze słuchawkami z USA, bo jak dostaniesz model pod CDMA to sobie z niego nie podzwonisz.
 #1018033  autor: JMerrick
 19 wrz 2018, 20:53
Ok, teoretycznie jestem nastawiony na LG V30, ale:
-nie zdecydowałem się na kupno z chińskich portali,
-w polskiej dystrybucji on kosztuje ~2500 zł, a więc mocno przekracza mój budżet,
-nie wiem, czy bezpiecznie jest go kupować od sprzedawców z Allegro, którzy wystawiają go za <2000 (bestcena itp.), nie mam pojęcia, jak później może wyglądać ewentualne serwisowanie

Jak sądzicie, jak duże mogą być obniżki cen V30 w związku z październikową premierą V40?
 #1018049  autor: Maciej Loret
 19 wrz 2018, 21:19
JMerrick pisze: -nie wiem, czy bezpiecznie jest go kupować od sprzedawców z Allegro, którzy wystawiają go za <2000 (bestcena itp.), nie mam pojęcia, jak później może wyglądać ewentualne serwisowanie
Jeśli mieszkasz w większym mieście, to popatrz na Allegro i OLX - telefon musi mieć gwarancję realizowaną w serwisie LG. Umów się w sklepie, gdzie został kupiony (lub salonie operatora jeśli brandowany), podaj gwarancję i zapytaj czy będzie realizowana bez problemu. W przypadku odpowiedzi twierdzącej pozostaje negocjacja ceny...
W chwili obecbnej taki telefon można nabyć za około 2000zł...
Pierwszy z brzegu (ale jest tego sporo):
https://www.olx.pl/oferta/lg-v30-prakty ... 5067eff15f

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1023944  autor: JMerrick
 04 paź 2018, 19:33
Cześć, odświeżam wątek, bo mam prośbę o poradę.
Za świetną poradą Macieja Loreta wertowałem olx - faktycznie wchodzi tam niemało tego rodzaju ofert.
Pojawiła się taka:
https://www.olx.pl/oferta/lg-v30-h930-n ... 41409325dc

Czy ogólnie z Waszych doświadczeń, kupowanie w tego rodzaju sklepu jest bezpieczne? Warto się skusić?
 #1023949  autor: Maciej Loret
 04 paź 2018, 19:52
Jeśli gwarancja tylko sklepu, to ja bym odpuścił.
A jeśli jest brandowany (i Ci to pasuje), to kopia dokumentu zakupu i do najbliższego salonu operatora (sprawdź czy telefon w rzeczywistości i na dokumencie zakupu to ten sam egzemplarz)...
Ryzyko jest zawsze, trzeba próbować je minimalizować...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1060706  autor: JMerrick
 30 gru 2018, 11:59
Postanowiłem raz jeszcze odświeżyć temat.

Od października polowałem na LG V30 silver, głównie przeglądając OLX i śledząc ceny w dużych sklepach (x-kom, sferis, media markt, m expert itp.).
Przyjąłem sobie za cel kupienie sprzętu za mniej niż 2000 zł.

Jak dotąd jednak bez sukcesu, bo w sklepach ceny stoją, a smartfony oferowane na olx na ogół albo noszą ślady użytkowania, albo są kupione w komisach/bestcenach/sklepach przy metrze :) gdzie gwarancja jest kwestią dyskusyjną, a ja uznałem, że jednak chcę mieć sprzęt z polskiej dystrybucji i pewną gwarancję producenta.

Zasadniczy problem jest taki, że poszukiwania trwają już dwa miesiące (czasami nieregularne), a sytuacja póki co niezmienna. Czy Waszym zdaniem jest jakakolwiek szansa, że w najbliższym czasie uda się ten telefon kupić taniej? Czy raczej pogodzić się na sztywne "2299" ze sklepów?

Przyznam, że na tyle się zafiksowałem na tym smartfonie (szeroki kąt, DAC, OLED, design), że do zmiany na żaden inny nie potrafię się zmusić.