DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1017977  autor: PawlusG
 19 wrz 2018, 16:13
Szukam jak najtańszej oferty dla osoby, która za dużo nie korzysta z telefonu, ale ważne jest to, aby wszystko odbywało się "automatycznie" bez potrzeby wpisywania kodów.
Założenia są następujące:
1. Zużycie internetu w zależności od miesiąca ok. 500-1200 MB (jak utnie po 1 GB, to nie będzie dużym problemem).
2. W miesiącu idzie ok. 30-50 SMSów (czasem jest to nawet kilka miesięcznie).
3. Rozmowy telefoniczne ok. 15 min miesięcznie (bardziej numer do odbierania).
4. W miejscu zamieszkania/przebywania jest dość dobry zasięg wszystkich sieci we wszystkich technologiach.
5. Numer obecnie jest w Play, wcześniej był w Orange, więc przeniesienie jak najbardziej możliwe.
6. Im taniej tym lepiej.
Na początku rozważałem Virgin, ale ten numer już tam był i ta osoba niezbyt była z nich zadowolona, bo dodatkowe pakiety wyparowują wraz z odnowieniem cyklu. Kilka razy była sytuacja, że był przez przypadek kupiony pakiet 2-3 dni przed końcem okresu i pieniądze po prostu przepadły. Dlatego numer został przeniesiony do PNK, gdzie takich problemów nie było.
Z góry dziękuję za pomoc :)

:)
 #1017982  autor: Remington
 19 wrz 2018, 16:57
Play OdNowa (skoro ma być bez kodów to z kilkoma bezterminowymi pakietami kupowanymi z góry na zapas, ale jak się wyczerpią będzie trzeba je odnowić):
za 1,2GB+50sms+15min. realny koszt wyjdzie 9,75 zł miesięcznie

a2mobile z włączonym pakietem internetowym (sam się odnawia co miesiąc za 9,90 zł)
za net+50sms+15 min wyniesie 16,40 zł miesięcznie

wRodzinie z 2-miesięcznym cyklicznym pakietem no limit (kosztującym 30 zł)
wyniesie 15 zł miesięcznie
 #1017986  autor: michaelred
 19 wrz 2018, 17:51
Dla mnie wlasnie Virgin bylby najwygodniejszy, mozna sobie te pakieciki poustawiac i zrobic automatyczne doladowanie z paypala. Taki pakiecik mini za 3zl + 1gb neta=4zl
albo na bogato pkiet all in one 120min +120sms+1200mb neta za 10zl
 #1017993  autor: michaelred
 19 wrz 2018, 18:36
jezeli ta osoba uzywa internetu to zakladam, ze posiada smartfona? Jezeli tak to sa apki w ktorych chyba mozna ustawic automatyczne dzwonienie na okreslony dzien godzine itp i tym sposobem aktywowac sobie pakiecik tak zeby zgral sie z tym glownym odnawialnym.
 #1017994  autor: PawlusG
 19 wrz 2018, 19:08
michaelred pisze:Dla mnie wlasnie Virgin bylby najwygodniejszy, mozna sobie te pakieciki poustawiac i zrobic automatyczne doladowanie z paypala.
Vigin był i odpada, a powody napisałem powyżej.
Remington pisze:nie siej dezinformacji, odnawialny jest tylko podstawowy pakiet, a pozostałe trzeba włączać ręcznie co miesiąc, czego PawlusG chciał uniknąć.
Dokładnie tak.
michaelred pisze:Jezeli tak to sa apki w ktorych chyba mozna ustawic automatyczne dzwonienie na okreslony dzien godzine itp i tym sposobem aktywowac sobie pakiecik tak zeby zgral sie z tym glownym odnawialnym.
Wszystko można, ale to starsza osoba i telefon też już nie jest młody, więc nie wiem jak z tymi apkami by było. Zresztą są miesiące, gdzie naprawdę mało czegokolwiek jest zużyte.
Remington pisze:Play OdNowa (skoro ma być bez kodów to z kilkoma bezterminowymi pakietami kupowanymi z góry na zapas, ale jak się wyczerpią będzie trzeba je odnowić):
za 1,2GB+50sms+15min. realny koszt wyjdzie 9,75 zł miesięcznie
To chyba będzie najlepsza opcja, bo internet i SMSy różnie schodzą, więc wyjdą miesiące, gdzie nawet będzie taniej.

:)
 #1017997  autor: michaelred
 19 wrz 2018, 19:27
ale przeciez w virgin pakiety mini sa odnawialne i ten za 9zl 300 min 300sms i 1 GB
a sam pisales ze net moze byc 1gb wiec co wy mi zarzucacie jakas dezinformacje? W Play to nie trzeba wpisywac zadnego kodu zeby aktywowac pakiet? Sam sie magicznie znajdzie na koncie?
BTW jak sie orientuje to nigdzie nie ma zbyt tanio sensownej paczki minuty + sms + net. Tendencje sa raczej takie zeby juz zlapany klient bulil za wszystko nawet jak tego nie potrzebuje :)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2018, 19:37 przez michaelred, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1018000  autor: PawlusG
 19 wrz 2018, 19:32
Mam dostęp do konta i na razie przerzuciłem numer do Play OdNowa. Kupiony na próbę pakiet 1GB za 5 zł i pakiet 100 SMSów za 5 zł, a do tego okazało się, że można włączyć darmowe rozmowy i SMSy do Play, więc to też może trochę obniżyć koszty. Zobaczymy co będzie po miesiącu. Jak zostanie trochę pakietu do wykorzystania, to znaczy się, że ta opcja się sprawdza. Jeżeli będzie za mało, to wtedy faktycznie ten pakiet za 9 zł z Virgin może okazać się strzałem w 10.

:)
 #1018007  autor: Remington
 19 wrz 2018, 19:57
michaelred pisze:ale przeciez w virgin pakiety mini sa odnawialne i ten za 9zl 300 min 300sms i 1 GB a sam pisales ze net moze byc 1gb wiec co wy mi zarzucacie jakas dezinformacje?
Słowem nie wspomniałeś o tym pakiecie we wcześniejszej wypowiedzi, więc nie odwracaj teraz kota ogonem. Ten pakiet rzeczywiście jest niezły i bezobsługowy, zapomniałem o nim.
michaelred pisze:W Play to nie trzeba wpisywac zadnego kodu zeby aktywowac pakiet? Sam sie magicznie znajdzie na koncie?
Napisałem o kupieniu wielu pakietów bezterminowych na zapas, np. raz na pół roku sprawdzić saldo pakietów i aktywować pakiety na pół roku naprzód. To rozwiązuje problem konieczności pamiętania o aktywacji pakietów co miesiąc.
michaelred pisze:Tendencje sa raczej takie zeby juz zlapany klient bulil za wszystko nawet jak tego nie potrzebuje :)
Pełna zgoda. Dlatego do takiego korzystania OdNowa jest dobra, bo płaci się za faktycznie zużyte minuty (0,15 zł), smsy (0,05 zł), dane (4,17zł/1GB).