DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1008777  autor: demo87
 21 sie 2018, 21:54
Witajcie, chciałbym na jesieni zmienić mojego poczciwego iphona 6 i spróbować XIAOMi.
Widziałem w wyszedł redmi 6 pro ale premiery w Polsce JesCze nie było. Bardzo podoba mi się redmi note 5 ale jego rozmiar mnie przeraża - za mało kompaktowy. Pytanie czy warto czekać na ta 6 pro? Jakie między nimi są znaczące różnice oprócz procesora? Który byście wybrali?
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #1008779  autor: t r o i p
 21 sie 2018, 22:10
Przesiadając się z iPhone na androida, nie wybierałbym średniaka, iOS to system zamknięty, który możliwościami nie dorównuje Androidowi, ale urządzenia działające na nim to jest nie licząc iPhone SE najwyższa półka premium i przesiadka na telefon z androidem ze średniej półki może być dość nieprzyjemna.
Jeśli nie masz środków na nowego flagowca, to polecałbym się rozejrzeć za którymś odrobinę starszym, polecam Ci przyjrzeć się takim modelom jak :
LG G6, LG V30
Samsung Galaxy S7 EDGE
HTC U11
Nokia 8
Xiaomi mi 6
Xiaomi mi mix 2
ONEplus 5t
Honor 10

Dictum sapienti sat est.
 #1008781  autor: demo87
 21 sie 2018, 22:56
Przesiadłem się z Galaxy s4 2 lata temu bo był stary i się wieszał, iphone nadal śmiga bez żadnych zacięć, choć czasami długo przeładowuje aplikacje(trochę brakuje mu ram) Myślałem o Galaxy s8 ale cena jest nadal dość wysoka - a czemu średniak mnie nie zadowoli? Na co się nastawiać? Zależy mi teraz na androidzie bo potrzebuje aplikacji do pracy których nie ma na ios a XIAOMi ma baterie które wytrzymują dwa dni - to dla mnie duży atut i niezły wyświetlacz a redmi 6 pro ma rozmiar Galaxy s8 wiec pomyślałem idealny i za polowe ceny...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #1008784  autor: t r o i p
 21 sie 2018, 23:23
Człowiekowi przyzwyczajonemu do urządzeń klasy premium może być trudno zacząć posługiwać się sprzętem nawet nowym gorszej jakości.

Może porównam to do mojej przygody z autem znajomej.
Na codzień jeżdżę Alfą Romeo GT 3.2 v6 busso z 2007 roku, podkręconą na prawie 300 km.
Jest szybka i mega wygodna.
Nie dawno znajoma poprosiła mnie żebym pojechał na przegląd zerowy jej nowym autem, była to Kia Ceed z tego roku.
Powiem tak, wrażenia z jazdy i przyspieszenia były takie jakbym jechał taczkami ogrodowymi. Wszędzie plastiki z recyklingu, a siedzi się jak na skrzynce piwa, do tego Musiałem uważać w lusterkach, żeby mnie rowerzyści nie wyprzedzali.
Jest bardzo prawdopodobne, że przesiadka, z telefonu premium nawet starszego, na nowego średniaka może być porównywalna z moimi wrażeniami z jazdy nowym autem średniej klasy z silnikiem wielkości paczki papierosów.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2018, 00:06 przez t r o i p, łącznie zmieniany 1 raz.

Dictum sapienti sat est.
 #1008790  autor: Pabloeq
 22 sie 2018, 00:02
demo87 pisze:Witajcie, chciałbym na jesieni zmienić mojego poczciwego iphona 6 i spróbować XIAOMi.
Dobrze się czujesz? Chcesz wracać do androida i to na chińskim badziewiu? To już lepiej coś markowego zrobionego z normalnych podzespołów i nie z papierowymi charakterystykami.....
Dlaczego nie nowszy iPhone?
 #1008795  autor: marcin19883
 22 sie 2018, 00:40
Normalnych podzespołów? A co Xiaomi ma swoje fabryki? Zamawia tam gdzie wszyscy, włącznie z Apple.
 #1008798  autor: harys
 22 sie 2018, 07:22
Nawet ten sam foxconn je składa
Rozumiem że iPhony to produkt premium a Xiaomi wręcz odwrotnie ale IP6 jakims cudem techniki dzisiaj nie jest
 #1008808  autor: demo87
 22 sie 2018, 09:11
Widzę ze zdania podzielone, czyli warto by było kupić to XIAOMi? Iphone sensowny kosztuje 3 tysiaki a XIAOMi 1 tys czy kupić coś innego? Czy bateria w redmi pro wytrzyma 2 dni przy normalnym użytkowaniu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #1008813  autor: demo87
 22 sie 2018, 09:51
Ale duży, bawiłem się note jest nieporęczny - za szeroki i ciężko go obsłużyć jedna ręka a redmi 6 pro jest zbliżony wymiarami do Galaxy s8 całkiem fajne wymiary maja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #1008820  autor: harys
 22 sie 2018, 10:25
Redmi 6 pro nie będzie oficjalnie w PL,nie ma tego telefonu w wersji global i nie będzie bo na jego bazie Xiaomi zrobiło mi a2 lite którego już dziś możesz kupić. Hardwarowo jest to samo, ale jest na czystym androidzie

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1008924  autor: harys
 22 sie 2018, 21:10
Faktycznie zapowiada się bardzo dobrze. Dobrze że razem z europejską premierą ma być też Chińska, więc zaraz pojawią się na Ali pewnie koło 350$...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1008944  autor: Pabloeq
 22 sie 2018, 23:45
harys pisze:Nawet ten sam foxconn je składa ObrazekObrazek
Rozumiem że iPhony to produkt premium a Xiaomi wręcz odwrotnie ale IP6 jakims cudem techniki dzisiaj nie jest
Taa... i mediateki wkłada do xiałomi i do iphonów:-)))) IP6 pomimo że staroć to przewyższa i tak całą półkę tanich androidów.
 #1008960  autor: vonski
 23 sie 2018, 08:50
No pewnie. I daje +100 do lansu i prestiżu.

Ręce opadają jak się czyta takie bzdety.

Tapatalk @ Google Pixel
Ostatnio zmieniony 23 sie 2018, 21:45 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Hahahaha +1; )
 #1009036  autor: Lawrence72
 23 sie 2018, 17:25
Redmi Note 5 w tym segmencie to dobry wybór, spokojnie wyrwiesz poniżej 8stów świeci choćby nawet w sferisie. Cena/jakość wypada bardzo dobrze i jak za tą cenę nie można się do czegoś przyczepić.
Co do wymiarów jak na swoją przekątną ekranu nie wypada zle, przestrzeń jest dobrze zagospodarowana. Względem iPhona, minus który pewnie odczujesz to aparat i jakość zdjęć.
 #1009266  autor: demo87
 25 sie 2018, 09:38
Zmiana miała być na jesieni, dzięki za sugestie poczekam co narybku będzie a redmi 6 pro odpuszczę w takim razie. Ciekawe jak w testach wypadnie poco


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk