DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 213 z 308
  • 1
  • 211
  • 212
  • 213
  • 214
  • 215
  • 308
 #1008616  autor: Pabloz
 20 sie 2018, 23:15
No proszę, 2 tygodnie urlopu bez odwiedzania internetu i od razu ciekawie po powrocie.
iperyt pisze:
p2225 pisze:@SACZI poszukaj czegoś tutaj: http://wificalling-volte.pl/
Ta strona jest merytoryczne zrobiona po najniższej linii oporu.Jest to praktycznie przepisane to co operatorzy publikują w swoich listach wsparcia.
Policz telefony na listach operatorów i tutaj. Życzę także powodzenia w szukaniu na stronach operatorów info o wsparciu na niebrandowanych softach.
iperyt pisze:Kiedyś zgaszałem i nic.Dziś ponowiłem i zobaczymy.
Każde zgłoszenie czytam, natomiast nie każde zgłoszenie musi trafić na stronę. Jeśli masz na myśli Xiaomi - wyjaśnienie poniżej.
iperyt pisze:Tak nawiasem to ktoś kto tworzy taką stronę może się wykazać odrobiną własnej inicjatywy
Tzn? Mam zaczynać dzień od obdzwaniania wszystkich opów i pytania czy przypadkiem nie mają niczego nowego? A może kupować wszystkie nowe telefony i samemu sprawdzać?
iperyt pisze:monitorować temat choćby w internecie, nie tylko czekać na ewentualne zgłoszenia.
Strony operatorów sprawdzam co kilka dni, odwiedzam też wątki na forum telepolis, w przypadku niejasnych informacji grzebię też na forach poświęconych poszczególnym sprzętom. W przypadku nowych telefonów sprawdzam informacje w sklepach operatorów. Jeśli masz jakieś lepsze źródła - chętnie się o nich dowiem.
iperyt pisze:No chyba nie, bo o wsparciu VoLTE w T-Mobile na Xiaomi nawet w tym wątku jest od kilku miesięcy, a na tej stronie próżno szukać tych modeli
VoLTE w Xiaomi u polskich operatorów niektórym osobom działa, niektórym nie, większości osób nie działają SMSy, wspominacie też o konieczności wpisywania jakiś kodów. Najlepsze jest to że czasami użytkownicy na dwóch identycznych telefonach nie są w stanie dojść dlaczego na jednym sprzęcie Xiaomi VoLTE działa a na drugim nie. To nie jest żadne wsparcie, to jest feature under development.
piotrzet pisze:Modele które są tam to żadne kombinowane wystarczy włożyć kartę sim wysłać sms i działa, a nie coś grzebać przy sofcie.
Dokładnie taka jest idea tej strony: szary człowiek wchodzi, sprawdza jaki telefon ma kupić żeby działało mu WiFi Calling na wakacjach w Egipcie, kupuje, wkłada kartę i działa. Nie interesują mnie modele wymagające flaszowania softu, rootowania czy montażu instalacji podtlenku azotu.

Wiem, że czasami spóźniam się z aktualizacjami ale prowadzenie tej strony to nie jest moje główne zajęcie. Mam pracę i własne życie, zdarza się, że przez kilka wieczorów z rzędu nie mam czasu na zweryfikowanie przesłanych zgłoszeń albo dodanie nowych telefonów po apdejcie strony operatora. Gromadzenie informacji o VoLTE i VoWiFi sprawia mi przyjemność, wificalling-volte.pl to chyba największy taki zbiór w Polsce ale to tylko hobby, wybaczcie, jeśli nie reaguję błyskawicznie.

Przy okazji: często dopominacie się o możliwość powiadamiania o nowych wpisach czy aktualizacjach - ta funkcjonalność jest właśnie rozgrzebana i czeka, aż znajdę trochę czasu żeby ją domknąć. Będzie na pewno, ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy ;)

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1008617  autor: kozien70
 20 sie 2018, 23:20
Testuję klawiszowca Nokia 8110 4G z polskiego openmarketu.
Niespodzianka pozytywna: działa VoLTE T-mobile :-)
Niespodzianka negatywna: nie działa VoLTE Orange :cry:

VoWiFi w ogóle brak. HD Voice w 3G i 2G (no i w VoLTE rzecz jasna).

Brawo T-mobile. Ten operator ma najpoważniejsze podejście w temacie dostępności VoLTE na różnorakich sprzętach.

Inny sprawa to sam telefon, jego jakość wykonania i ergonomia. Jestem wybitnie zawiedziony. 8110 4G do Nokii 515 nawet się nie umywa.
 #1008618  autor: ja.michal
 20 sie 2018, 23:28
kozien70 pisze:Niespodzianka pozytywna: działa VoLTE T-mobile :-)
:shock: Świetna wiadomość! :D Rozumie, że masz taryfę w abo bo w T-Mobile dalej z prepaidem problem z VoLTE?
 #1008620  autor: kozien70
 20 sie 2018, 23:34
Taryfa korpo.
W prepaidzie T-mobile nie ma VoLTE i VoWiFi i raczej mieć nie będzie. Taka jest obowiązująca wersja.
 #1008623  autor: kozien70
 20 sie 2018, 23:49
Pasma nie mają tu nic do rzeczy. Jeśli już to przestarzała platforma prepaid.
 #1008624  autor: georgu
 20 sie 2018, 23:57
A ja na U11 bez brendu nie mogę uruchomić VoLTE. I ani sieć T-mobile ani HTC nie mogą mi odpowiedzieć dlaczego. HTC to już ze dwa tygodnie mi pisze żebym był cierpliwy i że temat wałkują technicy. W T-m odpowiedź taka sama. Ma to ktoś uruchomione na niebrendowanym HTC U11 ?
 #1008681  autor: piotrzet
 21 sie 2018, 14:35
Czy ktoś jeszcze może potwierdzić że w Nokii 8110 4G działa VoLTE w T-Mobile?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008733  autor: kozien70
 21 sie 2018, 17:23
Nie, nie działa- tak sobie to wszystko wymyśliłem, dla żartu. Tak samo jak testy iluś innych telefonów, które wcześniej zrobilem i tu opisałem.
Możesz iść do sklepu, kupić ten telefon, samemu zrobić testy i tu opisać. Ja swój egzemplarz zwracam. To słaby telefon.
 #1008754  autor: piotrzet
 21 sie 2018, 20:09
Bardziej mi chodziło o sprawdzenie czy np na tym kupionym w Orange będzie działo VoLTE w T-Mobile a nie to że ty kłamiesz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008768  autor: tehmal
 21 sie 2018, 21:03
kozien70 pisze:Testuję klawiszowca Nokia 8110 4G z polskiego openmarketu.
Niespodzianka pozytywna: działa VoLTE T-mobile :-)
Niespodzianka negatywna: nie działa VoLTE Orange :cry:

VoWiFi w ogóle brak. HD Voice w 3G i 2G (no i w VoLTE rzecz jasna).

Brawo T-mobile. Ten operator ma najpoważniejsze podejście w temacie dostępności VoLTE na różnorakich sprzętach.

Inny sprawa to sam telefon, jego jakość wykonania i ergonomia. Jestem wybitnie zawiedziony. 8110 4G do Nokii 515 nawet się nie umywa.
Testowałeś może VoLTE TM na urządzeniach Xiaomi?
 #1008769  autor: kozien70
 21 sie 2018, 21:13
@tehmal - nie, Xiaomi na warsztat nie brałem. Ale w tym wątku są osoby mające doświadczenie z tymi telefonami i VoLTE, np. @harys.

Gwoli formalności sprawdziłem Nokię 8110 4G z kartą Play - również brak VoLTE. Tu akurat nie ma zaskoczenia.
Telefon jest na KaiOS-ie więc możliwe, że z którąś aktualizacją systemu otrzyma VoLTE w pomarańczy czy Playu. Ale póki co tylko T-mobile daje radę, przynajmniej w wersji z openmarketu.
 #1008776  autor: MaciejM
 21 sie 2018, 21:43
W Pomarańczy pomijając Apple praktycznie Samsung ma wyłączność jeżeli chodzi VoLTE i Wifi Calling. Nie zapowiada się, że w najbliższym czasie się to zmieni.
 #1008797  autor: ja.michal
 22 sie 2018, 01:50
kozien70 pisze: Pasma nie mają tu nic do rzeczy. Jeśli już to przestarzała platforma prepaid.
Technicznie nie, chodzi o decyzję wpuszczenia klientów do VoLTE przez zmianę przeznaczenia zasobów z 2G/3G do LTE i spadającą jakość w 2G.
 #1009032  autor: Dideq
 23 sie 2018, 16:27
Mam S9 i po jakimś czasie VoWiFi przestaje działać. Wystarczy restart telefonu i VoWiFi wraca. Zaobserwowałem że to ok. 7 dni.
 #1009070  autor: p2225
 23 sie 2018, 22:19
LG G7 ma VoLTE/VoWiFi dla Orange, ale nie jestem w stanie stwierdzić czy to soft brandowany czy nie. https://forum.android.com.pl/topic/3477 ... nt-5430247
Sprawa wygląda tak, że LG zawsze oznacza wersje oprogramowania w jeden sposób. EUR to europejska wersja z wolnego rynku, natomiast operatorzy mają swoje oznaczenia, dla Orange - ORG (przy samodzielnym wgrywaniu softu jest OPT1-HQ). Jednak tutaj jest info, że telefon kupiony był w Orange i ma "śmieci" od Orange, ale wersja softu to EUR. Ale też orange nie sprzedaje wersji bez brandu, bo Orange France wydaje aktualizacje tego telefonu dla całej grupy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1009108  autor: Pabloz
 24 sie 2018, 09:19
Może był kupiony w jakieś przedsprzedaży? Zdarza się czasami że operatorzy sprzedają wtedy telefony bez brandu. No ale i tak zastanawia obecność pomarańczowych śmieci. Na razie nie dodaję G7 do listy bo nie wiem co mam dodać :)

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1009119  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 10:52
Jestem zaszokowany jak ostatnio dobrze działa w T-Mobile VoWiFi od około 2-3 tygodni żadnych problemów. Jeszcze nie przypominam sobie żeby działało to tak dobrze przez taki okres czasu. :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 213 z 308
  • 1
  • 211
  • 212
  • 213
  • 214
  • 215
  • 308
  • 1
  • 211
  • 212
  • 213
  • 214
  • 215
  • 308