DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1006209  autor: cruzier
 05 sie 2018, 09:14
Witam.
Mój telefon powiedzmy już dość podupadł - po prawie 4rech latach ma prawo.
Telefonu będę używał do przeglądania internetu - czytanie, robienia zdjęć, nawigacji, komunikatorów. Granie na komórce jakoś mnie nie kręci, muzyki raczej też nie słucham.
Fajnie by było aby telefon wytrzymywał na ładowaniu przynajmniej 1,5 dnia. Ponieważ nigdy nie byłem fanem androida i nie wiem czy zostanę ( a na iphonea mnie nie stać ) - cóż trzeba w końcu się jakoś przełamać. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na telefon to max 1200 zł a najlepiej poniżej 1000 zł. Moje typy:
Motorola G6 Play - tu nie wiem jak z wyrazistością obrazu małe ppi i chyba słabe zdjęcia
Motorola G6 - lepszy aparat ale nie wiem jak z baterią jak przysiądę dłużej przy necie
Xiaomi Mi A1 - nie wiem jak z baterią
Xiaomi Mi A2 - nie wiem jak z baterią

Pozdrawiam Was dobrzy Ludzie i proszę o opinie i poropozycje :) AVE :smt006
 #1006270  autor: jack78
 05 sie 2018, 19:36
Ze względu na procek wybrałbym Mi A2, po prostu SD625 już mi się przejadł.
Co do baterii to wszystko zależy od tego co na nim robisz, ale ja na Mi Mix2 który ma baterię 10% większą, za to znacznie wydajniejszy i prądorzerny procek pracuję spokojnie 1 dobę, prze 2 kartach SIM. Jak zgasiłem jedną to czas się zbliżył do prawie 2 dni.
 #1006551  autor: Lawrence72
 07 sie 2018, 17:40
Poczekałbym na A2, lada chwila powinien świecić w ofercie sklepów. Natomiast jeśli zależy Ci na czasie szukałbym A1 - wydajny sprzęt z czystym andkiem bez zbędnych nakładek producenta. Na plus dobry jak na xiaomi podwójny aparat.
 #1006609  autor: harys
 08 sie 2018, 07:18
5-6h SoT, sd625 jest bardzo oszczędny.
Ale telefon jest duży jak na rozmiar ekranu jaki oferuje. Na Allegro już mi a2 są dostępne

Wysłane z Honor 9
 #1007532  autor: harys
 12 sie 2018, 21:18
Snap 625 i czysty android dadzą spoko radę. Telefon ma dość kompaktowe wymiary jak na dzisiejsze czasy

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1008442  autor: maniek89
 19 sie 2018, 19:28
Według mnie to żadna okazja, bo za chwilę w tej cenie, albo i taniej będą u nas w polskiej dystrybucji i z dwuletnią gwarancją Mi A2 (nie Lite).
 #1008501  autor: cruzier
 20 sie 2018, 08:52
Mi a2 odpada u mnie ze względu na baterię. A pytałem czy jest sens oszczędzać 150 zl i mieć gwarancję roczna kupując przez ali. Czy lepiej dopłacić i kupić u nas z gwarancja dwuletnią? Telefon chcę kupić w tym tygodniu.
 #1008508  autor: t r o i p
 20 sie 2018, 09:47
Nie wiem, jak Mi A2, ale mi A1 ma jeden z najwyższych współczynników SAR. To prawie jakby mikrofalówkę trzymać przy głowie, jedne opinie, robione głównie za pieniądze producentów mówią że jest to bezpieczne, inne te bardziej niezależne, że nie, że taka ilość promieniowania może poważnie zaszkodzić.
Ja myślę, że jest na rynku tyle smartfonów które o wiele mniej promieniują na użytkownika, że nie ma sensu ryzykować zdrowia, żeby się przekonać która teoria jest prawdziwa. Ale to jest moja prywatna opinia.

Dictum sapienti sat est.
 #1008595  autor: antonio7
 20 sie 2018, 21:09
t r o i p pisze:Nie wiem, jak Mi A2, ale mi A1 ma jeden z najwyższych współczynników SAR. To prawie jakby mikrofalówkę trzymać przy głowie, jedne opinie, robione głównie za pieniądze producentów mówią że jest to bezpieczne, inne te bardziej niezależne, że nie, że taka ilość promieniowania może poważnie zaszkodzić.
Ja myślę, że jest na rynku tyle smartfonów które o wiele mniej promieniują na użytkownika, że nie ma sensu ryzykować zdrowia, żeby się przekonać która teoria jest prawdziwa. Ale to jest moja prywatna opinia.
Tak, wszyscy co użytkują Mi A2 dostaną raka, bo nie kupią LG G6, który ma ochronę militarną. Zejdź na ziemię.

Do autora tematu: telefon ma być nowy czy może być używka? Co dla Ciebie stanowi większą wartość, wydajność urządzenia czy czas pracy na jednym ładowaniu, a może półśrodki? Aparat ma znaczenie, widziałem, że tak, tylko w jakim stopniu? Byłbyś w stanie poświęcić go dla lepszej wydajności albo dłuższej pracy urządzenia? Doprecyzuj, bo naprawdę ciężko jest coś dobrać poprzez ogólniki, które wymieniłeś w swoim poście, a jak na razie to wszyscy strzelają w ciemno, proponując chińczyki.

PS. Wziąłbym pod lupę poważnie Pixela 1, ale czekam na doprecyzowanie z Twojej strony co do wymagań. Ewentualnie Pixel 1 XL, ale tu już musiałbyś dołożyć, pod warunkiem, że zależy Ci na baterii.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1008603  autor: cruzier
 20 sie 2018, 21:54
Witam.
Telefon ma być nowy. Uważam, że do robienia zdjęć są aparaty a nie telefony a do grania komputer i konsola. Telefonu będę używał do komunikatorów internetu i navigacji przede wszystkim.
Bateria to dla mnie rzecz bardzo ważna - dlatego odrzuciłem Mi A2 a postawiałem na LITE w wersji 4/64. Zależy mi na czystym androidzie i tu wiem ze MI A2 jest objęte programem od Google'a. 1200 zł to totalny max. Kiedyś myślałem nad LG G6 ale raz, że jest to telefon starszy i nie dostanie w przyszlosci dalszych aktualizacji, dwa że baterie będzie czerpał szybciej, trzy kosztuje 1500 zł. Oczywiście jest to flagowiec i ma pełno innych zalet ale zaczyna być staruszkiem.

Pozdrawiam
 #1008615  autor: t r o i p
 20 sie 2018, 23:09
Sorry ale uśmiałem się kiedy nazwałeś LG G6 staruszkiem i to w kontekście Xiaomi Mi A2 lite, który posiada naprawdę leciwy już procesor snapdragon 625, 8x ARM Cortex-A53 2,0 GHz. Pamięć tego telefonu też nie należy do najszybszych. Zastosowano tutaj zwykłą, tanią pamięć eMMC.
Małą szybkość pamięci czuć będzie szczególnie w czasie instalacji lub aktualizacji aplikacji.
Brak wodoszczelności też nie jest zaletą.
SOT: 5-6,5 godz. Przy pojemność baterii: 4000 mAh czyli niewiele większy niż mój G6 przy pojemności 3300, 5,5 - 6 godzin.
Funkcji szybkiego ładowania nie posiada.
Ten telefon ratuje tylko czysty Android.
I mówienie, że przy tym telefonie LG G6 zaczyna być staruszkiem to jak mówienie że lepiej kupić nową Dacie sarento niż BMW, ponieważ BMW F10 z 2015 roku zaczyna już być staruszkiem. :lol:

Dictum sapienti sat est.
 #1008633  autor: cruzier
 21 sie 2018, 08:26
@t r o i p źle mnie odebrałeś - nie zamierzałem atakować tak dobrego telefonu. Osobiście LG G6 bardzo mi się podoba i jeszcze 4 miesiące temu mówiłem że to mój kandydat nr.1. Telefon ma sporo zalet i jest telefonem o wiele lepszym. Chodzi mi o to, że już nie jest tak rozwojowy pod względem oprogramowania, no i ta bateria plus wyższa cena (niestety 1500 zł dużo za dużo). Telefony które nie długo będą mieć dwa lata już są co tu ukrywać starymi modelami. Porównanie do BMW jest trochę nie na miejscu do elektroniki telefonicznej, bo 3 i 4-letnie Bumy to wciąż świetne samochody, natomiast 3-4 letnie telefony już nie koniecznie. ( wiem co pisze miałem 2 bemki w swoim życiu :))
Pozdro nie ma co trzepa piany LG to świetny telefon.