DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1007601  autor: pyrzo
 13 sie 2018, 21:12
Witam, uzywam obecnie p9lite i od jakiegos czasu zaczal coraz czeaciej zamulac, a tego nienawidze wiec nadszedl czas na nowy smartfon.
Czego oczekuje? Przede wsyzyskim tego, zeby nie byl duzy. Najlepiej jakby byl podobnych rozmiarow co p9lite, moze byc mniejszy.
Na 1 miejscu i mnie jest plynnosc, aparat nie musi byc porywajacy.
Myslalem o Google Pixel ale cena troche wydaje mi sie przesadzona. One plus swietne telefony ale... Rozmiar troche przeraza.
Iphone raczej odpada, preferuje androida.
Takze co proponujecie?
Mam okazje kupic nowy ze sklepu Huawei P20 za 550 euro + gratis glosnik bluetooth, ktory jest wart 130 euro! Kupowac? Czy zwrocic uwage na coa innego?
Budzet: +-2000zl
 #1007607  autor: forum_tg
 13 sie 2018, 22:08
P20 jest fajny, w tej cenie to zapewne wersja 128 GB. Cena normalna, bez wielkiego rabatu.
 #1007608  autor: pyrzo
 13 sie 2018, 22:18
Zgadza sie, tyle ze twn gloanik gratis ktory moglbym sprzedac.
Moze zapoponujesz cos innego?
 #1007779  autor: tattared
 15 sie 2018, 12:16
A może bezramkowy Xiaomi Mi Mix 2? Co prawda przekątna ekranu jest duża, ale z uwagi na fenomenalnie zagospodarowaną przestrzeń rozmiar smartfona można nazwać kompaktowym. Kozacki hardware - 6GB/64GB i Snapdragon 835, do tego świetne foto i to wszystko za ok. 1500 zł
 #1007956  autor: FKS_91
 16 sie 2018, 16:49
Według mnie fajnymi pomysłami byłyby S7 lub G6 (telefon z większym wyświetlaczem, ale bardzo małymi ramkami co stanowi jego wielkość na podobnym poziomie co nie jeden 5.2" telefon). Oba telefony mają bardzo dobrą wydajność oraz bardzo dobrymi aparatami.
 #1007960  autor: Pabloeq
 16 sie 2018, 17:19
pyrzo pisze:Na 1 miejscu i mnie jest plynnosc, aparat nie musi byc porywajacy.
To tylko coś z flagowców, wersje "lite" Huaweia to nieporozumienie.
Albo spróbuj iphone'a:-) Po androidzie na słabym sprzęcie rewelacji w płynności nie oczekuj.
 #1008061  autor: pyrzo
 17 sie 2018, 12:50
Nad iphone myslalem ale zbyt "zamkniety" system mnie odstrasza.

Za to mysle nad xiaomi mi mix 2s lub niedostepnym jeszcze w europie xiaomi mi 8 se. Warto? Nigdy z xiaomi nie mialem stycznosci
 #1008066  autor: Pabloeq
 17 sie 2018, 13:51
pyrzo pisze:Nad iphone myslalem ale zbyt "zamkniety" system mnie odstrasza.

Za to mysle nad xiaomi mi mix 2s lub niedostepnym jeszcze w europie xiaomi mi 8 se. Warto? Nigdy z xiaomi nie mialem stycznosci
Nie aż taki zamknięty ten system appla, najlepiej samemu spróbować.
Co do xiaowynalazków to poczytaj uważnie fora jak to działa (i nie działa) w praktyce, ludzie się rzucą na wszystko co tanie i potem narzekania. Ja osobiście nie chciałbym tego nawet w prezencie.
 #1008080  autor: pyrzo
 17 sie 2018, 15:15
Dziwne bo trocje sie naczytalem i baogladalem recenzji i one plusy i xiaomi sa sychwalane pod niebiosa
 #1008119  autor: Lawrence72
 17 sie 2018, 18:34
P20 byłaby dobrym wyborem, jeżeli udało by się ją wyrwać w okolicach tej ceny. Z alternatyw pozostaje G6 lub Samsung S7 edge. Oba telefony działają płynnie
i posiadają wysokiej jakości aparaty. Na plus "edga" świetnej jakości sprowadzony super amoled a i do wydajności nie można mieć żadnych zastrzeżeń :).
 #1008165  autor: Pabloeq
 18 sie 2018, 08:38
pyrzo pisze:Dziwne bo trocje sie naczytalem i baogladalem recenzji i one plusy i xiaomi sa sychwalane pod niebiosa
Wszystko będą wychwalać co jest tanie, a potem... po 6 miesiącach będą to albo wywalać/wymieniać na inne albo narzekać na forach. Poszukaj tu opinii na forum jak to "działa".
 #1008172  autor: antonio7
 18 sie 2018, 09:18
Pabloeq pisze:
pyrzo pisze:Dziwne bo trocje sie naczytalem i baogladalem recenzji i one plusy i xiaomi sa sychwalane pod niebiosa
Wszystko będą wychwalać co jest tanie, a potem... po 6 miesiącach będą to albo wywalać/wymieniać na inne albo narzekać na forach. Poszukaj tu opinii na forum jak to "działa".
Jakoś nie zauważyłem, aby ktoś tu narzekał na chińskie smartfony czy też na innych forach, w przeciwieństwie do wielu średniaków czy budżetowców innych producentów dostępnych w podobnym przedziale cenowym.

A działa dobrze, na tyle dobrze, że warto kupić te produkty za tą cenę, jak ktoś nie potrzebuje dobrego aparatu w telefonie.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1008180  autor: t r o i p
 18 sie 2018, 09:57
Xiaomi chcąc zachować dobrą cenę musi iść na kompromis, jak np słabsza jakość dźwięku czy aparat. Jednym to przeszkadza innym nie.
Jeśli zależy Ci na bezkompromisowym telefonie to średniaki raczej odpadają i powinieneś skierować uwagę na flagowce, oto kilka bardzo dobrych telefonów w stosunku cena jakość :
LG G6, Samsung Galaxy S7 EDGE, HTC U 11, czy Nokia 8.

Dictum sapienti sat est.
 #1008614  autor: pyrzo
 20 sie 2018, 23:01
Dziekuje panowie za propozycje i sugestie. Wlasnie pisze z One Plusa 6 :) decyzja byla trudna bo chcialem dosc maly telefon a jednoczesnie mega szybki, a takiego nie znalazlem wiec trzrba bylo pojsc na konpromis :) pozdrawiam
 #1008970  autor: Morvius
 23 sie 2018, 09:26
Zachęcam do podzielenia się z nami pierwszysmi wrażeniami. :)

Klasyczny obserwator wątku.