DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1007719  autor: ridox112
 14 sie 2018, 20:21
Witam. W związku z tym, iż planuję wymienić mój stary telefon ( Huawei Kiw-l21, zwany honorem X5) na coś nowszego chciałbym o delikatną poradę.

Interesuje mnie przede wszystkim by telefon dobrze chodził i nie grzał się. Mój w/w phone przy odpaleniu jakiejś aplikacji zwyczajnie się gotuje, a gdy musi już dodatkowo odpalić gpsa to lepiej go nie dotykać. Dodatkowo strasznie się zacina i zwyczajnie wolno chodzi.

Fajnie by było też gdyby miał w miarę dobry aparat. Osobnego żadnego nie mam żeby nosić na wyjazdy, a czymś pamiątki trzeba robić.

Zainteresował mnie Xiaomi redmi note 5 w wersji 4/64. Znajomy aktualnie zakupił, chwali sobie i widzę że też ładne zdjęcia robi.
Jednak nie chcę iść zamydlony prosto w jego ślady, i chciałbym zapytać czy jest jeszcze może jakiś telefon który mógłby okazać się konkurencyjny do niego?
 #1007730  autor: antonio7
 14 sie 2018, 22:09
ridox112 pisze:Witam. W związku z tym, iż planuję wymienić mój stary telefon ( Huawei Kiw-l21, zwany honorem X5) na coś nowszego chciałbym o delikatną poradę.

Interesuje mnie przede wszystkim by telefon dobrze chodził i nie grzał się. Mój w/w phone przy odpaleniu jakiejś aplikacji zwyczajnie się gotuje, a gdy musi już dodatkowo odpalić gpsa to lepiej go nie dotykać. Dodatkowo strasznie się zacina i zwyczajnie wolno chodzi.

Fajnie by było też gdyby miał w miarę dobry aparat. Osobnego żadnego nie mam żeby nosić na wyjazdy, a czymś pamiątki trzeba robić.

Zainteresował mnie Xiaomi redmi note 5 w wersji 4/64. Znajomy aktualnie zakupił, chwali sobie i widzę że też ładne zdjęcia robi.
Jednak nie chcę iść zamydlony prosto w jego ślady, i chciałbym zapytać czy jest jeszcze może jakiś telefon który mógłby okazać się konkurencyjny do niego?
Ciężko znaleźć coś porównywalnego, może jedynie Mate 10 Lite, ale tam już słabszy procek, a pod względem pracy na jednym ładowaniu przepaść kolosalna.

Jeżeli zdjęcia z tego telefonu Ci się podobają, to nie widzę innego wyboru jak tylko go kupować.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1007777  autor: tattared
 15 sie 2018, 12:10
ridox112 pisze:Jednak nie chcę iść zamydlony prosto w jego ślady, i chciałbym zapytać czy jest jeszcze może jakiś telefon który mógłby okazać się konkurencyjny do niego?
W tym budżecie, zdecydowanie nie. Można znaleźć smartfon, który w jednym, czy drugim aspekcie wypadnie lepiej od Redmi Note 5, ale sumarycznie wynik zawsze będzie na korzyść słuchawki od Xioami. Jeżeli możesz żyć bez NFC to jest to telefon idealny dla Ciebie. Jeśli chodzi o kulturę pracy - to na temperaturę wpływa przede wszystkim procesor, ten w Note 5 (Snapdragon 625) nie łapie wysokich temperatur.
 #1007876  autor: ridox112
 15 sie 2018, 22:14
A jeśli bym już dołożył parę złotych do zakupu? w Necie w do 1200zł mozna znaleźć telefon Xiaomi Mi a2 w wersji 6/128. Wolałbym dodać parę złotych niż płakać za rok że znów mi coś nie pasuje w nim.
Trochę przeraża mnie ten fakt mniejszej baterii, trochę się boję na ile one wystarczają w tych nowych telefonach.
Warto jednak dołożyć i kupić go zamiast note 5? Ciężko znaleźć jakieś porównania tych dwóch telefonów.

I nie, brak NFC mi nie przeszkadza ;)
 #1007904  autor: vonski
 16 sie 2018, 09:16
Za 1200zł to sobie kup S7, a nie żadne chińskie średniaki.
 #1007917  autor: marcin19883
 16 sie 2018, 12:18
vonski pisze:Za 1200zł to sobie kup S7, a nie żadne chińskie średniaki.
Trafić na dobrą sztukę nie składaną w Chinach ciężko. Przecież nie od dziś wiadomo, że tanie używki Samsunga, to składaki z Chin. Szczególnie na znanym portalu aukcyjnym. Lepiej kupić nowego redmi note 5, niż używkę Samsunga S7
 #1007921  autor: harys
 16 sie 2018, 12:27
Jest masa nowek S7 z playa na portalach. Takich trzeba szukać a nie refubów

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1007932  autor: vonski
 16 sie 2018, 13:55
marcin19883 pisze:
vonski pisze:Za 1200zł to sobie kup S7, a nie żadne chińskie średniaki.
Trafić na dobrą sztukę nie składaną w Chinach ciężko. Przecież nie od dziś wiadomo, że tanie używki Samsunga, to składaki z Chin. Szczególnie na znanym portalu aukcyjnym. Lepiej kupić nowego redmi note 5, niż używkę Samsunga S7
O czym ty mówisz? Szwagier dopiero co kupił nowego S7 z Playa na allegro za 1170zł. Komplet z papierami i jakąś tam przedłużoną gwarancją.
 #1007934  autor: marcin19883
 16 sie 2018, 13:57
vonski pisze:
marcin19883 pisze:
vonski pisze:Za 1200zł to sobie kup S7, a nie żadne chińskie średniaki.
Trafić na dobrą sztukę nie składaną w Chinach ciężko. Przecież nie od dziś wiadomo, że tanie używki Samsunga, to składaki z Chin. Szczególnie na znanym portalu aukcyjnym. Lepiej kupić nowego redmi note 5, niż używkę Samsunga S7
O czym ty mówisz? Szwagier dopiero co kupił nowego S7 z Playa na allegro za 1170zł. Komplet z papierami i jakąś tam przedłużoną gwarancją.
W sklepach 1500 a na allegro 1200? Pewnie telefon ze zwrotów
 #1007938  autor: harys
 16 sie 2018, 14:09
Z przedłużeń Umów nie że zwrotów. Normalna gwarancja 24msc

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1007976  autor: vonski
 16 sie 2018, 19:28
W sklepach 1500 a na allegro 1200? Pewnie telefon ze zwrotów
Nie znasz różnicy między allegro a sklepami? Nie wiesz że sklep dolicza VAT, marzę, płaci podatki i utrzymuje działalność gospodarczą? Nie rozumiesz skąd inna cena?


Tapatalk @ Google Pixel
 #1007991  autor: ridox112
 16 sie 2018, 21:44
To fakt, akurat na allegro czy innych tego typu portalach można kupić faktycznie taniej telefony.
Mimo wszystko jakoś mnie Samsung S7 nie interesuje. Mimo wszystko bym wolał chyba coś z Xiaomi.

Kiedyś interesowałem się co prawda Lg v20, jednak teraz chyba jest to bez sensu, a V30 jest delikatnie poza budżetem raczej. Chociaż w tej cenie to lepszy już będzie Xiaomi mi mix 2.

Zacząłem od 800zł na note 5, a zaczynam mówić o mi mix 2.
 #1008133  autor: antonio7
 17 sie 2018, 21:13
ridox112 pisze:Fajnie by było też gdyby miał w miarę dobry aparat. Osobnego żadnego nie mam żeby nosić na wyjazdy, a czymś pamiątki trzeba robić.
ridox112 pisze:T
Mimo wszystko jakoś mnie Samsung S7 nie interesuje. Mimo wszystko bym wolał chyba coś z Xiaomi.
Deal życia mając do wyboru w podobnej cenie S7, a XRN5, z aparatem na poziomie Galaxy S5.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?