DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1007642  autor: Milord83
 14 sie 2018, 11:34
Szanowni,

Szukam dwóch telefonów do około 1200,- każdy.
W tej chwili używam Huawei p9 lite, żona Samsunga A5.
Ja z Huaweia nie jestem zadowolony, jest dla mnie za "mułowaty". Żona z Samsunga jest bardzo zadowolona i przy Samsungu chciałaby zostać.
3GB/32 to takie absolutne minimu. 4/64 byłoby ideałem.
Żonie podoba się Samsung A6 i na 90% tego wybierzemy, chyba że możecie zaproponować coś innego sensownego w tym budżecie?
Ja jestem bardziej otwarty, bardziej zależy mi na szybkości działania telefonu.

Będę bardzo zobowiązany za propozycje!
 #1007648  autor: vonski
 14 sie 2018, 12:08
Dla Ciebie S7, ewentualnie pierwszy Pixel, trochę się ich ostatnio pojawiło w dobrej cenie.
Tyle, że to będzie 4/32.
 #1007669  autor: Julienne
 14 sie 2018, 13:51
Teraz w dobrej cenie są Iphone 6s. Te telefony naprawdę polecam, są wydajne i nigdy się nie zacinają.
 #1007690  autor: Milord83
 14 sie 2018, 15:52
Wolałbym jednak Androida. Ajfony bardzo mi się podobają, ale jednak preferuję Androida.
 #1007697  autor: Lawrence72
 14 sie 2018, 17:57
Jeżeli mówimy o nówkach spróbowałbym poszukać LG G6 w tym segmencie. Fajne telefon wart swojej ceny. Na plus dobrej jakości aparat a także wykonanie IP68.
Na minus jedynie nie wiadoma jeżeli chodzi o dalsze wsparcie i aktualizacje ( jest do Oereo) poza tym nie ma się do czego przyczepić.
 #1007732  autor: antonio7
 14 sie 2018, 22:35
Milord83 pisze:Szanowni,

Szukam dwóch telefonów do około 1200,- każdy.
W tej chwili używam Huawei p9 lite, żona Samsunga A5.
Ja z Huaweia nie jestem zadowolony, jest dla mnie za "mułowaty". Żona z Samsunga jest bardzo zadowolona i przy Samsungu chciałaby zostać.
3GB/32 to takie absolutne minimu. 4/64 byłoby ideałem.
Żonie podoba się Samsung A6 i na 90% tego wybierzemy, chyba że możecie zaproponować coś innego sensownego w tym budżecie?
Ja jestem bardziej otwarty, bardziej zależy mi na szybkości działania telefonu.

Będę bardzo zobowiązany za propozycje!
Samsung A6 to jeden wielki badziew, będący słabszy wydajnościowo od A5 2017. Gdzie chcesz kupować ten telefon, ma to dla Ciebie znaczenia? Musi być koniecznie nowy z fakturą czy może być używka?

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1007957  autor: FKS_91
 16 sie 2018, 16:53
Jeśli chodzi o Xiaomi to w tej cenie najlepszym wyborem według mnie byłby Mi A2. Dużym plusem (oczywiście jak dla mnie, nie którzy nie podzielają mojej opinii) jest jego czysty system.
 #1008026  autor: Milord83
 17 sie 2018, 09:19
Widziałem na popularnym serwisie aukcyjnym, że można za 1200m- mieć Mi A2 6/128 za 1200,-.
To już wygląda jak mały kombajn, moim laickim okiem. Czy rzeczywiście tak jest?
 #1008120  autor: Lawrence72
 17 sie 2018, 18:35
Wydajnościowo tak, ogromny plus to android bez nakładki miui. Jak na swoją cenę nie ma się do czego przyczepić chociaz unikałbym podejrzanie tanich ofert z aukcji.
Lepiej sprawdzić oferty sprawdzonych sklepów internetowych sferis, emag itd. Najważniejsze by była pełna gwarancja i sprawdzona dystrybucja nawet kosztem kilku złotych więcej.
 #1008127  autor: antonio7
 17 sie 2018, 20:57
Milord83 pisze:Hmm... Dziękuję.
A czy któryś Xiaomi jest wart uwagi?
Dla Twojej żony to raczej nie bardzo, z racji mocno przeciętnego aparatu, no chyba, że nie wykonuje i nie zależy jej na jakości pod tym względem.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1008537  autor: Milord83
 20 sie 2018, 14:23
Dziękuję bardzo za Wasze opinie.
Mam jeszcze pytanie dotyczące innego telefonu.
Czy w moim budżecie wybranie Sony Xperia Z5 bedzie miało sens?
Zdaję sobie sprawę, że to starszy telefon.
Będzie bardzo widać po nim upływ czasu w działaniu?
 #1008538  autor: marcz123456
 20 sie 2018, 14:24
Najlepsze telefony w tym budżecie to Xiaomi Redmi Note 5 i Asus Zenfone max pro m1
Żonie podoba się Samsung A6 i na 90% tego wybierzemy, chyba że możecie zaproponować coś innego sensownego w tym budżecie?
Fatalny telefon zupełnie nie wart swojej ceny. On jest na poziomie j7 2017 a jest droższy. A6+ jeszcze gorzej wyceniony. Tegoroczne Samsungi to absurd.
 #1008591  autor: antonio7
 20 sie 2018, 20:46
Milord83 pisze:Dziękuję bardzo za Wasze opinie.
Mam jeszcze pytanie dotyczące innego telefonu.
Czy w moim budżecie wybranie Sony Xperia Z5 bedzie miało sens?
Zdaję sobie sprawę, że to starszy telefon.
Będzie bardzo widać po nim upływ czasu w działaniu?
Jak znajdziesz jakiś dobry egzemplarz w tym budżecie to brałbym śmiało, telefon prawie, że już trzyletni, a i tak wydajnościowo dalej lepszy niż większość obecnych średniaków czy chińczyków.
Fatalny telefon zupełnie nie wart swojej ceny. On jest na poziomie j7 2017 a jest droższy. A6+ jeszcze gorzej wyceniony. Tegoroczne Samsungi to absurd.
J7 chyba nawet lepszy jest wydajnościowo. A6+ ratuje jedynie całkiem pokaźny czas pracy na jednym ładowaniu. Samsung kroczy drogą LG, ciekawe jak to się skończy.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1008600  autor: Crismon
 20 sie 2018, 21:35
Milord83 pisze:Widziałem na popularnym serwisie aukcyjnym, że można za 1200m- mieć Mi A2 6/128 za 1200,-.
To już wygląda jak mały kombajn, moim laickim okiem. Czy rzeczywiście tak jest?
Z tego co mi wiadomo w dystrybucji na Europę nie było wersji A2 z 6 GB ramu. Maks to 4 GB ramu na Europę.
Ja bym polecił młodszego brata A2 czyli A1 4/64 (takiego posiadam). Wydajnościowo super, nie zacina się, kilka apek w tle i działa. Nawet PUBG Mobile bez problemu działa. Dodatkowo A1 posiada złącze jack i slot na kartę pamięci a tego brakuje w A2.
 #1008655  autor: Milord83
 21 sie 2018, 11:38
antonio7 pisze:
Milord83 pisze: Czy w moim budżecie wybranie Sony Xperia Z5 bedzie miało sens?


Jak znajdziesz jakiś dobry egzemplarz w tym budżecie to brałbym śmiało, telefon prawie, że już trzyletni, a i tak wydajnościowo dalej lepszy niż większość obecnych średniaków czy chińczyków.
Właśnie miałem Z5 trzy lata temu i byłem bardzo zadowolony. Zrezygnowałem z neigo jak zaraz po tym jak wymieniłem ekran za 350,- upadł mi ponownie.
Nadal wygląda fajnie i aparat z tego co czytałem nadal w porządku. 3/32 powinno mi wystarczyć na jakiś czas.
Na Allegro są nówki sztuki za 1100-1200,-. Mówisz, że warto czy lepieć iść w coś świeższego?
 #1008656  autor: t r o i p
 21 sie 2018, 12:00
Z5, ma już swoje lata, ale to był całkiem dobry telefon, jeśli nie przeszkadza ci brak wsparcia producenta to czemu nie. Musisz pamiętać tylko o tym że nie wiadomo jak długo jeszcze pociągnie, aplikacje z każdą aktualizacją są coraz większe i cięższe, 2 lata temu wystarczyło 1,2 GB pamięci RAM, żeby telefon działał płynnie, teraz 3 GB RAM to standard. Nie wiadomo co będzie za rok. Jeżeli nosisz się z zamiarem kupna telefonu na dłuższy czas, to powinieneś sięgnąć po najnowsze technologicznie urządzenia. Natomiast jeśli za rok i tak planujesz zmianę telefonu to taka xperia nie będzie złym wyborem.

Dictum sapienti sat est.
 #1008663  autor: Milord83
 21 sie 2018, 13:22
Właśnie po cichu liczyłem, że wytrzyma ten telefon u mnie minimum dwa lata ze wskazaniem na trzy...
 #1023881  autor: Milord83
 04 paź 2018, 14:01
Ok, odgrzejemy kotleta...

Na dzień dzisiejszy stoję przed wyborem jednego z poniższych. Decyzję muszę podjąć w tym tygodniu:
1. LG G6
2. Huawei p20 lite
3. Xiaomi Mi Max 2
4. Samsung Galaxy S7
 #1028305  autor: greenrs
 24 paź 2018, 17:06
I co wybrałeś?
Szkoda, że nikt Ci nie polecił Motoroli G6/G6 Plus. Obydwa świetne, na pewno spełniałyby Twoje wymagania.