DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1007520  autor: lukaszz
 12 sie 2018, 19:42
Witam
Chce kupić telefon do 500 zł, wyświetlaczem 5 cali, pamięcią RAM 2 GB.
Ciężko mi wybrać między tymi dwoma, mają bardzo podobne parametry.
Ma ktoś porównanie między tymi telefonami ?
Pozdrawiam
Łukasz
 #1007528  autor: harys
 12 sie 2018, 21:08
P9lite mini nie polecam,moja żona go męczy, telefon jest wolny i ma lagi. Redmi 5a działa lepiej ale też tak sobie. Dołóż sobie 50-70zl i kupisz redmi 5,koniecznie 3/32

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1007536  autor: lukaszz
 12 sie 2018, 21:46
Ostatnio korzystałem z SAMSUNG GALAXY S4 MINI, który ma 4,3 cala.
Szukam maksymalnie do 5 cali.

Ten XIAOMI REDMI 5 ma 5,7 cala, trochę za duży, ale parametry ma bardzo dobre porównując do tych dwóch z tematu. Jak się to widzi to aż chce się go mieć ;)
 #1007539  autor: harys
 12 sie 2018, 22:15
To może LG q6? Nie patrz na rozmiar ekranu tylko na wymiary. Dzisiejszy design telefonów to przede wszystkim wąskie ramki. Dziś się upycha duże ekrany w niedużych obudowach ale po S4 mini to praktycznie każdy telefon będzie duży.
Zerknij też na redmi 4x

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1007542  autor: antonio7
 12 sie 2018, 22:55
Eragon pisze:Huh, a czemu akurat te dwa?
Żaden z nich nie będzie działać... dobrze...
Niby czemu? Autor postu nie napisał w jaki sposób będzie używać telefonu, a jeśli ma on posłużyć mu tylko i wyłącznie do dzwonienia i korzystania z internetu raz na jakiś czas to ja osobiście nie widzę problemu, dla którego miałby nie wybrać któregoś z tych telefonów.

Chociaż nie jest tajemnicą, że do kwoty 500 zł da się znaleźć lepsze telefony, jak np. Redmi 4x, Zenfone 3 Max.

LG Q6 to raczej tylko używkę under 500 zł, telefon tanieje z dnia na dzień, ale jednak trochę odrobinę poza budżetem jest,

A jak interesuję Cię Xiaomi Redmi 5, to szukaj w wersji 3/32.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1007588  autor: Lawrence72
 13 sie 2018, 18:33
Osobiście w tym segmencie poszukałbym Mi A1 ewentualnie Redmi 5 - różnica w cenie nie jest aż taka duża a odczujesz różnicie w wydajności i komforcie użytkowania. Z wydajnością P9 lite mini może być różnie :). Najtańsza opcja to 4X.
 #1007725  autor: lukaszz
 14 sie 2018, 21:12
Faktycznie, nie podałem do czego będzie mi potrzebny telefon. Najważniejsze to jakość rozmowy, a z tym bywa różnie. Wybajerzony telefon, a rozmówcy nie słychać za dobrze ;)
Druga sprawa to Internet, nie miałem z tym problemu na S4 mini, choć pod koniec jego żywota było coraz gorzej.
Nie gram w gry, więc nie potrzebuje mega wydajnego sprzętu.
Na S4 mini korzystałem z kilku aplikacji, m.in. Yanosika, Fuelio, Messenger, AutoMapa, YouTube,...
harys pisze:To może LG q6? Nie patrz na rozmiar ekranu tylko na wymiary. Dzisiejszy design telefonów to przede wszystkim wąskie ramki. Dziś się upycha duże ekrany w niedużych obudowach ale po S4 mini to praktycznie każdy telefon będzie duży.
Zerknij też na redmi 4.
LG Q6 wydaje się niezły, parametrami dorównuje XIAOMI REDMI 5.
Dzięki za uświadomienie jednej rzeczy - nie ekran jest ważny, a wymiary. Teraz to zmienia postać rzeczy.

Już nawet myślałem o Samsung J3 2017, ale naczytałem się wiele złego o tym telefonie. W wersji 2016 był ekran super AMOLED, a w 2016 już tylko TFT. To się nazywa iść do przodu z technologią ;)
 #1007729  autor: antonio7
 14 sie 2018, 21:53
lukaszz pisze:Faktycznie, nie podałem do czego będzie mi potrzebny telefon. Najważniejsze to jakość rozmowy, a z tym bywa różnie. Wybajerzony telefon, a rozmówcy nie słychać za dobrze ;)
Druga sprawa to Internet, nie miałem z tym problemu na S4 mini, choć pod koniec jego żywota było coraz gorzej.
Nie gram w gry, więc nie potrzebuje mega wydajnego sprzętu.
Na S4 mini korzystałem z kilku aplikacji, m.in. Yanosika, Fuelio, Messenger, AutoMapa, YouTube,...
To gwarantuję Ci, że dużego przeskoku jakościowego biorąc pod uwagę P9 lite mini i Redmi 5a w porównaniu do Galaxy S4 mini nie uświadczysz.

Na Twoim miejscu faktycznie dołożyłbym ze dwie stówki i brałbym taniejącego po całości Redmi Note 4 64/4.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1007924  autor: lukaszz
 16 sie 2018, 12:44
Dziękuję Wam wszystkim za opinie.
Zdecyduje się na Redmi Note 4 64/4.
Cena niesamowicie niska jak na taki sprzęt i opinie też bardzo dobre.