DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1007612  autor: Ataras
 14 sie 2018, 00:56
Kilka lat temu kupiłem i używałem Nexus 5, niestety umarł. Niech spoczywa w pokoju. Jako, że byłem bardzo zadowolony z tego telefonu moje oczy zwróciły się naturalnie na jego ówczesnego następce Nexus 5x, ale niektóre recenzje mnie odstraszyły, mówiąc, że nie jest to już telefon nadążający za konkurencją na tej półce. Jakie alternatywy polecilibyście?

- wymagania odnośnie telefonu
* wydajna bateria
* NFC
* Sprawny GPS (Nexus 5 praktycznie takiego nie posiadał :P)
* musi uciągnąć wiele aplikacji, dużo przełączania się między jedną a drugą, internety all the way
* akceptowalny aparat (przedni i tylni)
* raczej standardowe wejście ładowania (ale niekoniecznie, poprostu często gubię ładowarki) :P

- preferencje odnośnie marki - brak
- miejsce zakupu - najprawdopodobniej ebay, allegro albo aliexpress, nie obawiam sie używanych :)
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora- +/- 500zł

Dzięki!
 #1007632  autor: vonski
 14 sie 2018, 11:09
Za 500zł nie kupisz nic z podobnej półki co Nexus. Chyba, że bardzo "używanego".
To pułap cenowy na budżetowe chińczyki, najczęściej od Xiaomi. Jedyne co mi przychodzi do głowy to używany Note 3/4 + wymiana baterii.
 #1007699  autor: Lawrence72
 14 sie 2018, 17:59
W tym przedziale cenowym najlepiej prezentuje się Xiaomi.. które trzeba by było wyeliminować ponieważ te modele nie obsługują komunikacji nfc. Jeżeli NFC nie jest warunkiem koniecznym to w tym przedziale cenowym z nówek wyrwiesz np 4X, który posiada w solidną baterię 4100 mAh.