Telekomunikacja jak na dłoni

[Orange] Przedłużenie umowy - cd.2.

Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: [Orange] Przedłużenie umowy - cd.2.

Postprzez neusia » 9 sie 2018, o 21:54

W moim przypadku najgorsze jest to że mam różne terminy zakończenia umów. A od października stracę dość spora zniżkę. A już teraz mogę przedłużyć wszystko razem więc liczę łatwiej będzie przy kolejnym przedłużeniu. O ile abonamenty za 9,90 są dla mnie spoko to internet z telefonem za 79 już nie bardzo
neusia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez gulises » 10 sie 2018, o 07:18

Każdy tak narzeka na orange love ale jaka macie alternatywę dla tej oferty?
W moim przypadku to pełny pakiet LOVE + 4x abo 9.99 + net mobilny. Jaka sieć da mi to taniej ?
gulises
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez neusia » 10 sie 2018, o 09:52

no może patrząc od tej strony to faktycznie ok ale przedłużając chciałabym być docenionym klientem i płacić jak nie mniej o chociaż tyle samo co do tej pory a nie więcej i to o prawie 40zł
neusia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez tMati » 10 sie 2018, o 12:58

gulises napisał(a):Każdy tak narzeka na orange love ale jaka macie alternatywę dla tej oferty?
W moim przypadku to pełny pakiet LOVE + 4x abo 9.99 + net mobilny. Jaka sieć da mi to taniej ?

W twoim może i tak, ale dla kogoś, kto ma jeden telefon i net mobilny, oferta nie porywa.
Orange Love 4G, to próba ukrytej redukcji zobowiązań RLAH, bo dostajesz minimalny pakiet netu, a reszta idzie ze wspólnego pakietu dla netu mobilnego. Do tego ceny telefonów, są często wyższe niż przy abonamencie + net (nie biorąc pod uwagę tego, ze wtedy można wziąć dwa urządzenia).
Xperia Z5, Xperia M2, Galaxy Ace 2, SE Elm, SE K550i, Nokia 1600, Nokia 3330
tMati
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: SONY Xperia Z5
Sieć: Orange

Postprzez strzykawa1 » 11 sie 2018, o 11:01

Wszyscy operatorzy działają tak że im więcej usług tym taniej tu się zgodzę, z samym netem i komórko lepiej uciekać do odłamu Orange do śmiesznego ziemniaka, ale jeżeli już są dwa numery w Orange to chyba 40zł za dwa numery nie wygląda już tak źle moim zdaniem.
strzykawa1
Obserwator
Obserwator

Postprzez Shexbeer » 13 sie 2018, o 12:08

Oferta abonamentowa z racji wiązania się z operatorem umową na okres 24 miesięcy (nie wspominając o 36) powinna być zdecydowanie i odczuwalnie atrakcyjniejsza niż to co oferują operatorzy w ofertach na kartę. Niestety nawet przy większej ilości numerów (3-4) obecna oferta Orange jest słaba a obsługa i podejście operatora nie zachęca do przedłużenia umowy.

W zeszłym tygodniu złożyłem w salonie Orange rezygnację w trybie natychmiastowym z numeru dodatkowego z pełnymi konsekwencjami (opłacenie kary... kilka złotych) którego umowa wygasa 6 września. Dzisiaj dostałem SMSa o treści "Potwierdzamy przyjecie rozwiazania umowy dla numeru XXXXXXXXX. Odlaczenie nastapi 2018-09-30 zgodnie z warunkami umowy. Pozdrawiamy, Orange". Gdzie tutaj logika, czy ktoś sprawdza na co odpowiada... słów brak.
Shexbeer
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez piotrzet » 13 sie 2018, o 12:10

Dlatego widać to po wynikach minus ponad 20 000 numerów za poprzedni kwartał. Ciekawe kiedy się obudzą. Czy jak spadną za T-Mobile czy wcześniej.
http://www.speedtest.net/result/a/3687820711.png
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ Premium
Sieć: T-Mobile

Postprzez Shexbeer » 13 sie 2018, o 12:27

piotrzet napisał(a):Dlatego widać to po wynikach minus ponad 20 000 numerów za poprzedni kwartał. Ciekawe kiedy się obudzą. Czy jak spadną za T-Mobile czy wcześniej.

Też się zastanawiam. 1 najprościej przerobić na 4. Orange.. sieć #4 :D
Shexbeer
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kemot82 » 13 sie 2018, o 12:43

Wie ktoś co się dzieje z OOE po przejściu "Lte dla Domu" na czas nieokreślony?

Zostaje czy ginie?

Bo jeśli to drugie - zaraz piszę wypowiedzenie :mrgreen:

piotrzet napisał(a):Dlatego widać to po wynikach minus ponad 20 000 numerów za poprzedni kwartał. Ciekawe kiedy się obudzą. Czy jak spadną za T-Mobile czy wcześniej.

Coraz poważniej rozważam przeniesienie swoich 3 numerów głosowych z Orange do np. A2 Mobile czy Plusha na kartę. Mam na to jeszcze pół roku, chyba że pod koniec 2018 r. jednak w O wymyślą coś co mnie u nich zatrzyma :roll: chociaż patrząc po tym co się obecnie dzieje, są nikłe szanse na to :smt006

W sumie pytanie w okolicach tematu: Co się dzieje z nowym tymczasowym SIMem, który dostanę od nowego operatora po wypełnieniu wniosku o przeniesienie numeru z Orange? Leży sobie w szufladzie 4 miesiące i czeka na uwolnienie numeru? Trzeba za niego dodatkowo płacić w przypadku przeniesienia do A2 Mobile czy Plusha (oferta na kartę) przez ten okres? Przeniesienie w początkowym okresie oczywiście jako karta przetargowa w kontakcie z DUK, ale nie będę płakał jeśli w O nie będą chcieli mnie zatrzymać i przeniesienie dojdzie do skutku (oni pewnie po moich 3 numerach też płakać nie będą :smt004 ).
kemot82
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Shexbeer » 13 sie 2018, o 12:54

W Plusie dostajesz darmowe karty SIM, nic nie płacisz za to. Moje trzy numery też czekają na przeniesienie do Plusa na kartę. Jak każdego kolejnego niezadowolonego z obecnej oferty abonamentowej abonenta Orange trzy numery zmienią operatora to jednak Orange zacznie to odczuwać... najgorzej budzić się z ręką w nocniku. ;)
Shexbeer
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez dsk121 » 14 sie 2018, o 16:39

DUK zaproponował mi:
abo 49,99 po rabacie 37,99 o który musiałem sam zapytać
wszystko bez limitu plus 15gb netu
do tego iphone 8 64gb 154 rata

to jest łącznie o 303 zł gorsza oferta od tej jaką proponuje kolega @strzykawa1 ... ale pytanie czy komuś już załatwił :):)
dsk121
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: 5s
Sieć: Orange

Postprzez tom5690 » 14 sie 2018, o 21:33

Ta rata 154 zł to razem z abonamentem czy bez? Z resztą bez większego znaczenia. Na pewnym portalu tego iphona można wziąć na 20 rat zero % gdzie rata jest niższa o prawie 20 zł od tych 154. Nawet jeśli jest to razem z abo to lepiej wziąć nawet plush abo za 25 zł. Tam jest no limit i powiększający się pakiet netu. No chyba, że celujesz w te 100 minut międzynarodowe, które pojawiły się od planu optymalnego niedawno. Jeśli nie to z abo i ratą wychodzi jakieś 160 zł. Tyle, że za telefon jest 20 rat i miesięcze zobowiazanie przy abo, które można wypowiedzieć w każdej chwili. Orange ma lipne teraz oferty. Zniżki za łączenie usług to mydlenie oczu. Ja im w grudniu piszę czego oczekuję łącznie ze screenami od innych operatorów cenników za internet, kablówkę, telefon stacjonarny, nagrywarkę tv, pakiety tv. Albo dają co najmniej w tej samej cenie co konkurencja albo papa dwa numery i cały love. Każdemu radzę to samo, no chyba że chcecie przedlużać ofery z czasów OOE, o ile się da. Inaczej wiać. Ani obecne abo, ani zniżki za łączenie usług ani raty telefonów nie są w orange korzystne.
tom5690
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Oferta abonamentowa