DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 5 z 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
 #1004723  autor: Dorotea
 22 lip 2018, 14:21
Pomysł tutaj wielokrotnie powtarzany "kup i przekonaj się" uważam za delikatnie mówiąc nierozsądny. Aukcja śmierdzi z daleka, a ciągłe ktoś sugeruje, że to zapach kwiatków. Miejsce tego tematu to kosz, bo nie ma tutaj żadnej Ciekawej/dziwnej/niesamowitej oferty, a tylko jedna, podejrzana.
 #1004725  autor: jarekt
 22 lip 2018, 14:42
@Dorotea, ten temat (o takim tytule) ja założyłem (wbrew temu co jest sugerowane i widoczne), bo te posty były w temacie o DIL (zerknij na nagłówki postów aż do strony 4.).
W tym poście viewtopic.php?f=27&t=93276&start=45#p1003895
poprosiłem o zaniechanie dyskusji o tej aukcji w temacie o DIL i przeniesienie jej do tego właśnie tematu, który specjalnie do tego celu utworzyłem gdy zobaczyłem jaki śmietnik zrobiono w temacie o DIL (a 70 postów z DILa zaraportowałem, a moderator przeniósł je do tego tematu).

Temat jest również na przyszłe takie "okazje" i okazje :) aby nie zaśmiecać innych tematów (był mój post jako pierwszy, który to objaśniał po co ten temat , ale po porządkach moderatora wylądował w koszu, a @Morvius z jakiegoś powodu nie chciał go przywrócić na moją prośbę, lub mojej wiadomości nie odczytał, lub nie potrafił zrobić tego o co prosiłem :)).

Post wprowadzająco/objaśniający znajdujący się obecnie w koszu, który powinien być jako pierwszy w tym temacie: viewtopic.php?f=37&t=93287#p1003894

Napisałem w nim:
"Jak w tytule. Dyskutujemy tutaj o takich ofertach aby nie zaśmiecać innych tematów."
@Morvius go usunął z dopiskiem:
"Powód: Treść nie nawiązuje do wyznaczonego tematu, wprowadza chaos."

Czyli zakładam temat o tytule "Ciekawe/dziwne/niesamowite oferty na net mobilny z Allegro".
W pierwszym poście piszę "Jak w tytule. Dyskutujemy tutaj o takich ofertach aby nie zaśmiecać innych tematów.".
A @Morvius kasuje ten post z dopiskiem "Treść nie nawiązuje do wyznaczonego tematu, wprowadza chaos."

:) :) :)
Moja prośba (z precyzyjnym tłumaczeniem że ten post jest istotny i musi być przywrócony i jako pierwszy) pozostała bez odpowiedzi...

Ale to dla mnie żaden problem :)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2018, 15:02 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1004729  autor: kpc211
 22 lip 2018, 15:21
1. W opisie aukcji sprzedawca pisze, że rejestracja startera po zakupie, a przed wysyłką. To by sugerowało, że rejestruje je na kupującego. Chyba, że robi jakąś "cesję" ze słupa tak naprawdę.

2. Jeśli to jest jakiś błąd w systemie i coś działa niezgodnie z tym, co jest w regulaminach - i gość to sprzedaje - to czemu operator jeszcze się nie zorientował, że taki proceder ma miejsce i tego nie zablokował, nie naprawił tego błędu? Błędy, z których korzysta mała grupa użytkowników tego forum bywają łatane i naprawiane, a tu ktoś ten błąd sprzedaje i na nim zarabia, kupują to na pewno całe masy ludzi - i jeszcze się nie zorientowali?

3. Ciekawe, że jeszcze nikt z tych, co to kupili nie zaczął drążyć tematu i kombinować, jak ten gość to osiągnął.

4. Opinie... niby 100% poleca sprzedającego, ale to jest póki co, z tego co widzę, całe 9 opinii. Pierwsza z 9 czerwca. Może po prostu ci, co to kupili i wystawiali te opinie, nie zdążyli jeszcze wykorzystać limitu transferu... I nie trafił się nikt znający się na ofertach komórkowych na tyle, by choćby sprawdzić ten limit kodem czy przez Play 24. Przy 9 osobach jest to możliwe. Choć też mocno ryzykowne dla sprzedającego. Ale... może sprzeda ileś kart i po pojawieniu się pierwszego negatywa po prostu się ulotni?
 #1005576  autor: Dorotea
 30 lip 2018, 19:59
Przybyło raptem kilka komentarzy na Allegro i to ma podnieść wiarygodność?
matek451 pisze:Facet na Allegro https://allegro.pl/play-internet-na-kar ... 6e964e28a0 wynalazł cudowny sposób na prawdziwy no limit bez lejka i RWK w Play a Janusze jeszcze go nie zasypali ofertami zakupu. Działkuje sobie wystawiając po 7 ofert a żeby być jeszcze bardziej wiarygodny to po uzyskaniu 50 feedbacków na jednym koncie założył sobie drugie i zaczyna od początku bidaka. Kamil w niego wierzy więc na bank to pewna oferta. A jakby co to Jarek pomoże i w 30 dni bez ceregieli kasa wróci na konto. POK na Allegro to sposób łatwy i przyjemny i szybki jak błyskawica. A całość tak jak napisał @darekka trwa miesiącami od czasu zakupu. Zwrot kasy przed upływem pól roku to sukces.
Chyba najtrafniejsze podsumowanie.
 #1005585  autor: matek451
 30 lip 2018, 21:28
A co w tym dziwnego. Najpierw dyskusja i próby kontaktu ze sprzedawcą, kilka dni. Potem zgłoszenie do Allegro i mediacje z ich udziałem. Z reguły około m-ca. Potem skorzystanie z POK wymagające zgłoszenia do prokuratury/ na policję, przygotowanie dokumentów, kolejne kilka dni. Złożenie zeznań i oczekiwanie na odpowiedź od organów ścigania. Odpowiedź od nich kolejny m-c i mamy już 3m-ce jak wszystko dobrze pójdzie. Teraz wysyłka papierów do Allegro i możemy czekać na decyzję z POK. Jak po 4 m-cach uda się odzyskać kasę to hurra. W całym procesie jest kilka słabych punktów na które nie mamy żadnego wpływu. Przerabiane 3 razy, nikomu nie życzę. To nie Aliexpress.
 #1005594  autor: JFK2016
 30 lip 2018, 23:51
Po raz kolejny "trzepanie piany", nie mające nic wspólnego z rzeczywistością-zajrzałem do skrzynki pocztowej: pierwsze zgłoszenie do POK Allegro 10.09.2013
Kod: Zaznacz cały
 Informujemy, że Twój wniosek w ramach Programu Ochrony Kupujących właśnie został przyjęty do naszej bazy (Zgłoszenie nr 323465.../919.../2013). Zostanie rozpatrzony w przeciągu 30 dni roboczych od daty jego złożenia.
, później zgłoszenie na Policję i umówienie się na złożenie zeznania-"wsio", 25.10.2013
Kod: Zaznacz cały
 Otrzymaliśmy komplet dokumentów dotyczących Twojego zgłoszenia do Programu Ochrony Kupujących (nr 323465.../919.../2013). Rekompensata wpłynie na podany przez Ciebie numer rachunku bankowego w ciągu 7 dni roboczych.
, kwota prawie 5tys. wpłynęła w ciągu 2-3dni roboczych.
 #1010204  autor: darekka
 30 sie 2018, 15:59
Radziłbym się przyłożyć do testowania, bo jak coś nie pyknie to masz szansę na odzyskanie kasy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1010223  autor: Dorotea
 30 sie 2018, 17:07
sharphil pisze:starter z tej aukcji niczym się nie różni od takiego kupionego w kiosku,ciekawe na czym polega ten myk z internetem,jak to włączyc na nowym numerze?
Też chcemy wiedzieć :) O ile masz coś ponad 50GB i RWK, skoro włączony bonus za przeniesienie.
  • Strona 5 z 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10