DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1004612  autor: kakalaka
 21 lip 2018, 10:22
Czesc,
Poszukuje telefonu w do 1000zl. Przegladajac roznorakie fora znalezc mozna przede wszystkim informacje o tym, ze najlepsza opcja zdaje sie tutaj cos pokroju Xiaomi Note 5 4/64. Czy jest jakas sensowna alternatywa dla tego telefonu?
Nie zalezy mi na aparacie, a jedyne co przekresla telefon to bardzo slabe audio w odniesieniu do zlacza 3,5mm.

Drugie istotne pytanie, w sumie glownie z tego powodu zakladam ten temat, to jak wyglada sprawa gwarancji Xiaomi z poszczegolnych dystrybucji? Zakladam, ze w Polsce realizowana jest gwaranacja z oficjalnej polskiej dystrybucji? Mam mozliwosc zakupu telefonu bezposrednio w Niemczech i zastanawiam sie, czy nie byloby warto zakupic tam w jakiejs wiekszej sieci. Pytanie tylko jak wyglada wtedy sprawa z gwaranacja. W polsce oficjalna dystrybucja dla note5 to koszt okolo 1000zl. Przykladowo na Notebooksbilliger.de mozna ten telefon dostac za 200 euro, czyli nieco ponad 850zl. Zawsze to jakas oszczednosc a i sklep raczej nalezy do bardziej znanych.
 #1004636  autor: antonio7
 21 lip 2018, 16:15
Do czego ten telefon? Do audio, grania, przeglądania internetu? Sprecyzuj.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1004717  autor: trasko
 22 lip 2018, 13:28
Witam, jestem tu nowy ale może podpowiem na własnym przykładzie, postanowiłem zakupić telefon dla córki no i oczywiście czytałem testy/recenzje telefonów między innymi na telepolis, miałem zamiar kupić smartfona w rozmiarze ekranu do 5,5" biorąc pod uwagę xiaomi redmi note 4 ale z uwagi na opinie o jego możliwościach fotograficznych w stylu "nawet tłuczek do ziemniaków robi lepsze zdjęcia" zainteresowałem się note 5 i poszedłem pooglądać fony na żywo ... no i nie przypadły mi one tak do gustu jak Motorola G6 :-) następnego dnia trafiłem w amazonie na prime day i kupiłem go za 199 Euro w wersji 4GB/64GB - tak mi się spodobał, że zatrzymałem go dla siebie ;-)

W polskich sklepach Motorola G6 jest dokupienia w wersji 3GB/32GB w cenie ok 1000 PLN.
Poczytaj recenzje na telepolis i innych portalach, może też się Tobie spodoba.

PS. mam też BlackBerry Z30 i jak dla mnie jest bezcenny.
 #1004869  autor: FKS_91
 23 lip 2018, 21:19
Wydaje mi się że w tym budżecie najlepszą opcją będzie Note 5 w wersji 4/64GB. Telefon wydajnym z dobrym wyświetlaczem oraz bardzo dobrą baterią. Dostępny za ok 900 zł (np sferis).
 #1004873  autor: antonio7
 23 lip 2018, 22:40
trasko pisze:Witam, jestem tu nowy ale może podpowiem na własnym przykładzie, postanowiłem zakupić telefon dla córki no i oczywiście czytałem testy/recenzje telefonów między innymi na telepolis, miałem zamiar kupić smartfona w rozmiarze ekranu do 5,5" biorąc pod uwagę xiaomi redmi note 4 ale z uwagi na opinie o jego możliwościach fotograficznych w stylu "nawet tłuczek do ziemniaków robi lepsze zdjęcia" zainteresowałem się note 5 i poszedłem pooglądać fony na żywo ... no i nie przypadły mi one tak do gustu jak Motorola G6 :-) następnego dnia trafiłem w amazonie na prime day i kupiłem go za 199 Euro w wersji 4GB/64GB - tak mi się spodobał, że zatrzymałem go dla siebie ;-)

W polskich sklepach Motorola G6 jest dokupienia w wersji 3GB/32GB w cenie ok 1000 PLN.
Poczytaj recenzje na telepolis i innych portalach, może też się Tobie spodoba.

PS. mam też BlackBerry Z30 i jak dla mnie jest bezcenny.
Pod względem wydajności to Motorola G6 nie umywa się do Redmi Note 5, nawet wersja z plusem jest wydajnościowo słabsza z lepszym Snapem aniżeli RN5. A aparat z Xiaomi wcale nie odbiega od tego z Motki, robi porównywalne zdjęcia.

Jedyny argument za Motką to audio i jakość wykonania, chociaż to kwestia gustu patrząc na niebotycznie wystające tylne obiektywy aparatu.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1005032  autor: patrysz
 25 lip 2018, 12:48
Jak dla mnie moto g6 to świetny wybór. Bateria trzyma długo, nie ma opcji żeby się coś zacięło, foty robi przednie. I cena, no za taki model, niska.
 #1005134  autor: Agneros
 26 lip 2018, 08:53
Plus to na inny rynek w Polsce jest Xiaomi Note 5 który jest lepszy :) ale kupisz w Niemczech tylko tam jest gwarancja jeszcze czy o ile w tym sklepie w niemczech jest oficjalna dystrybucja :)

W Polsce dużo pseudo sklepów sprowadza Xiaomi z europy i sprzedaje mówiąc że jest to Polska dystrybucja trzeba uważać!

Polecam kupić z oficjalnej Polskiej dystrybucji np teraz w promocji w x-kom to oficjalna dystrybucja z kodem majsterpirzu masz Note 5 za 944 zł to świetna cena! https://www.x-kom.pl/szukaj?q=429746_429745_429748 działa na wszystkie kolory podobno do 29 lipca promocja!
 #1005517  autor: birkin
 30 lip 2018, 06:42
Cześć.
Nie chcę zakładać nowego tematu gdyż mam takie same pytanie, jaki telefon do 1000? Coś pomiędzy 5,2 a 6 cali, ważne aby robił trochę lepsze niż dobre fotki. Taki stosunek zdjęć do reszty to 60% całości. Jestem w stanie poświęcić 4 gb ramu i mogę wziąć z 3 gb jeśli któryś będzie robił lepsze fotki. Oczywiście reszta parametrów też ma znaczenie ale troszeczkę mniejsze.
Jak na razie mam 3 kandydatów:
1. Xiaomi Mi A1
2. Xiaomi Redmi note 5
3. Asus Zenfone 3

Najbardziej się zastanawiam nad asusem tylko jak się on sparwuje? Do kupienia jest z androidem 6.0 więc czy dostanie on nowszy system? Czekam na Wasze sugestie i podpowiedzi nawet o innych telefonach do 1000 pln.
 #1005519  autor: Eragon
 30 lip 2018, 08:36
Standardowo: Najlepszy RN5.
Jedynie możesz myśleć nad Mi A2 z Chin... ale za długo na to poczekasz, więc RN5.

:smt006