DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1004631  autor: piotrzet
 21 lip 2018, 15:28
Mam obecnie XZ Premium i myślę nad zmianą na inny model, który będzie najlepszy? HTC U12+, Samsung Galaxy S9+ czy inny model? Cena nie gra roli. A może zaczekać na Note 9? Interesuje mnie przyzwoity czas działania na jednym ładowaniu, płynność działania i aktualizacje bez błędów. Aparat jest równie ważny ale nie bardzo gdyż mam RX 100 i jego nic nie pobije jeśli chodzi o zdjęcia nocne. Ważne żeby przy dobrym świetle nie były przeciętne.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1004633  autor: antonio7
 21 lip 2018, 16:02
Interes mało opłacalny, z racji tego, iż pod warunkiem, że sprzedasz XZ Premium, a zakupując któryś z tych wyżej wymienionych przez siebie modeli, będziesz 2000 zł w plecy, jedynie dla 2 GB Ram więcej, odrobinę lepszego procesora i aparatu. Bezsens.

Jak już chcesz faktycznie zmieniać to brałbym HTC U12+ albo One Plus 6. Galaxy S9+ jakoś osobiście zupełnie do mnie nie trafia, pewnie przez zaporową cenę jak na obecne warunki.

Na Note 9 również nie masz co czekać, bo nic rewolucyjnego sądząc po specyfikacji opublikowanej przez producenta również nie będzie. Na Twoim miejscu cierpliwie czekałbym albo do końca roku, jeżeli bierzesz pod uwagę Iphone'y, albo na Xperię XZ3. a jeżeli nie no to na kolejne serie przyszłorocznych flagowców.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2018, 16:09 przez antonio7, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1004634  autor: piotrzet
 21 lip 2018, 16:07
Właśnie tak najbardziej się nad tym U12+ zastanawiam. Ma ktoś już w ogóle ten model? Jeśli tak to jak się sprawuje? Albo może ty wiesz coś więcej o nim? Bo, żeby w sklepach jako demo zobaczyć to bardzo trudno

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1004635  autor: antonio7
 21 lip 2018, 16:12
piotrzet pisze:Właśnie tak najbardziej się nad tym U12+ zastanawiam. Ma ktoś już w ogóle ten model? Jeśli tak to jak się sprawuje? Albo może ty wiesz coś więcej o nim? Bo, żeby w sklepach jako demo zobaczyć to bardzo trudno
Genialny aparat jak i odsłuch audio, to z czego HTC słynie. Pokaźny akumulator, sterowanie gestami, co już było w poprzednim modelu, fajna nakładka, ale brak złącza jack jak i zabrakło ładowania indukcyjnego. Telefon fajny, ale jak to flagowiec od HTC, zginie w czeluściach innych producentów przez słabą promocję Tajwańczyków.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1004637  autor: piotrzet
 21 lip 2018, 16:31
Ładowanie indukcyjne jest mi zbędne tak samo jak i Jack odkąd mam słuchawki bezprzewodowe wcale go nie używam. Ale szczerze trochę boli, że na chwilę obecną nie ma wsparcia dla VoWiFi u żadnego operatora i nie wiadomo czy w ogóle będzie, a nie ukrywam, że ta funkcja też by mi się trochę przydała. A jak jest z aktualizacjami? Tzn są szybkie czy trzeba trochę czekać?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1004643  autor: f0ku5
 21 lip 2018, 17:33
Piotrzet, jeśli zależy Ci na normalnych aktualizacjach i szybkości działania to spróbuj raz iPhone'a, chociażby nawet na próbę. Jest duża szansa, że nie wrócisz do Androida ;)
 #1004645  autor: piotrzet
 21 lip 2018, 17:44
Iphone na pewno nie gdyż ma zbyt zawyżoną cenę. Płaci się tylko za markę, a nie za to co jest dostępne w środku. Po za tym już pamiętam tą szybkość działania po jakiejś aktualizacji co był problem. Sorki ale w tej cenie powinno być wszystko idealne, a nie jest.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1004647  autor: vonski
 21 lip 2018, 17:49
Jakbym był w stanie żyć z 6 calową patelnią (a nie jestem), to chyba skłonił bym się właśnie ku HTC. To chyba pierwszy ich flagowiec od dawna, w którym nic nie spieprzyli. No może poza wyjściem audio, ale na to już nie ma ratunku (dzięki Ci Apple :/).

Tapatalk @ Google Pixel
 #1004648  autor: antonio7
 21 lip 2018, 17:52
Z aktualizacjami jest w porządku, chociaż nie jest to poziom Sony czy nawet Nokii, a nie mówiąc już o Pixelach bo to inna sprawa.
f0ku5 pisze:Piotrzet, jeśli zależy Ci na normalnych aktualizacjach i szybkości działania to spróbuj raz iPhone'a, chociażby nawet na próbę. Jest duża szansa, że nie wrócisz do Androida ;)
Tu się jak najbardziej zgadzam, ale w obecnej sytuacji autora brałbym pod uwagę tylko i wyłącznie 8 Plus'a albo Iphone X, ewentualnie coś z nowości wrześniowych, gdy te już się pojawiają na rynku, chociaż cena pewnie będzie niebotyczna.
piotrzet pisze:Iphone na pewno nie gdyż ma zbyt zawyżoną cenę. Płaci się tylko za markę, a nie za to co jest dostępne w środku. Po za tym już pamiętam tą szybkość działania po jakiejś aktualizacji co był problem. Sorki ale w tej cenie powinno być wszystko idealne, a nie jest.
Tu się nie do końca zgodzę, bo jednak pod względem optymalizacji i generalnie wydajności topowych telefonów od Apple'a, to mało który Androidowiec może się równać, chyba jedynie te ze Snapem 845 i 6 GB ram. Wiadomo, wpadki się zdarzają każdemu, ale biorąc pod uwagę margines błędu to i tak Apple w stosunku do większości producentów ma bardzo mały.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1004650  autor: piotrzet
 21 lip 2018, 18:05
iPhone 8 na pewno nie wygląd jak dla mnie oklepany już. Jeśli to tylko X. A jak jest w iPhonie X z LTE? Tzn ile pasm może agregować i czy jest modulacja 256QAM? Bo szczerze to tych informacji nie mogę znaleźć. Wpadki owszem zdarzają się każdemu tylko wcześniej Apple takich wpadek nie miał, a cena ich też nie jest niska. I jak sprawdza się aparat w dzień? Nie tylko zdjęcia ale i filmy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1004652  autor: f0ku5
 21 lip 2018, 18:11
Modulacja jest, brak tylko 4CA.
piotrzet pisze:I jak sprawdza się aparat w dzień? Nie tylko zdjęcia ale i filmy.
Jest bardzo dobrze ;)
 #1004669  autor: piotrzet
 21 lip 2018, 20:28
A no właśnie te telefony, które wymieniłem mają już 5CA. U nas co prawda nie ma ale 4CA jest jak nie N! to Plus, a i zapewne niedługo Play. Trochę kicha płacić tyle kasy i nie móc korzystać ze wszystkiego co daje sieć. Co do aparatu jest ok ale nie jest powalająco moim zdaniem U12+ robi lepsze zdjęcia i pomijając wszystko to w nocy też lepiej wypadają.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1004708  autor: vonski
 22 lip 2018, 10:55
W dzień prawie wszystkie flagowce robią już podobne, znakomite zdjęcia. Różnicę wychodzą przy zmroku, we wnętrzach, w płynności filmów, dodatkach typu słów slow motion itp.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1004714  autor: piotrzet
 22 lip 2018, 12:47
No właśnie o tym mówię zdjęcia w dzień to nie wszystko liczą się także filmy, a w tym wypadku iPhone X nie jest najlepszy po za tym od czasu do czasu zdjęcie w nocy się też trafi przecież nie zawsze mam RX. Czyli HTC najlepszy?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1004735  autor: vonski
 22 lip 2018, 18:14
Mi osobiście bardziej podobają się fotki z S9+, szczególnie te przy słabym świetle. Tyle, że nie podobają mi się jego problemy z ekranami...

Tapatalk @ Google Pixel
 #1004738  autor: piotrzet
 22 lip 2018, 18:49
A Pixel? Bo widzę że masz. Co o nim sądzisz? Może 2?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1004743  autor: vonski
 22 lip 2018, 19:43
Pierwszy Pixel już nieco odstaje od najnowszych sprzętów. Szczególnie filmy wypadają słabiej niż w Samsungach. No ale ma 5" i jacka... Generalnie myślę o zmianie, ale czekam do premiery trójki we wrześniu.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1008964  autor: piotrzet
 23 sie 2018, 09:05
Kontynuując wątek po premierze Note 9 mam pytania do użytkowników S9/S9+ jak to jest z tymi Amoledami? W sensie czy faktycznie się one tak szybko wypalają? O ile o wcześniejszych modelach nie słyszałem żeby się tak szybko wypalały o tyle o S9/S9+ jest tego pełno i tak samo obawiam się tego w Note 9. Jest to właściwie jedyna rzecz, która powstrzymuje mnie przed zakupem tego telefonu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008967  autor: t r o i p
 23 sie 2018, 09:15
Każdego amoleda wypalisz, jak będziesz wyświetlał na nim obraz statyczny, niektóre S9 miały wadę fabryczną polegającą na tym, że ikona home na środku nie zmieniała miejsca i po jakimś czasie 2,3 miesiące to miejsce zostało wypalone.
Ale jak nie będziesz godzinami wyświetlał jednego obrazu to matryca sama z siebie nie ma prawa się wypalić.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2018, 13:07 przez t r o i p, łącznie zmieniany 1 raz.

Dictum sapienti sat est.
 #1008968  autor: piotrzet
 23 sie 2018, 09:17
Owszem i to wiem. Natomiast problem jest inny w S9/S9+ są przypadki, że po 4 godzinach od wyjęcia z pudełka już pojawiają sie wypalenia. Co na pewno normalne nie jest. I ogólnie z tego co czytam na różnych forach te ekrany zamiast coraz mniej mają być podatne na wypalenia to są co raz bardziej. Z generacji na generację. Dlatego chciałbym info od użytkowników czy to faktycznie tak jest czy to bzdury

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png