DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 48 z 76
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 76
 #1004353  autor: bolek2004
 19 lip 2018, 08:48
Wyjazd Albania na 7 dni. Nie jest to traktowane jak UE no ale wiadomo że to Europa.
Co wyjdzie najtaniej z Polskich sieci na kartę? Ceny nie są za ciekawe.
Inna opcja to pewnie lokalny prepaid?
 #1004359  autor: bolek2004
 19 lip 2018, 09:37
Wifi calling odpada. Polski prepaid na kartę. Może coś w pakiecie minutowym co obejmuje Albanię?
 #1004453  autor: kpc211
 19 lip 2018, 18:02
Czytałem gdzieś po jakichś forach, że w miejscowościach nadmorskich w południowej części Albanii łapią greckie sieci z Korfu i po wymuszeniu greckiego operatora w telefonie daje się spokojnie z tego korzystać - ale nie mam pojęcia, jak z tym jest w praktyce.
 #1004478  autor: kemsinenu
 19 lip 2018, 22:18
Na NE Korfu łatwo złapać Albanię, czasem łatwiej niż Grecję. Na najwyższej górze Korfu znajduje się spore centrum „radiowe”. Akurat góra ta jest położona w NE części wyspy, więc zapewne dobrze sieje na Albanię, a szczególnie wybrzeże i pierwsze pasmo gór.
 #1004520  autor: reboot
 20 lip 2018, 13:51
Czy jest gdzieś dostępny spis cen roamingowych dla wszystkich operatorów uwzględniający prepaid/abo i te opłaty(dopłaty?) UKE/FUP?

WKS
 #1004808  autor: solidburn
 23 lip 2018, 11:51
Cześć jaki prepaid z PL do Albanii ,Macedonii ? tmobile i ich Travel&Surf? chodzi o internet
i tu pytanko odnośnie tego Travel&Surf czy ja muszę być zalogowany do określonej sieci w tych krajach żeby net szedł z pakietu ? czy do dowolnej
 #1004827  autor: reboot
 23 lip 2018, 14:49
Tylko, że pakiet 1GB+lejek jest tylko w abonamencie.
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 009128.pdf
Na kartę masz takie pakiety
    Pakiet 50 MB na 24 godziny za 2 zł (z VAT),
    Pakiet 200 MB na 72 godziny za 8 zł (z VAT).
    Pakiet 500 MB na 7 dni za 19 zł (z VAT).
    Pakiet 1 GB na 7 dni za 34 zł (z VAT).
Osobiście kupiłbym na miejscu jakiś starter, taniej i więcej internetu.

A co do sieci, to w teorii w każdej sieci możesz korzystać z tego pakietu, a w praktyce w krajach grupy TM, gdzie Deutsche Telekom ma udziały zaloguje Cię tylko do TM i może przypadkowo uda Ci się przełączyć na inną sieć.
Od 1,5 roku walczę z TM, bo w roamingu trzyma mnie tylko w sieciach należących do DT, zabrania mi logowania do innych sieci.

WKS
 #1004835  autor: solidburn
 23 lip 2018, 15:19
reboot pisze:Tylko, że pakiet 1GB+lejek jest tylko w abonamencie.
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 009128.pdf
Na kartę masz takie pakiety
    Pakiet 50 MB na 24 godziny za 2 zł (z VAT),
    Pakiet 200 MB na 72 godziny za 8 zł (z VAT).
    Pakiet 500 MB na 7 dni za 19 zł (z VAT).
    Pakiet 1 GB na 7 dni za 34 zł (z VAT).
Osobiście kupiłbym na miejscu jakiś starter, taniej i więcej internetu.

A co do sieci, to w teorii w każdej sieci możesz korzystać z tego pakietu, a w praktyce w krajach grupy TM, gdzie Deutsche Telekom ma udziały zaloguje Cię tylko do TM i może przypadkowo uda Ci się przełączyć na inną sieć.
Od 1,5 roku walczę z TM, bo w roamingu trzyma mnie tylko w sieciach należących do DT, zabrania mi logowania do innych sieci.

Nie pisze o lejku tylko o Travel&Surf dla ofert prepaid i cennik ok zgadza sie to co podałeś dzieki,
chce mieć internet na trasę zanim dojadę , zresztą jak na miejscu będzie jakieś wifi to taki 1GB będzie dość. Z trzymaniem w jednej sieci dla nich jasna sprawa kasa ,nie oczekuje niczego super po tej usłudze, dla mnie ważne żeby po ewentualnym przełączeniu nie zaczęło liczyć nagle po cenniku. Rozumiem ze usługi głosowej z jakimś pakietem nie znajdę w żadnej PL sieci ?
 #1005258  autor: aster
 26 lip 2018, 22:35
Szczerze to zastanawiam się ilu z nas do końca rozumie jak będzie naliczany internet w roamingu bo teraz mamy jakieś wliczone pakiety (lub ich brak), później jakieś limity z dopłatami (lub zero info o limitach czyli być może ich brak - szczególnie kiedy operator w śliski sposób przydziela transfer nie za pakiet tylko za samo doładowanie...), a potem to już w ogóle chyba... po prostu drogo. :)

Rozumiem, że dopłaty o różnych stawkach (zależnie od operatora) w roamingu jeśli chodzi o transfer danych dotyczą tylko "limitu danych", czyli tańszego przydziału transferu opartego o koszt zakupu pakietu (tym droższy pakiet, np. no-limit, tym większy przydział tańszego netu czyli "limit danych").

Czyli np. w Nju w ramach prepaidowego no-limit za 29zł na 30 dni otrzymujemy 1,87 GB tańszego - lecz nie darmowego - netu w roamingu w UE. Czyli te 1,87 GB jest rozliczane po 0,738 gr/1MB (dopłaty stosowane przez Orange). W Play zaś za no-limit w cenie 25zł jest 1,5 GB tańszego netu, ale tam akurat pierwsze 500 MB z tego jest za darmo w danym miesiącu kalendarzowym jako "prezent" dla klientów. Natomiast między 500 MB a 1,5 GB dopłaty wynoszą 1,2327 gr za MB.

Rozumiem, że powyżej tych "limitów" transfer staje się znacznie droższy i jest identyczna stawka u wszystkich operatorów, czy coś źle to rozumuje?

Na stronach Play jest jasno napisane, że transfer powyżej limitu wynosi 31,46 zł za GB. Na innych stronach coś niechętnie jest to pokazywane otwarcie i przejrzyście i np. w T-Mobile jest tylko napisane, że po darmowym przydziale 500MB (w ramach miesięcznego no-limit za 25zł) transfer kosztuje 14,91zł/GB. Nic tu o limitach, ale podejrzewam, że to dotyczy jakiegoś limitu a później stawka idzie w górę? Czy mogę walić po tych 500 MB np. dodatkowe 10 GB transferu w UE i za każdy płacić 14,91zł? :)

Dla mnie szok (choć może w dzisiejszych czasach nie powinien być bo wszystko jest u nas ostatnio do góry nogami...), że UKE tak pięknie dba o korporacje (kosztem nas konsumentów) i przyjmuje argumentację naszych operatorów, że spadły im przychody, że muszą wprowadzić dopłaty aby to sobie "zrekompensować"... choć głównym celem unijnego RLAH było dokładnie to: więcej pieniędzy w kieszeniach podróżujących po UE a mniej na kontach korporacji. :roll:

Jeszcze bardziej szkoda, że UKE w ogóle nie zadbało o przejrzyste prezentowanie obecnych kosztów roamingowych po tym bajzlu, które rozpętało...
 #1005280  autor: Remington
 27 lip 2018, 07:14
Z tego co ja wiem, to dopłaty dotyczą całego internetu (oczywiście operatorzy mogą do pewnej puli ich nie naliczać). Póki mamy dane z pakietu, to liczą nam tylko dopłatę, a kiedy pakiet się wyczerpie, liczą stawkę cennikową (zazwyczaj bardzo drogą) + dopłatę.
 #1005307  autor: aster
 27 lip 2018, 14:33
To by było piękne, ale mamy jeszcze te "limity", które generalnie są pochodną tego ile ktoś forsy wydał.

Tak więc w Play FU otrzymuje się pakiet 6 GB miesięcznie, ale w roamingu (oprócz darmowych 500 MB) standardowe dopłaty są stosowane tylko do limitu 1,5 GB i wynoszą 1,2327gr/MB. Powyżej tego pułapu jest już skok do 3,072gr/MB.

Natomiast nie wiem jak to wygląda w innych sieciach. W nju jest jeszcze przejrzyście, ale w Plus/Plush to już dramat jest.
 #1005389  autor: Ryszard Lubicz
 28 lip 2018, 08:26
Właśnie wróciłem z wycieczki po Czechach i Niemczech. Ponad tydzień czasu. Zakupiłem starter A2mobile. Kosztowało mnie to 20 zł. Było w tym jakoś 1,25gb. Korzystałem z nawigacji,wysyłałem zdjęcia,przeglądałem strony. Co dziwne pozostał mi jeszcze 1 gb .
Minus jest tak ,że po przekroczeniu naszej granicy nie łapie zasięgu. Musiałem ręcznie zmieniać na roaming zagraniczny.

Grażynko wybacz...
 #1005712  autor: MarekAG
 01 sie 2018, 07:53
Pytanie za 100 pkt.

Jak po najnowszych zmianach w T-mobile sprawdzić stan pakietu danych w roamingu UE?
Informacja zniknęła zarówno z aplikacji, jak i z USSD *140*360#.
 #1005714  autor: Marens
 01 sie 2018, 08:10
MarekAG pisze:Jak po najnowszych zmianach w T-mobile sprawdzić stan pakietu danych w roamingu UE?
Jaką on ma ważność, taką jak pakiet cykliczny?

Dobrze rozumiem cennik internetu w przypadku pakietu za 25zł? Pierwsze 500MB za 0zł, następnie 1,11GB po stawce 1GB/14,91zł a później 1GB/31,06zł
 #1005721  autor: MarekAG
 01 sie 2018, 10:58
@up tak, ma taką ważność jak pakiet cykliczny.

Wydaje mi się, że dobrze rozumiesz. Ja też to tak zrozumiałem.

Co nie zmienia faktu, że jeśli teraz jestem kilka dni za granicą, potem wracam na chwilę do Polski, a potem znowu na kilka dni za granicę, to praktycznie nie da się dojść ile tak na prawdę zużyło się w roamingu na podstawie zużycia samego pakietu 10 GB.
 #1006121  autor: kamerling
 04 sie 2018, 10:17
Dzień dobry i z góry przepraszam za tak podstawowe pytania :-D

Ale muszę się zapytać, bo już zgłupiałem.

0) Za granicą (UK) 2 polskie nr: abo w Orange & karta Play
1) Wysyłam z polskiego nr w Polsce (Play) SMSa i ... widzę, że nie poniosłem żadnej opłaty. Jak to? Zawsze myślałem, że to będzie taryfikowane jako SMS zagraniczny, więc 50 gr pójdzie z konta...
2) Jakbym zadzwonił na jeden z tych wymienionych wyzej nr - poniosłbym opłatę jak w kraju, czy to byłoby połączenie międzynarodowe?

Sam już się pogubiłem...
 #1006144  autor: adacomp
 04 sie 2018, 14:22
1 Kiedy piszesz na wszystkie numery PL które także są zagranicą nie tylko w UE ale na całym świecie liczy zawsze jako krajowy, często bezpłatny.

2 Kiedy dzwonisz na wszystkie numery PL które także są zagranicą nie tylko w UE ale na całym świecie liczy zawsze jako krajowe, często bezpłatne a nie międzynarodowe.
Międzynarodowe jest wtedy kiedy dzwonisz z polskiego numery w PL na numery zagraniczne.
 #1006145  autor: Kamil7878
 04 sie 2018, 14:29
Teraz pokrecili niektórym w głowach po zmianach w roamingu, często ludzie dzwonią z Polski na numery Eu i myślą że mają za darmo w ramach pakietu no limit...
  • Strona 48 z 76
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 76
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 76