DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 19 z 22
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
 #1003505  autor: Window
 13 lip 2018, 11:43
A wiecie gdzie trafi prefix 450 po zakończeniu Folxa?
 #1003512  autor: reboot
 13 lip 2018, 12:06
Ten prefiks należy do P4, więc wróci do nich.

WKS
 #1003523  autor: bobiwr
 13 lip 2018, 14:27
Czytając podlinkowany materiał natknąłem się na dziwne słowo...
Klienci otrzymają maila spersonalizowanego , dzięki czemu będą wiedzieli kiedy odnowi się ostatnia subskrypcja i do kiedy powinni wyportować numer.
Parę klas, kilka szkół niższych,średnich i wyższych skończyłem. Ale taki twór mnie razi.
P.S. @Kaspeed - moje serdeczne kondolencje... (Podziwiałem skrycie Twoje zabiegi i ciułanie kolejnych miesięcy subskrypcji. Ale zapewne jesteś już dużym chłopczykiem i sam nie wierzyłeś aby to się udało.)
 #1003524  autor: Remington
 13 lip 2018, 14:53
bobiwr,
przypomniało mi się "Stanisław Anioł, po ukończeniu szkół podstawowych..." ;). Ale wyportować to dziwadło

IMO Folx nic ciekawego nie oferował. Cena 30 zł za abonament (bo de facto nim były subskrypcje) to rynkowy standard, a w prepaidzie znajdzie się i taniej. Czym więc chcieli konkurować? Tylko ceny połączeń zagranicznych mieli niskie, a tak to ani jakością, ani siecią, ani niczym się nie wyróżniali.

Tu przychodzi mi na myśl case Mobile Vikings - oni są świetnym przykładem trafienia w niszę, model pakietowania usług, sposób obsługi klienta i jakość są tym co ich wyróżnia. A Folxa wyróżniał tylko sposób dystrybucji (nietypowy, ale ograniczony przez to terytorialnie).
 #1003527  autor: JacekK
 13 lip 2018, 15:54
W punkt trafił nie tylko Vikings, ale np. Premium Mobile. 100 tys. aktywnych kart SIM to nie byle co. I to nie są karty-duchy, ponieważ nie świadczą oni ofert Pre-Paid, trudno więc sztucznie napompować w znaczący sposób bazę klientów.

Folx istotnie niczym szczególnym się nie wyróżniał. Ale nie wyróżniał się też negatywnie na tle konkurentów. Oferta była dość normalna, nie była droga. Ktoś tu po prostu wlazł na głęboką wodę - bez biznesplanu, bez szczególnego pomysłu, bez strategii, bez jakichkolwiek badań rynku, w dodatku przedwcześnie próbując uszczęśliwić ludzi przenosząc wszystko do aplikacji mobilnej. Wszystko to za wcześnie! Coś jak internetowe radio ZapinamyPasy.pl - oba projekty kończą podobnie, czyli gwałtownie i bez jakiejkolwiek klasy.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #1003532  autor: Remington
 13 lip 2018, 16:11
Nie widzę w ogóle aktywności marketingowej Premium, więc skąd wzięłoby się tyle ludzi? Nie zdziwię się, jeśli ich baza to jednak jacyś klienci firmowi rozliczani prepaidowo, np. karty SIM montowane w nowych samochodach itp. Nie wiem czy to, ale to są raczej jakieś grube wielkie umowy niż zbiorowisko szaraczków.

Folx ewidentnie nie znalazł dla siebie niszy.
 #1003534  autor: JacekK
 13 lip 2018, 16:38
Premium Mobile zbudował solidną sieć dystrybucji. Jeden z takich punktów znajduje się w moim mieście - Ostródzie, w niezależnym sklepie/serwisie z telefonami. Nie znam szczegółów umów, ale wiem, że właściciele aktywne polecają swoim klientom usługi Premium Mobile i wiem, że osoby to kupują. Może właściciele mają do czynienia po prostu z trafionym potencjalnym klientem. Sceny, że ktoś przychodzi zapytać o radę w sprawie wysokiego rachunku czy znikania pieniędzy z konta Pre-Paid są tam dość częste. Premium Mobile zbudował tym samym naprawdę dużą i solidną sieć dystrybucji na terenie całego kraju:

https://premiummobile.pl/punkty-sprzedazy/

Co do aktywności marketingowej, to jednak się mylisz ;) Są bardzo aktywni w internecie, zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. reklamy kontekstowe, czyli te dopasowujące się do zachowań użytkownika.

Przykład sprzed chwili (reklama kontekstowa Adsense):

Obrazek

Nabić bazy klientów kartami Pre-Paid jest łatwo, fakt. Ale jak się nie świadczy oferty Pre-Paid, to nabicie bazy dziesiątkami tysięcy kart SIM to jednak karkołomne zadanie.

Folx tego wszystkiego nie miał. Dystrybucja oparta na kilku miastach i dowożeniu przez taksówkarzy to nawet nie namiastka sieci sprzedaży. Nie mieli też żadnej elastyczności oferty, a przecież nie każdy potrzebuje dokładnie to, co zaoferowali.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #1003544  autor: Patrax
 13 lip 2018, 18:17
mówiłem od początku że ta sieć zniknie 8) jeszcze na początku roku pisałem tutaj komentarze to niektóre osoby co tak broniły tego operatora wyśmiali mnie a teraz się nagle pochowali. Jak się cieszę że nie brałem udziału w tym cyrku i tej pseudosieci
 #1003545  autor: piotrzet
 13 lip 2018, 18:19
Przecież to było do przewidzenia. Kto pisał inaczej po prostu nie ma pojęcia o rynku. Sieć nie miała jakiejś super oferty do tego śmieszny system zaproszeń jakby to było nie wiadomo co i to przyczyniło się do tak szybkiego upadku.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1003547  autor: JFK2016
 13 lip 2018, 18:41
Patrax pisze:mówiłem od początku że ta sieć zniknie 8) jeszcze na początku roku pisałem tutaj komentarze to niektóre osoby co tak broniły tego operatora wyśmiali mnie a teraz się nagle pochowali. Jak się cieszę że nie brałem udziału w tym cyrku i tej pseudosieci
Mogliby zabrać ze sobą też Ubera (OT taki szemrany marketing).
 #1003552  autor: bobiwr
 13 lip 2018, 19:03
Remington pisze:IMO Folx nic ciekawego nie oferował.
A tu się nie zgodzę! Chyba to była już niepowtarzalna darmowa okazja nabycia supermiłych numerów telefonów, a nawet sekwencji tych numerów. Z uwagi na sposób dystrybucji nie było to łatwe ( 1 nr na osobę, ograniczenia terytorialne ) ale jednak przy współpracy np. rodziny wykonalne.
 #1003576  autor: Pawelek0787
 13 lip 2018, 22:23
A wiecie, że Folx odpowiedział mi, że zwróci mi 29,99 za każdy zabrany darmowy miesiąc? ;) jeśli tak będzie, to możesz liczyć na gruby hajs Kaspeed - ok. 1500 zł :p
 #1003582  autor: VIP-Card
 13 lip 2018, 23:50
@Pawelek0787 pijesz do mnie, że niby się przechwalam? Jak chcesz podaj numer, mogę Ci puścić strzałkę z któregoś z tych kruczków ;)
 #1003586  autor: adacomp
 14 lip 2018, 00:38
Dobrze że tą pseudosieć spuszczono do klopa.
To samo czeka następną pseudosieć z Wrocka czyli Rebtel :D
 #1003590  autor: pietro27
 14 lip 2018, 05:46
Mi też właśnie odpisali że zwrócą. Ale jak zacząłem drążyć temat kiedy to nie byli w stanie tego stwierdzić. Nie wiem jak to jest ale jak przeniose numer to już pewnie tematu nie będzie.
  • Strona 19 z 22
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22